Mintos - investoři

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Joshua » 09 led 2019, 09:04

Teď koukám, že na Mintosu klasicky prodloužili akci refer-a-friend. Nicméně namísto normálního prodloužení to udělali rovnou o celý rok, do 12.12 2019.

sly
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 09 led 2019, 09:46

romancik píše:
09 led 2019, 08:32
Tak když si spočítám současný zisk, přičtu si k tomu výnos 10% v EUR, zkusím si, kolik by mě stálo vybrání celého portfólia za cenu 24,4 Kč/EUR, tak mi stále vychází zhodnocení v korunách na víc jak 8% což je stále ještě dobré (včetně poplatků za konverzi do a z EUR). A nepředpokládám, že by koruna posilovala tolik.
Sice jsem si tu přečetl něco o měnovém zajištění, ale stále mi to připadá trochu jako sázka do loterie, jako třeba na loňský rok. Předpokládám, že kdo se zajistil, ten naopak prodělal.
Dále předpokládám, že část peněz musí jít na zajištění, takže pak nevydělává.
Máte někdo spočítané, jak se vyplatí to zajištění např. v případě, kdyby opravdu koruna za rok posílila na 25 Kč / EUR?
ja bych to nazyval spise "binarni opci", nez "zajistenim". podstata veci je stejna, ale stejne jako muzes vydelavat na posileni koruny, tak muzes prodelat pokud se kurz vyda opacnym smerem. zalezi to na velikosti paky. by default je u toho brokera paka 1:20 - urcite pujde zmenit a pak zalezi, jak je kdo velky hrac : )
vydelek se pocita (pokud chapu dobre) shortovana castka * overnight funding (momentalne 0.0014). kdyz euro posiluje, tak to same, jen se ztrata odecita z marginu?
uvazuju o tom, jen mi to na zacatku pri otevreni pozice prijde pomerne rizikove, protoze kurz osciluje prave kolem opening rate.
taky mi neni jasny casovy ramec opce. protoze pokud by sel kurz opravdu predpokladanym smerem (tedy koruna by vyhledove posilila az na 25), pak uz by se na tom vyrazne vydelavalo a nejak se mi prici, ze by broker nechal pozici takto otevrenou treba i za rok. s binarnimi opcemi zkusenost nemam, tak jen hadam..

JPT
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 09 led 2019, 18:51

romancik píše:
09 led 2019, 08:32
Tak když si spočítám současný zisk, přičtu si k tomu výnos 10% v EUR, zkusím si, kolik by mě stálo vybrání celého portfólia za cenu 24,4 Kč/EUR, tak mi stále vychází zhodnocení v korunách na víc jak 8% což je stále ještě dobré (včetně poplatků za konverzi do a z EUR). A nepředpokládám, že by koruna posilovala tolik.
Sice jsem si tu přečetl něco o měnovém zajištění, ale stále mi to připadá trochu jako sázka do loterie, jako třeba na loňský rok. Předpokládám, že kdo se zajistil, ten naopak prodělal.
Dále předpokládám, že část peněz musí jít na zajištění, takže pak nevydělává.
Máte někdo spočítané, jak se vyplatí to zajištění např. v případě, kdyby opravdu koruna za rok posílila na 25 Kč / EUR?
Já jsem si to kdysi počítal, ale už nevím na jaký kurz. Asi z 27 na 25 Kč/ EUR. Počítal jsem to amatérsky v excelu. Žádný vzoreček nevím. Vyšlo mě, že pokud bude investice trvat víc než 5 let, tak to nemá cenu zajišťovat. Teďkom jsem jen narychlo zadal do mého výpočtu, kde si počítám výnos, kurz 25 Kč / EUR a částku, která by měla být na účtu za rok při současném % výnosu a vyšlo mě, že by byl výnos v Kč 9,47 % p.a. oproti dnešnímu 9,88 % p.a..

Ještě jsem nedávno zkoušel počítat, jak bych na tom byl, kdyby byl kurz 20 Kč / EUR jak někde někdo psal, že takový by měl být při přijetí eura a vyšlo mě po 10ti letech na Mintosu když bude úrok v EUR 12 % p.a., tak v Kč bude 9,29 % p.a..

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 09 led 2019, 19:07

Já jsem si to párkrát také zkoušel spočítat. Vím kolik Kč jsem celkem investoval a kolik mám nyní euro v Mintosu. Vychází mi, že za stávajícího kurzu (25,60) jsem v plusu cca 80K. Když by dnes kurz klesl na 20,75 jsem na nule. První eura jsem kupoval za 27, většinu investic mám za 26-26,50 Kč.

JPT
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 09 led 2019, 19:19

Já jsem na Mintosu teprve zhruba půl roku a výnos mám 9tisíc, takže bych byl těžce v mínusu.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 09 led 2019, 19:26

JPT píše:
09 led 2019, 19:19
Já jsem na Mintosu teprve zhruba půl roku a výnos mám 9tisíc, takže bych byl těžce v mínusu.
- já budu v Mintosu 13.2.2019 přesně 2 roky
- myslím si, že po delší době i mírný pokles (2-3 Kč) přežijeme v pohodě

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 10 led 2019, 06:41

když budete pravidelně posílat stejnou částku třeba jednou měsíčn 10K a investiční horizont bude (na mintosu např 5-10 let, ale s měnou do které převádíte třeba 30) tak se kurz zprůměruje dostatečně na to že platit 3% z výnosu za zajištění je zbytečné, nedejbože že ČR přijme euro :D , tak odpadají poplatky za převod zpátky, a vzhledem k tomu že můj investiční horizont je těch 30 let tak to by bylo aby za tu dobu v ČR euro nebylo. prostě jednou nakoupeny eura jsou vaše a můžete je investovat celý život.

romancik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 10 led 2019, 08:02

JPT píše:
09 led 2019, 18:51
Já jsem si to kdysi počítal, ale už nevím na jaký kurz. Asi z 27 na 25 Kč/ EUR. Počítal jsem to amatérsky v excelu. Žádný vzoreček nevím. Vyšlo mě, že pokud bude investice trvat víc než 5 let, tak to nemá cenu zajišťovat. Teďkom jsem jen narychlo zadal do mého výpočtu, kde si počítám výnos, kurz 25 Kč / EUR a částku, která by měla být na účtu za rok při současném % výnosu a vyšlo mě, že by byl výnos v Kč 9,47 % p.a. oproti dnešnímu 9,88 % p.a..

Ještě jsem nedávno zkoušel počítat, jak bych na tom byl, kdyby byl kurz 20 Kč / EUR jak někde někdo psal, že takový by měl být při přijetí eura a vyšlo mě po 10ti letech na Mintosu když bude úrok v EUR 12 % p.a., tak v Kč bude 9,29 % p.a..
Díky.
Šlo mi právě o to, jestli se to zajištění nějak vyplatí. Četl jsem, že se dá použít k zajištění několik cest, některá něco stojí (až 1%?), jinde se musí část peněz nechat ležet (kdyby byl kurz horší), jiná je právě jak tu psal Sly spíše sázka na Opci (do té se mi moc nechce, to bych mohl už rovnou místo P2P obchodovat s opcemi).
Tak trochu mi to ale připadá, že se zase až tolik neušetří v rámci vynaložené námahy při investicích v řádu statisíců Kč.

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 122
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 10 led 2019, 11:47

Ja jsem si do excelu vlozil stredovej kurz EUR, ktery mi automaticky prepocita hodnotu na koruny a obcas to pekne lita. Eurove jsem ted +24% a korunove +18%. Kdyby euro spadlo na 20 Kc, tak jsem razem 30 tisic v minusu. Nevyhoda, ze jsem zainvestoval na jare 2017, kdy se euro blizilo 28 Kc.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 118
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 10 led 2019, 12:06

vyvar z ovaru píše:
10 led 2019, 11:47
Ja jsem si do excelu vlozil stredovej kurz EUR, ktery mi automaticky prepocita hodnotu na koruny a obcas to pekne lita. Eurove jsem ted +24% a korunove +18%. Kdyby euro spadlo na 20 Kc, tak jsem razem 30 tisic v minusu. Nevyhoda, ze jsem zainvestoval na jare 2017, kdy se euro blizilo 28 Kc.
Dobrý nápad. Já jsem část EUR už měl v EUR, část jsem převáděl/převádím, takže to bude trochu složitější.

Jinak by EURO spadlo na 20kč tak bychom museli mít rozpočet tak 50* mld v přebytku, a to se současnou vládou a naladěním společnosti fakt nevypadá. Leda zdanit církevní náhrady a pak je pro jistotu ještě znovu zabavit.

(*) - bohapusté, ničím nepodložené plácnutí, neberte vážně
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moravekj » 10 led 2019, 12:08

Ja sem se na to prestal divat jako na czk ale divam se na to jen jako na eur. Kdyz jsem kdekoliv mimo cz tak mne zajima kurz eur vuci dane mene. A ten se odviji casto uplne jinak nez eur czk. Takze mne vlastne kurz eur czk vubec nezajima. Tim ze koruna posili, zbozi a sluzby treba v nemecku nezdrazi. A tento pohled mi to usnadnil. Jedine o co se snazim je menit czk na eur ve chvilich kdy je kurz spise nize nez vyse. Ale jak to jednou prevedu uz to neresim.

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 10 led 2019, 12:14

moravekj: mam to podobne, prachama z mintosu platim na dovolenych v zahranici. Prevod zpet na koruny v planu nemam, nasledne investice budou zase v eurech, pripadne dolarech.

sly
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 10 led 2019, 12:48

vyvar z ovaru píše:
10 led 2019, 12:14
moravekj: mam to podobne, prachama z mintosu platim na dovolenych v zahranici. Prevod zpet na koruny v planu nemam, nasledne investice budou zase v eurech, pripadne dolarech.
ano a souhlasim. nicmene kdo ma Mintos prozatim spise na kratkodobejsi investici a v horizontu cca dvou let chce penize stahovat zpet a konvertovat na czk, tak ted hedging imho prichazi dost v uvahu.

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 10 led 2019, 12:50

vyvar z ovaru píše:
10 led 2019, 12:14
souhlas, dělám to úplně stejně, neplánuji že bych někdy konvertoval eura zpátky na koruny

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moravekj » 10 led 2019, 13:47

Nevylucuji ze bych to nekdy neudelal. Ale ta situace by musela byt nejakym zpusobem zoufala a tam mi bude ten kurz asi jedno kdyz to nebude planovane. Jestli mne chapete.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 11 led 2019, 10:06

Vypadá to, že od 8.1.2019 nejsou vydány žádné půjčky 14% (Varks, Sebo, Simbo). Nejsou ani 13,5% půjčky, jsou k mání jen 13% půjčky. Dnes ráno mi zase nefungoval AI. Musel jsem investovat zase ručně. Měl jsem dnes vykoupeno hodně 14% Varks.

Boží mlýn
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 11 led 2019, 13:48

Mně se dnes vrátily 14% 1m Dinera a tím končím s těmi horšími společnostmi. #carefullyin2019

sly
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 11 led 2019, 14:39

Dinero mi chodi pred splatnosti porerne casto. Neco jsou vykupy, neco predcasne splatky, coz vzhledem k nevyplaceni uroku po splatnosti u tohoto originatora neni uplne spatne. Ostatne, pri 30dnech a 13 - 14% to jde. ja jeste porad neprestal nakupovat - ostatne, jde vyuzit i skutecnosti, ze AI pro SM neumi stale nastavit minimalni delku investice v dnech. ;)

co se kurzu czk/eur tyce, ja jsem zahedgoval. pokud se na to podivam tak, ze za 0.5M czk si pri kurzu 25.60 koupim 19 531 eur a za predpokladu, ze za rok budeme blizko (ci na) 25 czk/eur (fundamentalni predpoklady k tomu jsou), tak za stejne mnozstvi penez dostanu zpet o cca 12tis czk mene.
pokud na to pujdu skrze zminovane CFD, tak je pri pace 1:20 nutne pocitat s blokaci 0.5% hedgovane castky, coz je 25tis. v soucasne dobe je overnight funding pri short pozici 0.0014% denne, coz taky generuje nezanedbatelny zisk.
pokud bych onech 25K urocil nekde 12% p.a., tak z nich za rok prijde 3000 czk a to je stale vyrazne mene, nez ztrata pri predpokladanem posileni koruny.

jedna se o spekulaci, ale je-li investice kratkodobeho charakteru (do peti let), zajisteni je z meho pohledu opodstatnene.

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moravekj » 11 led 2019, 14:44

LuckyLuke píše:
11 led 2019, 10:06
Vypadá to, že od 8.1.2019 nejsou vydány žádné půjčky 14% (Varks, Sebo, Simbo). Nejsou ani 13,5% půjčky, jsou k mání jen 13% půjčky. Dnes ráno mi zase nefungoval AI. Musel jsem investovat zase ručně. Měl jsem dnes vykoupeno hodně 14% Varks.
Dnes se neco na 14% objevilo na PM pokud jsem dobre cetl vypis v emailu.

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 11 led 2019, 22:22

Tak jsem si dnes sedl asi na pet hodin k Mintosu a komplet prekopal AI. Pro kazdou nebankovku zase samostatnej AI (posledni dobou jsem byl linej a uz jsem delal sdruzeny AI podle hodnoceni exploreru treba pro 10 spolecnosti), pro nektery i vic, podle trvani ci procent a nastavil jsem drsnejsi limity, abych trochu vic podporil diverzifikaci. Zaroven jsem zvedl minimalni %, vychazejic z pujcek emitovavanych za posledni 2 mesice. Tak jsem zvedavej, jak se to bude chytat.

Odpovědět