Mintos - investoři

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 99
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Jan » 06 lis 2018, 18:28

cmel.da píše:
06 lis 2018, 16:13
Tak úterý tu a nikde žádný Varks 13% :-(
Což o to, že nejsou Varks 13%/1M bych přežil, ale poněkud mě zaráží, že nejsou ani Varks (Sebo, Dinero, ...) 12%/1M, vlastně celkově cokoliv na 12%, vyjma tedy té jedné dávky Mogo.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 138
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 06 lis 2018, 18:44

Jsem se díval na PM :

Capital Service - žádná půjčka
Lendo - žádná půjčka
Mozipo Group - žádná půjčka

P.S. AI mi taky nějak hapruje, musel jsem většinu investic dělat ručně

cmel.da
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmel.da » 07 lis 2018, 14:22

Teď je na Mintosu s nabídkou bída jako v létě 2018 a to jsem si myslel jak před Vánocemi se to rozjede.

Džura
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Džura » 07 lis 2018, 15:57

Creditstar v CZK už snížil na 7%, to už mi přijde hodně málo.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 lis 2018, 17:48

cmel.da píše:
07 lis 2018, 14:22
Teď je na Mintosu s nabídkou bída jako v létě 2018 a to jsem si myslel jak před Vánocemi se to rozjede.
Taky jsem si říkal, že se to spíš bude zlepšovat. A v podstatě jsem počítal s tím, že pod 12% už nebude potřeba jít, ať už by to držely 1M šroty, nebo 24M CapitalServicy... A naopak si myslel, že by se mohlo nakukovat k 12,5-13%.
Teď nakupuju Moga, co budu dělat, až budou vykoupený moc netuším... :o/
Mám zkušenosti s:

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 07 lis 2018, 17:53

Džura píše:
07 lis 2018, 15:57
Creditstar v CZK už snížil na 7%, to už mi přijde hodně málo.
Otázka je, co to udělá se SM. Zatím to vedlo ke snížení bonusu z 0,2 na 0,1% u 3M půjček při zachování výnosu, takže se to v podstatě neprojevilo. O něco klesne výnos při zpoždění (beru to tak, že do splatnosti platí YTM, po splatnosti už nominál), ale na to je stejně lepší kupovat 9% :o). A asi klesne nabídka, jelikož u kratších půjček už bonus byl 0,1%.
Otázka je, co se bude dít s těmi 9%... :o/

Jinak celkově se nic nezmění, jelikož se v podstatě dá furt nakupovat jen na SM, tak je furt ohromný převis poptávky nad nabídkou a tudíž prostor k poklesu... Ale je to mazec, sešup z 12% na 7% když současně sazby ČNB rostou...
Mám zkušenosti s:

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 102
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 07 lis 2018, 18:00

7% pri tomhle riziku uz je fakt psycho, kdyz si vezmu, ze napr. temer "jista" akcie AT&T nese 6,55% a daji se najit i hodne slusne firmy s vynosem vyssim.

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 72
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 07 lis 2018, 19:02

vyvar z ovaru píše:
07 lis 2018, 18:00
7% pri tomhle riziku uz je fakt psycho, kdyz si vezmu, ze napr. temer "jista" akcie AT&T nese 6,55% a daji se najit i hodne slusne firmy s vynosem vyssim.
Jj, taky jsem tak začal přemýšlet začátkem tohoto roku a teď těch příležitostí je ještě víc. AT&T mám jistotu že tu bude i za pár let, ale nějaký pofidérní originátor, který spichl svůj byznus horkou jehlou někdy 2 roky zpět a jeho finanční výkazy jsou budtou nedohledatelné, nebo 2 roky stáré, a v lepším případě jsou jen v cizím jazyce, tak si řikám, že mám svoje těžce vydělaný a zdaněný peníze ještě hodně rád.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Reputace: 46
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - dotazník k současnému stavu

Příspěvek od Flyboy » 08 lis 2018, 18:01

Tak je fakt že pomalu vytahuju peníze co půjčky prodávám se ziskem na SM. To bych měl tento měsíc dodělat a na "dojítí" tu nechám jen cca 2000E. Možná to během následujícího roku vyberu úplně všechno. Ještě uvidím. Jedna věc, že potřebuju eura na jinou investici a nechce se mi měnit koruny no a další věc je to, že se mi příliš nelíbí politická situace v různých rozvojových zemích, kde spousta poskytovatelů působí.
Možná si sice říkáte super, půjčky jsou ve Eurech, ale o to je tam vyšší riziko. Když si takový Turek půjčí nějakou půjčku v Eurech, tak ze začátku platí třeba splátku 500 Tureckých Lir, pak Edrogan začne vyhrožovat Trumpovi a další měsíc bude platit 1000 Tureckých Lir, protože Lira spadne na polovinu. Před pár lety spousta lidí v Rusku nebyla schopna splatit hypotéku, protože si vzali hypotéku v dolarech a rubl spadl proti dolaru na polovinu.
Asi je všem jasné, že ten kdo si půjčuje u takových lichvářů má rodinný rozpočet pěkně našponovaný a normální banka by mu nepůjčila. Když budou mít teda ti lidé platit například dvojnásobek na splátkách, naprostá většina to neutáhne. Takže to, že u nás není zatím žádná krize, neznamená že nějaký afričan nebo arab je schopen splácet.
Samozřejmě že Mintos i všechny poskytovatele můžou čekat světlé zítřky, ale když sledujete co se ve světě děje a jak jsou ty různé měny nestabilní, tak ve spoustě států už lidé nemají ani na chleba, natož tak na splátky.

PS: hodně investorů, kteří jsou zkušenější než já tady na to už upozorňovalo, že ty výnosy neodpovídají riziku. Osobně si myslím že ty výnosy odpovídají riziku jen u těch TOP společností, ale ruku do ohně bych za to nedal:D

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 138
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 09 lis 2018, 06:57

Zdravím ostatní investory, já jako rozený pesimista musím také něco napsat. V září 2017 takto všichni psali, že opouští Zonky. Odešlo cca 75% investorů zde z fora, na Zonky během 13 měsíců došlo k mnoha změnám. Počet půjček narostl, začaly se vyvíjet různé platformy k investování a robotů na investování. Zisk sice klesl, to je fakt, ale výnos tam mám pořád slušných 6%. Musel jsem ale hodně změnit strategii k investování. Zde na foru se od Mogo exitu píší podobné komentáře, všichni straší krizí. Ale zatím vše šlape OK. Zisk mám 11,97%. Do Vánoc budu mít zisk 3K euro. V ČR mám spořící účet 0,5% do 300.000 Kč (ING Konto) a to se nedá nazvat ani spořícím účtem, když máme inflaci 2,5%. Úroky, které mám zde bych v ČR nezískal ani do důchodu. Od 01/2018 jsem již neposlal vklad do Mintosu, ani to neplánuji, nic ale vybírat nebudu. Budu nabalovat sněhovou kouli.

https://www.kurzy.cz/makroekonomika/inflace/

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 09 lis 2018, 08:21

Tak já peníze zahálet nenchám i když je nebudu mít na Mintosu :D To že někdo stáhne peníze z Mintosu přece neznamená že si je pošle na spořící účet. Třeba je rozmnožím jinde pak je zase pošlu na Mintos, když nebude jiná možnost investic a bude se mi zdát že mám na účtě moc ;) Moc nechápu proč máš spořící účet u ING na 0,5% když některé banky dávají i 1%.

Booboo
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 09 lis 2018, 09:07

LuckyLuke píše:
09 lis 2018, 06:57
Zdravím ostatní investory, já jako rozený pesimista musím také něco napsat. V září 2017 takto všichni psali, že opouští Zonky. Odešlo cca 75% investorů zde z fora, na Zonky během 13 měsíců došlo k mnoha změnám. Počet půjček narostl, začaly se vyvíjet různé platformy k investování a robotů na investování. Zisk sice klesl, to je fakt, ale výnos tam mám pořád slušných 6%. Musel jsem ale hodně změnit strategii k investování. Zde na foru se od Mogo exitu píší podobné komentáře, všichni straší krizí. Ale zatím vše šlape OK. Zisk mám 11,97%. Do Vánoc budu mít zisk 3K euro. V ČR mám spořící účet 0,5% do 300.000 Kč (ING Konto) a to se nedá nazvat ani spořícím účtem, když máme inflaci 2,5%. Úroky, které mám zde bych v ČR nezískal ani do důchodu. Od 01/2018 jsem již neposlal vklad do Mintosu, ani to neplánuji, nic ale vybírat nebudu. Budu nabalovat sněhovou kouli.

https://www.kurzy.cz/makroekonomika/inflace/
Myslím si že tu nejde o optimizmus/pesimizmus.
Vysvetľujem si to tak že každý ma svoj pohľad na riziko a pomyselný prah rizika nás limituje.
Ja som zatiaľ z Mintosu nevyberal ale investujem už do pôžičiek zo splatnosťou do 3 mesiacov najlepšie do 30 dni.
V momente ak budem mať krátkodobých investícii dosť a situácia sa nezlepší, tak príde k výberu.
Potom zainvestujem niekde inde podľa situácie.

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 09 lis 2018, 09:57

Jan píše:
08 lis 2018, 16:47
... defakto to samé u Vodníků, ...
U Vodníků se jede podle mě těžce v krypto. Potenciální výnosy/ztráty a rizika jsou úplně někde jinde.

Myslím, že se hodně projevuje to, že spoustě lidem přestává stačit P2P pískoviště a vyvíjí se dál. Nemyslím si, že by bylo něco špatně, ale co si budeme nalhávat.. ona je to prostě nuda. Žádné cenové výkyvy na grafu ani prostor pro spekulace. V momentě, kdy si chci prověřit originatora a přečtu si pár výkazů, udělám si průzkum.. to už rovnou můžu začít prověřovat firmy, které jsou na trhu léta a jsou s tou stabilitou někde jinde.

Flyboy
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flyboy » 09 lis 2018, 10:49

Joshua píše:
09 lis 2018, 09:57
Jan píše:
U Vodníků se jede podle mě těžce v krypto. Potenciální výnosy/ztráty a rizika jsou úplně někde jinde.

Myslím, že se hodně projevuje to, že spoustě lidem přestává stačit P2P pískoviště a vyvíjí se dál. Nemyslím si, že by bylo něco špatně, ale co si budeme nalhávat.. ona je to prostě nuda. Žádné cenové výkyvy na grafu ani prostor pro spekulace. V momentě, kdy si chci prověřit originatora a přečtu si pár výkazů, udělám si průzkum.. to už rovnou můžu začít prověřovat firmy, které jsou na trhu léta a jsou s tou stabilitou někde jinde.
To máš pravdu, když se člověk začne více zajímat o takovéto "alternativní investice" začnou se mu otevírat úplně nové možnosti.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 09 lis 2018, 10:51

Joshua píše:
Jan píše:

Psal jsem, že doonio psal u Vodníků (v diskuzi), nebylo to tedy vyjádření ohledně aktivit samotných Vodníků (ti, co se týče P2P, pokud se nepletu, drží pozice).

//Ach, blbě jsem to přečetl, pardon. Joshua
Mám zkušenosti s:

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 139
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 09 lis 2018, 11:35

Joshua píše:
Rozhodně souhlasím. Co se mi na P2P ale líbí, je to, že když pak shrnu celý svůj měsíční pokrok a akcie mi zrovna spadly o výraznou část, P2P (v mém případě spíše konkrétně Mintos) mi takovou volatilitu dost zahladí. Ale ano, o tomhle už jsem několikrát mluvil třeba v souvislosti s ukazováním „úspěchů“ ostatním uživatelům fóra - prostě jsem o 12% jinde, než jsem byl před rokem, nic nepředvídatelného se nestalo.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 09 lis 2018, 12:13

Saraph píše:
09 lis 2018, 11:35
Joshua píše:
Rozhodně souhlasím. Co se mi na P2P ale líbí, je to, že když pak shrnu celý svůj měsíční pokrok a akcie mi zrovna spadly o výraznou část, P2P (v mém případě spíše konkrétně Mintos) mi takovou volatilitu dost zahladí. Ale ano, o tomhle už jsem několikrát mluvil třeba v souvislosti s ukazováním „úspěchů“ ostatním uživatelům fóra - prostě jsem o 12% jinde, než jsem byl před rokem, nic nepředvídatelného se nestalo.
Ano, řešilo se to tu už vícekrát, i když myslím, že v situaci nastal trochu posun.
To že je posun od P2P k "vážnějšímu?" investování v podstatě logický krok se tu už několikrát psalo (včetně toho, že jakmile investor začne hlouběji analyzovat výsledky poskytovatelů, může i to samé už dělat i u burzovně obchodovatelných firem). Teď si ale myslím, že trochu došlo k posunu - částečně kvůli Mogo-exitu (i když tento faktor už asi vyprchal), ale myslím, že více lidí si teď začíná uvědomovat možné potenciální riziko P2P - včetně efektu, že zatímco (rozumné) akcie mohou po čase zotavit (a pravděpodobně zotaví) tak u P2P se nic takového nedá čekat. Navíc zatímco cena akcie je defakto analogická a může nabývat (téměř) libovolných hodnot, tak P2P (zvlášť jištěné BBG) jsou svým způsobem binární (což lze omezit diverzifikací) - buď bude vše šlapat a nebo dojde k bankrotu (a pak je otázka, jak je to právně ošetřeno, jestli investor bude mít nějakou pravděpodobnost získat investované prostředky zpět). Takže je to trochu zrádné.
Ale jak jsem psal, myslím, že toto vše už tu nějakou formou bylo napsáno...
Mám zkušenosti s:

sly
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 09 lis 2018, 12:27

co konkretne mate na mysli, kdyz zminujete "mogo exit"?

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 09 lis 2018, 12:37

sly píše:
09 lis 2018, 12:27
Červenec, když Mogo upsalo dluhopisy tuším za 50 MEUR. Což vedlo k výkupu části pohledávek a následnému poklesu výnosů z +- 14% (15% u horších poskytovatelů) na 11% (12%) a dále pak zavedení praxe výkupu výšeúročených pohledávek (a jejich případné re-emise s nižším výnosem).

Ale už se dost odchylujeme od tématu (což jsem nějak nedopsal už o příspěvek výše).
Mám zkušenosti s:

sly
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sly » 09 lis 2018, 12:58

Jan píše:
09 lis 2018, 12:37
sly píše:
09 lis 2018, 12:27
Červenec, když Mogo upsalo dluhopisy tuším za 50 MEUR. Což vedlo k výkupu části pohledávek a následnému poklesu výnosů z +- 14% (15% u horších poskytovatelů) na 11% (12%) a dále pak zavedení praxe výkupu výšeúročených pohledávek (a jejich případné re-emise s nižším výnosem).

Ale už se dost odchylujeme od tématu (což jsem nějak nedopsal už o příspěvek výše).
takze jeden originator (ac dle ratingu top) z jakehokoliv interniho duvodu snizi urokove sazby o temer polovinu a misto toho, aby toho kokurence vyuzila, tak jej vsichni!! originatori (anebo ti, kteri do te doby meli srovnatelne urokove sazby) kopirovali s poklesem sazeb? zajimavy jev..

Odpovědět