Mintos - investoři

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od Joshua » 17 srp 2018, 10:26

Tohle dle mého neskončí dobře a Mintos u investorů krutě narazí. Docela mě štve, že to opět nebylo komunikováno. Já osobně neberu nic pod 10%, jakmile nebude do čeho, tak stahuju.

Po 3 letech to zamrzí, byla to má oblíbená platforma.

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 17 srp 2018, 10:39

Flyboy píše:
17 srp 2018, 09:54
Zdá se, že výkupy u Moga ještě u konce nejsou. A nejhorší je, že ostatní začali vykupovat ještě víc. Alespoň u mě teda. Dnes se mi vykoupilo 1 Mogo, 3 ID Finance, 1 Banknote, 1 Mozipo.
Hmm, tak to není dobré, to začínám přemýšlet jestli nakupovat ještě na secondary market, protože to "zítra" někdo vykoupí a já jen zaplatím profit někomu jinému... Asi to jsou jen plané obavy, nicméně doba je opravdu turbulentní 😕

eDgeso
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eDgeso » 17 srp 2018, 10:41

Joshua píše:
17 srp 2018, 10:26
Tohle dle mého neskončí dobře a Mintos u investorů krutě narazí. Docela mě štve, že to opět nebylo komunikováno. Já osobně neberu nic pod 10%, jakmile nebude do čeho, tak stahuju.

Souhlasim nema smysl kupovat nic pod 10 hlavne ne odpad...

Ale zatim je tam celkem par moznosti jeste na udani za tech 10+ A do budoucna uvidime no. Pokud klesnou pod 10 urcite take zacnu stahovat.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 17 srp 2018, 11:01

Flyboy píše:
17 srp 2018, 09:54
Zdá se, že výkupy u Moga ještě u konce nejsou. A nejhorší je, že ostatní začali vykupovat ještě víc. Alespoň u mě teda. Dnes se mi vykoupilo 1 Mogo, 3 ID Finance, 1 Banknote, 1 Mozipo.
Za sebe hlásím, že u mne žádný výkup s položkou "Other" neproběhl. Jinak jsem toto přestal sledovat (tedy vyjma případů, kdy jsou objemy abnormální, to pak zjišťuji, co se děje).
Joshua píše:
17 srp 2018, 10:26

V podobném duchu jsem se tu už několikrát vyjadřoval.
Nicméně na druhou stranu neznáme pohled z druhé strany, třeba Mintos usoudil, že nyní bude upřednostňovat zisk na úkor růstu... Navíc to, co z pohledu "starousedlíků" vypadá jako drastická změna podle čísel Mintosu nemusí být až tak hrozné...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 17 srp 2018, 11:19

Jan píše:
17 srp 2018, 11:01
Nicméně na druhou stranu neznáme pohled z druhé strany, třeba Mintos usoudil, že nyní bude upřednostňovat zisk na úkor růstu... Navíc to, co z pohledu "starousedlíků" vypadá jako drastická změna podle čísel Mintosu nemusí být až tak hrozné...
Já se na to úplně nedívám z pohledu starousedlíka nebo nováčka. Spíš z pohledu rizika jako takového, které jsem si definoval jako ztrátu kapitálu.

1. Když se podívám na Mogo, šlo s rizikem dolů a snížilo adekvátně výnosy. 10% je OK, nemám s tím vlastně skoro žádný problém. Tyhle úvěry normálně kupuju.
2. Ostatní poskytovatelé nepodnikli ve snižování rizika žádné kroky, ale nabídli nižší výnosy. Tady už problém docela mám, ale něco si vyzobu.
3. Když si rozkliknu financials u Varks, Bino. Tak se skoro divím, že jim Mintos dovolí označovat úvěry garancí. A tyhle společnosti šli pochopitelně s výnosem také dolů. Tohle už je fakt průser, protože nabízené výnosy ani zdaleka neodpovídají rizikům.
4. Úplně nejhůř je pak kombinace bodu 3 s nějakou exotickou měnou. Fajn, sice ztrátu nemám, dokud neproběhne nevýhodná konverze zpět domů.. na druhou stranu už je tam další riziko v nekonzistentní nabídce a nezainvestovaném kapitálu (ztracená příležitost). Takže možná budu nucen stáhnout peníze zpět za nevýhodných podmínek.

A když si sečtu tohle všechno, prostě mi tržiště nepřijde tak atraktivní jako dříve. P2P lending je pro mě stále rizikovější, než akcie a 8% v avizovaném MAI mi přijde vážně málo.

mailo
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 17 srp 2018, 11:35

Možná to už někdo četl ale pro srovnání výnosnosti P2P a vybrané akcie.

https://finlord.cz/2018/08/nase-investi ... i-2018-22/

Jak píšete lowends poskytovatelé se jen svezli se snížením úroků, ale rizikovost se nezměnila. Dle toho mám nově nastavené autoinvesty. Už neinvestuji do ničeho co je pod 60 dle Exp P2P. Pokud budou úrokové sazby i nadále klesat, nejnižší hranice pro mě je 10%, tak začnu stahovat.

download/file.php?mode=view&id=580
Přílohy
prt.png
prt.png (10.8 KiB) Zobrazeno 585 x

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 17 srp 2018, 11:59

Joshua píše:
17 srp 2018, 11:19
Jan píše:
17 srp 2018, 11:01
Já se na to úplně nedívám z pohledu starousedlíka nebo nováčka. Spíš z pohledu rizika jako takového, které jsem si definoval jako ztrátu kapitálu.

1. Když se podívám na Mogo, šlo s rizikem dolů a snížilo adekvátně výnosy. 10% je OK, nemám s tím vlastně skoro žádný problém. Tyhle úvěry normálně kupuju.
2. Ostatní poskytovatelé nepodnikli ve snižování rizika žádné kroky, ale nabídli nižší výnosy. Tady už problém docela mám, ale něco si vyzobu.
3. Když si rozkliknu financials u Varks, Bino. Tak se skoro divím, že jim Mintos dovolí označovat úvěry garancí. A tyhle společnosti šli pochopitelně s výnosem také dolů. Tohle už je fakt průser, protože nabízené výnosy ani zdaleka neodpovídají rizikům.
4. Úplně nejhůř je pak kombinace bodu 3 s nějakou exotickou měnou. Fajn, sice ztrátu nemám, dokud neproběhne nevýhodná konverze zpět domů.. na druhou stranu už je tam další riziko v nekonzistentní nabídce a nezainvestovaném kapitálu (ztracená příležitost). Takže možná budu nucen stáhnout peníze zpět za nevýhodných podmínek.

A když si sečtu tohle všechno, prostě mi tržiště nepřijde tak atraktivní jako dříve. P2P lending je pro mě stále rizikovější, než akcie a 8% v avizovaném MAI mi přijde vážně málo.
Sice to nedělám asi tak rigorózně jako Ty, ale vnímám to podobně - u Top poskytovatelů těch +- 10% aspoň nějak chápu (s akceptováním se ještě uvidí x) :o/ ). Ale ty šroty pod 10%, to už ani nechápu...
Nicméně už tohle srovnávání výnosů dřív/nyní je defakto (automatická) výhoda starousedlíka. Ty k tomu přidáváš ještě akcie, což už je doména "kvalifikovanějších" investorů - což si taky myslím, že není úplně cílová skupina Mintosu. (Takže zvlášť ve tvém případě bude Mintos rád, že se (konečně) zbavil tak náročného klienta x) ).
Mimochodem - jelikož je ten pokles plošný, přemýšlím, jestli si Mintos jen nezvedl marži. A vzhledem k tomu, co se děje, to celé šlo na vrub investorů...
No, to je další aspekt - atraktivita tržiště poklesla, ale furt je plně konkurenceschopné, takže zatím asi není pro Mintos úplně důvod k panice. Osobně MAI vnímám jako čistě protiklientský produkt (který odstraňuje nutnost i toho mála zdravého rozumu, co bylo potřeba). Možná je diverzifikovanější (víc poskytovatelů), ale jestli to znamená i větší bezpečí, tím bych si nebyl tak jist (no, spíš naopak).
Mám zkušenosti s:

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 138
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 17 srp 2018, 12:47

Denně mi končí splatnost krátkodobého šrotu, dnes za 130 euro a autoinvest mi dnes nic neinvestoval. Chtěl bych koupit něco za 11,1%. Ale není nic k mání počkám na odpoledne.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

ID Finance

Příspěvek od LuckyLuke » 17 srp 2018, 13:15

ID Finance is increasing its presence in Kazakhstan

https://blog.mintos.com/id-finance-is-i ... azakhstan/

At the same time, this conference was the introduction of ID Finance’s new product, instalment loans under its Solva.kz brand which have a maturity up to three years and an annual percentage rate (APR) starting from 19.9%.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekundární trh - nabídky

Příspěvek od LuckyLuke » 17 srp 2018, 14:01

Bych raději koupil Capital Service na 24M, ale nebylo čas se v tom moc hrabat, byly tam jen 10 minut. Jsem chtěl pomoci i ostatním, proto jsem to napsal i na Telegram !

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 17 srp 2018, 14:12

zbynhu píše:
17 srp 2018, 13:53
LuckyLuke píše:
17 srp 2018, 13:37
Lendo 14% mraky !!! - počkal jsem a nakoupil za 170 euro... Yes.
Capital Service 14%, 22M !!!
Mozipo Group 14,1-15% !!!

- po delší době něco pozitivního, psal jsem to i na Telegram !!!
- mezí bleskurychle, bylo jich přes 150, nyní jich je 96 (a to byly nějaké i 300 euro)
Diky, diky zprave na Telegramu jsem stihl za 260 E nakup Lenda. Je to kapka a navic jednorazova, ale potesi:)

Jan: souhlas, vidim to na komplet likvidaci portfolia nejakeho investora. Jen houst:))
No, já jsem ten pocit měl už vícekrát... Občas se na SM objevovaly i půjčky 13% - 14% a ještě s discountem. Ale vždycky to byly spíš malé objemy (aspoň co jsem stihnul vidět). A toto bylo poprvé, kdy byly na SM i 15,1% půjčky (ty jsem jen viděl, koupit nestihnul).

Docela zajímavý. By mě zajímaly profil toho investora (i hlavní důvod exitu)... Osobně bych tam asi ty 14% nechal dojet. Mám dojem, že to jsou lidi, co se o to nechtějí moc starat, což teď to takhle dělat moc nejde...
Mám zkušenosti s:

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 102
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 17 srp 2018, 14:50

On ten exit s dojizdenim je takovej naprd. Vim, ze jsem to takhle delal, kdyz jsem likvidoval Twino. Kazdej den tam pristala nejaka mala castka, se kterou v podstate neslo nic delat, takze jsem vzdycky cekal aspon mesic, az je trochu vetsi a penize jsem vybral a takhle porad dokola snad pul roku. Opruz. Takze pokud nekdo konci, tak chapu, ze se zbavuje vseho, ja bych to asi takhle udelal taky.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 17 srp 2018, 15:07

vyvar z ovaru píše:
17 srp 2018, 14:50
On ten exit s dojizdenim je takovej naprd. Vim, ze jsem to takhle delal, kdyz jsem likvidoval Twino. Kazdej den tam pristala nejaka mala castka, se kterou v podstate neslo nic delat, takze jsem vzdycky cekal aspon mesic, az je trochu vetsi a penize jsem vybral a takhle porad dokola snad pul roku. Opruz. Takze pokud nekdo konci, tak chapu, ze se zbavuje vseho, ja bych to asi takhle udelal taky.
Taky jsem nad tím přemýšlel. Skoro ideální by bylo s někým to cachovat :o). Ale i to je časžeroucí a ještě náročný na domluvu.
Ale zrovna u tohohle investora, pokud to bylo za 13kEUR...
Ale ona tam je asi ještě druhá strana (druhá práce) to pak zainvestovat.
Takže asi máš recht, že to ve výsledku postrádá smysl a je dost časově náročné.
Mám zkušenosti s:

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 17 srp 2018, 15:21

pokud nekdo chce komplet likvidovat, je nejlepsi se s nekym sejit osobne a domluvit se... nahodit tam vsechno s prirazkou, druhy to vse koupi, a prodavajici na miste doplati prirazku zpatky v hotovosti ;)
ale myslim ze vetsina z nas ma pujcky ktere by se v pohode prodaly i s malou prirazkou normalnim klasickym zpusobem

Boží mlýn
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 18 srp 2018, 08:44

Já si poslal odpoledne ještě pár stovek EUR přes Revolut, který se mi ještě během dnešní noci připsaly, ale trochu jsem opomněl, že jsem AI dal pro top společnosti od 10,5% :lol: Ale nějaký zůstatek přeci jen zbyl. Myslím, že na SM ty půjčky jsou znovu, jen s brutální přirážkou :roll:

Boží mlýn
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 18 srp 2018, 08:48

Přiznám se, že ty poslední dva maily z mintosu ohledně nějakého krytí a úprav, kdy můžeme nakupovat půjčky přes nějaké mintos společnosti, které odpovídají půjčce na trhu nebo tak (fakt se omlouvám, že takto drmolím), jsem fakt nepochopil :?

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 18 srp 2018, 12:15

Boží mlýn píše:
18 srp 2018, 08:48
Přiznám se, že ty poslední dva maily z mintosu ohledně nějakého krytí a úprav, kdy můžeme nakupovat půjčky přes nějaké mintos společnosti, které odpovídají půjčce na trhu nebo tak (fakt se omlouvám, že takto drmolím), jsem fakt nepochopil :?
Taky jsem to moc nepochopil...
Myslím, že mi ty maily chodí v ČJ a ty jejich překlady... Když mě něco zajímalo, tak srozumitelnější byl ve finále AJ :o/. Ale tohle mě zas tak nezajímalo... i když na druhou stranu to trochu vypadalo jako magické přeprodávací kolečko :o(.
Mám zkušenosti s:

JPT
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 18 srp 2018, 16:23

Mě žádné takové mejly nechodí. Jen ty s dením shnutím. A to mám zaškrtlé v nastavení všechno.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 18 srp 2018, 16:49

Mně také nic nechodí. Jen 1x denně ten informační email.

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 102
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 18 srp 2018, 22:38

Taky mi dosel jen klasicky denni report.

Odpovědět