Auto Invest - jak máte nastavený?

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 67
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - jak máte nastavený?

Příspěvek od JPT » 03 pro 2018, 21:31

Nepochopil jsem proč si musím založit nový autoinvest pro sekundár a mít buď primár nebo sekundár a nejde už do vytvořeného přidat navíc, aby to bralo i na sekundáru ? To bych si musel navíc dělat znova všecky autoinvesty. Tak na to prdím. Myslel jsem, že u každého autoinvestu zaškrtnu "i na sekudnáru" a bude to...

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 228
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 04 pro 2018, 11:42

JPT píše:
03 pro 2018, 21:31
Nepochopil jsem proč si musím založit nový autoinvest pro sekundár a mít buď primár nebo sekundár a nejde už do vytvořeného přidat navíc, aby to bralo i na sekundáru ? To bych si musel navíc dělat znova všecky autoinvesty. Tak na to prdím. Myslel jsem, že u každého autoinvestu zaškrtnu "i na sekudnáru" a bude to...
No, není to úplně elegantní řešení, jak to mají. Ono celkově mi managing AI přijde uživatelsky dost nekomfortní - pokud má člověk víc AI, tak třeba jen přesun, resp. celková přehlednost není úplně optimální.

Taky jsem zjistil jednu nemilou* vlastnost, která zřejmě plyne ze SMAI - zatímco položky >10E se prodají okamžitě,ty samé <10E zůstanou na SM viset...
* z hlediska prodejce je to nemilé, na druhou stranu z hlediska nakupujícího to mlže být milé. Akorát že jsem se těšil na jistou míru automatizace a autonomie...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

T_o_m
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od T_o_m » 04 pro 2018, 13:28

T_o_m píše:
03 pro 2018, 10:05
Nevím proč je v autoinvestu pro sekundár minimální investice do půčky 10EUR. Ručně můžu investovat i méně

Odpověď z Mintosu:

Thank you for your request.
It was a business decision. Offers for less than 10 EUR can be bought manually.

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 04 pro 2018, 16:23

Jan píše:
04 pro 2018, 11:42

No, není to úplně elegantní řešení, jak to mají. Ono celkově mi managing AI přijde uživatelsky dost nekomfortní - pokud má člověk víc AI, tak třeba jen přesun, resp. celková přehlednost není úplně optimální.
Kdyby to investovalo vždycky prva do těch s nejvyššíma procentama, tak by mě stačil jeden autoinvest, ale protože mě osobně to při jednom autoinvestu investovalo nejvíc do nejnižších procent, tak jsem si vytvořil autoinvesty na různé procenta a i doby. To je ale na prd ta diverzifikace, protože pak nastavovat např. 20 autoinvestům stejnou diverzifikaci jak bych si představoval je na prd. Psal jsem jim hned jak jsem to zjistil, jestli by se diverzifikace nemohla vztahovat na celé portfolio (a eště další nápady) a na to mě odpověděli, že to předají na příslušné místa a zatim nic.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 234
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 04 pro 2018, 16:48

Když se vrátím ještě k těm jejich AI, tak to byl krok do prázdna. Ani jednou jsem to nepoužil. K čemu je AI, který nese o 3,5 - 5 % méně než náš AI. A navíc investuje do půjček bez garance a ještě do shit poskytovatelů.
AI.png
AI.png (153.92 KiB) Zobrazeno 2076 x

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 06 pro 2018, 17:41

Na Melounu mají taky 3 přednastavené a jeden vlastní. Taky jsem je nepoužil, ale podle toho, že hodně lidí tam investuje za doporučený úrok (ten je tam nastavený), tak to asi hodně lidí využívá, protože se s tím nechce nastavovat a přemýšlet.

Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Reputace: 63
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 15 pro 2018, 09:50

Mně by stačil jednoduchý skriptík, který by na denní bázi kontroloval upsané půjčky a porovnával pro daný úrok nejlepšího poskytovatele (nebo třeba dva, tři poskytovatele) dle explorep2p tabulky. Podle toho bych si pak nastavil AI, protože top poskytovatelé nejdou prakticky nad 10%, s občasnou výjimkou. Jinými slovy mít tabulku, kde by bylo 14% - název poskytovatele, 13% - název poskytovatele atp. Jako takové doporučení, kam to nasypat, nebo který poskytovatel zrovna nabízí vyšší úrok a zároveň není zbytečně šrotovější. Teď zrovna u 13% se nabízí Lime, což je rozhodně lepší než zbytek, který nabízí 13% také.

Kba
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Krátkodobé (1M, max 3M) autoinvest nastavení

Příspěvek od Kba » 22 led 2019, 21:17

Zdravím!
Chtěl jsem se zeptat na vaše tipy jakým způsobem (loan originators vs interest rate vs spolehlivost) byste doporučili nastavit autoinvest strategii v krátkém horizontu 1-3 měsíce.
Jaké loan originators byste doporučili?

Ideálně nějaký mix nečeho solidnějšího a šrotu - ti z vás, kteří jedete podobnou strategii sem klidně postměte screenshot vašeho autoinvest nastavení :)

Děkuji mnohokrát,
Kuba

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 234
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátkodobé (1M, max 3M) autoinvest nastavení

Příspěvek od LuckyLuke » 22 led 2019, 22:47

Poslední 2 týdny vymizely půjčky 14%/1M, dále i 13,5%/1M a dnes už zmizely i 13%/1M.
Dnes byl nahozen Varks už jen za 12%/1M.

Šrot jsem kupoval, jen když měl větší úrok než je běžná splatnost (např. 12-18M). Poslední 3 dny jsem kupoval Varks ručně za 13%.
Než kupovat Varks za 12% mi přijde jednodušší si koupit např. IuteCredit za 12,5% (do 18M). Ten má také super platební morálku.
Ještě mám Sebo, Simbo.dk, Lime Zaim, Peachy.

Varks mi tvoří 9,7% portfolia. Sebo 11%. Simbo 6%. Peachy 1,5%. Lime Zaim 2%.
IuteCredit mám na 13,8% - klidně bych navýšil na 20%.

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 180
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 01 úno 2019, 15:57

Kdyby se někomu hodilo, tady máte odkaz na filtr, který používám. Vzal jsem top 20 poskytovatelů z tabulky exploreP2P a odstranil ty, co neplatí přesčasy ani penále za opožděné splácení. Je to s BB garancí. Ze stránky filtru primárního/sekundárního trhu se dá lehce vytvořit AI portfolio přímo přes tlačítko.

Verze pro primární trh: https://www.mintos.com/en/available-loa ... results=20
Verze pro sekundární trh: https://www.mintos.com/en/available-loa ... results=20

PajaM
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PajaM » 20 dub 2019, 10:01

zdravím :-) tak jako nováček jsem si to omakal půl sám a půl autoinvest . Nebudu se pouštět do velkých akcí takže zatím trochu opatrně ;) autoinvest už vše co se vrátilo opět reinvestoval a zatím žádný problém.
autoinvest.jpg
autoinvest.jpg (111.75 KiB) Zobrazeno 1068 x

Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 180
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 20 dub 2019, 10:22

PajaM píše:
20 dub 2019, 10:01
Nebudu se pouštět do velkých akcí
Jestli 10 AI portfolií je nepouštění se do velkých akcí, co tedy potom je pouštění se? :lol: Já mám 3 portfolia a naprosto mi stačí.

PajaM
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PajaM » 20 dub 2019, 10:30

Ta doba splatnosti těch posledních 5 společností dost limituje - spíše náhoda tam něco sehnat. Ale je to tam jen jako kosmetický doplněk, takže počítám ofiko 5 možných reálných investorů. :mrgreen:

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 20 dub 2019, 12:20

Já mám nastavené priority podle výšky % úroků a v každém autoinvestu mám většinou stejné poskytovatele se stejnou diverzifikací.

Jaké máte skušenosti s tím, že když by byl každý auotoinvest pro jednu společnost a byl by tam úrok např. od 10% do maxima, tak nebude autoinvest schválně investovat nejdřív do těch nejnižších úroků ? Když jsem s tím začínal, tak mi to tak připadalo, že to tak je.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 20 dub 2019, 15:33

JPT píše:
20 dub 2019, 12:20
Já mám nastavené priority podle výšky % úroků a v každém autoinvestu mám většinou stejné poskytovatele se stejnou diverzifikací.

Jaké máte skušenosti s tím, že když by byl každý auotoinvest pro jednu společnost a byl by tam úrok např. od 10% do maxima, tak nebude autoinvest schválně investovat nejdřív do těch nejnižších úroků ? Když jsem s tím začínal, tak mi to tak připadalo, že to tak je.
Už jsme to tu řešili (pokud se pamatuju, tak dost s Joshuou) a empiricky jsme se na tom shodli, že AI začínají od spodní hranice, tedy od půjček, po kterých je nejmenší poptávka (tedy většinou níže úročené, méně likvidní). Respektive ono to bude trochu namíchané, ale ty "horší" půjčky tam budou nadvážené.
Občas jsem to dělal tak, že co mi AI koupil, to jsem ještě ten den prodal a koupil něco lepšího - typicky třeba místo Capital Service 22-25M jsem nakoupil 18-20M.
Mám zkušenosti s:
---
---

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 20 dub 2019, 17:43

Sice se na stav dívám většinou každý den, ale chci to mít automatické, tak to asi nechám tak jak to je a jen občas třeba vyřadím nějakého poskytovatele, pokud už bude mít velký podíl z celku. Nechce se mi pak u každého poskytovatele hlídat kolik zrovna nabízí úrok a pak to přenastavovat, aby mi autinvest neinvestoval schválně do nižžších úroků. Takto to mám teď nastavené 14 a víc % jako prioritu č. 1a na kždé menší % mám další autoinvest s nižší prioritou až do 10%. Mám většinou všecky poskytovatele (protože krachnout může podle mě kdokoliv) a teď jen vyřazuju ty u kterých zjistím, že opravdu neplatí úroky při zpoždění a tím mi snižují výnos a sobě zvyšují zisk.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 20 dub 2019, 17:55

JPT píše:
20 dub 2019, 17:43
Sice se na stav dívám většinou každý den, ale chci to mít automatické, tak to asi nechám tak jak to je a jen občas třeba vyřadím nějakého poskytovatele, pokud už bude mít velký podíl z celku. Nechce se mi pak u každého poskytovatele hlídat kolik zrovna nabízí úrok a pak to přenastavovat, aby mi autinvest neinvestoval schválně do nižžších úroků. Takto to mám teď nastavené 14 a víc % jako prioritu č. 1a na kždé menší % mám další autoinvest s nižší prioritou až do 10%. Mám většinou všecky poskytovatele (protože krachnout může podle mě kdokoliv) a teď jen vyřazuju ty u kterých zjistím, že opravdu neplatí úroky při zpoždění a tím mi snižují výnos a sobě zvyšují zisk.
Osobně, nejschůdnější se mi zdá jakýs-takýs monitoring (ideálně tu v sekci https://www.p2pforum.cz/viewtopic.php?f=39&t=161 (což ale spíš moc nefunguje)) a podle toho korigovat AI. Nastavení pak většinou to nějakou dobu vydrží. A přístup mi přijde ideální z hlediska časové náročnosti/zisku. Čistě výnos bez ohledu na splatnost by se pak dal brát z infomailu (pokud se tam zase objeví). Akorát to má tu nevýhodu, proč třeba kupovyat 2Y, když se dá sehnat i 1Y (ale to je zase o tom, jestli se podaří AI nakoupit).
Mám zkušenosti s:
---
---

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 20 dub 2019, 23:36

Tak já na ty doby splatnosti nějak nehraju. Když to krachne, tak je to podle mě jedno jaká je splatnost. Možná že, spíš čím kratší splatnost, tak tím je ten dlužník rizikovější. Jakože když si pujčuje pár EURo na 1 měsíc, tak asi žije od výplaty k výplatě. A jestli je to na 1 rok nebo 2, když by to krachlo např. za měsíc, tak to je taky jedno. Spíš mám ale radši delší půjčky než kratší. Už tak toho vykupují, kvůli různým věcem dost, tak to pak zachvíli bude v přiznání vypadat, že jsem nějaký milionář, když se tam protočí těma výkupama třeba 6x tolik než jsem vložil.

PajaM
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PajaM » 21 dub 2019, 11:38

Myslím si že ne každá společnost jede na krátkodobé půjčky a ne v každé zemi .Takže určitý ukazatel u těch krátkodobých bude ukazovat že se něco děje. Proto na 1-2měsíce mám dvě a ostatní do 6 měsíců. Zatím i ID Finance mi u Španělů platí vše i odkupy i když tu někdo psal že u druhé společnosti se Španělské krátkodobé moc nesplácí a jdou směrem k defaultu. Pro mě je to zase naopak čím delší půjčka tím větší pravděpodobnost že může společnost přestat platit a odkupovat. Návratnost investice tak bude nižší než u krátkodobých. Taky je otázka výše investice do jednotlivých půjček pro návratnost kdyby něco. Furt nám předhazují že se svět žene do recese a protože P2P svět tohle ještě nezažil , tak je otázka jak to zahýbe s trhem půjček a návratem investic od dlužníků.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 21 dub 2019, 13:57

JPT píše:
20 dub 2019, 23:36
Tak já na ty doby splatnosti nějak nehraju. Když to krachne, tak je to podle mě jedno jaká je splatnost. Možná že, spíš čím kratší splatnost, tak tím je ten dlužník rizikovější. Jakože když si pujčuje pár EURo na 1 měsíc, tak asi žije od výplaty k výplatě. A jestli je to na 1 rok nebo 2, když by to krachlo např. za měsíc, tak to je taky jedno. Spíš mám ale radši delší půjčky než kratší. Už tak toho vykupují, kvůli různým věcem dost, tak to pak zachvíli bude v přiznání vypadat, že jsem nějaký milionář, když se tam protočí těma výkupama třeba 6x tolik než jsem vložil.
Jak jsem tu už psal - splatnost vnímám hlavně jako nejzazší termín splacení, vzhledem k možnosti krize to zas moc neuvažuju (aspoň, co se týče kratších splatností). Velmi dlouhým půjčkám (>3Y) se spíše vyhýbám. Resp. občas něco koupím, ale v malých objemech.
PajaM píše:
21 dub 2019, 11:38
Myslím si že ne každá společnost jede na krátkodobé půjčky a ne v každé zemi .Takže určitý ukazatel u těch krátkodobých bude ukazovat že se něco děje. Proto na 1-2měsíce mám dvě a ostatní do 6 měsíců. Zatím i ID Finance mi u Španělů platí vše i odkupy i když tu někdo psal že u druhé společnosti se Španělské krátkodobé moc nesplácí a jdou směrem k defaultu. Pro mě je to zase naopak čím delší půjčka tím větší pravděpodobnost že může společnost přestat platit a odkupovat. Návratnost investice tak bude nižší než u krátkodobých. Taky je otázka výše investice do jednotlivých půjček pro návratnost kdyby něco. Furt nám předhazují že se svět žene do recese a protože P2P svět tohle ještě nezažil , tak je otázka jak to zahýbe s trhem půjček a návratem investic od dlužníků.
Popravdě - v tomhle se celkem ztrácím. Třeba toto
PajaM píše:
...Takže určitý ukazatel u těch krátkodobých bude ukazovat že se něco děje. ...
je pro mě zcela nepochopitelné.

A toto
PajaM píše:
... Pro mě je to zase naopak čím delší půjčka tím větší pravděpodobnost že může společnost přestat platit a odkupovat. ...
bych spíš posuzoval podle finančních ukazatelů originátora, než podle doby splatnosti.
Mám zkušenosti s:
---
---

Odpovědět