Auto Invest - úlovky a fungování

.
web: www.mintos.com
CrazyGuy
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Invest - úlovky a fungování

Příspěvek od CrazyGuy » 02 led 2019, 00:35

Nevite nekdo jestli se daji v AI vybrat pujcky ktere jsou 14 dni az mesic? Nechci 7denni, ty mi nevychazeji dobre.

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 02 led 2019, 00:44

To nejspíš ne. Ale těch málodenních mě to nakupovalo tuny, tak jsem nastavil minimálně 1 měsíc.

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 03 led 2019, 12:34

Ted v prubehu svatku mi AI nakupoval hromadu 1 dennich pujcek. WTF. Uz by se hodila moznost nastavit nejake minimum.

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 11 led 2019, 15:24

Taky vám zmizl z nastavení autoinvestu ten přehled vyhovujících půjček ?

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 11 led 2019, 16:19

JPT píše:
11 led 2019, 15:24
je fuc, vcera tam jeste byl

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 216
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 11 led 2019, 16:35

JPT píše:
11 led 2019, 15:24
Objevuje se chvílemi - mám pocit, že ho vypínají při přetížení serveru.
V poslední době mizí často, ale i dnes jsem ho tam v průběhu dne zahlédl... Je to pěkný opruz muset si to sólo filtrovat na tržišti...

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 11 led 2019, 17:52

Mě první co napadlo, že to vypli, aby člověk jednoduše nezjistil, jestli mu autoinvest schválně neinvestoval nebo nebylo do čeho.

sly
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 11 led 2019, 18:51

JPT píše:
11 led 2019, 17:52
Mě první co napadlo, že to vypli, aby člověk jednoduše nezjistil, jestli mu autoinvest schválně neinvestoval nebo nebylo do čeho.
to snad ne, nejsou padli na hlavu : ) melo by jim primarne jit o user friendly rozhrani. zisky maji slusne a budou je mit jeste vyssi, kdyz se bude investorum darit.
vidim za tim spise performance issues. v posledni dobe se to zase dost zpomaluje, hlavne ve spickach.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 11 led 2019, 19:35

Nepsal jste jim někdo ohledně toho na podporu? Byla to šikovná feature... :o/
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 01 bře 2019, 16:25

Boží mlýn píše:
01 bře 2019, 15:43
AI mi chytnul 1ks ID Finance 12%. Hustý! Škoda, že jen 1ks, prostor v AI je od 11,5% velký :lol:
Já už jsem bohužel ohledně fungování AI krajně obezřetný/skeptický :o/
Situace, kterou jsem tu už popisoval (půjčky na SM/PM dostupné v řádu hodin které splňují kritéria vícero AI), bez jakékoliv aktivity AI je celkem výmluvná. Nehledě na to, že co jsem tu četl, tak zkušenosti ostatních jsou dost obdobné. A ani v mém případě se nejedná o ojedinělou situaci.
Je sice pěkné, že Mintos má AI, ale pokud se nechová funkčně (ať už záměrně či ne), je to stejně k prdu.
Mám zkušenosti s:
---
---

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 04 bře 2019, 20:53

Já už AI vypnul. Prakticky nic dobrého nechytl, jen šrot, a to třeba všechno 4 denní půjčky. :-(

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 22 bře 2019, 11:50

Mimochodem, přes noc mi AI nabral Dinera. Co mě překvapilo, tak že jsou 13,5% a 14%. Bohužel většina jich je 6D, nějaké 13D a pár 29D.

...shodou okolností jsem si říkal, že by s PM mohla nabídka Kredo trochu zamíchat. Však třeba Capital Servicy (13%, cca 2Y) na PM teď zůstávají, zatímco dříve celkem rychle mizely.
Mám zkušenosti s:
---
---

vyvar z ovaru
Gold pen
Gold pen
Reputace: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 22 bře 2019, 12:21

Nevim jestli jsem vyjimka nebo pomohlo to, ze jsem si nastavil zase AI zvlast na kazdeho poskytovatele a na nektery klidne 3 AI, ale pri kontrolach mam vzdy vse rozinvestovano a chyta mi to i ty lepsi 13% sroty. Zaroven se mi vyrazne zvysila diverzifikace oproti predchozi situaci. Ale nehonim se za co nejvyssim ziskem, jedu svych klasickych bezudrzbovych 12% v prumeru.

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 22 bře 2019, 14:08

Jan píše:
22 bře 2019, 11:50
Mimochodem, přes noc mi AI nabral Dinera. Co mě překvapilo, tak že jsou 13,5% a 14%. Bohužel většina jich je 6D, nějaké 13D a pár 29D.
To je super podnikání. Dát tam půjčky na 6 dní za 14% a pak při prodlení mít prachy 60 dní a pak vyplatit úrok jen za těch 6 dní a nebo žádný, když neplatí úrok při opožděné splátce. Dinero jsem už vyřadil z investování.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 22 bře 2019, 15:05

JPT píše:
22 bře 2019, 14:08
Jan píše:
22 bře 2019, 11:50
To je super podnikání. Dát tam půjčky na 6 dní za 14% a pak při prodlení mít prachy 60 dní a pak vyplatit úrok jen za těch 6 dní a nebo žádný, když neplatí úrok při opožděné splátce. Dinero jsem už vyřadil z investování.
Toto mám na paměti. Sice si ostatní poskytovatele neplatící v prodlení spíše nepamatuju, ale zrovna Dinero ano, jelikož je asi jediné rychloobrátkové a navíc je také jediné, do kterého občas nárazově investuji.
Mám zkušenosti s:
---
---

roman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roman » 09 dub 2019, 11:22

Ahoj všem, najdu někde zde na diskuzi nebo mohl by mi někdo vysvětlit jak autoinvest diverzifikujte napříč mezi poskytovateli půjček ?

Když se občas dívám, mám vždy v přehledu autoinvestu dostupných přes 90k půjček od 24 poskytovatelů. Přesto mám 3 poskytovatele kteří mají v mém portfoliu zastoupení přes 70% a celkem jich mám jen 10. dík moc

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 09 dub 2019, 11:46

roman píše:
09 dub 2019, 11:22
Ahoj všem, najdu někde zde na diskuzi nebo mohl by mi někdo vysvětlit jak autoinvest diverzifikujte napříč mezi poskytovateli půjček ?

Když se občas dívám, mám vždy v přehledu autoinvestu dostupných přes 90k půjček od 24 poskytovatelů. Přesto mám 3 poskytovatele kteří mají v mém portfoliu zastoupení přes 70% a celkem jich mám jen 10. dík moc
Jedna varianta je mít pro každého poskytovatele (ale třeba i trvání, zemi, způsob splácení, ...) vlastní AI.
Druhá varianta je dole vpravo od nastavení investované částky je položka "Diversify across loan originators", tu odkliknout na YES a nastavit přes položku "Diversification settings".

Osobně používám variantu 1, která mi vyhovuje lépe. Ale záleží na strategii budování portfolia, co je komfortnější.
Mám zkušenosti s:
---
---

roman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roman » 10 dub 2019, 09:00

tu diverzifikaci samozřejmě zaškrtnutou mám, proto jsem vznesl dotaz jak to funguje když to podle mě vůbec nefunguje - nebo aspon podle toho co vidím.

Kdyz pujdu investici po investici tak vidim ze pokud je volny kapital nektery den autoinvestor to hodi vse na jednoho poskytovatele (treba 4-5 pujcek) misto aby zainvestoval treba cast (protoze je jiz prekrocen podil daneho posyktovatele v portfoliu) a s dalsi pockal az se objevi nabidka od jineho. Je mozny ze v ten den (hodinu) zadne jine nejsou jen od toho jednoho.. ale jak jsem psal jiz vyse mam tam porad okolo 90k nabidek tak by mi prislo divny ze tam zrovna v ty dny nic jinyho neni.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 216
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 10 dub 2019, 09:59

roman píše:
10 dub 2019, 09:00
tu diverzifikaci samozřejmě zaškrtnutou mám, proto jsem vznesl dotaz jak to funguje když to podle mě vůbec nefunguje - nebo aspon podle toho co vidím.

Kdyz pujdu investici po investici tak vidim ze pokud je volny kapital nektery den autoinvestor to hodi vse na jednoho poskytovatele (treba 4-5 pujcek) misto aby zainvestoval treba cast (protoze je jiz prekrocen podil daneho posyktovatele v portfoliu) a s dalsi pockal az se objevi nabidka od jineho. Je mozny ze v ten den (hodinu) zadne jine nejsou jen od toho jednoho.. ale jak jsem psal jiz vyse mam tam porad okolo 90k nabidek tak by mi prislo divny ze tam zrovna v ty dny nic jinyho neni.
Co jsem vypozoroval ja, funguje to takto:
Limit pro dany AI nalriklad 1000 EUR. Zaskrnuto je 5 poskytovatelu a rovnomerna diverzifikace mezi ne.

AI postupuje tak, ze nakupuje 200E od kazdeho poskytovatele. Pokud splnuje kriteria pouze jeden z nich a je volny kapital, investuje 200E. Pokud pak naskoci nabidky od dalsiho, opet nakoupi za 200E. Diverzifikace spociva pouze v onom "podeleni" zadaneho limitu mezi zaskrtnute poskytovatele. Nefunguje to teda tak, ze by se AI plnil postupne nejdrive 20E od kazdeho poskytovatele a teprve pak nalil dalsi castku do toho prvniho...

roman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roman » 10 dub 2019, 12:57

Aha dik to zni logicky a asi to odpovida tomu co mi tam naskakuje. Protoze velikost portfolia jsem zvolil castku cca 10x vic nez mam penez vlozeno. Na druhou stranu mě to vůbec netěší, protoze pomalu zacinam zjistovat ze to jednim auto-investem zrejme nenastavim.

Odpovědět