Mintos - Pending payments vypořádání

web: www.mintos.com
happy
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od happy » 21 kvě 2020, 23:06

It's crazy and is off topic, but today 4 loans were purchased without my consent and appeared in my portfolio!?!
I immediately messaged the support and waiting for the outcome.
I am 100% sure as loans are of IDF Eurasia and my Auto Invest strategy is off for this LO. On top of that when I investigated further it appears I bought them manually, but today I didn't buy ANY loans manually, more over since Covid 19 outbreak and situation in Kazakhstan I don't buy anymore IDF Eurasia loans.
I know SW bugs happen, but it's frustrating and hopefully support will resolve it quickly and permanently.
Anyone else with similar experience?

Reto Kleinert Lubomir Iliev • 2 days ago
It's been stated multiple times that IDF Eurasia loans would be bought back and reinvested into the same loan to account for loan extensions.

Jmn Reto Kleinert • a day ago
And the same happened for Finko and some Creditstar loans. It turns pending payments into pending loans to emulate extension. @Lubomir you received an email about this.
Tohle skutečně zavání těžkými problémy :evil: U mě se to zatím nestalo, ale postupně už to všechno stahuji...

gulliver
Silver pen
Silver pen
Reputace: 87
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 21 kvě 2020, 23:12

happy píše:
21 kvě 2020, 23:06
It's crazy and is off topic, but today 4 loans were purchased without my consent and appeared in my portfolio!?!
I immediately messaged the support and waiting for the outcome.
I am 100% sure as loans are of IDF Eurasia and my Auto Invest strategy is off for this LO. On top of that when I investigated further it appears I bought them manually, but today I didn't buy ANY loans manually, more over since Covid 19 outbreak and situation in Kazakhstan I don't buy anymore IDF Eurasia loans.
I know SW bugs happen, but it's frustrating and hopefully support will resolve it quickly and permanently.
Anyone else with similar experience?

Reto Kleinert Lubomir Iliev • 2 days ago
It's been stated multiple times that IDF Eurasia loans would be bought back and reinvested into the same loan to account for loan extensions.

Jmn Reto Kleinert • a day ago
And the same happened for Finko and some Creditstar loans. It turns pending payments into pending loans to emulate extension. @Lubomir you received an email about this.
Tohle skutečně zavání těžkými problémy :evil: U mě se to zatím nestalo, ale postupně už to všechno stahuji...
To je odkud? V podstatě to je to co tu řešíme ;)

SomeoneWhoCare
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 122
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 21 kvě 2020, 23:20

FraK píše:
21 kvě 2020, 10:45
Tak jste byli velmi lucky. Ja za -8% neprodal ani n.
Jestli se někdo chcete zbavit current za -8%, tak jsem dnes dostal při pohledu na poměr sumy vyplacených úroků vůči zbylému portfoliu chuť zatočit ruletou. Resp. SMAI vypadá, že od nového updatu vůbec nefunguje - skoro nic nenakupuje, ani se nic neprodává, ale přišla dávka plateb z PP (kupodivu dost z Finko UA) a můžu to vysedět. Možná se to zdá divné, ale nehodí se mi zrovna cash posílat pryč a když už to mám klikat ručně, tak klidně můžu koupit od někoho z vás. Pište případně odkazy na půjčky rovnou do PM..když nebudou ultra dlouhé, můžeme se domluvit klidně na -6%. Do dlouhých či late se mi nechce ani za -10% :| Obávám se, že by je zas vykoupili a šoupli mě zas na ten horší konec fronty.

gulliver
Silver pen
Silver pen
Reputace: 87
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 21 kvě 2020, 23:35

SomeoneWhoCare píše:
21 kvě 2020, 23:20
FraK píše:
21 kvě 2020, 10:45
Tak jste byli velmi lucky. Ja za -8% neprodal ani n.
Jestli se někdo chcete zbavit current za -8%, tak jsem dnes dostal při pohledu na poměr sumy vyplacených úroků vůči zbylému portfoliu chuť zatočit ruletou. Resp. SMAI vypadá, že od nového updatu vůbec nefunguje - skoro nic nenakupuje, ani se nic neprodává, ale přišla dávka plateb z PP (kupodivu dost z Finko UA) a můžu to vysedět. Možná se to zdá divné, ale nehodí se mi zrovna cash posílat pryč a když už to mám klikat ručně, tak klidně můžu koupit od někoho z vás. Pište případně odkazy na půjčky rovnou do PM..když nebudou ultra dlouhé, můžeme se domluvit klidně na -6%. Do dlouhých či late se mi nechce ani za -10% :| Obávám se, že by je zas vykoupili a šoupli mě zas na ten horší konec fronty.
Bereš všechny LO nebo jen nějaké specifické? ( já se nechystám prodat, ale hodilo by se to info) Já bych kdyžtak nějaké zajímavé půjčky taky vykoupil, ale teď zrovna nemám nabitý cash :D

barahir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od barahir » 21 kvě 2020, 23:38

Přidávám se, taky bych něco koupil, ale spíš krátké. :)

SomeoneWhoCare
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 21 kvě 2020, 23:55

I hazard má nějakou pravděpodobnost :) o IDF se tu mluvilo. Šrot, ani C rating mě neláká. Ty úplně krátké půjčky si tu snad lidé vysedí sami.

aktualizace: Optimismus vyprchává. Dnes jsem objevil dobrou zhůvěřilost... 1. platba... a něčeho se podržte: 24.08.2021 :!:

Kód: Vybrat vše

https://www.mintos.com/en/34107619-01
tzn. zpět do fronty na PP se investor min. rok a půl nedostane!

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 336
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 22 kvě 2020, 16:07

Dnes ani nevydali PP přehled... :o/.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 598
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 22 kvě 2020, 17:04

Jan píše:
22 kvě 2020, 16:07
Trpělivost osobo ;)
https://blog.mintos.com/pending-payment ... 9th-april/

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 22 kvě 2020, 17:19

zbynhu píše:
22 kvě 2020, 17:04
Jan píše:
22 kvě 2020, 16:07
Trpělivost osobo ;)
https://blog.mintos.com/pending-payment ... 9th-april/
No, dřív to postovali dopoledne...
BTW - ten pokles PP u IDF je předpokládám to "převedením půjček" považované za prodloužení?
Tabulka vypadá čím dál více k světu... o suspendovaných už ani zmínka, ... :o/
Mám zkušenosti s:
---
---

SomeoneWhoCare
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SomeoneWhoCare » 22 kvě 2020, 17:23

Konečně předělali zavádějící barevné (zelené/černé/šedé) odlišení úroků za dobu PP větší než 7 dní na dva sloupce: Total a Paid. Jsou tam hezky vidět staré vyplacené úroky od Finka a nově i kupodivu Sun Finance. Dobrý marketing, jak nahnat lidi do nich investovat ;)

Jde o slušnou formu damage control, kde suma PP vypadá v přehledu klesající - aktuálně na 12,4M€. Avšak ke dnešku je v PP rekordních 42,3M€ (dle stránky se statistikami). Suspendované poskytovatele z tabulky chytře vyřazují.

happy
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od happy » 23 kvě 2020, 14:15

Celé PP neměli vůbec zavádět, protože zejména teď to nevypadá důvěryhodně (zlepšují si tím image, nechávají si prostor a LO toho samozřejmě využívají).
Porovnal jsem si postupně vývoj portfolií na Mintos (AI off), Bondster (AI on), Zonky (AI off) a Peerberry (AI on), a výsledek mě zaskočil, nejlíp je na tom Peerberry, kterým jsem moc nevěřil. Nejvyšší výnos, nejméně zpožděných půjček a přitom stále bez problémů vyplácejí :shock:

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 kvě 2020, 14:38

happy píše:
23 kvě 2020, 14:15
Celé PP neměli vůbec zavádět, protože zejména teď to nevypadá důvěryhodně (zlepšují si tím image, nechávají si prostor a LO toho samozřejmě využívají).
Porovnal jsem si postupně vývoj portfolií na Mintos (AI off), Bondster (AI on), Zonky (AI off) a Peerberry (AI on), a výsledek mě zaskočil, nejlíp je na tom Peerberry, kterým jsem moc nevěřil. Nejvyšší výnos, nejméně zpožděných půjček a přitom stále bez problémů vyplácejí :shock:
Ono, obávám se, neměli se zaváděním PP na Mintosu moc na výběr. Tedy myslím, že zavedení PP je následek vzniklé situace a ne naopak, že by bylo zavedeno PP a někdo toho začal ex-post využívat.
Mám zkušenosti s:
---
---

barahir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od barahir » 23 kvě 2020, 14:59

Jan píše:
23 kvě 2020, 14:38
Ono, obávám se, neměli se zaváděním PP na Mintosu moc na výběr. Tedy myslím, že zavedení PP je následek vzniklé situace a ne naopak, že by bylo zavedeno PP a někdo toho začal ex-post využívat.
Asi ne no, když skončí půjčka a LO nezaplatí, nemůže to Mintos věčně lepit ze svého.
Spíš se mělo už před koronou říct, že kdo PP nesplatí do týdne, tak automaticky suspended...
To je tak, když si na platformu naženete východní lichváře před krachem, proč tam nejsou nějaké nebankovky z Německa, Rakouska, Francie...? Tam si lidi nepůjčujou?

Samozřejmě tomu hromadění PP napomáhá BBG, nevím, jestli BBG mají na jiných platformách, ale někteří LO na Mintosu prostě BBG vyplácejí stylem Ponzi a teď na to logicky nejsou prachy.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 23 kvě 2020, 15:30

barahir píše:
23 kvě 2020, 14:59
Jan píše:
23 kvě 2020, 14:38
Asi ne no, když skončí půjčka a LO nezaplatí, nemůže to Mintos věčně lepit ze svého.
Spíš se mělo už před koronou říct, že kdo PP nesplatí do týdne, tak automaticky suspended...
To je tak, když si na platformu naženete východní lichváře před krachem, proč tam nejsou nějaké nebankovky z Německa, Rakouska, Francie...? Tam si lidi nepůjčujou?

Samozřejmě tomu hromadění PP napomáhá BBG, nevím, jestli BBG mají na jiných platformách, ale někteří LO na Mintosu prostě BBG vyplácejí stylem Ponzi a teď na to logicky nejsou prachy.
- Nejsem si jistý, že to kdy Mintos lepil ze svého... Možná pro ty spřízněné osoby. Nemyslím si, že by Mintos na sebe chtěl přebírat cizí závazek za příslib platby, to by mi v tomhle oboru přišlo dost riskantní. Ale nevím, nezajímal jsem se o to.
- No, to by pak ale Mintos nemohl růst, tak jak rostl (a jak si růst přál).
- Třeba nižší výnosy, legislativa, ...

Tak čisté Ponzi je už vypořádávání mezi Mintosem a originátory jak ho sám Mintos publikoval ve vysvětlení BBG. Ono jak jinak chceš vypořádat BBG než z nově přišlých peněz? Však celý tenhle byznys je postavený na externí likviditě... Někdy celkem důvěryhodně (dluhopisy), jindy zase asi celkem na divoko (P2P).
Mám zkušenosti s:
---
---

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 435
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 23 kvě 2020, 16:34

Mintos platil ze svého. Dojel na tento systém s Aforti, ve kterém mu doteď visí peníze. Potom zavedl PP a za mě je to správně. I přes bolestivý rozjezd.

Co se týká nebankovek z Německa, Rakouska atd. Dle mého to souvisí s obecným trendem ve světě, kterým je boj proti vysoce úročeným krátkodobým půjčkám a prodlužnicky orientovaná legislativa. Přičemž tyto trendy jsou na západě daleko vepředu před východem, Asii, Afrikou, Jižní amerikou...
Takové prostředí potom nesvědčí provozování nebankovek, pro které je atraktivní hledat financování na P2P. Takový Homecredit si pro peníze za 12% úrok nepůjde...

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 431
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 23 kvě 2020, 17:12

Koukal jsem dnes na přehled půjček a mám během dneška docela slušný nárůst půjček : status current
Status current 23.5.2020.jpg
Status current 23.5.2020.jpg (122.13 KiB) Zobrazeno 185 x
Skočilo mi několik půjček IDF Eurasia a Varks do stavu current. Nyní se na to dívám. Koukám, co je to zase za fintu.
Varks půjčky po 2 měsících po splatnosti mi prodloužili o 2 měsíce a nejednou jsou current. Původně 1M půjčka z února 2020 je 5 měsíční půjčka. Platby ale nechodí žádné.
Varks - current 23.5.2020.jpg
Varks - current 23.5.2020.jpg (493.33 KiB) Zobrazeno 185 x
- už jste někdo zkoušel reklamovat tato prodloužení ?
- kdyby byla 100% jistota, že za 2 měsíce dostanu peníze a úroky, tak to vůbec neřeším
Naposledy upravil(a) LuckyLuke dne 23 kvě 2020, 17:24, celkem upraveno 1 x.

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 431
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 23 kvě 2020, 17:23

Podíval jsem se i na půjčky IDF Eurasia - status current. Je tam zastoupeno hodně půjček s PP.

Např. tato : https://www.mintos.com/en/23377115-01
23377115-01 - splátky.jpg
23377115-01 - splátky.jpg (131.86 KiB) Zobrazeno 181 x
- celkem mám těchto půjček : 146 ks, schedule extension je 92 dní
- platba za 06/2020, někdy i za 07/2020 není vůbec plánována
- máte to také stejně u IDF půjček ?

BJA
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BJA » 23 kvě 2020, 18:26

LuckyLuke píše:
23 kvě 2020, 17:12

Zkoušel a bylo to zamítnuto. Důvod: "loans on the list were extended according to the possibilities at the time of your investment". Investováno 1.3. 2020

JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 152
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 23 kvě 2020, 18:36

LuckyLuke píše:
23 kvě 2020, 17:23
- platba za 06/2020, někdy i za 07/2020 není vůbec plánována
A neni to třeba náhodou koronavirový odklad splátek ?

Her0inaction
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Her0inaction » 23 kvě 2020, 20:05

LuckyLuke píše:
23 kvě 2020, 17:12
Koukal jsem dnes na přehled půjček a mám během dneška docela slušný nárůst půjček : status current
Status current 23.5.2020.jpg
Skočilo mi několik půjček IDF Eurasia a Varks do stavu current. Nyní se na to dívám. Koukám, co je to zase za fintu.
Varks půjčky po 2 měsících po splatnosti mi prodloužili o 2 měsíce a nejednou jsou current. Původně 1M půjčka z února 2020 je 5 měsíční půjčka. Platby ale nechodí žádné.

Varks - current 23.5.2020.jpg

- kdyby byla 100% jistota, že za 2 měsíce dostanu peníze a úroky, tak to vůbec neřeším
Zkoušel (Varks) - po cca pěti mailových výměnách a tlačení tento týden potvrzeno, že je možné je odkoupit, protože byly prodlouženy po splatnosti, ale já je koupil v době, kdy ještě prodloužení půjček po splatnosti nebylo komunikováno. Z tvé fotky vyplývá, že tyhle půjky jsi koupil před 13. březnem, takže by žádost o odkup měla klapnout.Příští týden by mi to měli realizovat, dokud se tak nestane, jsme stále jen v rovině spekulací :-)
A jen abych zabránil případnému zklamání.. odkup u Varks fakticky znamená přesun do PP, takže cash na účtě určitě nečekej, ale pořád je to lepší než aby půjčka byla aktivní jako current..

Víc jsem psal v jiném vlákně: https://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=39& ... =60#p29761

Odpovědět