Auto Invest - jak máte nastavený?


web: www.mintos.com
Odpovědět
Pribik
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 81
Registrován: 14 čer 2019, 09:42
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Pribik » 11 zář 2019, 12:51

Evidentně má někdo nastavené dobře Autoinvest na sekundárním trhu. :)

Pokud chcete prodat jakékoliv Mogo 13 % s bonusem 1% tak se to okamžitě prodá. Takže stačí skoupit ze sekundáru vše s bonusem < 1% a otočit to. Škoda, že už tam v této kategorii není co nakupovat, ale protočl jsem takhle docela dost.

Tak snad to není někoho z vás AI

PajaM
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 80
Registrován: 19 dub 2019, 12:15
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - jak máte nastavený?

Příspěvek od PajaM » 11 zář 2019, 14:21

marek.k píše:
03 zář 2019, 19:21
tak v sekci AI je opět přítomno okno "půjčky, které splňují Vaše kritéria". včetně počtu půjček, dle nastavení
snad to nějakou dobu vydrží
Vydržet to možná vydrží ale nic to zatím neukazuje :-)

marek.k
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 21 led 2019, 17:18
Reputace: 127
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - jak máte nastavený?

Příspěvek od marek.k » 12 zář 2019, 06:02

PajaM píše:
11 zář 2019, 14:21
marek.k píše:
03 zář 2019, 19:21
tak v sekci AI je opět přítomno okno "půjčky, které splňují Vaše kritéria". včetně počtu půjček, dle nastavení
snad to nějakou dobu vydrží
Vydržet to možná vydrží ale nic to zatím neukazuje :-)
třeba nejsou žádné půjčky od poskytovatele na trhu...
třeba se musí změnit parametry nastavení, v té chvíli se na posuvných lištách objeví i šedé sloupečky, značící množství půjček v určité lhůtě nebo úroku (pak jen stačí kliknout na "zobrazit odpovídající půjčky")...
třeba je problém někde jinde...

u mě zatím bez problému funkční, jen těch půjček je málo nebo žádné vyhovující

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Saraph » 06 říj 2019, 23:19

Saraph píše:
26 srp 2019, 14:30
Říkal jsem si, že bych se po delší době mohl podělit o své současné nastavení. Princip je v tom, že se dívám do tabulky exploreP2P a požaduji po poskytovatelích, aby v každém sloupci měli alespoň 5 bodů z 20. Zároveň je velice důležité, ale poskytovatel platil buď úroky v prodlení, nebo penále za opoždění (ale ne v úplně směšné výši).

Zde jsou odkazy na PM a SM filtry:
https://www.mintos.com/en/invest-en/pri ... results=50
https://www.mintos.com/en/invest-en/sec ... results=50

Z nich se dá přímo vytvořit nové AI portfolio. V samotném nastavení AI je ale ještě potřeba upravit několik detailů:
  1. výše úroku (připadně YTM na SM) - současně mám nastaveno 13 % a více, ale možná budu nucen to snížit podle situace
  2. vyškrtnutí Lotyšska u poskytovatele Creamfinance (neplatí úroky v prodlení ani penále)
  3. vyškrtnutí Estonska, Bulharska, Arménie, Moldavska a Gruzie u poskytovatele Mogo (neplatí úroky v prodlení ani penále)
Zde jsou aktualizované filtry pro exploreP2P aktualizaci z října 2019:
https://www.mintos.com/en/invest-en/pri ... results=50
https://www.mintos.com/en/invest-en/sec ... results=50

Zároveň jsem snížil minimální přijatelný úrok na 11 % (nejprve byl 13 %, později 12 %), protože na 12 % už se jen hodně zřídka chytaly půjčky (převážně SM) a začaly se hromadit nezainvestované peníze.

Uživatelský avatar
FraK
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1901
Registrován: 27 lis 2018, 22:01
Reputace: 1404
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - jak máte nastavený?

Příspěvek od FraK » 07 říj 2019, 10:20

Tak to te ma Mintos hodne rad. Ja mam EURo autoinvest nastaveny na PM od 9,7% a 37m na vsechny firmy, ktere plati uroky v prodleni, maji mintosi rating aspon B a nejsou ve ztrate a k tomu maji souhrnny P2P rating nad 50 mimo Varks a Kredit Pintar, kterych uz mam moc.
No, a vysledek je ten, ze autoinvest zatim nezainvestoval ani jednou. Kdybych neinvestoval rucne, tak uz tam budu mit nakumulovany pekny balik.
Je ale zajimave, ze u PLN najde autoinvest porad pujcky do slusnych firem za 12% a pritom kdyz se se podivam na PM, tak tam nevidim nic takoveho.
Zkušenosti:
P2P (P2B): Mintos, Zonky, Ronda, Bondster, Investown, Upvest, FinGOOD, Roger, Nafirmy, Robocash, PeerBerry, Lendermarket, Afranga, Esketit, Lande, EstateGuru, Roier
Broker: FIO, Interactive, LYNX, eToro, Degiro, Revolut

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - jak máte nastavený?

Příspěvek od Joshua » 07 říj 2019, 19:24

FraK píše:
07 říj 2019, 10:20
Tak to te ma Mintos hodne rad. Ja mam EURo autoinvest nastaveny na PM od 9,7% a 37m na vsechny firmy, ktere plati uroky v prodleni, maji mintosi rating aspon B a nejsou ve ztrate a k tomu maji souhrnny P2P rating nad 50 mimo Varks a Kredit Pintar, kterych uz mam moc.
No, a vysledek je ten, ze autoinvest zatim nezainvestoval ani jednou. Kdybych neinvestoval rucne, tak uz tam budu mit nakumulovany pekny balik.
Je ale zajimave, ze u PLN najde autoinvest porad pujcky do slusnych firem za 12% a pritom kdyz se se podivam na PM, tak tam nevidim nic takoveho.
Někde teď psali, že přes 75% investic proběhne přes IaA + IA. Ty úvěry se pak na trh ani neumístí. Čili většina obchodů jen probíhá na pozadí.

Alixer
Příspěvky: 2
Registrován: 09 říj 2019, 09:57
Reputace: 1
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečník na Mintosu - základní informace, rozcestník

Příspěvek od Alixer » 09 říj 2019, 11:24

Zdravím, na Mintosu jsem teprve pár dní. Poslal jsem si tam přibližně €100 a nastavil si první autoinvest podle filtru, který někdo poslal zde na fórum před pár dny.

Trochu mě překvapilo, že auto-invest provedl investice do půjček s dobou splácení zpozděnou, screenshot zde
auto-invest.PNG
auto-invest.PNG (10.19 KiB) Zobrazeno 6922 x
Je to v pořádku?
Připadá mi zvláštní nechat investovat do půjček se zpožděným splácením, i když mám nastaveny půjčky pouze s BBG.
Jedná se sice o menší částku, pouze €20, ale i tak mi to přišlo zvláštní.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečník na Mintosu - základní informace, rozcestník

Příspěvek od Jan » 09 říj 2019, 12:09

Alixer píše:
09 říj 2019, 11:24
Zdravím, na Mintosu jsem teprve pár dní. Poslal jsem si tam přibližně €100 a nastavil si první autoinvest podle filtru, který někdo poslal zde na fórum před pár dny.

Trochu mě překvapilo, že auto-invest provedl investice do půjček s dobou splácení zpozděnou, screenshot zde auto-invest.PNG

Je to v pořádku?
Připadá mi zvláštní nechat investovat do půjček se zpožděným splácením, i když mám nastaveny půjčky pouze s BBG.
Jedná se sice o menší částku, pouze €20, ale i tak mi to přišlo zvláštní.
Odfiltrovat zpožděné půjčky lze v detailnějším nastavení filtrů.
Záleží na nabídce - někdy to může vést k nákupu pohledávek bez zpoždění, někdy naopak k tomu, že nákup nebude možno realizovat.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

PajaM
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 80
Registrován: 19 dub 2019, 12:15
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - jak máte nastavený?

Příspěvek od PajaM » 09 říj 2019, 18:58

Situace se začíná zlepšovat v počtu půjček .(pomalu to roste) Sice dostupný úrok je až na hranici 10% ale i tak je z čeho vybírat - Varks,Kredit pintar,Metrokredit,Dinero(10,5%),Kuki a možná další. AI mi tak vše bez problémů zainvestuje.

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - jak máte nastavený?

Příspěvek od MirEgg » 09 říj 2019, 23:34

FraK píše:
07 říj 2019, 10:20
Je ale zajimave, ze u PLN najde autoinvest porad pujcky do slusnych firem za 12% a pritom kdyz se se podivam na PM, tak tam nevidim nic takoveho.
V PLN mi to taky chytá 13% Creamfinance a na PM nejsou vidět, protože je vychytá právě AI ;)
PajaM píše:
09 říj 2019, 18:58
Situace se začíná zlepšovat v počtu půjček .(pomalu to roste) Sice dostupný úrok je až na hranici 10% ale i tak je z čeho vybírat - Varks,Kredit pintar,Metrokredit,Dinero(10,5%),Kuki a možná další. AI mi tak vše bez problémů zainvestuje.
Tak z toho výčtu teda beru jen Kredit Pintar za 10%. Ale na SM mi AI taky semtam chytne dobrou půjčku, třeba dnes 15% bez přirážky :P

Uživatelský avatar
MirEgg
Silver průpiska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 407
Registrován: 26 bře 2019, 00:07
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečník na Mintosu - základní informace, rozcestník

Příspěvek od MirEgg » 09 říj 2019, 23:44

Alixer píše:
09 říj 2019, 11:24
Připadá mi zvláštní nechat investovat do půjček se zpožděným splácením, i když mám nastaveny půjčky pouze s BBG.
Zpožděná znamená, že nebyla splacena v termínu a tím začala běžet lhůta 60 dní, po které se uplatní BBG a poskytovatel půjčku odkoupí i s úroky za období, kdy byla zpožděná (pozor, to platí u většiny poskytovatelů, ale ne u všech). Podrobnosti kdo, kdy, co vykupuje najdeš na Mintosu dole v přehledu poskytovatelů.

pfolio
Příspěvky: 7
Registrován: 07 kvě 2019, 09:34
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - jak máte nastavený?

Příspěvek od pfolio » 21 říj 2019, 17:41

Poslední dobou se řídím:
  • Nepoužívám Mintos diverzifikaci, ani přednastavené strategie nebo Invest & Access - pouze vlastní strategie
  • Investuji pouze do půjček s Buyback garancí a hodnocením vyšším než B
  • Již investuji jen do spotřebitelských úvěrů (Personal a Short-Term loans) a na jištěné úvěry používám jiné platformy, ale jinak jsem jednu dobu měl portfolio čistě na jištěné úvěry a nastavavoval LTV <= 75%
  • Jednou za čas zkontroluji grafy v My Investments, jestli se mi nehromadí příliš mnoho půjček v jedné zemi nebo u jednoho poskytovatele, pokud ano tak je dočasně vyfiltruji z autoinvest portfolií
  • Půjčky s amortizací bullet nechávám pouze u krátkodobého portfolia (půjčky na dobu 1 měsíce)
Přidávám podrobnější článek s mými zkušenostmi: https://pfolio.cz/mintos-jak-nastavit-autoinvest/
Zkušenosti s vlastními investicemi sdílím na https://pfolio.cz/

PajaM
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 80
Registrován: 19 dub 2019, 12:15
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - jak máte nastavený?

Příspěvek od PajaM » 29 říj 2019, 06:41

Mám tam i dva tři šroty které teĎ jedou na + kurzu (B-) ,autoinvest je nastavený podle sazby uroků od nejvyšší po nejnižší ale dnes mi to i dalo přednost 10,5% před 11% přitom v tabulce priorit byl poskytovatel nahoře a měl dostat přednost. Co je divné tak spousta půjček byla včera i před půlnocí i dnes ráno a přesto autoinvest je nevzal a čekal na nižší sazbu od jiného poskytovatele což je divné ! (přitom ty lepší půjčky nikdo nevykoupil-nezainvestoval) takže vidím že robot ještě není bez bugů ,budu si hold muset pomoci ručním vypnutím dokud ty nabídky za vyšší procento budou na trhu. (situace se nadále zlepšuje proti tomu dnu co tu bylo nedávno) ;)

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - jak máte nastavený?

Příspěvek od jejinka » 30 říj 2019, 09:02

To není bug, to je záměr. Priority jsou ignorovány. Nikdy mi to dobře nefungovalo, vždy dá AI přednost níže úročeným půjčkám napříč pravidly.

PajaM
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 80
Registrován: 19 dub 2019, 12:15
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - jak máte nastavený?

Příspěvek od PajaM » 30 říj 2019, 12:24

Dá se to trochu korigovat, na chvilku ty šroty vypnu nebo doinvestuji ručně. ;)

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - jak máte nastavený?

Příspěvek od jejinka » 30 říj 2019, 12:26

Taky to trošku řídím tímto způsobem. Ale štvou mě tím.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 hostů