Mintos - investoři

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 14 črc 2018, 16:36

No...
V mém případě bylo vykoupeno cca 10+% portfolia, což dělá 20+% Mogo portfolia. Nicméně se mi podařilo, že cca 30+% (původní velikosti) Mogo portfolia jsem převedl do Gruzínských Mogo, kterých se tato akce (naštěstí) netýká. Takže počítáno vůči té části, které se výkup týká, se jednalo o cca 35-% původního Mogo portfolia podléhajícího výkupu.
Myslím, že moje Mogo portfolio bylo dost kvalitní - průměrnou splatnost jsem měl okolo 30M, co jsem koukal na odkupy, tak průměrné výchozí LTV odhaduju okolo 65%, aktuální mohlo být okolo 50%. Fakt je, že nad 60% jsem kupoval spíš výjimečně. Akorát teď po oznámení Mogo-exitu jsem na SM nakoupil pár kousků defakto bez kritérií - aktuální LTV pod 80% v podstatě nešlo a splatnost pod nějakých 54M také ne. Tyto, z mého pohledu méně kvalitní půjčky vykoupeny téměř nebyly. Jinak až na pár CS 13% půjček jsem měl vše 14%. Nic jiného než ty 14% mi vykoupeno nebylo.

Jsem zvědav, jestli tento výkup byl vše, nebo přijdou další vlny. Pokud se nepletu, v blogu stálo, že vykoupí cca 16 MEUR. Na Mintosu je cca 70 kinvestorů. Pokud by každému vykoupili 200-300 EUR, tak by částka byla pokryta. Pak by se ovšem dalo dost pochybovat o tom rovnoměrném rozložení odkoupených pohledávek, minimálně z hlediska úroku :o/ (o čemž, pokud se nepletu, taky psali na blogu).

To boží mlýn:
Pokud se na Mintosu uvolní 16MEUR, převážně investovaných ve vysokoúročených půjčkách (13%-14% + případný CB (což teď ani nevím, jestli je dobrá nebo špatná info)) a současně zmizí hlavní poskytovatel těchto půjček, tak se obávám, že i těch 13% bude nyní za hodně dobrou nabídku. Koneckonců, jen v posledních dnech, kdy Mogo nic neupisovalo, se na volném trhu (PM) 14% téměř nevyskytovaly, pokud ano tak od poskytovatelů z dolní 1/3 p2pexplore tabulky (bývaly tam Lenda, občas se dávkově objevily ExpressCredity). Navíc fůra poskytovatelů ze 14% vycouvala (od dobře hodnocených (Banknote, Capital Service) až po ty s rankingem pod 25 (Bino, Sebo, Varks) a kolikrát nenabízejí ani ty 13% pohledávky.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moravekj » 14 črc 2018, 22:11

doonio píše:
13 črc 2018, 16:33
moravekj píše:
13 črc 2018, 13:24
Ze je to prasarna si uvedomuji. Chtel jsem na mintos zvysit co tam mam. Ale nechci kupovat a skladat portfolio z neceho co bude k dispozi. Libila se mi myslenka si jen vlastne to svoje preprodat pres sm sam sobe a dostat 2% bonus. A pak ty volne eur investivat pokud to pujde a kdyz to nepujde tak nebyt ve spechu. Konkretni postup byl tento. Na novy ucet poslat rekneme 5000€. Nakoupit za to pujcky ze stareho uctu. Penize na starem uctu si pres revolut poslat zase na novy ucet a dokoupit pujcky dalsi za 5000€. Takze nakonec dostanu bonus 200€. Ja tech 5000€ tam chtel poslat uz pred par tydny. Ted to bude jen navic s tim bohusem 2%
Já ti nevím...dělat takové psí kusy kvůli 200€. Ano uznávám, nenajdeš je na ulici, ale ten strávený čas prodáváním na jednom PC a okamžitý nákup přes druhé PC bude trochu trvat. Jak řekl Jan, svůj čas umím prokrastinovat daleko efektivněji.
Omlouvam se ze s tim tady jeste prudim, ale jen kratka reakce.
Cele portfolio bych dal na sm s prirazkou treba 10.6% takze ji asi nikdo jiny nekoupi a pak dam na sm filtr vsechny pujcky na sm za 10.6% a ty koupim (kdyz bude sedet soucet).
To znamena prekoupeni je otazka par minut.

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 15 črc 2018, 01:28

Jan píše:
14 črc 2018, 16:36
Jsem zvědav, jestli tento výkup byl vše, nebo přijdou další vlny.
to nebylo vsechno, mne vykoupili necelych 5% moga.., tj min jak 2.5% vseho. Toto byla podle me jenom prvni vlnka... ;)

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 139
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 15 črc 2018, 11:04

moravekj píše:
14 črc 2018, 22:11
doonio píše:
13 črc 2018, 16:33
moravekj píše:
13 črc 2018, 13:24
Ze je to prasarna si uvedomuji. Chtel jsem na mintos zvysit co tam mam. Ale nechci kupovat a skladat portfolio z neceho co bude k dispozi. Libila se mi myslenka si jen vlastne to svoje preprodat pres sm sam sobe a dostat 2% bonus. A pak ty volne eur investivat pokud to pujde a kdyz to nepujde tak nebyt ve spechu. Konkretni postup byl tento. Na novy ucet poslat rekneme 5000€. Nakoupit za to pujcky ze stareho uctu. Penize na starem uctu si pres revolut poslat zase na novy ucet a dokoupit pujcky dalsi za 5000€. Takze nakonec dostanu bonus 200€. Ja tech 5000€ tam chtel poslat uz pred par tydny. Ted to bude jen navic s tim bohusem 2%
Já ti nevím...dělat takové psí kusy kvůli 200€. Ano uznávám, nenajdeš je na ulici, ale ten strávený čas prodáváním na jednom PC a okamžitý nákup přes druhé PC bude trochu trvat. Jak řekl Jan, svůj čas umím prokrastinovat daleko efektivněji.
Omlouvam se ze s tim tady jeste prudim, ale jen kratka reakce.
Cele portfolio bych dal na sm s prirazkou treba 10.6% takze ji asi nikdo jiny nekoupi a pak dam na sm filtr vsechny pujcky na sm za 10.6% a ty koupim (kdyz bude sedet soucet).
To znamena prekoupeni je otazka par minut.
Teoreticky myslím, že by to šlo. Jen ale si nejsem jist, jestli by tě třeba nečapli a nedali ti nějakou sankci za „podvod“. Přeci jen, když tohle budeš dělat s nějakým „sousedem“ a ještě aby to bylo lepší, tak se přihlašovat ze stejné IP adresy, mohlo by to být pro ně dost zřejmé. Třeba si na toto své systémy vybavili.

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 15 črc 2018, 12:12

je uplne jedno jak samotny obchod bude trvat dlouho, jestli den nebo 10 sec :) To oni si vyjedou z databaze, kdo prodal, kdo koupil..., pres koho byl zalozeny kupujici (referall) atd.., nebo teda... "si vyjedou"... system jim ten report spis vyhodi sam - automaticky. Nikdo nic manualne kontrolovat jen tak nebude.

Nemyslim si ze objevils kolo, tu toto uz X lidi pred tebou v predchozich ref akcich provedlo a nepochybne s mnohem vetsima sumama. Jak to s nema dopadlo, nevim. Kazdopadne Mintos o tomto urcite vi, a bud to ignoruji nebo to pak nejak resi. Nevim.

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moravekj » 15 črc 2018, 12:44

blablon píše:
15 črc 2018, 12:12
je uplne jedno jak samotny obchod bude trvat dlouho, jestli den nebo 10 sec :) To oni si vyjedou z databaze, kdo prodal, kdo koupil..., pres koho byl zalozeny kupujici (referall) atd.., nebo teda... "si vyjedou"... system jim ten report spis vyhodi sam - automaticky. Nikdo nic manualne kontrolovat jen tak nebude.

Nemyslim si ze objevils kolo, tu toto uz X lidi pred tebou v predchozich ref akcich provedlo a nepochybne s mnohem vetsima sumama. Jak to s nema dopadlo, nevim. Kazdopadne Mintos o tomto urcite vi, a bud to ignoruji nebo to pak nejak resi. Nevim.
Ip adresy bych samozrejmne pouzil jine.
No delat to nebudu , udelam jen to ze na novem uctu zainvestuji a po vyplaceni rb to casem prekoupim na ucet prvni. S tim si myslim hlavu delat nebudou. Tak jak tak tam pritecou jim nove penize do investic. Ale to s tim prevedenim celeho asi kaslu.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 153
Kontaktovat uživatele:

Výkupy Mogo

Příspěvek od LuckyLuke » 15 črc 2018, 15:37

Tak jsem si dnes podrobně prohlédl svoje půjčky Mogo. Výkup jsem měl jen 5%. A jak se zde psalo, vypadá to že vykupují nejen ty lépe úročené (14 % a méně 13%) a především ty co jsou lépe splácené. Zůstávají jen ty co mají horší splatnost a budou se pak také vykupovat. V podstatě nám nechávají jen ty druhořadé z CB akce, jak jsme jim říkali shit půjčky.

Pro přehled dávám obrázky.

Mogo půjčky za 12% přehled :
Obrázek

Mogo půjčky za 13% přehled :
Obrázek

Mogo půjčky za 14% přehled :
Obrázek

U půjček Mogo 13% a 14% mám status current přibližně stejný, předpokládám že mi ty půjčky 12% ponechají.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 16 črc 2018, 10:29

blablon píše:
15 črc 2018, 01:28
Jan píše:
14 črc 2018, 16:36
Jsem zvědav, jestli tento výkup byl vše, nebo přijdou další vlny.
to nebylo vsechno, mne vykoupili necelych 5% moga.., tj min jak 2.5% vseho. Toto byla podle me jenom prvni vlnka... ;)
Na mě to skoro působí dojmem, že by to mohlo být vše. Ale uvidíme...
Mám zkušenosti s:

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 17 črc 2018, 13:35

Mimochodem - máte v dnešním Mintosím mailovém výpisu seznam zalistovaných půjček? Já ne... :o/
Mám zkušenosti s:

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 17 črc 2018, 13:59

Jan píše:
17 črc 2018, 13:35
Mimochodem - máte v dnešním Mintosím mailovém výpisu seznam zalistovaných půjček? Já ne... :o/
Take mi tam chybi. Doufam, ze jde o ojedinelou chybku a ne novou upravu prehledu. Ten mail je jedina sance, jak zjistit, jake pujcky ktery poskytovatel zalistoval.

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 17 črc 2018, 15:30

Taky m ito chybelo. Tajne doufam, ze to byla jen nahodna dnesni chybka a zase to tam bude.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Vykupy Mogo

Příspěvek od zbynhu » 18 črc 2018, 07:45

Na dnesek dalsi vlna vykupu Mogo. Objem cca stejny jako minule - pro me 2000 E. Vse 13% pujcky. Pokud je v tom system, tak uz by se k ponechanym pujckam s vyssimi procenty nemuseli vracet.
Kazdopadne mi AI tentokrat z vracenych penez neroinvestoval jiz nic a tak mam plno volnych prostredku a nevim, kam s nimi. Piplane portfolio se mi nyni nechce zkazit investicemi do druhoradych pujcek. Asi necham penize chvili lezet ladem... I kdyz moc neverim, ze se v dohledne dobe situace nejak rapidne zlepsi.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vykupy Mogo

Příspěvek od LuckyLuke » 18 črc 2018, 08:20

zbynhu píše:
18 črc 2018, 07:45
Na dnesek dalsi vlna vykupu Mogo. Objem cca stejny jako minule - pro me 2000 E. Vse 13% pujcky. Pokud je v tom system, tak uz by se k ponechanym pujckam s vyssimi procenty nemuseli vracet.
Kazdopadne mi AI tentokrat z vracenych penez neroinvestoval jiz nic a tak mam plno volnych prostredku a nevim, kam s nimi. Piplane portfolio se mi nyni nechce zkazit investicemi do druhoradych pujcek. Asi necham penize chvili lezet ladem... I kdyz moc neverim, ze se v dohledne dobe situace nejak rapidne zlepsi.
- já nemám vykoupeno žádné Mogo, pouze 1 půjčka od Mozipo za 10EU
- je to divné, mám Mogo 14% za 2K a nic
- Mogo 13% jsem ze 70% přemístil do Gruzie
Mogo 13%.jpg
Mogo 13%.jpg (18.65 KiB) Zobrazeno 561 x

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 18 črc 2018, 08:51

LuckyLuke píše:
18 črc 2018, 08:20
- já nemám vykoupeno žádné Mogo, pouze 1 půjčka od Mozipo za 10EU
- je to divné, mám Mogo 14% za 2K a nic
- Mogo 13% jsem ze 70% přemístil do Gruzie
Tak je pravda, že Gruzijské Mogo nevykupují. Ale že by se netrefili ani do jedné z těch ostatních půjček?
Na Tvém nicku něco bude :D

Já takové štěstí neměl, viz například:
Přílohy
Mogo.png
Mogo.png (31.21 KiB) Zobrazeno 553 x

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 18 črc 2018, 09:10

No je to divné, mám ale hodně 12% půjček, které budou vykoupeny pro nesplácení. Do týdne očekávám výkup tak za 700 eu.

Včera večer se objevilo hodně půjček od Capital Service za 13% a 24M, kolem půlnoci ještě byly. Zvýšil jsem si autoinvest na Capital Service - nejdříve jsem ho měl na 10%, pak na 15%, nyní na 18% celkového portfolia. Současně tam mám 14,3%.
Mám z toho také špatný pocit, aby i ty 13% půjčky nezmizely navždy.

Ty ostatní 13% Mogo mám na SM. Dnes mi zase vykoupili na SM 2 půjčky, nechápu to. A to měly zpoždění 30-60dní.

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 18 črc 2018, 09:38

zbynhu píše:
Na dnesek dalsi vlna vykupu Mogo...
Mam to uplne stejne, jen vykup nebyl tak vysoky (neco pres 1 000 euro) a nezainvestovalo se mi ani 1 euro. Ale nebudu to hrotit, necham to tam, aby se to postupne rozlozilo do autoinvestu, taky nechci zbytecne investovat do horsich pujcek, jen aby to bylo zainvestovany.

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 18 črc 2018, 10:01

LuckyLuke píše:
18 črc 2018, 09:10
No je to divné, mám ale hodně 12% půjček, které budou vykoupeny pro nesplácení. Do týdne očekávám výkup tak za 700 eu.

Včera večer se objevilo hodně půjček od Capital Service za 13% a 24M, kolem půlnoci ještě byly. Zvýšil jsem si autoinvest na Capital Service - nejdříve jsem ho měl na 10%, pak na 15%, nyní na 18% celkového portfolia. Současně tam mám 14,3%.

Ty ostatní 13% Mogo mám na SM. Dnes mi zase vykoupili na SM 2 půjčky, nechápu to. A to měly zpoždění 30-60dní.
jaky je smysl prodavani (asi bez prirazky?) mogo13% na SM a skupovani gruzinskych mogo13%? neco me unika?
jenom kvuli spozdeni to asi ne, nebo jako predzvest ze pak nebudou, tak je rychle nabrat?
-
dnesni vykup me zasahl uz vic, padlo nekolik 13ek, celkove za 1000e, do odpoledne promyslim co s tim.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 18 črc 2018, 11:40

Jan píše:
V tuto chvíli se zdá, že je po ptákách...
Mám zkušenosti s:

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 65
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 18 črc 2018, 13:10

Jan píše:
18 črc 2018, 11:40
Jan píše:
Také mi nechodí, což mě štve, protože podle toho počítám objem úvěrů na CZK trhu. Nicméně pod emailem jsem viděl modré tlačítko subscribe. Možná to jenom oddělili do samostatných emailů a člověk se musí znovu přihlásit. Uvidím zítra...

Jinak mě zatím výkupy v takových objemech, jak píšete nezasáhly (maximálně pár stovek eur, cca 10% portfolia). Nevím, jestli to přikládat tomu, že držím spoustu starších participací s ne tak vysokým výnosem a pak jsem v rámci diverzifikace nastavil AI přednostně na jiné poskytovatele. Ale třeba mě to také čeká.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Overall

Příspěvek od Jan » 18 črc 2018, 13:55

zbynhu píše:
Tak tato vlna mě zcela minula. Před Mogo exitem jsem měl 5 dlouhých 13%, po exitu jsem dokupoval.
Také jsem váhal (a dost možná prováhal). Budoucnost také nevidím moc optimisticky, nakonec se mi podařilo koupit nějaké 13,5% a 13%, byť se skřípěním zubů. No, a jak se mi předtím portfolio líbilo, tak teď ho mám celkem... hmmm... rozsouložené :o) a ani nemám chuť to řešit. Ono stejně, na SM se teď buď kupuje nebo nekupuje, čas zkoumat co to je moc není...
blablon píše:
18 črc 2018, 10:01
LuckyLuke píše:
18 črc 2018, 09:10

jaky je smysl prodavani (asi bez prirazky?) mogo13% na SM a skupovani gruzinskych mogo13%? neco me unika?
jenom kvuli spozdeni to asi ne, nebo jako predzvest ze pak nebudou, tak je rychle nabrat?
-
dnesni vykup me zasahl uz vic, padlo nekolik 13ek, celkove za 1000e, do odpoledne promyslim co s tim.
Gruzinské mogo nebude podléhat výkupům v návaznosti na emisi Mogo dluhopisů.
Joshua píše:
18 črc 2018, 13:10
Jan píše:
18 črc 2018, 11:40
Jan píše:
Také mi nechodí, což mě štve, protože podle toho počítám objem úvěrů na CZK trhu. Nicméně pod emailem jsem viděl modré tlačítko subscribe. Možná to jenom oddělili do samostatných emailů a člověk se musí znovu přihlásit. Uvidím zítra...

Jinak mě zatím výkupy v takových objemech, jak píšete nezasáhly (maximálně pár stovek eur, cca 10% portfolia). Nevím, jestli to přikládat tomu, že držím spoustu starších participací s ne tak vysokým výnosem a pak jsem v rámci diverzifikace nastavil AI přednostně na jiné poskytovatele. Ale třeba mě to také čeká.
Subscribe jsem zkusil už včera, ve stejné naději jako ty, zřejmě marné. Pro mě to spíš byl indikátor co bylo upsáno ale přes AI se na PM vůbec nedostalo.
Mám zkušenosti s:

Odpovědět