Sekundární trh - nabídky

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Fra_P2P
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od Fra_P2P » 09 srp 2019, 19:42

Jan píše:
09 srp 2019, 18:01
CZK SM je až na Acemu (bez BBG) defakto kompletně bez nabídek... Což poslední dobou nebývalo, spíše naopak.
Souhlas, v podstatě SM CZK neexistuje (pokud nepočítáme Acema, která tam dává hypotéky se zpožděnou splatnosti a bez záruky výkupu).
PM CZK je taky hodně omezený.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 228
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 09 srp 2019, 19:56

Fra_P2P píše:
09 srp 2019, 19:42
Jan píše:
09 srp 2019, 18:01
CZK SM je až na Acemu (bez BBG) defakto kompletně bez nabídek... Což poslední dobou nebývalo, spíše naopak.
Souhlas, v podstatě SM CZK neexistuje (pokud nepočítáme Acema, která tam dává hypotéky se zpožděnou splatnosti a bez záruky výkupu).
PM CZK je taky hodně omezený.
Naopak, poslední dobou (+- měsíc a i předtím, byť ne neustále) byla na SM obvykle nabídka (ačkoliv většinou s bonusem 0,1% a YTM +- 5% a spíše raritně za par value) v řádu stovek kCZK.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 12 srp 2019, 16:05

Na CZK SM pár kousků 6%-7,5% před splatností/delayed za par value + klasika balík s bonusem 0,1% a YTM okolo 5%.
Mám zkušenosti s:
---
---

Pribik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pribik » 27 srp 2019, 13:18

Je zajímavé jak omezením nabídek na PM se proměnil sekundární trh. Jako tam něco koupit za dobrou cenu je nemožné, za mě je tam situace horší než na PM.Alespoň se tam dobře prodávají půjčky co člověk nechce v portfoliu.

Zpožděníé půjčky se před měsícem daly najít i se slevou větší než 1% teď jsou vlastně jen s přirážkou.
Se slevou se nedá koupit vlastně nic.

Já osobně prodávám 15 % půjčky s přirážkou více jak 1,5 a kolikrát se fakt prodají. Až se divím za jako ucenu jsem schopen prodat.Ještě před týdnem jsem nakoupil s přirážkou 0,1 % a dnes ty půjčky mohu prodat s více jak 1%. Že ty lidi do toho jdou s tím rizikem výkupů

Každopádně kdo investuje v KZT tak josu tam ID finance Kazachstán se slevou 0,3 %(17%). 30 měsíců

Samorost
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samorost » 03 zář 2019, 20:07

Zdarec teoreticky samozrejme viem ako sekundárni trch funguje ale prakticky tam asi niečo robím blbo mate nejake dobré video alebo návod ako správne nastavit auto invest na sekundárny trh ?

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 149
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 03 zář 2019, 20:12

Samorost píše:
03 zář 2019, 20:07
Zdarec teoreticky samozrejme viem ako sekundárni trch funguje ale prakticky tam asi niečo robím blbo mate nejake dobré video alebo návod ako správne nastavit auto invest na sekundárny trh ?
Vítám, spíš nám popiš co tě přesně trápí. Někdo ti určitě poradí.

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 03 zář 2019, 21:53

On autoinvest nefunguje pořádně ani na primárním trhu, tak bych se nedivil, že nejde ani na sekundárním. Dle e-mailu Mintos každý den půjčky, co chci, na PM hodí, ale AI nezainvestuje nic. AI je služba na nic.

romancik
Silver pen
Silver pen
Reputace: 65
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 04 zář 2019, 14:53

Já bych AI tak nehanil. Holt je velký převis poptávky nad nabídkou a tak ty lepší nabídky prostě často nestihne, protože se spouští v cyklech...

AI na PM mi nefungoval - protože jsem měl moc velká % u půjček. Snížil jsem je, začal fungovat, relativně do limitů u těch půjček, které byly, případně než klesly pod %, které jsem měl nastavené. I když neproinvestoval vše.
Nastavil jsem si AI i na SM s nižšími procenty a občas mi něco chytne i během dne. Zdá se mi, že lépe chytá půjčky. Jen prostě je asi nutné nemít přehnané nároky. I když část zainvestovávám ručně, abych neklesal u AI pod 12% (i abych podpořil diverzifikaci).

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 67
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 04 zář 2019, 15:20

Mě už autoinvest taky investuje vpohodě a už i brzo ráno je vše zainvestované. Sice to nebere podle priorit, ale nedávno to ještě fungovalo hůř. Třeba se neinvestalo ani do druhého den, i když bylo do čeho.

MirEgg
Bronze Průpiska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 04 zář 2019, 20:43

Na SM je hodně půjček TOP poskytovatelů s úrokem 12% a jsou bez příplatku... ID Finance, Creditstar, Iute, Cream, Credius, Banknote... Vesměs drobáky, ale někdy se to nasbírá na pěknou sumu :)

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 234
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 19 zář 2019, 06:18

MirEgg píše:
04 zář 2019, 20:43
Na SM je hodně půjček TOP poskytovatelů s úrokem 12% a jsou bez příplatku... ID Finance, Creditstar, Iute, Cream, Credius, Banknote... Vesměs drobáky, ale někdy se to nasbírá na pěknou sumu :)
- několik dní jsem nakupoval také tyto půjčky, pak to šlo už jen s přirážkou 0,1%
- dnes už nejsou ani s přirážkou 0,1%, ale přirážka šla trochu výše na 0,2-0,3%, ale pořád se dá nakupovat lepší půjčky než jsou na PM

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 23 zář 2019, 13:24

Taky vám to funguje tak, že při prodeji půjčky, která má doběhnout za méně něž 3 dny už nenastavíte žádnou přirážku do plusu? Pokud je to od 3 dnů do 7 dnů, tak maximální možná přirážka je 0,2 %. Když tam dám vyšší %, tak se půjčka k prodeji vůbec nezaregistruje.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 zář 2019, 13:26

cmel.da píše:
23 zář 2019, 13:24
Taky vám to funguje tak, že při prodeji půjčky, která má doběhnout za méně něž 3 dny už nenastavíte žádnou přirážku do plusu? Pokud je to od 3 dnů do 7 dnů, tak maximální možná přirážka je 0,2 %. Když tam dám vyšší %, tak se půjčka k prodeji vůbec nezaregistruje.
Ano, už je to dlouho. Někdy jsem tu o tom asi psal.
Moje vysvětlení je to, že přirážka nemůže být vyšší než zisk plynoucí do řádného ukončení půjčky.
Mám zkušenosti s:
---
---

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 266
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 23 zář 2019, 13:38

Na druhou stranu se často na SM objevují Dinera ve zpoždění, která nejsou v prodlení nijak úročená, takže ty peníze kupující dostane po splacení (popř. po uplatnění BBG) zpátky společně s krásným 0% úrokem. To mi také moc etické nepřijde.

Odpovědět