Mintos - investoři

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 91
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od zbynhu » 10 kvě 2018, 08:55

Bubák píše:A já ještě vhodím do pléna jeden dotaz - už máte započtený Lendo Cashback? Obvyklý úterý termín se nekonal, tak snad bude dnes...

Podle podmínek to vyplácejí do 6 pracovních dnů, takže žádná zrada typu "až při splacení" se nekoná :)
Zrovna před chvílí jsem si pročítal podmínky, protože mi přišlo divné, že v úterý ani včera nic :D
Očekávám ho tedy také dnes, nejpozději zítra.

// Edit 11:30 > CB právě dorazil

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 10 kvě 2018, 12:05

Tak jsem dostal CashBack 4,52 EU. Nic moc. :lol: :lol:

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 10 kvě 2018, 21:41

LuckyLuke píše:Tak jsem dostal CashBack 4,52 EU. Nic moc. :lol: :lol:
Taky jsem byl trochu zklamaný, ale dnes příchozí CB se počítá pouze od 2. do 6.5., takže od pondělí nově zainvestovaná Lenda se nám zase vrátí na příštím CB za týden ;)

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 12 kvě 2018, 08:41

Tak jsem si dnes již vypnul autoinvest do Lenda. Už nemají 2dny 14% půjčky nad 9M. 13% se už tak moc nevyplatí, když je hodně 14% půjček od lepších poskytovatelů. 2. důvodem je, že mi investice do Lenda vystoupaly až k 10% portfolia a to už je dost.

Mozipo 15,1% už také nejsou. Pro přehled dávám přehled investic od Mozipo.
Mozipo 12.5.2018.jpg
Mozipo 12.5.2018.jpg (68.43 KiB) Zobrazeno 904 x
Podíval jsem se i na svoje půjčky od MOGO. Tam nejsem také moc spokojený. Ty dlouhodobé půjčky (po CashBack akci, 12-14%) mají špatné splácení. Mám tam celkem 54 půjček zpožděných (16-30 Days Late, 31-60 Days Late) .... celkem za 2507 euro. Už se těším až budou nějaké výkupy.
Mogo 12.5.2018.jpg
Mogo 12.5.2018.jpg (72.7 KiB) Zobrazeno 905 x
Nyní budu investovat jen do 14% půjček : Banknote (do 12M) a Capital Service(do 24M).

P.S. porovnejte si výnos v % a přehled splácení Mozipo vs. Mogo.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 98
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - novinky

Příspěvek od Jan » 12 kvě 2018, 13:23

Jan píše:V "My investments" přibyl náhled na rozložení portfolia podle různých kritérií (úrok, zbývající doba splatnosti, dále pak druh půjčky, stát, poskytovatel, BBG, zpoždění). V podstatě to, co si většina dodělávala v Excelu. Zatím v absolutních číslech.
Pěkné. Zvlášť vzhledem k tomu, že jsem jim to psal v té jejich anketě.
Tak přehled je už nejenom a absolutních číslech, ale i v %.
Opět nezbývá než říci: Pěkné.
...no, ještě těch pár dalších detailíků, co jsem psal tu: (mail jsem jim samozřejmě neposílal (ani ohledně novinek ani ohledně nesouladu výše vstupního bonusu))
Jan píše:
blablon píše:to je hodne pekne ty grafy tam ted. Prostor pro zlepseni te prezentace tam samozrejme je, ale jako zbezny nahled to plne dostacuje,
velky palec nahoru.
Taky se mi to líbí. Jakýkoliv přehled/statistika portfolia mi tam silně chyběla. Z kteréhožto hlediska je pro mě spíš překvapující, že to přidávali až teď. Protože dělat to ručně byla celkem otrava. A detailní analýzu (třeba splatnosti půjček od jednoho poskytovatele) jsem vůbec nedělal, protože to nebylo reálné. A hrubou statistiku jsem si dělal jen dvakrát. Teď je to na pár kliků pro všechny poskytovatele.
Těším se, že by to mohli brzo doladit:
- přidat údaje nejenom v konkrétní měně, ale i v %
- škálovatelnost os (pokud jede člověk krátkodobé půjčky, je mu kategorie 0-6M celkem na prd)
- export - třeba do excelu
- přidat údaj průměrného výnosu/průměrné splatnosti do denního přehledového mailu
- taky jsem nepostřehl, podle čeho jsou váženy ty průměry - jestli podle počtu pohledávek nebo podle objemu pohledávek

Možná jim napíšu... Ale to se už asi měsíc "chystám", protože mi nesedí ten vstupní 1% bonus :o/.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 12 kvě 2018, 16:11

Moje Mogo je na tom tedy podstatně lépe a to ve všech parametrech - délka splatnosti, výnos i stav splácení.
CB akce jsem se neúčastnil, že by to bylo tím?
Přílohy
mogo.jpg
mogo.jpg (16.99 KiB) Zobrazeno 859 x

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 12 kvě 2018, 16:55

zbynhu píše:Moje Mogo je na tom tedy podstatně lépe a to ve všech parametrech - délka splatnosti, výnos i stav splácení.
CB akce jsem se neúčastnil, že by to bylo tím?
- určitě je lepší mít krátkodobé (ideálně i na větší úrok, 13-14%) než ty z jejich cashback akce (12%, menší část i 13%) a dlouhá splatnost :( :(
- už když jsem to kupoval, jsem si říkal že to jsou půjčky naprd, ale bonus byl lákavý ;)

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 95
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 14 kvě 2018, 13:56

Taky hodim par screenu. Samotne Mogo:
mogo.png
mogo.png (10.81 KiB) Zobrazeno 791 x
Zastoupeni spolecnosti:
rozlozeni.png
rozlozeni.png (12.08 KiB) Zobrazeno 791 x
Splatnosti:
vse.png
vse.png (11.04 KiB) Zobrazeno 791 x
Cashback mi v trvani pujcek udelal solidni bordel, takze do teto kampane uz nepujdu. Jedine, ze by mi vetsinu dlouhodobych pujcek vykoupili.

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 136
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 16 kvě 2018, 08:32

Dnes (ne)končí obě cashback kampaně. To bych byl extrémně překvapený, kdyby se Mogo rozhodlo cashback prodlužit. :P

kari
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kari » 16 kvě 2018, 10:32

Jelikož jsem obvykle vzhůru dlouho do noci tak jsem včera projížděl primární trh a nechaly se tam najít půjčky od ExpressCredit s úrokem 15% a splatností 17 měsíců to samé Mozipo 15,1% a splatností kolem 20 měsíců. Teď dopoledne jsou samozřejmě tyto půjčky rozprodaný.

Tím se dostávám k otázce jak si myslíte, že funguje autoinvest? Že funguje nepřetržitě 24 hodin denně to znamená když se objeví půjčka splňující parametry, tak ji okamžitě zainvestuje, nebo prostě jednou, dvakrát.... za den v určitou hodinu projede dostupné půjčky? Nejsem programátor, ale říkám si, že ta první varianta by byla asi s velkým počtem uživatelů celkem náročná na servery.

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 95
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 16 kvě 2018, 10:50

Tohle by me taky zajimalo. Driv se mi obcas stalo, ze mi na uctu visely nejake nezainvestovane penize - kdyz jsem patricne upravil AI tak, aby splnoval podminky pro rozinvestovani, tak nekdy penize zmizely okamzite a jindy to trvalo treba hodinu. Takze je mozne, ze to dela v nejakou urcenou dobu, mozna prave aby to nevytezovalo tak servery. Ale tohle se mi ted uz nestava, dlouho jsem nezazil, ze bych nemel vse rozinvestovano.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 16 kvě 2018, 10:57

kari píše:Jelikož jsem obvykle vzhůru dlouho do noci tak jsem včera projížděl primární trh a nechaly se tam najít půjčky od ExpressCredit s úrokem 15% a splatností 17 měsíců to samé Mozipo 15,1% a splatností kolem 20 měsíců. Teď dopoledne jsou samozřejmě tyto půjčky rozprodaný.

Tím se dostávám k otázce jak si myslíte, že funguje autoinvest? Že funguje nepřetržitě 24 hodin denně to znamená když se objeví půjčka splňující parametry, tak ji okamžitě zainvestuje, nebo prostě jednou, dvakrát.... za den v určitou hodinu projede dostupné půjčky? Nejsem programátor, ale říkám si, že ta první varianta by byla asi s velkým počtem uživatelů celkem náročná na servery.
Popravdě, ohledně fungování AI mám silné pochybnosti... Už několikrát se mi stalo, že byly volné prostředky, AI hlásil dostupné půjčky a nic se nedělo :o/. A to ani když jsem AI deaktivoval a znovu aktivoval. Párkrát jsem si za to mohl sám, ale teď už kontroluju i nastavený limit konkrétního AI i výši prostředků které jsou blokovány pro manuální investování, případně i další podmínky AI filtru. Abych jim napsal, k tomu jsem se nedokopal, navíc poslední dobou mám k helpdeskům docela averzi :o/.

Ono pokud by se AI spouštěly pouze při zalistování půjčky, tak by to zas tak strašné být nemuselo, ne? Tedy zvlášť pokud by se půjčky zalistovávaly hromadně, ne po pár kusech. Ale to se asi děje.

V kolik to bylo? ExpressCredit nijak nesleduju (nějaký AI mám, ale s kratší splatností (ze začátku se takové půjčky objevily, tak jsem AI nastavil, ale nikdy nic nechytl)). A Mozipa se objevují i přes den (většinou ale +-24M). Trochu problém Mozip je, že docela dost předčasně vykupují.
Mám zkušenosti s:

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 16 kvě 2018, 11:05

Saraph píše:Dnes (ne)končí obě cashback kampaně. To bych byl extrémně překvapený, kdyby se Mogo rozhodlo cashback prodlužit. :P
Mogo popravdě ani nevím, jakou CB jede. Defakto si ani neuvědomuju, že bych od nich na PM viděl nějakou zajímavou půjčku...
A Lendo... Minulé CB Lendo se zainvestovalo odhadem asi dvojnásobek limitu AI díky předčasným odkupům... Teď je to svým způsobem trochu "zklamání", AI přestal fungovat tak před týdnem, protože nebyly půjčky, navíc předčasné odkupy defakto neproběhly. Ale zklamání je v uvozovkách, v podstatě to neřeším a současná situace mě nijak netrápí...jen je to alespoň v mém případě podstatně jiné než minule.
Mám zkušenosti s:

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 16 kvě 2018, 12:33

kari píše:Jelikož jsem obvykle vzhůru dlouho do noci tak jsem včera projížděl primární trh a nechaly se tam najít půjčky od ExpressCredit s úrokem 15% a splatností 17 měsíců to samé Mozipo 15,1% a splatností kolem 20 měsíců. Teď dopoledne jsou samozřejmě tyto půjčky rozprodaný.
Otázka je, jestli toto není hlavně způsobné tím, že v noci nabíhají úroky, splátky a výkupy, čímž se uvolní prostředky investorů a ty následně AI zainvestuje > volné půjčky vykoupí.

Jinak jako většina kolegů zde i já mám s AI "podivné" zkušenosti, kdy občas nedojde k zainvestování ikdyž všechna kritéria jsou splněna a prostředky jsou. Někdy mi zase AI některý AI "přeskočí" - i když volné půjčky jsou a investuje do toho s nižší prioritou. Ale dochází k tomu spíše výjimečně a vzhledem k tomu, že v poslední době mám neustále vše rozinvestované, tak mě to netrápí. Například včera mi dorazila nějaká €, co jsem si na Mintos posílal a když jsem se tam hned po obdržení informačního mailu díval, tak už byla investovaná. Taky nejsem programátor, ale na to, co musí běhat na pozadí si myslím, že to zvládají vcelku slušně.

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 136
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 16 kvě 2018, 14:02

Jan píše: Popravdě, ohledně fungování AI mám silné pochybnosti... Už několikrát se mi stalo, že byly volné prostředky, AI hlásil dostupné půjčky a nic se nedělo :o/.
Je to trochu divné. Sám s tím mám zkušenosti. Např. když byla cashback akce od Moga úplnou novinkou, vybral jsem si v AI půjčky 60m+. Ukázalo se, že pokud nějaká půjčka měla zbývající čas třeba 60 měsíců a 10 dní, AI ji neviděl (jen 61 měsíců a více). Když jsem si tento filtr udělal přímo na obrazovce primárního trhu, tam jsem tyto půjčky viděl bez problému. Zdá se, že tyto 2 obrazovky filtrování (nastavení AI a obrazovka primárního trhu) fungují fundamentálně odlišně.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 16 kvě 2018, 14:33

Saraph píše:
Jan píše: Popravdě, ohledně fungování AI mám silné pochybnosti... Už několikrát se mi stalo, že byly volné prostředky, AI hlásil dostupné půjčky a nic se nedělo :o/.
Je to trochu divné. Sám s tím mám zkušenosti. Např. když byla cashback akce od Moga úplnou novinkou, vybral jsem si v AI půjčky 60m+. Ukázalo se, že pokud nějaká půjčka měla zbývající čas třeba 60 měsíců a 10 dní, AI ji neviděl (jen 61 měsíců a více). Když jsem si tento filtr udělal přímo na obrazovce primárního trhu, tam jsem tyto půjčky viděl bez problému. Zdá se, že tyto 2 obrazovky filtrování (nastavení AI a obrazovka primárního trhu) fungují fundamentálně odlišně.
Asi jsem na to taky narazil. Al řekl bych, že toto už mají opravené.
Každopádně tento způsob filtrování co popisuješ (tedy že filtr funguje od půlměsíců) je stále aktivní v "Current investments". Tam pokud je třeba půjčka 11M 29D, tak mu jí to hodí do kategorie 12-18M, i když já bych ji řadil do kategorie 6-12M.

Aneb jak psal zbynhu, funguje to podivně :o). Až svébytně.

Mimochodem, tak jsem teď, spíš náhodou, narazil na jeden rys. V den D jsem koupil půjčku na PM. V D+1d mi byla půjčka vykoupena. Ačkoliv byla půjčka držena přes noc, žádný úrok nepřišel (to je i k tomu co jsem se tu ptal na rozhodný čas pro připsání úroků).
Mám zkušenosti s:

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 16 kvě 2018, 17:14

Saraph píše:Dnes (ne)končí obě cashback kampaně. To bych byl extrémně překvapený, kdyby se Mogo rozhodlo cashback prodlužit. :P
What a shock! :shock: :shock: :shock:
The Mogo cashback campaign has been extended until June!

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 16 kvě 2018, 17:18

zbynhu píše:
What a shock! :shock: :shock: :shock:
The Mogo cashback campaign has been extended until June!
June 2018, 2019, nebo jak? :o)
Jsem se v tom nějak zamotal...
Mám zkušenosti s:

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 16 kvě 2018, 18:18

Dnes jsem měl solidní výkup Mogo a Banknote. Příjem byl 530 EU. Autoinvest mi vše zainvestoval do Mozipo, proto jsem musel autoinvest do Mozipo utlumit. Mogo mám nyní na 68,4% !!! Mám v Mogo cca 2/3 investic z CashBack akce a to se mi nelíbí. Raději bych bral Mogo 14% do 12-18M.
Mintos 16.5.2018.jpg
Mintos 16.5.2018.jpg (92.27 KiB) Zobrazeno 657 x
Přehled investic do Mozipo:
Mozipo 12.5.2018.jpg
Mozipo 12.5.2018.jpg (68.43 KiB) Zobrazeno 657 x
Mozipo 16.5.2018.jpg
Mozipo 16.5.2018.jpg (73.16 KiB) Zobrazeno 657 x

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Mexiko

Příspěvek od LuckyLuke » 18 kvě 2018, 15:35

https://blog.mintos.com/the-first-loan- ... on-mintos/

Mintos vstupuje na trh v Mexiku a nabízí půjčky v mexických pesos (MXN).
Mexiko.jpg
Mexiko.jpg (77.13 KiB) Zobrazeno 565 x

Odpovědět