Primární trh - nabídky

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
JardaBr
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od JardaBr » 24 srp 2019, 09:51

LuckyLuke: blbej dotaz, ale v čem je u zpoždenejch problém? Já jen že se jim nějak nevyhejbám, klidně nakupuju, samo jen ty ve spoždění úročený, tak jestli nedělám nějakou blbost?

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 234
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 24 srp 2019, 10:23

JardaBr píše:
24 srp 2019, 09:51
LuckyLuke: blbej dotaz, ale v čem je u zpoždenejch problém? Já jen že se jim nějak nevyhejbám, klidně nakupuju, samo jen ty ve spoždění úročený, tak jestli nedělám nějakou blbost?
- může to být problém u poskytovatelů, kde neplatí úroky při prodlení (např. Mogo) - tam mám zpoždění 45%
- svědčí to o chování té společnosti, řádně splácené nám vykupují, pak na PM nabízejí pouze shit, co není splácen a může jít brzy do BBG
- většinou investoři kupují půjčky se splatností řádnou (current), maximálně se zpožděním (grace period) u BBG
- ale ten IuteCredit nabízí totálně zpožděné (31-60) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

FraK
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FraK » 24 srp 2019, 17:56

Taky za grace period nedostane investor nic. Je to tak?

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 228
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 24 srp 2019, 18:13

FraK píše:
24 srp 2019, 17:56
Taky za grace period nedostane investor nic. Je to tak?
Psalo se tu, že pokud je splátka splacena v Grace Period, tak po dobu Grace Period výnos připisován není. Pokud je splacena poté ve zpoždění a originátor platí výnos ve zpoždění, tak je výnos hrazen včetně grace period.
Kde je ovšem původ tohoto tvrzení netuším. Stejně tak jsem nekontroloval pravdivost.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

PajaM
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PajaM » 24 srp 2019, 19:01

Existují nějaké půjčky v korunách? Zatím se mi nic nezainvestovalo za pár dnů - může za to malá nabídka a vysoká poptávka?
(nic co bych chtěl určitě investovat,pouze zkouším jestli něco vůbec je a za jaký úrok)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 228
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 24 srp 2019, 19:20

PajaM píše:
24 srp 2019, 19:01
Existují nějaké půjčky v korunách? Zatím se mi nic nezainvestovalo za pár dnů - může za to malá nabídka a vysoká poptávka?
(nic co bych chtěl určitě investovat,pouze zkouším jestli něco vůbec je a za jaký úrok)
Výpis emitovaných půjček je v denním infomailu. Co se CZK týče, výnos je 6%-7,5%. Mě osobně AI nefunguje, občas se podaří něco chytit na PM, ale spíš výjimečně. Celkem dost se prodávaly na SM s přirážkou 0,1% a YTM 5%+, jenže teď nejsou ani ty... :o/.
Jak už se tu psalo, asi výhodněji vyjde zajistit kurz EURCZK a investovat v EUR.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 25 srp 2019, 09:37

Ta válka s roboty o 13% Lime Zaim je dost nedůstojná a frustrující...

Yaro
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yaro » 25 srp 2019, 09:42

mne AI nekupil nic uz vyse mesiaca, o 13% Lime mozem len snivat, nekupujem dlhsie ako 3 mesacne pozicky manualne z primary market Nechcem skoncit v situacii, ze sa trend zas otoci a mam kopec poziciek s dlhou splatnostou a nizkym urocenim.

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 25 srp 2019, 10:11

Yaro píše:
25 srp 2019, 09:42
mne AI nekupil nic uz vyse mesiaca, o 13% Lime mozem len snivat, nekupujem dlhsie ako 3 mesacne pozicky manualne z primary market Nechcem skoncit v situacii, ze sa trend zas otoci a mam kopec poziciek s dlhou splatnostou a nizkym urocenim.
AI to prostě nestíhá. IMHO má prioritu až za IáAčkem a když se spustí jednou denně, tak ti nic lukrativního nekoupí. Mně semtam něco zajímavého koupil, ale byly to drobky. A ručně to trefovat je o sekundách. Lime asi dává půjčky celý den, teď pár bylo, včera odpoledne, večer i pozdě večer...

jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 65
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 25 srp 2019, 10:16

To neděláte nic jiného, než refresh Mintosu, ne?

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 25 srp 2019, 10:50

jejinka píše:
25 srp 2019, 10:16
To neděláte nic jiného, než refresh Mintosu, ne?
Když mám čas, tak si zarefreshuju :lol: Taky jsem to měl nastavené na AI a bezobslužné investování, ale když to přestalo fungovat, tak jsem nucen hrabat do toho ručně :roll: Ale baví mě to 8-)

PajaM
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PajaM » 25 srp 2019, 11:00

Počet investorů neustále roste. I když nabídka je furt veliká ,tak některé druhy půjček prostě mizí že mnohdy Ai neumí na to reagovat a taky procenta letí dolů. Ještě před 14 dny nebyl problém půjčky 12,5%-13% dnes jsem rád když najde a zainvestuje 11,5% a 12% je spíš náhoda(ručně i když než to stačím odkliknout už to zmizí !!!). Včera kupodivu neměl problém Ai zainvestovat půjčku ráno-odpoledne -večer což se mi ještě nestalo .(jen tak z nudy jsem tomu pouštěl po desítkách Euro po několika hodinách :lol: )

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 67
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 25 srp 2019, 11:05

Mě autoinvest investuje taky několikrát denně, ale je tam podmínka mít prachy a aby tam byly půjčky o které neni takový zájem (nebo je jich hodně). Když je velký zájem a je jich málo, tak se požadavky řadí do fronty a podle mě když to člověk zainvestuje ručně a pak už nemá prachy, tak ho to vyřadí z fronty a jakmile má zas prachy, tak autoinvest investuje buď do půjček do kterých může a když nemá kam, tak už pak to zas zařadí do fronty, ale jakmile se to zas zainvestuje ručně, tak zase z fronty vyřadí a tak pořád dokola.

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 25 srp 2019, 11:19

Tak já bohužel mám peníze celou dobu co jsem ve frontě a i po ruční investici :lol: Asi do toho praštím a naberu 12% Crediusy z SM. Jinak teď je na SM pár 12% finských Creditstarů a dánských Creamfinanců.

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 25 srp 2019, 11:36

Jsem se teď díval na primimární trh a byly tam Lime zaim za 13% a po obnovení stránky zmizli, ale objevovali se tam po pár kusech, takže když je člověk ve frontě v pořadí např. 15412 tak než se dostane na řadu bude asi chvilku trvat a mezitim autoinvest zainvestuje jinam a pokud nemá dlouho kam, tak to asi pak člověk nevydrží a investuje ručně, když se mu podaří.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 25 srp 2019, 11:39

Investuji cca 2 měsíce jen ručně, v pátek jsem si udělal několik AI na půjčky 12%, AI neinvestoval ani do jedné. Nekupoval ani ID Finance 12%, které tam jsou. Jedu tedy vše ručně. Jen za srpen jsem takto otočil 7,5K. Zatím neberu nic pod 12%. Mám ještě rezervu u ID Finance, Credius a u CreditStar. Zkusím ještě něco vrazit do Lime Zaim.

Nabídky se jen zhoršují :
Nabídka Mintos 25.8.2019 II.jpg
Nabídka Mintos 25.8.2019 II.jpg (521.07 KiB) Zobrazeno 279 x

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 25 srp 2019, 11:54

JPT píše:
25 srp 2019, 11:36
Jsem se teď díval na primimární trh a byly tam Lime zaim za 13% a po obnovení stránky zmizli, ale objevovali se tam po pár kusech...
Přesně o tom jsem psal jako o nedůstojné válce s roboty :P Chytím tak jednu z 10, ale musí se refreshovat...

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 25 srp 2019, 12:16

LuckyLuke píše:
25 srp 2019, 11:39
... Jedu tedy vše ručně.... Zatím neberu nic pod 12%. ...

Nabídky se jen zhoršují :
Ručně by mě to asi nebavilo a navíc ruční investice se nepočítají pak do autoinvestu, takže když bych si v autoinvestu nastavil jak to chci mít rozdělené na %, tak by se to pak rozhodilo. Chtěl bych to udělat, abych se o to musel co nejmíň starat.

Taky by se mi libilo, kdyby byl výnos ne menší než 12%, ale rohodl jsem se co nejvíc diverifikovat. Budu investovat množství peněz podle hodnocení a taky jsem se nově rozhodl, že podle hodnocení určím minimální úrok a když to nesplní, tak do toho investovat nebudu. Až budu mít zainvestované množství peněz podle toho hodnocení a bude celkový výnos menší než asi 10% tak pak přehodnotím strategii nebo popřemýšlím, jestli třeba prachy nedat jinam.

jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 65
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 25 srp 2019, 12:22

Takto to mám přesně já. A můžu ti říct, že těch 10% dosáhneš už teď jen stěží.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 25 srp 2019, 12:45

JPT píše:
25 srp 2019, 12:16
Ručně by mě to asi nebavilo a navíc ruční investice se nepočítají pak do autoinvestu, takže když bych si v autoinvestu nastavil jak to chci mít rozdělené na %, tak by se to pak rozhodilo. Chtěl bych to udělat, abych se o to musel co nejmíň starat.
- já jedu více méně ručně celou dobu na Mintosu
- ráno když vstanu, kouknu se na Mintos většinou kolem 06:00 hod, většinou není investováno vůbec nic, investuji tedy ručně
- nemám čas u toho celý den sedět a čekat až se něco objeví, AI mi neinvestuje vůbec nic
- diverzifikaci dělám také ručně podle grafu na Mintos / Current Investment
- mám t.č. weighted average interest rate = 13,56 % (kleslo mi to o více než 1 %)
- za celou dobu na Mintosu (od 13.2.2017) jsem investoval pouze do půjček nad 12%, první nákup půjček byl 13.2.2017 14% od Mogo, koukal jsem tehdy, že mi je hned vykoupili (asi po 1 týdnu)
- minulý rok v létě po prvním Mogo výkupu jsem koupil pár půjček za 10 a 11%, když byly pak výše úročené půjčky, tak jsem se jich zbavil na SM
- nyní kupuji pouze 12%, když bude hůře - nakoupím 11-11,5%, jen krátké splatnosti
- o tom, do jakých půjček jsme ochotni investovat, se diskutuje celou dobu tady na foru
- tady jsou výsledky z loňského dotazníku, tehdy mi překvapilo co zdejší investoři akceptují (jakou výši úroků)... dotaz Jejinky ;)

https://drive.google.com/file/d/1S8jafw ... sp=sharing

Odpovědět