Mintos - zkušenosti investorů


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Overall

Příspěvek od Jan » 18 črc 2018, 13:55

zbynhu píše:
18 črc 2018, 07:45
Na dnesek dalsi vlna vykupu Mogo. Objem cca stejny jako minule - pro me 2000 E. Vse 13% pujcky. Pokud je v tom system, tak uz by se k ponechanym pujckam s vyssimi procenty nemuseli vracet.
Kazdopadne mi AI tentokrat z vracenych penez neroinvestoval jiz nic a tak mam plno volnych prostredku a nevim, kam s nimi. Piplane portfolio se mi nyni nechce zkazit investicemi do druhoradych pujcek. Asi necham penize chvili lezet ladem... I kdyz moc neverim, ze se v dohledne dobe situace nejak rapidne zlepsi.
Tak tato vlna mě zcela minula. Před Mogo exitem jsem měl 5 dlouhých 13%, po exitu jsem dokupoval.
Také jsem váhal (a dost možná prováhal). Budoucnost také nevidím moc optimisticky, nakonec se mi podařilo koupit nějaké 13,5% a 13%, byť se skřípěním zubů. No, a jak se mi předtím portfolio líbilo, tak teď ho mám celkem... hmmm... rozsouložené :o) a ani nemám chuť to řešit. Ono stejně, na SM se teď buď kupuje nebo nekupuje, čas zkoumat co to je moc není...
blablon píše:
18 črc 2018, 10:01
LuckyLuke píše:
18 črc 2018, 09:10
No je to divné, mám ale hodně 12% půjček, které budou vykoupeny pro nesplácení. Do týdne očekávám výkup tak za 700 eu.

Včera večer se objevilo hodně půjček od Capital Service za 13% a 24M, kolem půlnoci ještě byly. Zvýšil jsem si autoinvest na Capital Service - nejdříve jsem ho měl na 10%, pak na 15%, nyní na 18% celkového portfolia. Současně tam mám 14,3%.
Mám z toho také špatný pocit, aby i ty 13% půjčky nezmizely navždy.

Ty ostatní 13% Mogo mám na SM. Dnes mi zase vykoupili na SM 2 půjčky, nechápu to. A to měly zpoždění 30-60dní.
jaky je smysl prodavani (asi bez prirazky?) mogo13% na SM a skupovani gruzinskych mogo13%? neco me unika?
jenom kvuli spozdeni to asi ne, nebo jako predzvest ze pak nebudou, tak je rychle nabrat?
-
dnesni vykup me zasahl uz vic, padlo nekolik 13ek, celkove za 1000e, do odpoledne promyslim co s tim.
Gruzinské mogo nebude podléhat výkupům v návaznosti na emisi Mogo dluhopisů.
Joshua píše:
18 črc 2018, 13:10
Jan píše:
18 črc 2018, 11:40
Jan píše:
17 črc 2018, 13:35
Mimochodem - máte v dnešním Mintosím mailovém výpisu seznam zalistovaných půjček? Já ne... :o/
V tuto chvíli se zdá, že je po ptákách...
Také mi nechodí, což mě štve, protože podle toho počítám objem úvěrů na CZK trhu. Nicméně pod emailem jsem viděl modré tlačítko subscribe. Možná to jenom oddělili do samostatných emailů a člověk se musí znovu přihlásit. Uvidím zítra...

Jinak mě zatím výkupy v takových objemech, jak píšete nezasáhly (maximálně pár stovek eur, cca 10% portfolia). Nevím, jestli to přikládat tomu, že držím spoustu starších participací s ne tak vysokým výnosem a pak jsem v rámci diverzifikace nastavil AI přednostně na jiné poskytovatele. Ale třeba mě to také čeká.
Subscribe jsem zkusil už včera, ve stejné naději jako ty, zřejmě marné. Pro mě to spíš byl indikátor co bylo upsáno ale přes AI se na PM vůbec nedostalo.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 18 črc 2018, 15:26

Joshua píše:
18 črc 2018, 13:10
Jan píše:
18 črc 2018, 11:40
Jan píše:
17 črc 2018, 13:35
Mimochodem - máte v dnešním Mintosím mailovém výpisu seznam zalistovaných půjček? Já ne... :o/
V tuto chvíli se zdá, že je po ptákách...
Také mi nechodí, což mě štve, protože podle toho počítám objem úvěrů na CZK trhu. Nicméně pod emailem jsem viděl modré tlačítko subscribe. Možná to jenom oddělili do samostatných emailů a člověk se musí znovu přihlásit. Uvidím zítra...

Jinak mě zatím výkupy v takových objemech, jak píšete nezasáhly (maximálně pár stovek eur, cca 10% portfolia). Nevím, jestli to přikládat tomu, že držím spoustu starších participací s ne tak vysokým výnosem a pak jsem v rámci diverzifikace nastavil AI přednostně na jiné poskytovatele. Ale třeba mě to také čeká.
Z podpory mě napsali, že mail byl nepřehledný a že pracují na novém formátu...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od blablon » 18 črc 2018, 16:09

to chapu ze nebude podlehat vykupum, takze jenom tu tento duvod? Tak to nechapu proc soucasne prodaval na SM a jenom neprikupoval ty gruzinske moga, kor kdyz do budoucna treba vi ze zadne 11 a 9 brat od nich nebude.

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Boží mlýn » 18 črc 2018, 17:42

tak třeba je tam prodal s přirážkou? ;)
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Flyboy » 18 črc 2018, 17:49

Jaký je prosím poplatek na SM?

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 18 črc 2018, 18:01

Flyboy píše:
18 črc 2018, 17:49
Jaký je prosím poplatek na SM?
SM je bez poplatku.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od zbynhu » 18 črc 2018, 19:24

Docela by mě zajímalo, jak hodlá Mintos za těchto podmínek, kdy se dají nají půjčky nad 13% najít pouze u Getbucks, Expresscreditu a pár dalších hned vyprodaných drobků dosáhnout výnosu 12,5% u jejich AI diverzifikačního balíčku. A trochu se bojím, že u těchto jejich AI bude nastavená jakási přednost pro vyzobání těch lukrativnějších půjček oproti ručním AI investorů...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 18 črc 2018, 19:51

zbynhu píše:
18 črc 2018, 19:24
Docela by mě zajímalo, jak hodlá Mintos za těchto podmínek, kdy se dají nají půjčky nad 13% najít pouze u Getbucks, Expresscreditu a pár dalších hned vyprodaných drobků dosáhnout výnosu 12,5% u jejich AI diverzifikačního balíčku. A trochu se bojím, že u těchto jejich AI bude nastavená jakási přednost pro vyzobání těch lukrativnějších půjček oproti ručním AI investorů...
Taky mě to napadlo. Zatím z toho asi mohou vyjít se ctí, byť to bude znamenat změnu podmínek MAI (Mintos AI). Ale furt lepší, než to komunikovat pak zpětně.
No, a o obavě z přednosti MAI jsem tu psal (viewtopic.php?f=39&t=17&p=5277&hilit=p% ... nost#p5277). Fakt je, že současná situace k tomuto rozhodnutí může zavdat celkem silný důvod. AI je již teď záměrně blackbox, takže v podstatě není důvod nenadřadit MAI (ať už přiznaně nebo nepřiznaně (a nebo "náhodně" - že MAI bude systémem považováno za jednoho investora a tudíž velký budget...)) :o/. Navíc řízení likvidity přes MAI bude pro Mintos výhodnější...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Boží mlýn » 18 črc 2018, 19:55

No, ono samozřejmě i u mintosích AI balíčků je uvedeno, že minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích .. u toho nejnovějšího AI s 1% CB jsem tuším četl, že to číslo je vypočítáno dokonce bez nesplacených (=nedobytných?) půjček, takže spíš je to taková hurá akce pro masy, co moc nečtou podmínky a pošlou tam jen pár peněz, což u začátečníků a průměrné populace bude asi většina (jen moje skromná úvaha :) )
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

eDgeso
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 54
Registrován: 14 črc 2018, 15:38
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od eDgeso » 18 črc 2018, 20:15

zbynhu píše:
18 črc 2018, 19:24
Docela by mě zajímalo, jak hodlá Mintos za těchto podmínek, kdy se dají nají půjčky nad 13% najít pouze u Getbucks, Expresscreditu a pár dalších hned vyprodaných drobků dosáhnout výnosu 12,5% u jejich AI diverzifikačního balíčku. A trochu se bojím, že u těchto jejich AI bude nastavená jakási přednost pro vyzobání těch lukrativnějších půjček oproti ručním AI investorů...
nejlepsi 13% co se jeste objevuji jsou rozhodne capital service do 24mesicu. Vcera byly a 2 dny na z5 take... plus za posledni dva dny mi to jeste chytlo 13,1 od mozipa v mnozstvi 7 asi jich ale bylo vic...

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 615
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 156
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Boží mlýn » 18 črc 2018, 20:22

Já měl štěstí, chytnul jsem je na PM ručně, v prvním případě jsem měl k dispozici 150€, včera 500€. Kolik si mimochodem necháváte na mintosu k dispozici? Klidně jen v % z ptf.
Velké díky všem uživatelům, kteří využili můj doporučující odkaz na portu umístěný v profilu! Opravdu si toho vážím :thumbup:

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od zbynhu » 18 črc 2018, 20:26

Jan píše:
18 črc 2018, 19:51
No, a o obavě z přednosti MAI jsem tu psal (viewtopic.php?f=39&t=17&p=5277&hilit=p% ... nost#p5277). Fakt je, že současná situace k tomuto rozhodnutí může zavdat celkem silný důvod. AI je již teď záměrně blackbox, takže v podstatě není důvod nenadřadit MAI (ať už přiznaně nebo nepřiznaně (a nebo "náhodně" - že MAI bude systémem považováno za jednoho investora a tudíž velký budget...)) :o/. Navíc řízení likvidity přes MAI bude pro Mintos výhodnější...
Přesně tak. A když si k tomu přidáme ještě upravený denní přehled do mailu, kde již chybí naprosto vše, tak už investor ani neví, jaké půjčky lze na tržišti získat a porovnat si to s tím, co chytá on...
No, nebuďme paranoidní, že...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od zbynhu » 18 črc 2018, 20:28

Boží mlýn píše:
18 črc 2018, 20:22
Já měl štěstí, chytnul jsem je na PM ručně, v prvním případě jsem měl k dispozici 150€, včera 500€. Kolik si mimochodem necháváte na mintosu k dispozici? Klidně jen v % z ptf.
Tak v ideálním případě si nechávám 0 :) Dloouho se mi to dařilo, až teď v červenci prostě nejsou půjčky, do kterých bych chtěl investovat a tak mi nějaký zůstatek, stále narůstající, zůstává...
Jak již tu bylo psáno, tak nyní se mi daří nejvíce něco chytit na SM, ale také je to bída.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 18 črc 2018, 20:41

To Boží mlýn:
- také jsem většinou vše rozinvestovával.
To zbynhu:
- já jsem teď v podmínkách značně vyměknul. Ale stále se snažím vše rozinvestovat, protože se obávám, že bude hůř. Dost jsem teď šmejdil na PM i SM a občas jsem žasl, co se upisuje (a pak případně na SM přeprodává).
Když vezmu "stará" Moga 14% na jedné straně, a teď vidím ta samá Moga za 7%, Bina, Varksy, Seba, Kuki, ... za "okolo" 10% (s APR i přes 1000%). Pokud se toto prodá, tak nevidím důvod, aby se trochu solidně hodnocení poskytovatelé měli pohybovat výrazně nad 10%...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Flyboy » 18 črc 2018, 20:57

Uvažovali jste už někdo investovat jen například v RUB, KZT, GEL.. a zajistit se proti měnovému riziku? Možná by to při těch průměrně 17% stálo za to.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 18 črc 2018, 21:06

Flyboy píše:
18 črc 2018, 20:57
Uvažovali jste už někdo investovat jen například v RUB, KZT, GEL.. a zajistit se proti měnovému riziku? Možná by to při těch průměrně 17% stálo za to.
Ne, neuvažoval.
Myslím, že to bude dost drahé. Jednak z principu kvůli rozdílu sazeb centrálních bank (viz forwardy), a druhak kvůli exotičnosti měn. I v obyč. měnách je, pokud vím, celkem problém zajistit malé (= třeba 10kEUR) částky, a u těchhle měn to bude buď nemožné, nebo pekelně drahé.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 18 črc 2018, 21:08

Flyboy píše:
18 črc 2018, 20:57
Uvažovali jste už někdo investovat jen například v RUB, KZT, GEL.. a zajistit se proti měnovému riziku? Možná by to při těch průměrně 17% stálo za to.
- cizí měny se tu řeší velmi dlouho
- já jsem měl cca 10 měsíců investice v lari, úroky sice byly 17% ale ve finále to byl ztrátový podnik, lari kleslo na kurzu během krátké doby o 17%
- pak jsem měl investice v Polsku, také ztrátový podnik, půjčky rychle vymizely, nebylo do čeho investovat
- jedu tedy jedině na 100% euro půjčky
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od zbynhu » 18 črc 2018, 21:10

Flyboy píše:
18 črc 2018, 20:57
Uvažovali jste už někdo investovat jen například v RUB, KZT, GEL.. a zajistit se proti měnovému riziku? Možná by to při těch průměrně 17% stálo za to.
Moje čerstvá zkušenost.
Rozhodl jsem se včera testnout investice v rublech. Přímo na Mintosu jsem si převedl za cca 10k CZK.
Převodní poplatek 1%. Počítám i s převodem zpět za další procento.
Vše se ihned rozinvestovalo, krátkodobé půjčky Lime 18% p.a. To, že se o portfolio v RUB nebudu muset extra starat je prom ě důležité.
Investici beru jako alespoň roční, tudíž roční výnos krásných 16% RUB. Usínal jsem s dobrým pocitem, že se bude třeba jednat o zajímavou alternativu v době klesajících výnosů u EUR půjček.
Dnes rubl propadl téměř o další procento. Nejdřív jsem si myslel, že kvůli cenám ropy, které padají. Ty ale nakonec zastavily propad a dokonce povyrostly.
Investici si tam nechám a vyhodnotím po nějaké době. Ale beru to nyní spíše jako test a nehodlám tam převádět větší částky.

Kolik by stálo zajistit si měnové riziko nevím a nemám ani chuť se v tom matlat. Stálo by to kupu času a vzhledem k částce se to nevyplatí.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od LuckyLuke » 18 črc 2018, 21:20

blablon píše:
18 črc 2018, 10:01
jaky je smysl prodavani (asi bez prirazky?) mogo13% na SM a skupovani gruzinskych mogo13%? neco me unika?
jenom kvuli spozdeni to asi ne, nebo jako predzvest ze pak nebudou, tak je rychle nabrat?
... na prodej jsem dal všechna Moga 12% - nikdo je nevykupuje
... moje Moga 14% neprodávám
... Moga 13% (mimo Gruzie) jsem měl po výkupu jen málo, většinou se špatnou splatností, chtěl jsem je jen vyměnit za jiné 13%, část jsem vyměnil za Moga 13% Gruzie (delší doba splatnosti, když je nevykoupí - mám jistých 13% na delší dobu), část jsem investoval do Capital Service 13%, ty jsou luxusní, vůbec mi je nevykupují

Já jsem se snažil od února 2018 o lepší rozložení portfolia, do Mogo jsem nic již neinvestoval, po CashBack akci jsem měl Mogo na 90%.
Měl jsem Banknote 15%, nyní kompletně vykoupeno, IuteCredit - kompletně vykoupeno, Mozipo z 50% vykoupeno. Když nejsou na PM půjčky, dá se zastoupení poskytovatelů blbě držet. Teď navíc ty Mogo výkupy a nedostatek vysokoúročených půjček nás donutí změnit strategii.
Nyní mám Mogo na 62%.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Flyboy » 18 črc 2018, 21:21

Jan píše:
18 črc 2018, 21:06
Flyboy píše:
18 črc 2018, 20:57
Uvažovali jste už někdo investovat jen například v RUB, KZT, GEL.. a zajistit se proti měnovému riziku? Možná by to při těch průměrně 17% stálo za to.
Ne, neuvažoval.
Myslím, že to bude dost drahé. Jednak z principu kvůli rozdílu sazeb centrálních bank (viz forwardy), a druhak kvůli exotičnosti měn. I v obyč. měnách je, pokud vím, celkem problém zajistit malé (= třeba 10kEUR) částky, a u těchhle měn to bude buď nemožné, nebo pekelně drahé.
Můžeš si koupit put opci, nebo certifikát, cena záleží na volalitě. Nevím teď přesně kolik to může stát zítra se podívám jestli to nabízí muj broker. Ale myslím že by to nemělo být zas tak drahé.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů