Mintos - zkušenosti investorů


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1660
Registrován: 29 lis 2017, 13:50
Reputace: 550
Bydliště: B|R|N|O|
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od vyvar z ovaru » 18 srp 2018, 22:38

Taky mi dosel jen klasicky denni report.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od zbynhu » 19 srp 2018, 08:02

Urcite to zasilani v nejakem nastavení schovane bude.
Jinak je to obsahove stejne jako novinky na Mintos blogu.

Posledni takovy mail davam nize, zacarovane prepujcovaci kolecko tucne :)
Mintos pokračuje ve své zeměpisné expanzi. Jsme potěšeni Vám oznámit, že jsme připojili na tržiště prvního poskytovatele půjček z Ukrajiny! Dinero je nejrychleji rostoucí online poskytovatel půjček na Ukrajině a specializuje se na poskytování krátkodobých půjček. Společnost nyní nabízí příležitost investovat do krátkodobých půjček zveřejněných v EUR na platformě Mintos s očekávaným čistým ročním výnosem až 9,5 %.

Společnost Dinero byla založena v roce 2017 a k 30. červnu 2018 poskytla 59 000 půjček a má čisté úvěrové portfolio více než 2 miliony EUR. Hlavním cílem společnosti Dinero je poskytovat zákazníkům okamžitou asistenci v případě nepředvídaných finančních situací. Společnost pro stanovení úvěruschopnosti svých klientů je využívá různé hodnotící modely, které využívají klientovy sociodemografických parametrech, jako jsou věk, kreditní historie a ostatní faktory.

„Dinero je velice hrdé na možnost se připojit na Mintos tržiště. Půjčování přes tržiště vidíme jako jeden z globálních trendů finančních trhů,“ říká Ilya Vesely, CEO společnosti Dinero.

Krátkodobé půjčky poskytnuté společností Dinero na Ukrajině a umístěné na Mintos tržiště jsou v rozmezí 20 EUR do 360 EUR. Doba splácení je od 7 do 30 dnů. Můžete očekávat čistý roční výnos 9,5 %.

Všechny půjčky od Dinero jsou zabezpečeny garancí zpětného odkupu, což znamená, že poskytovat půjčky ji odkoupí zpět v případě, že jakákoli půjčka bude více než 60 dní po splatnosti. Společnost si ponechá 10 % z každé půjčky umístěné na Mintos na své rozvaze, aby si udržela kůži ve hře.

Investiční struktura

Bereme v úvahu právní požadavky a zájmy investorů, proto investoři mohou získat expozici vůči půjčkám od Dinero investováním do půjček poskytnutých společností Mintos Finance SIA, společnost skupiny Mintos, společnosti Mondoo SIA, společnost skupiny Dinero.

Splácení každé půjčky poskytnuté společností Mintos Finance společnosti Mondoo bude záviset na splátkách konkrétní půjčky poskytnuté společností Mondoo společnosti Dinero a tyto půjčky budou záviset na splátkách konkrétní půjčky poskytnutých společností Dinero svým zákazníkům. Půjčky Mintos Finance budou přímo zajištěny zástavou na nároky plynoucí z poskytnutých půjček společností Dinero svým zákazníkům.


Mintos Finance bude poskytovat financování Mondoo do výše 90 % jistiny konkrétní půjčky, kterou společnost Dinero poskytla svému zákazníkovi. Na základě toho si tedy společnost Dinero ponechá 10 % jako svoji kůži ve hře. Dinero bude splácet půjčky společnosti Mondoo dle příslušných splátek konkrétní půjčky, kterou společnost Dinero poskytla svému zákazníkovi.

Pokud se zákazníkova půjčka ocitne v prodlení 60 a více dnů, společnost Mondoo zajistí kompletní splacení konkrétní části půjčky společně s nahromaděným úrokem společnosti Mintos Finance, kterou společnost Mintos Finance poskytla společnosti Mondoo. Společnost Mondoo zajistí zpětné odkoupení nároků z této půjčky od investorů.

Popis struktury je dostupný v dohodě o půjčce a dohodě o postoupení společnosti Mintos Finance.

„Jsme velice potěšeni možností přivítat Dinero do Mintos rodiny. Naším hlavním cílem ve společnosti Mintos je vytvoření globálního tržiště pro půjčky. Zeměpisná expanze je klíčem k dosažení tohoto cíle. Doufáme, že si investoři užijí tuto fantastickou příležitost pro diverzifikování svého investičního portfolia a investují do krátkodobých půjček poskytnutých na Ukrajině,“ říká Martins Sulte, CEO a spoluzakladatel společnosti Mintos.

Běžný žadatel o půjčku poskytnutou společností Dinero je ve věku 18 až 75 let, který si obvykle půjčku bere pro osobní neočekávané výdaje. Společnost zákazníkům účtuje roční procentní sazbu nákladů (RPSN) 270 %.

Společnost od svého založení v listopadu 2017 a během pouhých 8 měsíců podnikání poskytla půjčky v celkové hodnotě převyšující 4 miliony EUR. Dinero momentálně zaměstnává více než 80 zaměstnanců a k 30. červnu 2018 počet aktivních zákazníků přesáhl 37 000.

Diverzifikujte Vaše investiční portfolio investováním do půjčket poskytnutých společnosti Dinero na Ukrajině! Upravte Vaše nastavení odpovídajícím způsobem, pokud používáte Auto Invest.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
KarlosV
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 189
Registrován: 23 úno 2017, 22:19
Reputace: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od KarlosV » 19 srp 2018, 08:30

Zasílání jde nastavit v nastaveni účtu, jde o volbu Newsletters.
https://www.mintos.com/en/my-settings/[ ... 66ed82.jpg[/IMG]

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk


JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od JPT » 19 srp 2018, 11:08

Tak ono je to vcelku jedno, když to jde najít v účtu. Já jen, že to mám zaškrtnuté a nefuguje to. Možná to nestačilo jen odškrtnout a zaškrtnout, ale chce to odškrtnout na delší dobu a pak zase zaškrtnout. Nebo tam mají stejné šotky jako v Zonky. Tam taky někomu něco funguje a jinému ne.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Flyboy » 19 srp 2018, 11:44

JPT píše:
19 srp 2018, 11:08
Tak ono je to vcelku jedno, když to jde najít v účtu. Já jen, že to mám zaškrtnuté a nefuguje to. Možná to nestačilo jen odškrtnout a zaškrtnout, ale chce to odškrtnout na delší dobu a pak zase zaškrtnout. Nebo tam mají stejné šotky jako v Zonky. Tam taky někomu něco funguje a jinému ne.
Mrkni do spamu nebo hromadných. Já měl dřív některé emaily od Mintosu v hromadných.

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 226
Registrován: 29 kvě 2018, 11:53
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od cmel.da » 19 srp 2018, 12:09

vyvar z ovaru píše:
17 srp 2018, 14:50
On ten exit s dojizdenim je takovej naprd. Vim, ze jsem to takhle delal, kdyz jsem likvidoval Twino. Kazdej den tam pristala nejaka mala castka, se kterou v podstate neslo nic delat, takze jsem vzdycky cekal aspon mesic, az je trochu vetsi a penize jsem vybral a takhle porad dokola snad pul roku. Opruz. Takze pokud nekdo konci, tak chapu, ze se zbavuje vseho, ja bych to asi takhle udelal taky.
Jojo, taky jsem se toho bál. Ale už mám na Mintosu jen 10 % svých původních investic s půjčkami do 4 měsíců. To prodávám na SM ale myslím že ten šrot (Varks, Sibo) koupené nedávno se slevou nikdo nekoupí, když nedám žádnou slevu. Uvidím v září jestli se něco na Mintosu nezlomí, ale teď mám pocit, že za poslední měsíce jde vše k horšímu a horšímu, Mintos pro investory nic dobrého nedělá a radši opustit loď dříve než se potopí.

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Flyboy » 19 srp 2018, 12:36

Nemyslím že by se Mitnos potápěl v tom smyslu, že bychom přišli o vložené peníze. Spíš se neustále bude snižovat částka, která jde investorům a zvyšovat částka, která jde Mintosu co zůstane poskytovatelům.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od JPT » 20 srp 2018, 18:49

Flyboy píše:
19 srp 2018, 11:44
JPT píše:
19 srp 2018, 11:08
Tak ono je to vcelku jedno, když to jde najít v účtu. Já jen, že to mám zaškrtnuté a nefuguje to. Možná to nestačilo jen odškrtnout a zaškrtnout, ale chce to odškrtnout na delší dobu a pak zase zaškrtnout. Nebo tam mají stejné šotky jako v Zonky. Tam taky někomu něco funguje a jinému ne.
Mrkni do spamu nebo hromadných. Já měl dřív některé emaily od Mintosu v hromadných.
Tak chtěl jsem do toho příspěvku připsat, že jsem se díval do spamu, ale nějak se mi to nechtělo psát, jakože už je to snad dneska samozřejmost, ale tušil jsem, že to sem někdo napíše :-) A přesto jsem to tam nenapsal :-)
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Vykupy Capital Service

Příspěvek od zbynhu » 21 srp 2018, 07:36

A je to tady, uz i Capital Service.
Dnes 500E, vse pod polozkou Others :evil:

A vse zrejme reemitovano misto 14 za 10,5 :evil:
Tento silne ojebavaci pristup uz me neba....
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

tomasov
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 45
Registrován: 26 črc 2018, 10:28
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od tomasov » 21 srp 2018, 09:09

kde jsou časy, kdy jsem odmítal kupovat půjčky pod 14%. :( ach jo

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Flyboy » 21 srp 2018, 10:14

Mě se dneska vykoupili 3 půjčky 14% capital service

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Saraph » 21 srp 2018, 10:15

Bojím se, že i přes tento pokles v zhodnocení bude Mintos stále zaznamenávat růst investorů, jelikož žádná evropská platforma ani vzdáleně nekonkuruje. Někde ale musí být hranice. Byl bych rád, kdyby investoři „hlasovali svými peněženkami“. Vzhledem k tomu, kolik poskytovatelů poslední dobou na Mintos přišlo, třeba se stane, že někdo převezme žezlo Moga. Můžeme jen snít. :)

Já při současné situaci nemám žádnou motivaci reinvestovat své prostředky. Až se mi nahromadí dostatečná částka, přesunu ji na burzu.

eDgeso
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 54
Registrován: 14 črc 2018, 15:38
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od eDgeso » 21 srp 2018, 10:26

Saraph píše:
21 srp 2018, 10:15
Bojím se, že i přes tento pokles v zhodnocení bude Mintos stále zaznamenávat růst investorů, jelikož žádná evropská platforma ani vzdáleně nekonkuruje. Někde ale musí být hranice. Byl bych rád, kdyby investoři „hlasovali svými peněženkami“. Vzhledem k tomu, kolik poskytovatelů poslední dobou na Mintos přišlo, třeba se stane, že někdo převezme žezlo Moga. Můžeme jen snít. :)

Já při současné situaci nemám žádnou motivaci reinvestovat své prostředky. Až se mi nahromadí dostatečná částka, přesunu ji na burzu.
No musim souhlasit take jsem se dostal do stavu kdy prestanu reinvestovat. A provedu presun prostredku do svejch dvou portfolii na akchiich.

Skoda mintos jsem mel fakt rad....

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Saraph » 21 srp 2018, 11:08

eDgeso píše:
21 srp 2018, 10:26
Saraph píše:
21 srp 2018, 10:15
Bojím se, že i přes tento pokles v zhodnocení bude Mintos stále zaznamenávat růst investorů, jelikož žádná evropská platforma ani vzdáleně nekonkuruje. Někde ale musí být hranice. Byl bych rád, kdyby investoři „hlasovali svými peněženkami“. Vzhledem k tomu, kolik poskytovatelů poslední dobou na Mintos přišlo, třeba se stane, že někdo převezme žezlo Moga. Můžeme jen snít. :)

Já při současné situaci nemám žádnou motivaci reinvestovat své prostředky. Až se mi nahromadí dostatečná částka, přesunu ji na burzu.
No musim souhlasit take jsem se dostal do stavu kdy prestanu reinvestovat. A provedu presun prostredku do svejch dvou portfolii na akchiich.

Skoda mintos jsem mel fakt rad....
Jen abych nepůsobil, že tu šířím nějaký mor - plánuji jen snížit mou alokaci kapitálu na Mintosu, nikoli z něj odejít. ;)

eDgeso
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 54
Registrován: 14 črc 2018, 15:38
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od eDgeso » 21 srp 2018, 11:21

Saraph píše:
21 srp 2018, 11:08
eDgeso píše:
21 srp 2018, 10:26
Saraph píše:
21 srp 2018, 10:15
Bojím se, že i přes tento pokles v zhodnocení bude Mintos stále zaznamenávat růst investorů, jelikož žádná evropská platforma ani vzdáleně nekonkuruje. Někde ale musí být hranice. Byl bych rád, kdyby investoři „hlasovali svými peněženkami“. Vzhledem k tomu, kolik poskytovatelů poslední dobou na Mintos přišlo, třeba se stane, že někdo převezme žezlo Moga. Můžeme jen snít. :)

Já při současné situaci nemám žádnou motivaci reinvestovat své prostředky. Až se mi nahromadí dostatečná částka, přesunu ji na burzu.
No musim souhlasit take jsem se dostal do stavu kdy prestanu reinvestovat. A provedu presun prostredku do svejch dvou portfolii na akchiich.

Skoda mintos jsem mel fakt rad....
Jen abych nepůsobil, že tu šířím nějaký mor - plánuji jen snížit mou alokaci kapitálu na Mintosu, nikoli z něj odejít. ;)
Ja planuji odejit.... nehodlam investovat do srotu za 9,5 procenta....
necham dojet portfolio a budu vybirat :) treba se vratim nekdy v budoucnu...

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Flyboy » 21 srp 2018, 11:25

Jsem tu bohužel teprve chvíli, takže tu musím minimálně pár měsíců zůstat, aby se mi vrtátily náklady za převod peněz a taky chci alespoň pár procent vydělat. Ale kdybych věděl že tu budou takové problémy, tak sem ani nelezu.

eDgeso
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 54
Registrován: 14 črc 2018, 15:38
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od eDgeso » 21 srp 2018, 11:31

Flyboy píše:
21 srp 2018, 11:25
Jsem tu bohužel teprve chvíli, takže tu musím minimálně pár měsíců zůstat, aby se mi vrtátily náklady za převod peněz a taky chci alespoň pár procent vydělat. Ale kdybych věděl že tu budou takové problémy, tak sem ani nelezu.
No ja mel stesti v nestesti ze jsem vetsi castku zainvestoval 4 mesice na z5. Puvodne na mintosu jsem mel 500 euro od pulky roku 2015.

Me se nelibi jedna vec, ktera je pro me hlavni duvod odchodu. A tou je ze neni mozne koupit nic kvalitniho na nejakou kratkou dobu za cca 10 plus procent.

Nedovedu si moc realne predstavit ze si koupim mogo za 10 procent na 50+ mesicu v soucasne dobe. Rikam si ze to ma semej minus.

1) kdyz se stane ze uroky pudou nahoru tak jsem seknutej s necim co je sice kvalitni ale na dlouho a za malo procent bez sance na prodej asi.
2) Bude nejakej problem tak se tyhle i kdyz kvalitni pujcky budou spatne prodavat pac jsou na dlouho... a to nejenom mogo ale i Id finance a spol....

takze to je muj duvod odchodu..
Naposledy upravil(a) eDgeso dne 21 srp 2018, 11:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 21 srp 2018, 11:32

Mimochodem, je tu někdo aktivní na Mintosu v CZK?
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Flyboy
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 710
Registrován: 10 črc 2018, 19:14
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Flyboy » 21 srp 2018, 11:39

eDgeso píše:
21 srp 2018, 11:31
Flyboy píše:
21 srp 2018, 11:25
Jsem tu bohužel teprve chvíli, takže tu musím minimálně pár měsíců zůstat, aby se mi vrtátily náklady za převod peněz a taky chci alespoň pár procent vydělat. Ale kdybych věděl že tu budou takové problémy, tak sem ani nelezu.
No ja mel stesti v nestesti ze jsem vetsi castku zainvestoval 4 mesice na z5. Puvodne na mintosu jsem mel 500 euro od pulky roku 2015.

Me se nelibi jedna vec, ktera je pro me hlavni duvod odchodu. A tou je ze neni mozne koupit nic kvalitniho na nejakou kratkou dobu za cca 10 plus procent.

Nedovedu si moc realne predstavit ze si koupim mogo za 10 procent na 50+ mesicu v soucasne dobe. Rikam si ze to ma semej minus.

1) kdyz se stane ze uroky pudou nahoru tak jsem seknutej s necim co je sice kvalitni ale na dlouho a za malo procent bez sanze prodej asi.
2) Bude nejakej problem tak se tyhle i kdyz kvalitni pujky budou spatne prodavat pac jsou na dlouho... a to nejenom mogo ale i Id finance a spol....

takze to je muj duvod odchodu..
Tak to je pravda, že 10% půjčku na několik let na SM prodáš těžko. A když přijde nějaký problém, budeš muset dát velkou slevu aby si to někdo vzal. Já na dlouhou dobu beru minimálně Mogo 12%. Občas se dají sehnat na SM jen s 0,1% přirážkou. Tam si říkám že to nyní na SM prodám se slevou a když bude průšvih, tak to někdo vezme alespoň za normální cenu.

kari
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 53
Registrován: 15 úno 2017, 16:29
Reputace: 19
Kontaktovat uživatele:

Re: Vykupy Capital Service

Příspěvek od kari » 21 srp 2018, 11:44

zbynhu píše:
21 srp 2018, 07:36
A je to tady, uz i Capital Service.
Dnes 500E, vse pod polozkou Others :evil:

A vse zrejme reemitovano misto 14 za 10,5 :evil:
Tento silne ojebavaci pristup uz me neba....
Taky mi dneska bylo vykoupeno 20 půjček od Capital Service.

Ještě včera jsem hlasoval v anketě, že vyčkám jak se situace bude vyvíjet, dneska už vím jedno milý Mintosi jdi do prdele. On v tom všem má možná taky Mintos daleko větší roli než si myslíme. http://mintos-independent-review.blogsp ... intos.html Tento přehled je poněkud starší myslím, že jsem někde četl, že některé věci nemusí být už úplně pravda. Každopádně jsem nedávno někde viděl, že Mintos má nějaký vlastnický podíl v ID Finance, který plánuje do budoucna navyšovat, to by asi i vysvětlovalo to investování v některých zemí skrz Mintos od některých poskytovatelů.

V neposlední řadě mě štve přidávání pochybných poskytovatelů půjček, kde Mintosu ani trošku nevěřím, že provádí nějakou hlubší analýzu, spíše co více poskytovatelů, tím více půjček tím lépe pro nás. A především přidaní poskytovatelů, kteří upíšou "1 půjčku" a pak skončí viz Credissimo, nebo Lime Loan, člověk si pak převede peníze za nemalý poplatek na rubly aby po měsíci neměl do čeho investovat a se ztrátou to mohl převést zpět.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů