Mintos - investoři

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od sebikus » 05 úno 2018, 21:41

Jo ten výpis by mohli udělat lepší, ale myslím že už na to budou prdět

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 64
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 05 úno 2018, 23:21

Jestli jeste nekdy uvidim penize, ktery mam v krypto a zurocim je par 1000% tak zdejsi osazenstvo pozvu aspon do hospody. :mrgreen:

// Teoreticky by nějaký srázek proběhnout mohl.. ale aby ses toho dočkal :). Joshua

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od eNaia » 06 úno 2018, 09:09

Jan píše:
Nejspíš mě dá Joshua BAN, že tu zcela nevhodně snažím rozvášnit jedinou zdejší uživatelku, všemi milovanou a hýčkanou, ale investovat jen v EUR, to je trochu nuda, ne? Mít v portfoliu pár telegrafních sloupů a pár padlých EUR (=GEL), to je ta správná rošťárna, prostě adrenalin. Jak by řekli naši čelní představitelé: Sorry jako. Kdo z vás to má? Protože kdo nemá 〒 a ლ , ten jakoby nebyl x).

Ale vážně - přijde mi, že aspoň zde je teď období kontrakce - uživatelé vystřízlivěli z investic do exotiky (i diverzifikace mezi xy P2P portálů).
Doma v měnové krabičce mám tak +-15 měn. Akorát moc nevím, jestli je ještě použiju. I když Kyrgyzstán, proč ne... (Pevně věřím, že až zdejší BTC magnáti vydělají pár 1000% tak pak pozvou do Kyrgyzstánu celý zdejší portál. :o) (Ale klidně to může být i za výdělky z něčeho jiného, na tom BTC nebazíruju x), navíc teď se mu moc nedaří a já nevím, jestli se mi chce na Kyrgyzstán čekat :o) ).

I když jsem se snažil si celkem vybírat, tak late už mám taky kde co. Ale to je asi normální. Překvapivě skoro nejvíc mám v late zastoupeno Mogo. Dokonce možná už něco, co jsem koupil v prosinci, spadlo do BBG, protože ve výpisu bylo něco jako "úrok z BBG", ale bylo to 0,00 EUR, takže jsem to moc neřešil.

Nevíte náhodou někdo, jestli se dají dohledat všechny transakce, co se týkají jedné půjčky? Tam by se to dalo zjistit.
Checht, nevim, asi jsem na dalsi meny trochu pripo... pripominam si vzdycky, jak vypadaji posledni rok kurzove krivky a choutky vlastnit gely a tenge mne okamzite prejde, staci tenge co mam v supliku :D Ono i s temi EURy je to ted takove vlej-vylej (penize jsem tam davala zacatkem ledna za efektivne 25.53 Kc a ted je FX na Mintosu za 25.22.
vyvar z ovaru píše:Jestli jeste nekdy uvidim penize, ktery mam v krypto a zurocim je par 1000% tak zdejsi osazenstvo pozvu aspon do hospody.
Vyvare, to nerikej dvakrat! :lol:

Mimochodem, dnes v noci mne vykoupili zpet skoro vsechno kraticke Lendo za 13.5 % :shock:

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Reputace: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: P2P novinky a zprávy

Příspěvek od Jan » 06 úno 2018, 10:29

eNaia píše:
Jan píše:
Nejspíš mě dá Joshua BAN, že tu zcela nevhodně snažím rozvášnit jedinou zdejší uživatelku, všemi milovanou a hýčkanou, ale investovat jen v EUR, to je trochu nuda, ne? Mít v portfoliu pár telegrafních sloupů a pár padlých EUR (=GEL), to je ta správná rošťárna, prostě adrenalin. Jak by řekli naši čelní představitelé: Sorry jako. Kdo z vás to má? Protože kdo nemá 〒 a ლ , ten jakoby nebyl x).

Ale vážně - přijde mi, že aspoň zde je teď období kontrakce - uživatelé vystřízlivěli z investic do exotiky (i diverzifikace mezi xy P2P portálů).
Doma v měnové krabičce mám tak +-15 měn. Akorát moc nevím, jestli je ještě použiju. I když Kyrgyzstán, proč ne... (Pevně věřím, že až zdejší BTC magnáti vydělají pár 1000% tak pak pozvou do Kyrgyzstánu celý zdejší portál. :o) (Ale klidně to může být i za výdělky z něčeho jiného, na tom BTC nebazíruju x), navíc teď se mu moc nedaří a já nevím, jestli se mi chce na Kyrgyzstán čekat :o) ).

I když jsem se snažil si celkem vybírat, tak late už mám taky kde co. Ale to je asi normální. Překvapivě skoro nejvíc mám v late zastoupeno Mogo. Dokonce možná už něco, co jsem koupil v prosinci, spadlo do BBG, protože ve výpisu bylo něco jako "úrok z BBG", ale bylo to 0,00 EUR, takže jsem to moc neřešil.

Nevíte náhodou někdo, jestli se dají dohledat všechny transakce, co se týkají jedné půjčky? Tam by se to dalo zjistit.
Checht, nevim, asi jsem na dalsi meny trochu pripo... pripominam si vzdycky, jak vypadaji posledni rok kurzove krivky a choutky vlastnit gely a tenge mne okamzite prejde, staci tenge co mam v supliku :D Ono i s temi EURy je to ted takove vlej-vylej (penize jsem tam davala zacatkem ledna za efektivne 25.53 Kc a ted je FX na Mintosu za 25.22.
vyvar z ovaru píše:Jestli jeste nekdy uvidim penize, ktery mam v krypto a zurocim je par 1000% tak zdejsi osazenstvo pozvu aspon do hospody.
Vyvare, to nerikej dvakrat! :lol:

Mimochodem, dnes v noci mne vykoupili zpet skoro vsechno kraticke Lendo za 13.5 % :shock:
I tanga...eee teda Tenge v šuplíku se počítaj x).
Já jsem o dalších měnách ani neuvažoval. Leda tak SEK, ale to čistě emočně kvůli Skandinávii, jinak racionálně to smysl nemá, spíš to je nesmysl. Ale musím přiznat, že jistou přitažlivost pro mě měny z kdejakého vidlákova mají :o), prostě takové voňavé koření. Člověk se toho nenají, ale pěkně to voní (= výnos z toho nebude, ale legrační potěcha jo). Akorát se mi o to nechce starat. Na to jsou asi fakt nejlepší ty vzpomínky z šuplíku...8)

CZK je podle mě teď ideál. Akorát se s ní nedá moc rozumně investovat. Přijde mi to teď +- podobně, investovat v CZK nebo v EUR + se ne/zajistit. Ono stejně pro mě v úvahu připadají CZK/EUR/USD/GBP(a těch mám taky nejvíc v šuplíku), a ani nevím, jestli má smysl do toho tahat ještě nějaké další měny pro "diverzifikaci", spíš myslím, že ne. A předpokládám, že holt proti těmto měnám bude teď koruna posilovat... Takže je třeba vydělat tolik, aby těch pár % člověka nemrzelo... A nebo začíst vést život v jiné měně.

Ty woe, co je toto za anarchii? Řeč byla o Kyrgyzstánu (hlavně proto, protože jsem si ho spletl s Kazachchstánem x) (kde se tedy platí 〒)), ale to proto, protože jsem zas akorát myslel na hory :o) a Ty to zredukuješ na hospodu? Ach jooo...

Taky mi trochu Lenda vykoupili (ale já jsem ho měl hodně diverzifikované, takže to skoro ani není znát). Ale rozhodně mi to nevadí, Lendo jsem kupoval jen kvůli Cashbacku. A jinak klasika, výkupy na Banknote (i když asi polevují). A překvapivě mě AI ulovil nějaká 14,1% Mozipa (což teda úplně nadšený nejsem, protože přednost mělo Mogo 14%, které tam furt je).

Docela legrace je, jak teď Lendo začalo emitovat 12,2% (nebo kolik) půjčky. By mě zajímalo, jestli to někdo kupuje.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

Bubák
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bubák » 06 úno 2018, 15:09

Hmm, CZK, zajímal jsem se o ni v době uvedení, nic tam nebylo, tak jsem těch pár pokusných kaček convertnul na GELy...

Když se ale teď na CZK dívám, tak tam jsou sice jen půjčky za mizerných 7,5 % bez garance, ale ty LTV jsou snové. Z jiné pespektivy to je termínovaný vklad za 7,5 % bez kurzového rizika, to už není tak blbé. Když se započte teoretičnost BBG a očekávaný posun kurzu, tak ty 13 % BBG EURa nejsou zas o tolik lepší. Pokud na ty baráky má ACEMA zástavní právo zapsané v katastru, tak je velká šance, že peníze budou skutečně vymoženy (dražení baráků neplatičů v ČR celkem funguje).

Přemýšleli jste o tom někdo takto? K čemu jste dospěli?

Kód: Vybrat vše

loan    init. LTV	curr. LTV	 úrok	BBG
1597388-01	40%		    28%	     7,5%	ne
1562001-01	26%		    19%	     7,5%	ne
1561976-01	20%		    15%	     7,5%	ne
1572630-01	29%		    26%	     7,5%	ne
1562000-01	24%		    21%	     7,5%	ne

sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sebikus » 06 úno 2018, 15:21

Acemu můžeš brát přes bondster :)
Mě teda CZK na Mintosu nějak nepřesvědčilo - nevidím důvod.
Srabácky jsem pouze na € nepotřebuji divoký východ (GEL a pod :D

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 111
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 06 úno 2018, 15:32

sebikus píše:Acemu můžeš brát přes bondster :)
Mě teda CZK na Mintosu nějak nepřesvědčilo - nevidím důvod.
Srabácky jsem pouze na € nepotřebuji divoký východ (GEL a pod :D
Dělám to tak, na Bondsteru je to i s garancí likvidity - prodej kdykoliv za poplatek 1% + s garancí vykoupení v případě nesplácení. Nevýhodou je o 1% menší výnos kvůli poplatku za vedení účtu. Ale ty LTV se tam dají vyzobat prakticky identické a výnosy občas i lepší.

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 06 úno 2018, 15:42

jak se tu psalo

Acema na Mintosu = Bondster + o neco vyssi urok - investorsky poplatek
= je to jedno

doonio
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 06 úno 2018, 16:35

Já teda vystupuji trochu z davu a kromě EUR mám na Mintosu i PLN..Ale to jen čistě jako otestování měnové diverzifikace. Úvěru v PLN se pohybují kolem 13%, ale je pravda že poslední dobou jsou tam už jen 12%. Takže nula od nuly pojde. Až budu jednou převáděť, tak to asi udělám přes TransferWise, protože sice jsem dobíjel PLN účet přes Revolut, ale zpátky to už asi nepůjde, z důvodu nemožnosti přidat k požadavku na výběr jakoukoliv referenci.
Aktivně využívám:
Banky: ČSOB premium, N26, Revolut, Fio
P2P: Mintos,Twino,Lendy,FundingSecure,EstateGuru,Moneything,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Ostatní: Fundlift, Degiro, Fio e-broker

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 06 úno 2018, 17:13

sebikus píše:Jo ten výpis by mohli udělat lepší, ale myslím že už na to budou prdět
No, obecně pár (desítek) věcí mě na ovládání Mintosu docela dost štve, ale co člověk nadělá... Jsou to většinou prkotiny/detaily, ale celkem otravné :o/
Zkusil jsem to s tím excelem a nalezl jsem. Akorát když jsem se chtěl dopočítat jistiny odprodané před buybackem, tak nejdřív jsem se dopočítal, že mi vrátili víc, pak míň a pak jsem se na o vykašlal, co já se budu ještě stresovat, že mi nejde sčítání a odčítání... :o)
Mám zkušenosti s:

sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sebikus » 06 úno 2018, 17:24

jakmile vyšlo aspoň kladné číslo, tak je to dobré :lol:
Právě ale detaily a prkotiny dělají pak prostředí uživatelsky příjemné.

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moravekj » 06 úno 2018, 23:24

doonio píše:Já teda vystupuji trochu z davu a kromě EUR mám na Mintosu i PLN..Ale to jen čistě jako otestování měnové diverzifikace. Úvěru v PLN se pohybují kolem 13%, ale je pravda že poslední dobou jsou tam už jen 12%. Takže nula od nuly pojde. Až budu jednou převáděť, tak to asi udělám přes TransferWise, protože sice jsem dobíjel PLN účet přes Revolut, ale zpátky to už asi nepůjde, z důvodu nemožnosti přidat k požadavku na výběr jakoukoliv referenci.
dobry vecer,
revolut pozaduje identifikaci kterou mintos neumi jen v pln nebo v kazdem transferu? Mam v planu prevadet EUR z mintosu na czk pres revolut, ale tento smer nemam odzkouseny, tak nevim. Takze to tak nejde? mintos v eur na revolut?

diky za radu

JM

zbynhu
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 07 úno 2018, 07:08

moravekj píše: dobry vecer,
revolut pozaduje identifikaci kterou mintos neumi jen v pln nebo v kazdem transferu? Mam v planu prevadet EUR z mintosu na czk pres revolut, ale tento smer nemam odzkouseny, tak nevim. Takze to tak nejde? mintos v eur na revolut?

diky za radu
JM
Osobně mám vyzkoušený převod Revolut > Mintos i opačně Mintos > Revolut. Oboje pouze v Eurech a oboje fungovalo rychle a spolehlivě.
Reference platby z Mintosu zde není potřeba, protože na Revolutu má uživatel vlastní číslo EUR účtu.

doonio
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 07 úno 2018, 10:37

zbynhu píše:
diky za radu
JM
Osobně mám vyzkoušený převod Revolut > Mintos i opačně Mintos > Revolut. Oboje pouze v Eurech a oboje fungovalo rychle a spolehlivě.
Reference platby z Mintosu zde není potřeba, protože na Revolutu má uživatel vlastní číslo EUR účtu.
Ano, to máš pravdu, do EUR to funguje bezproblému, právě díky tomu že máš svůj osobní EUR účet na Revolutu. Ale to funguje jen u EUR/GBP. U PLN žádné osobní číslo Revolut účtu neexistuje, a platby se sbíhají na sběrném účtu a potom se rozesílají příjemcům na základě reference(variabilního symbolu po našem). A když ta reference chybí, tak to Revolut posílá zpět odesílateli, protože to nemá s čím/komu spárovat.
Aktivně využívám:

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moravekj » 07 úno 2018, 18:55

doonio píše:
zbynhu píše:
diky za radu
JM
Ano, to máš pravdu, do EUR to funguje bezproblému, právě díky tomu že máš svůj osobní EUR účet na Revolutu. Ale to funguje jen u EUR/GBP. U PLN žádné osobní číslo Revolut účtu neexistuje, a platby se sbíhají na sběrném účtu a potom se rozesílají příjemcům na základě reference(variabilního symbolu po našem). A když ta reference chybí, tak to Revolut posílá zpět odesílateli, protože to nemá s čím/komu spárovat.
nedovoli mi se nezeptat, takze reference tam zadny mintos ani na pozadani pridat neumi ?

doonio
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 07 úno 2018, 22:00

moravekj píše: nedovoli mi se nezeptat, takze reference tam zadny mintos ani na pozadani pridat neumi ?
Nop, tohle je zautomatizovaný systém, pošleš požadavek na výběr peněz a vše se dělá automaticky.Nikdo ze supportu do toho nezasahuje a pochybuji, kdyby jsi je nějak požádal na supportu o zrušení, změnu částky, přidání reference. Tak si myslím že ta možnost tam není. Když člověk ten účet na Mintosu dobijí, tak není problém to tam poslat přes TW,Revolut, RoklenFX,.... ale zpět to pošlou jen na účet který máš na Mintosu registrovaný a z kterého musel přijít první depozit.
Aktivně využívám:

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moravekj » 07 úno 2018, 22:14

doonio píše:
moravekj píše: nedovoli mi se nezeptat, takze reference tam zadny mintos ani na pozadani pridat neumi ?
Nop, tohle je zautomatizovaný systém, pošleš požadavek na výběr peněz a vše se dělá automaticky.Nikdo ze supportu do toho nezasahuje a pochybuji, kdyby jsi je nějak požádal na supportu o zrušení, změnu částky, přidání reference. Tak si myslím že ta možnost tam není. Když člověk ten účet na Mintosu dobijí, tak není problém to tam poslat přes TW,Revolut, RoklenFX,.... ale zpět to pošlou jen na účet který máš na Mintosu registrovaný a z kterého musel přijít první depozit.
nabizi mi to vsechny ucty ze kterych kdy penize dorazily na mintos. ale jinak rozumim ze v PLN verzi mam sberny ucet pro prijem, ne primo jakoze svuj jako u EUR. ok

sebikus
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sebikus » 08 úno 2018, 06:38

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 08 úno 2018, 09:35

sebikus píše:k převodům - bude líp :D
https://ekonomika.idnes.cz/zahranicni-p ... omika_evam
Paní z Raifky mě hned po ránu rozsekala, když hrdě prohlásila že pán (je blbec a) měl peníze poslat jako SEPA za pouhých 220 kč.
sebikusi, sebikusi, to jsou ale vtípky po ránu x)
Mám zkušenosti s:

doonio
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 08 úno 2018, 10:57

k převodům - bude líp :D
Ono už je vcelku dobře, jen se stačí vyhnout těm našim českým dinosaurům. Máme tu Revolut, máme to nízkonákladové banky, máme tu TransferWise, máme tu....

Já to měl obdobně když mi moje bankéřka vnucovala EUR účet u ČSOB, tak jsem se jí zeptal jakým kurzem se mi budou strhávat platby v zahraničí, apod... Odvětila, dle jejich kurzovního lístku. Stačilo mi asi 15 sekund abych zjistil že na tom jejich kurzovním lístku mají margin asi 3% od kurzu asociace MC/Visa. Tak jsem jí poděkoval a oznámil, že existují i banky které mi účtuji kurz asociace a nic si nepřiráží. A že až bude ČSOB to mít taky, tak ať mi zavolá a můžeme se domluvit. Další kapitola jsou výběry v zahraničí, ale to už jsem trochu mimo téma Mintosu :-D
Aktivně využívám:

Odpovědět