Mintos - investoři

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
xxleoxx
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - investoři

Příspěvek od xxleoxx » 13 led 2018, 20:10

Saraph píše:
xxleoxx píše:Pod jakým názvem uvidím v přehledu příchozí bonus z refferal programu za první vklady 30-60-90 dní? a v jaké měně to připisují? jestli někdo ví? dík za info.
Je to pod kategorií „Deposits“ a v tom řádku je napsáno „Refer a friend bonus“. Kamarádi, které jsem pozval, investovali jen v eurech a přišly mi eura, ale předpokládám, že i kdyby investovali v jiné měně, referral by byl v eurech. Když byla v prosinci ta cashback akce, ta také byla vyplácena 100% v eurech.
Díky za info, v tom případě ještě nedorazil, to že dorazí v eurech je poměrně výhodné, aspoň člověk ušetří na směně :D

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 13 led 2018, 22:02

xxleoxx píše: :?:
Díky za info, v tom případě ještě nedorazil, to že dorazí v eurech je poměrně výhodné, aspoň člověk ušetří na směně :D
...za předpokladu, že oni ti to nesmění nevýhodným kurzem. :)

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Reputace: 57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 16 led 2018, 14:43

Další Cashback akce - tentokráte pro Mogo od 48M/60M:
https://www.mintos.com/en/campaigns/

Má někdo nějaký názor, co by za tím mohlo stát? Přiznejme si, že už i minulá akce zahrnovala Mogo ve zvýšené míře, Mogo navíc upsalo dluhopisy za 10 MEUR...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

Saraph
Moderátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 105
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Saraph » 16 led 2018, 15:06

Jan píše:Další Cashback akce - tentokráte pro Mogo od 48M/60M:

Má někdo nějaký názor, co by za tím mohlo stát? Přiznejme si, že už i minulá akce zahrnovala Mogo ve zvýšené míře, Mogo navíc upsalo dluhopisy za 10 MEUR...
PONZIHO SCHÉMA

Když nebudeme počítat složený úrok, tak např. 13,5% úrok za 5 let dá celkem 67,5 %. Pokud K tomu přidají jednorázově ještě 5 %, tak to zas takový rozdíl není. Je to pro ně asi výhodnější, než kdyby dávali třeba o procento více každý rok, protože takhle nutí lidi, aby ignorovali své rozložení mezi poskytovateli a dali vše Mogu.

Nezapomínejme, že na primárním trhu jim stačí, když to koupí kdokoli jednou - pak už si s tím mohou obchodovat jen investoři mezi sebou.

Takto to vidím já, ale nevím, co vše za tím doopravdy je.

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 16 led 2018, 15:22

Saraph píše:
Jan píše:Další Cashback akce - tentokráte pro Mogo od 48M/60M:

PONZIHO SCHÉMA

Když nebudeme počítat složený úrok, tak např. 13,5% úrok za 5 let dá celkem 67,5 %. Pokud K tomu přidají jednorázově ještě 5 %, tak to zas takový rozdíl není. Je to pro ně asi výhodnější, než kdyby dávali třeba o procento více každý rok, protože takhle nutí lidi, aby ignorovali své rozložení mezi poskytovateli a dali vše Mogu.

Nezapomínejme, že na primárním trhu jim stačí, když to koupí kdokoli jednou - pak už si s tím mohou obchodovat jen investoři mezi sebou.

Takto to vidím já, ale nevím, co vše za tím doopravdy je.
- dramaticky ožil SM
- myslím, že celkem rebookují půjčky - narazil jsem na několik, které byly emitovány před pár dny, ale původní a aktuální výše LTV se liší, někdy i celkem výrazně (což by vypadalo, že půjčky třeba se 14% skoupí a rebookují za 12% + 5% CS)

Mě napadly pouze spekulativní/nepravděpodobné varianty:
- problém v Mogo, co se snaží vyřešit vylepšením casflow (ale to se mi nezdá, vzhledem k těm emitovaným dluhopisům)
- "testování" chování investorů na Mintosu
- příprava na zvyšování sazeb ECB (což mi přijde zbytečně brzo)

to Saraph
- no ono by se v to "výpočtu" taky mělo nějak zohlednit, jak Ti klesá jistina (akorát moc netuším jak :o) )
- s tím pocitem výjimečnosti budeš možná mít pravdu
- takže myslíš, že Mogo je průšvih?
- mohli by sem napsat něco Finlordi...
Mám zkušenosti s:

xxleoxx
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xxleoxx » 16 led 2018, 15:43

No moje čistá spekulativně-přemýšlivá teorie.
Z něčeho musí mintos žít, dostává procenta od poskytovatelů. Má s nimi nějaké smlouvy. Co když má mintos smlouvu s mogo, že jim zajistí určité uvolnění kapitálu v nějaké sumě za nějaké období. a dostane za to třeba 5% provizi. Co když aktuálně na mintosu půjčky visí a neplní se sjednané prodeje půjček a hrozí že mintos o mogo přijde, tak udělal cashback akci a svoji provizi předá investorům aby dodržel podmínku smlouvy s mogem. to by vysvětlovalo i cashback akci těsně před koncem roku (rozhodné období smlouvy s mogo?) a nebo má mintos bonus za nadměrné umoření půjček a vyplatí se mu teď pustit svých 5%...

jak říkám moje teorie, třeba je to úplně zcesty.

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 66
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 16 led 2018, 15:50

Nebo treba Mogo chce maximalizovat vykup svych pujcek, tak zvysuje atraktivitu. Je mozny, ze vic lidi preslo na kratkodoby pujcky, kteryma Mogo nedisponuje. Zaroven to muze zase natahnout dalsi lidi na Mintos, protoze Mogo je jedna z nejlepe hodnocenych nebankovek, jejich pujcky nevisi jen ve "vzduchu", ale jsou jisteny vozidly. Takze teoreticky vyhra pro vsechny - nas, Mogo i Mintos.

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 16 led 2018, 16:00

vyvar z ovaru píše:Nebo treba Mogo chce maximalizovat vykup svych pujcek, tak zvysuje atraktivitu. Je mozny, ze vic lidi preslo na kratkodoby pujcky, kteryma Mogo nedisponuje. Zaroven to muze zase natahnout dalsi lidi na Mintos, protoze Mogo je jedna z nejlepe hodnocenych nebankovek, jejich pujcky nevisi jen ve "vzduchu", ale jsou jisteny vozidly. Takze teoreticky vyhra pro vsechny - nas, Mogo i Mintos.
No, pokud chce zvyšovat atraktivitu, tak proč snižuje úroky?
Já to beru tak, že ECB začne zvyšovat sazby v důsledku čehož porostou i úroky (i když myslím, že na P2P toto bude pozvolné a zpožděné (resp. si myslím, že existují důležitější faktory pro hýbání se sazbami - to se koneckonců děje v celkem velké míře i teď)). A pak se obávám, že půjčky 12%-13% budou prakticky neprodejné, pokud by člověk potřeboval uvolnit hotovost. (OK, šly by prodat s discountem, což mi ale úplně nesedí - čistě emocionálně.)
Mám zkušenosti s:

LuckyLuke
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 16 led 2018, 16:21

Už jsem o tom také přemýšlel při té minulé akci, proč to MOGO dělá.

Aktuální nabídka na primárním trhu:

Mogo půjčky 14% .... nic na primárním trhu
Mogo půjčky 13%, 60M a více .... 57ks
Mogo půjčky 12%, 60M a více .... 731ks

Dříve jsme byli zvyklí na 14% půjčky od MOGA, nyní nejsou. Je minimum 13% půjček na 5 let (bonus 5% cashback). Ve finále je to také zase těch 14%. Dají ale část úroků předem, což je fajn.

U těch 12% s 60M ... nám dají vlastně jen 13% půjčky.

Vypadá to jako dobrý marketing. Nabízet něco co vlastně nechci - malé úročení s dlouhou fixací. Moc mě tato akce neláká.
Jediná věc co mě napadá, je prodat svoje půjčky se slevou 1-2% a nakoupit zase nové za bonus 4-5%.
Podívejte se na sekundární trh - už jsou jich tam zase 100ky se slevou 1,6-3%.

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 111
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 16 led 2018, 16:50

Asi zjistili, že tímto způsobem je snadné získat do systému více kapitálu (=zisk pro Mintos). Stávající investoři pouze nereinvestují, ale zašlou více peněz, aby z toho něco vytěžili. Nabídka osloví nerozhodnuté investory = účinný marketing. A navíc je tu objemově omezená nabídka, mohou si dovolit být ztrátoví u jednoho poskytovatele, protože se jim to vrátí jinde (dlouhodobý zisk). Ne na všechny se dostane, ale to zřejmě nevadí, protože jakmile si jednou investor dá práci se zasláním peněz, tak je zřejmě i zainvestuje.

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 16 led 2018, 18:10

Jan píše:No, pokud chce zvyšovat atraktivitu, tak proč snižuje úroky?
Tak tohle jsem nevedel. Mam nastavene AI a jak jedu primarne ty kratkodobe pujcky, tak nevim v jakych % se pohybuji ty dlouhodobe.

Budete teda zase pujcky kupovat s CB a nasledne recyklovat na sekundaru? Pokud ano, jaka se vam osvedcila sleva, aby to bylo rychle prodejne?

LuckyLuke
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 16 led 2018, 18:54

Tak na SM jsou již 100ky půjček od MOGA se slevou 1-4%. Jsem zvědav zda je bude někdo kupovat.

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 16 led 2018, 20:10

vyvar z ovaru píše:
Jan píše:No, pokud chce zvyšovat atraktivitu, tak proč snižuje úroky?
Tak tohle jsem nevedel. Mam nastavene AI a jak jedu primarne ty kratkodobe pujcky, tak nevim v jakych % se pohybuji ty dlouhodobe.

Budete teda zase pujcky kupovat s CB a nasledne recyklovat na sekundaru? Pokud ano, jaka se vam osvedcila sleva, aby to bylo rychle prodejne?
No, na to by Ti asi fundovaněji odpověděli zkušenější. Ale osobně mi přijde, že od Vánoc klesly úroky půjček, do kterých jsem investoval, cca o 1%-1,5%, Mogo šlo taky o 1%-2% dolů.

Já jsem byl skeptický už minule (sice asi chybně), ale teď jsem ještě skeptičtější. Detailní propočet jsem nedělal (a asi ani dělat nebudu, bo netuším jak), ale nemyslím, že by třeba 13%pa + 5%CB bylo až o tolik výhodnější než 14%pa. Otázka je, jestli (nebo kdy) nějaké půjčky 14% budou. Navíc včera jsem na Mintos poslal poslední EUR, tak to budu potřebovat nějak rozumně zainvestovat. A pravda je, že AI se mi defakto od konce prosince nechytají :o/.
Mám zkušenosti s:

LuckyLuke
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 16 led 2018, 20:15

Zkoušel někdo prodávat půjčky ? Jsem to zkusil prodat se slevou za 1,5%. Za 30 minut byla prodaná. Nechápu....

Jan
writerP2P
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 16 led 2018, 20:30

LuckyLuke píše:Zkoušel někdo prodávat půjčky ? Jsem to zkusil prodat se slevou za 1,5%. Za 30 minut byla prodaná. Nechápu....
Ne, nezkoušel. Prodávat se slevou se mi z principu nechce. (I když to je emocionální a iracionální :o/ . A pokud někdo ví, co s tím, klidně si nechám poradit ;o) ).
Jinak předpokládám, že asi bude nemalá část uživatelů, která se o akci ještě nedozvěděla. A s tím, jaká teď byla (je) na PM i SM bída, tak rozumná půjčka s 1,5% discountem byla/je terno.
Občas se mi taky stávalo, že se mi podařily prodat půjčky, které byly horší, než ty nabízené na PM. Vysvětloval jsem si to tak, že kupec řeší diverzifikaci portfolia a nebo není na Mintosu tak často, aby měl přehled, že třeba dopoledne se dají koupit mnohem lepší půjčky...
Mám zkušenosti s:

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 16 led 2018, 23:08

Jestli se to da zase tak snadno prodat jako minule, tak myslim, ze nic nebrani v nakupu cashback pujcek. :) Protoze ten CB, co tu kluci vyvarili, nebyl vubec k zahozeni. U me by to byly penize tak za 2 mesice minimalne...

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moravekj » 16 led 2018, 23:41

Dobry vecer,
je tu nekdo komu se podarilo vse co nakoupil v CB zase prodat nejlepe bez slevy nebo se slevou tak max 1% ?

Ja si vsechny z 2017/12 akce CB nechal, ale premyslim to ted prodat a nakoupit to same a zase prodat.

Dale jsem se chtel zeptat zkusenejsich, kolik je zdrave % drzet mogo? Ted mi to dela 78%.

Je podle vas rozumne rozkladat do credistar/mogo/mozipo/aasa ? po 25% do kazdeho?

Jeste se musim po hodine hledani na netu i zde zeptat jak je to kdyz vystavim sve participace na sekundar, do prodani mi bezi urok kdyz je drzim?

Dekuji
JM

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 17 led 2018, 01:18

Jelikoz mam ted Mogo u sebe nekde na 70% celeho mintos portfolia, rozhodne tu teto dalsi CB akce nevyuziju. Taky proto, ze nechali to jenom pro 4/5 roku a uz neni 2 roky za 2%. A 4 natoz 5 roku je hodne dlouha doba. Muzu sice do urcite miry pocitat s nejakyma BB nebo predcasnym splacenim.. atd.. ale me se nechce.
Kalkulovat s tim ze to pak (nebo hned po nakupu) pre-prodam na SM jako v prosinci, to uplne nemuzu. Vzdyt od konce te akce neubehlo ani 20 dnu a je tu dalsi. Uplne klidne muze byt od 1.3. dalsi a od 1.5. dalsi.... ale nerikam ze je to nemozne a nekdo to neprotoci cele 4x, lidi jsou dost divni na to aby to kupovali... :D

Mogo je vnimane jako z nejjsitejsich firem na Mintosu, ale ruku do ohne bych za ne nedal. Jednoho casu, MSD kampelicka byla taky OK, zdravaa, a druheho dne uz neotevrela dvere... a neotevrela je pak uz nikdy :lol:
Taky staci jeden negativnejsi financni report z Moga... a muze neco jako lehka panika a SM muze byt zaplaveny slevnenyma Mogama... a predstava ze me zustanou nejake 3+ lete Moga v ruce... dekuju. Radsi svuj kolac nadrobim a nekolik eur ze zisku obetuju. Met ted 25% Moga, nebal bych se na 40% treba jit.

blablon
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 17 led 2018, 01:22

moravekj píše:Dobry vecer,
je tu nekdo komu se podarilo vse co nakoupil v CB zase prodat nejlepe bez slevy nebo se slevou tak max 1% ?

Ja si vsechny z 2017/12 akce CB nechal, ale premyslim to ted prodat a nakoupit to same a zase prodat.

Dale jsem se chtel zeptat zkusenejsich, kolik je zdrave % drzet mogo? Ted mi to dela 78%.

Je podle vas rozumne rozkladat do credistar/mogo/mozipo/aasa ? po 25% do kazdeho?

Jeste se musim po hodine hledani na netu i zde zeptat jak je to kdyz vystavim sve participace na sekundar, do prodani mi bezi urok kdyz je drzim?

Dekuji
JM
jestli se ti to podari prodat, treba i s 1% slevou, je logicky vyhodne svuj mohopark timto zpusobem obmenit a znovu ziskat neco na CB...

jak rozkladat, tam ci tam... na to asi jednoznacna odpoved neni, kdybych vedet co je jistota a neprustrelne, narvu tam vsechno... ze jo, asi je to i o tom, kolik rizika jsi ochotny podstoupit

urok a SM, mel by normalne bezet

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moravekj » 17 led 2018, 02:46

blablon píše:
moravekj píše:Dobry vecer,

Dekuji
JM
jestli se ti to podari prodat, treba i s 1% slevou, je logicky vyhodne svuj mohopark timto zpusobem obmenit a znovu ziskat neco na CB...

jak rozkladat, tam ci tam... na to asi jednoznacna odpoved neni, kdybych vedet co je jistota a neprustrelne, narvu tam vsechno... ze jo, asi je to i o tom, kolik rizika jsi ochotny podstoupit

urok a SM, mel by normalne bezet
Dekuji za reakci.

Uz ted je SM plny mogem se slevou 4%. Coz se dalo cekat. Hodil jsem to tam bez slevy a kdyby se to nejakym nedopatrenim prodalo, prekoupim.

Odpovědět