Sekundární trh

.
web: www.mintos.com
romancik
Silver pen
Silver pen
Reputace: 65
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od romancik » 27 pro 2018, 09:38

vyvar z ovaru píše:
22 pro 2018, 09:38
Dnes jsem zkusil dat na sekundar Varks 12% (sleva 0,1%, takze realne asi 80 centu), behem minuty se vsechny prodaly a ja nakoupil Varks 14% a Iute 12%.
Jak si počítáte, jaká sleva je ještě rentabilní? Kolik procent je to pak ještě po té slevě? Nějak nemůžu na ten vzorec přijít a bohužel Mintos to neukazuje.
Protože při krátkých půjčkách to přece nemůže být výhodné?

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 234
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od LuckyLuke » 27 pro 2018, 10:24

romancik píše:
27 pro 2018, 09:38
vyvar z ovaru píše:
22 pro 2018, 09:38
Dnes jsem zkusil dat na sekundar Varks 12% (sleva 0,1%, takze realne asi 80 centu), behem minuty se vsechny prodaly a ja nakoupil Varks 14% a Iute 12%.
Jak si počítáte, jaká sleva je ještě rentabilní? Kolik procent je to pak ještě po té slevě? Nějak nemůžu na ten vzorec přijít a bohužel Mintos to neukazuje. Protože při krátkých půjčkách to přece nemůže být výhodné?
Já to nepočítám, vše jde ale spočítat. Já jsem se zbavil většiny 10%, 11% a 12% půjček.
Když je možnost mít nyní i 13,5% na delší dobu (např. Sebo), či Iutecredit 12%.

U těch měsíčních po slevě 0,1% se to moc nevyplatí, někdy se povede to prodat i beze slevy.

Dávám na ukázku šrot 1000 euro (změna 12% na 14%), například : mám Varks 12% za 1000 euro.

Měsíční úrok = 12% / 12 = 1%, tj. 10 euro

Když všechny tyto půjčky prodám se slevou 0,1% = sleva 1 euro (tyto slevu beru jako ztrátu úroků za cca 3 dny).

Když nakoupím 14 % Varks :

Měsíční úrok = 14% / 12 = 1,166 %, tj. 11,66 euro

Zisk 66 centů (když jsem dal slevu 0,1%). Ale na částku 1000 euro, kdo točí větší peníze ve šrotu - ten má větší rozdíl.

romancik
Silver pen
Silver pen
Reputace: 65
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh

Příspěvek od romancik » 27 pro 2018, 20:59

Spíš jsem myslel, jestli nemáš přímo nějaký vzorec s původními procenty, zbývající délkou úvěru atp. Takhle si to vypočítám taky, jen je to zdlouhavé dělat pro vše zvlášť. Ale vlastně taky to stačí dát do tabulky a řídit se spíše nějakou tabulkou.

PS.: Právě jsem zahlédl na sekundárním trhu nějaké půjčky IuteCredit či Bina.Lu se slevou od 15 do 17%! Škoda, že jsem dopoledne vše rozházel za 12%

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 234
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh

Příspěvek od LuckyLuke » 28 pro 2018, 11:20

:lol: Jestli chceš specielní vzorec, tak si ho udělej v excelu. :lol:

tango
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od tango » 27 kvě 2019, 13:40

Dobry den, mam dotaz - existuje nejaky odkaz, kde se trochu doctu o tom, ja funguje SM? Zatim se koukam a neni mi jasne, toto:

Aktivni nabidka, urcita nabizenou castka na odkup/prodej. Kdyz to rozkliknu, vidim 3 pripady:

1) Castka k investici je pod 10EUR a tedy se neda investovat (asi chapu, proc to stale visi v nabidce, ale nechapu, proc nabidka ukazuje napr 36 EUR a k investici zbyva treba 6.50 EUR). PM je v tomto presnejsi, ne?

2) Castka k investici je 0 Eur a pak vubec nechapu, proc je to aktivni nabidka. Refresh nepomaha, nabidka nezmizi ani po 15 min (treba)

3) Objevi se mnohem vetsi castka k investici - napr. SM ukazuje odprodej 20 EUR a k investici je celych 350 EUR :?:

Nechci se tu rozepisovat svymi teoriemi :lol: , ale budu rada, odkazete-li me na nejaky dokument nebo mi to objasnite. Budu velmi vdecna a predem dekuji. Krasny den.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 266
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 27 kvě 2019, 21:23

tango píše:
27 kvě 2019, 13:40
Dobry den, mam dotaz - existuje nejaky odkaz, kde se trochu doctu o tom, ja funguje SM? Zatim se koukam a neni mi jasne, toto:

Aktivni nabidka, urcita nabizenou castka na odkup/prodej. Kdyz to rozkliknu, vidim 3 pripady:

1) Castka k investici je pod 10EUR a tedy se neda investovat (asi chapu, proc to stale visi v nabidce, ale nechapu, proc nabidka ukazuje napr 36 EUR a k investici zbyva treba 6.50 EUR). PM je v tomto presnejsi, ne?

2) Castka k investici je 0 Eur a pak vubec nechapu, proc je to aktivni nabidka. Refresh nepomaha, nabidka nezmizi ani po 15 min (treba)

3) Objevi se mnohem vetsi castka k investici - napr. SM ukazuje odprodej 20 EUR a k investici je celych 350 EUR :?:

Nechci se tu rozepisovat svymi teoriemi :lol: , ale budu rada, odkazete-li me na nejaky dokument nebo mi to objasnite. Budu velmi vdecna a predem dekuji. Krasny den.
Taky zdravím.
Pokud chápu dotaz správně, tak Tvé zmatení může pramenit z nesprávného výkladu informací na detailu půjčky.
Udělal jsem screen jedné náhodné půjčky umístěné na SM a pokusil se to do něj popsat.
Jinak půjčka může být klidně umístěna na PM a zároveň ji už někdo může nabízet na SM, v tom žádný limit není.
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (233.52 KiB) Zobrazeno 703 x

tango
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tango » 29 kvě 2019, 02:36

zbynhu píše:
27 kvě 2019, 21:23
tango píše:
27 kvě 2019, 13:40

Taky zdravím.
Pokud chápu dotaz správně, tak Tvé zmatení může pramenit z nesprávného výkladu informací na detailu půjčky.
Udělal jsem screen jedné náhodné půjčky umístěné na SM a pokusil se to do něj popsat.
Jinak půjčka může být klidně umístěna na PM a zároveň ji už někdo může nabízet na SM, v tom žádný limit není.
Bez názvu.jpg
Ahoj a zdravim - moc dekuji!!! Nevedela jsem, ze musim jeste rozkliknout zalozku Investment Breakdown. :lol: Pardon a dekuji za vysvetleni.

Odpovědět