Auto Invest - jak máte nastavený?


web: www.mintos.com
Odpovědět
dreken
Příspěvky: 3
Registrován: 16 črc 2017, 11:58
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Auto Invest - jak máte nastavený?

Příspěvek od dreken » 16 črc 2017, 12:16

Zajímalo by mě, jak máte nastavený auto invest a jaká je vaše strategie.

Jako laik se soustředím na půjčky s buyback guarantee, posílám screen, jak to mám nastavené.
2017-07-16 (3).png
2017-07-16 (3).png (28.92 KiB) Zobrazeno 16920 x
2017-07-16 (4).png
2017-07-16 (4).png (26.17 KiB) Zobrazeno 16920 x
Máte tipy, jak byste to vylepšili? Nebo pošlete screen, jak to máte vy. :-)

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Saraph » 16 črc 2017, 21:02

Myslím, že je úplně špatně, jak tam máš v jednom autoinvest portfoliu nastaveno rozmezí od 11,5 do 15 %. Těch portfolií tam můžeš mít více a ještě k tomu seřazené od priority, tedy pokud jsou nějaké finance na účtě k zainvestování, Mintos nejprve zkusí použít autoinvest portfolio s prioritou 1, když se nepovede, tak jde na další popořadě. Tak, jak to máš nastavené ty, se v situaci, kde na Mintosu bude půjčka za 12 % a za 14 %, klidně může stát, že vloží peníze do té za 12, což je nežádoucí.

Určitě bych při buyback garanci neomezoval úrok shora. Pokud by ti náhodou chtěli dát 20 % a ještě k tomu s buybackem, tak je to docela dobrá nabídka, ne? To je samozřejmě za předpokladu, že ten poskytovatel není v nějaké podivné finanční situaci. Tihle poskytovatelé nabízí lidem půjčky někdy i za tisíce procent RPSN.

Takto mám např. nastaveny priority u EUR:
autoinvest2.png
autoinvest2.png (8.07 KiB) Zobrazeno 16911 x
Investuji pak i v PLN i GEL a jelikož tam jsou úrokové sazky docela velké a nemyslím si, že se udrží do nekonečna, priorizuji půjčky s nejvyšší délkou. Takto mám např. nastavené GEL portfolia:
autoinvest3.png
autoinvest3.png (10.48 KiB) Zobrazeno 16911 x
U všeho mám buyback, nastaveno reinvestování, na typu půjčky mi nezáleží a nekupuji půjčky opožděné o 60 dní a více.

dreken
Příspěvky: 3
Registrován: 16 črc 2017, 11:58
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od dreken » 16 črc 2017, 23:02

Díky za info, těch autoinvestů jsem tam měl víc (i něco v PLN), ale jen tento jsem používal. O těch prioritách jsem se taky dozvěděl dneska, tak si to ještě vyladím.

Ještě se chci zeptat na tu délku půjčky - mám to omezené těmi 12 měsíci, abych to mohl v krátkém horizontu vybrat, kdybych potřeboval. Nebo se radši nemám omezovat a spoléhat na to, že to kdyžtak prodám na sekundárním trhu? Díky.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Saraph » 17 črc 2017, 00:32

dreken píše:Díky za info, těch autoinvestů jsem tam měl víc (i něco v PLN), ale jen tento jsem používal. O těch prioritách jsem se taky dozvěděl dneska, tak si to ještě vyladím.

Ještě se chci zeptat na tu délku půjčky - mám to omezené těmi 12 měsíci, abych to mohl v krátkém horizontu vybrat, kdybych potřeboval. Nebo se radši nemám omezovat a spoléhat na to, že to kdyžtak prodám na sekundárním trhu? Díky.
Když něco chceš prodat na sekundárním trhu, 1 % ze získané částky zaplatíš Mintosu a pokud navíc tvá nabídka koliduje s nabídkami na primárním trhu, nejspíš ještě budeš muset prodávat se slevou, což jsou další peníze dolů. Naopak se ale může stát, že teď nakoupíš 13% euro půjčky s buybackem a v budoucnu už na primárním trhu budou jen např. 11%. To bys pak prodal i s prémiem a mohl bys na tom vydělat, nebo alespoň dorovnat ten 1% poplatek.

Pokud si myslíš, že ty peníze budeš v blízké době potřebovat, tak bych radši podle toho tak i investoval. Nepřijde-li tahle potřeba výběru nějak náhle, nejlepší je stejně vypnout autoinvesty několik měsíců před očekávaným datumem výběru a vybírat peníze postupně tak, jak přirozeně přichází.

Já investuji do vzdálenější budoucnosti, takže mě téma výběrů zatím tolik netrápí. Pozor na příliš včasné výběry, přeci jen měnové konverze se můžou docela prodražit. Na vklady a výběry doporučuju používat buď euro účet, případně pro konverze CZK->EUR a zpět TransferWise. Pokud nevíš, oč se jedná, koukni sem: http://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=40&t=89

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od LuckyLuke » 17 črc 2017, 09:49

Z nedostatku času jsem úpravu autoinvestu dle priorit udělal až dnes, díky za pěkný návod. Chvíli to trvalo, ale mám ho pro EU, PLN i GEL.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

vyvar z ovaru

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od vyvar z ovaru » 17 črc 2017, 12:55

Primarni autoinvest mam EUR od 11% a vys, BB, max 2 mesice, reinvest. Sekundarni "nouzovka" je to same, ale od 10%. Dlouhodobe pujcky jsem uz pred nejakou dobou zatrhl a necham jen dobihat bez reinvestu. GEL jsem mel od 17% na 1 mesic, ale vse jsem prevedl na EUR.

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od blablon » 17 črc 2017, 13:03

dreken píše: kdyžtak prodám na sekundárním trhu? Díky.
na sekundar bych moc nespolehal, pokud se neco stane uverove spolecnosti, tak nastane to co ted s Eurocentem... nebude mozne ty pujcky na SM ani umistit...

pokud se neco stane globalne, at uz s Mintosem, nebo s ekonomikou, nebo ja nevim.... tak na sekundaru taky nic neprodas, protoze nebudou kupci, kazdy bude prodavat.

sekundar je dobry tak maximalne v dobe, kdy je vsechno kolem ruzove a ty jenom potrebujes z nejakeho duvodu uvolnit penize...

---
autoinvest mam cca na 8 radku, pro kazdou (mnou podporovanou) uverovou firmu/stat zvlast, omezene seshora celkovym mnozstvim zainvestovanych penez, nechci met v zadne uverovce vic nez 20% mintos kapitalu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Autoinvest - chyba v nastavení

Příspěvek od LuckyLuke » 10 srp 2017, 17:14

Chtěl jsem si dnes poupravit nastavaní v autoinvestu, editace vypadá v pořádku. Ale při uložení se žádné změny neukládají a zobrazují se mi i ti poskytovatelé půjček, které jsem vyřadil. Byl bych nerad, kdyby mi autoinvest investoval jinam, než jak jsem si ho nastavil. Použil jsem Mozillu, Google Chrome, vymazal internetovou cache, restartoval PC - nic nepomohlo. Funguje Vám autoinvest OK??? Dnes dělal Mintos update stránek.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - chyba v nastavení

Příspěvek od zbynhu » 10 srp 2017, 17:26

LuckyLuke píše:Chtěl jsem si dnes poupravit nastavaní v autoinvestu, editace vypadá v pořádku. Ale při uložení se žádné změny neukládají a zobrazují se mi i ti poskytovatelé půjček, které jsem vyřadil. Byl bych nerad, kdyby mi autoinvest investoval jinam, než jak jsem si ho nastavil. Použil jsem Mozillu, Google Chrome, vymazal internetovou cache, restartoval PC - nic nepomohlo. Funguje Vám autoinvest OK??? Dnes dělal Mintos update stránek.
Koukám na to a máš pravdu. Všude se mi zaškrtali i další poskytovatelé půjček a nejde to změnit :/
Naštěstí mám vše rozinvestováno, ale i tak bych nerad, aby mi to zítra hodilo do půjček, kam nechci...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od LuckyLuke » 10 srp 2017, 17:42

Asi si pro jistotu autoinvest vypnu. Mi to teď nastavilo i půjčky bez BB garance.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od zbynhu » 10 srp 2017, 18:01

Hmm, taky to radši pozastavím.
Zajímavé je, že autoinvest pro CZK mi zůstal nastavený v pohodě.

BTW nevíte jak se postupuje v případě, kdy má vhodný autoinvest nastavený více investorů než je půjček? Kdo dostává přednost v řazení?
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Saraph » 11 srp 2017, 07:46

Díky moc za info, u dvou portfolií mi to taky přeskočilo na půjčky bez BB. Nějak mi akorát nejde vyškrtnout konkrétního poskytovatele půjček z autoinvestu. Ach jo, nejlépe se to stejně nastavovalo ještě před tím, než tam přidali to detailní nastavení pro každého poskytovatele zvlášť.

vyvar z ovaru

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od vyvar z ovaru » 11 srp 2017, 11:49

Komunikoval jsem prave s podporou a AI by mel fungovat podle nasich nastavenych pravidel, prestoze se zobrazuji uplne jina nastaveni. Prikladam i odpoved podpory:

Yes currently there is a bug in AI and our IT team takes already care about it
But please be aware that the bug just shows wrong information on the surface
Meaning that your settings are still correct
and your AI goes on working correctly, too

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od zbynhu » 11 srp 2017, 12:03

vyvar z ovaru píše:Komunikoval jsem prave s podporou a AI by mel fungovat podle nasich nastavenych pravidel, prestoze se zobrazuji uplne jina nastaveni. Prikladam i odpoved podpory:

Yes currently there is a bug in AI and our IT team takes already care about it
But please be aware that the bug just shows wrong information on the surface
Meaning that your settings are still correct
and your AI goes on working correctly, too
Díky. Taky jsem jim psal, ale odpověď ještě nemám. Teď už vím, co napíšou :))
Nicméně moc důvěry to stejně nevyvolává. Než nasadí nějaký update, měli by si to lépe hlídat.
Sám raději nechám autoinvest vypnutý do doby, než to opraví.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Autoinvest - chyba

Příspěvek od LuckyLuke » 11 srp 2017, 12:14

Psal jsem jim na podporu. Napsali mi, že o tom ví. Během dne by to mělo být opraveno. Právě jsem to vyzkoušel a zobrazení není stále správné. Raději to nechám vypnuté. Ráno jsem investice dělal ručně. Dnes jsem udělal větší vklad na EU účet. Počkám si až to bude funkční.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od zbynhu » 11 srp 2017, 14:28

zbynhu píše: nevíte jak se postupuje v případě, kdy má vhodný autoinvest nastavený více investorů než je půjček? Kdo dostává přednost v řazení?
Tak jsem ještě psal na podporu kvůli tomuhle a odpověď neprůhledná, nechtějí se podělit:

The queuing is based on our proprietary algorithm that takes into account various factors. We do not share how exactly once position is determined in the queue to avoid some investors (or even worse, bots) exploiting the system and taking advantage over other investors.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od LuckyLuke » 11 srp 2017, 14:58

zbynhu píše:
zbynhu píše: nevíte jak se postupuje v případě, kdy má vhodný autoinvest nastavený více investorů než je půjček? Kdo dostává přednost v řazení?
Tak jsem ještě psal na podporu kvůli tomuhle a odpověď neprůhledná, nechtějí se podělit:

The queuing is based on our proprietary algorithm that takes into account various factors. We do not share how exactly once position is determined in the queue to avoid some investors (or even worse, bots) exploiting the system and taking advantage over other investors.
- když poskytuje půjčky např. na 12% více poskytovalů, tak to asi rozhazují náhodně
- autoinvestů je možné mít více

- já jich mám na eura nyní 4
- když bych chtěl např. u půjček za 13% upřednostnit např. jen 3 poskytovatele půjček - udělám si prioritu 1 na tyto 3 poskytovatele
- dále je možné si udělat priority i na čas fixace
- hlavní je vyškrtnout - ty poskytovatele bez BB garance a těch 8 poskytovatelů půjček, co jsou t.č. problematičtí
+ vyškrtnout i Lendo.ge
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od zbynhu » 11 srp 2017, 15:30

LuckyLuke píše: - když poskytuje půjčky např. na 12% více poskytovalů, tak to asi rozhazují náhodně
- autoinvestů je možné mít více

- já jich mám na eura nyní 4
- když bych chtěl např. u půjček za 13% upřednostnit např. jen 3 poskytovatele půjček - udělám si prioritu 1 na tyto 3 poskytovatele
- dále je možné si udělat priority i na čas fixace
- hlavní je vyškrtnout - ty poskytovatele bez BB garance a těch 8 poskytovatelů půjček, co jsou t.č. problematičtí
+ vyškrtnout i Lendo.ge
Ano, s tím souhlasím. Nicméně tady mi šlo v dotazu spíše o to, že když je k dispozici např. 100 nových půjček po 1000 EUR, ale investoři, kteří mají v AI nastaveno, že do dané půjčky chtějí investovat mají např. volných 200 000 EUR (tzn. je převis poptávky nad nabídkou), tak jak systém rozdělí půjčky - které investory upřednostní a na které se nedostane?
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoinvest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Saraph » 11 srp 2017, 20:23

zbynhu píše:
LuckyLuke píše: - když poskytuje půjčky např. na 12% více poskytovalů, tak to asi rozhazují náhodně
- autoinvestů je možné mít více

- já jich mám na eura nyní 4
- když bych chtěl např. u půjček za 13% upřednostnit např. jen 3 poskytovatele půjček - udělám si prioritu 1 na tyto 3 poskytovatele
- dále je možné si udělat priority i na čas fixace
- hlavní je vyškrtnout - ty poskytovatele bez BB garance a těch 8 poskytovatelů půjček, co jsou t.č. problematičtí
+ vyškrtnout i Lendo.ge
Ano, s tím souhlasím. Nicméně tady mi šlo v dotazu spíše o to, že když je k dispozici např. 100 nových půjček po 1000 EUR, ale investoři, kteří mají v AI nastaveno, že do dané půjčky chtějí investovat mají např. volných 200 000 EUR (tzn. je převis poptávky nad nabídkou), tak jak systém rozdělí půjčky - které investory upřednostní a na které se nedostane?
Minimálně bych si tipnul, že pokud se tobě autoinvestem už dlouho nepovedlo nic ulovit a tvému soupeři ano, bude to půjčku, kterou chcete oba, nabízet první spíše tobě.

Uživatelský avatar
LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 4508
Registrován: 13 pro 2016, 18:23
Reputace: 1592
Kontaktovat uživatele:

Autoinvest - chyba v nastavení

Příspěvek od LuckyLuke » 11 srp 2017, 20:37

Tak koukám, že smazali v autoinvestu políčko "edit". Moc to zatím neopravili.

Edit 14.8.: dnes jsem to testnul, pořád to nefunguje. Jeden autoinvest jsem smazal a udělal ho znova. Nejde ani prohlížet, co je v něm uloženo.
P2P : (Zonky), Mintos, Bondster, Lendermarket
Brokeři : Fio Broker, Degiro, Lynx Broker, IBKR, XTB
Forex : RoklenFX, Revolut
Investice do nemovitostí, Crowdfunding : FinGood, Ronda Invest, Roier

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů