Mintos - zkušenosti investorů

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
Džura
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 14
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od Džura » 08 srp 2019, 13:32

Já se přikláním k tomu, že to šíří paniku. Jak jsem to četl hned zkontroloval explorep2p jestli jsou nějaké nové infomrace i o Capital Service - od toho update pozici snižuji a pokud by snížili ještě více tak bych prodej zintenzivnil.

Zakknot
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakknot » 13 srp 2019, 18:30

Nevím jestli jste si všimli, ale dnes na Trustpilot si řada lidí stězuje na zablokování účtu, s požadavkem na dodání dokladů pro identifikaci.
Někdo to vnímá jako negativní zprávu pro Mintos a stahuje se, Já to beru jako dobrou zprávu, protože dodržují Zákon proti praní špinavých peněz.
Poctivý investor se nemá čeho bát, čistka se bude týkat pouze nekalých investorů :)

Nikituska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nikituska » 13 srp 2019, 22:24

Tak to já teda beru taky negativně… Nejedním ověřením jsem si už prošla, takže nátlaková akce "teď hned se prokaž znova!" za současné blokace účtu mi dost vadí - kdo to jsme? Presumpce viny? Co kdybych byla zrovna pár týdnů offline? To je, jako kdyby mi úředníci zčistajasna zablokovali přístup domů, dokud nedodám papíry, které byly vždycky v pohodě a které už stejně několikrát mají? Očekávala bych nějaký vysvětlující mail předem a pak rozumnou lhůtu. Blokace svého obchodního partnera je ve slušné společnosti poslední možnost, když není rozumná domluva a všechny jiné pokusy selžou. Asi holt jinej (východní) gang...

jejinka
Silver pen
Silver pen
Reputace: 57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 13 srp 2019, 22:32

Souhlas. Na různých platformách jsem se s něčím takovým už setkala, ale nikde to neprobíhalo popisovaným agresivním stylem. Nicméně po mně Mintos nic nechtěl, nic nezablokoval.

MirEgg
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 87
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 13 srp 2019, 23:09

Na zablokování výběrů kvůli neaktuálním dokladům nevidím nic divného. Na to jsou zákony proti praní špinavých peněz a je dobře, že Mintos se je snaží dodržovat, aby nedal úřadům záminku k pokutám, likvidaci, šikaně... :idea:

Zakknot
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakknot » 14 srp 2019, 00:19

Nikituska píše:
13 srp 2019, 22:24
Tak to já teda beru taky negativně… Nejedním ověřením jsem si už prošla, takže nátlaková akce "teď hned se prokaž znova!" za současné blokace účtu mi dost vadí - kdo to jsme? Presumpce viny? Co kdybych byla zrovna pár týdnů offline? To je, jako kdyby mi úředníci zčistajasna zablokovali přístup domů, dokud nedodám papíry, které byly vždycky v pohodě a které už stejně několikrát mají? Očekávala bych nějaký vysvětlující mail předem a pak rozumnou lhůtu. Blokace svého obchodního partnera je ve slušné společnosti poslední možnost, když není rozumná domluva a všechny jiné pokusy selžou. Asi holt jinej (východní) gang...
Ono asi sis to špatně vyložila. Pokud by porušili dohodu kterou s Mintosem uzavřeli (například bod 8.1.4. Uživatel má povinnost do 3 pracovních dnů informovat v písemné podobě informovat Mintos, pokud došlo ke změně Jména, emailové adresy, čísla účtu nebo jiné informace poskytnuté portálu) pak v takovém případě by samozřejmě předcházelo varování a mail s požadavkem na doplnění/aktualizaci údajů.

Důvod proč dostali blokaci někteří uživatelé je zcela jiný, konkrétně podezření z Finančních zločinů. V takovém případě Evropské nařízení vyloženě zakazuje kontaktovat šetřené osoby a je nutné zajistit (zmrazit nebo blokovat) podezřelé prostředky dokud nebude šetření dokončeno.

Pokud by Mintos kontaktoval šetřené osoby s tím že mají podezření na finanční zločin, zcela určitě by šetřená osoba okamžitě převedla prostředky jinam a celá akce by ztratila smysl, to jistě chápeš. :)

shareholder
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shareholder » 18 srp 2019, 13:25

Jak velká část portfolia u Vás tak bývá non-current?

Jsem na Mintosu nováček (2 měsíce) a mám momentálně cca 20 % non-current, z toho 15 % 1-15 days late.
Nepanikařím, chápu, že část prostě bude splácená pozdě/z BBG nebo taky možná vůbec. Spíš by mne zajímalo kolik % je "standard" a při kolika procentech bych se měl zamyslet, zda není něco špatně.

Ještě dodávám, že mám zainvestováno hlavně prostřednictvím "top" originátorů dle p2pexplore tabulky, takže žádný vyložený "odpad".

Předem díky za názory!
Time in the market beats timing the market
Portfolio: Akcie (75%) např. T, UPS, FB, LMT, PM, GIS, XOM // p2p (25%) Mintos

jejinka
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 18 srp 2019, 13:45

10 - 50%. Vypovídací hodnotu by mělo spíše sledování odchylek od průměru jednotlivých poskytovatelů

Jan
Gold pen
Gold pen
Reputace: 229
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 18 srp 2019, 19:36

shareholder píše:
18 srp 2019, 13:25
Jak velká část portfolia u Vás tak bývá non-current?

Jsem na Mintosu nováček (2 měsíce) a mám momentálně cca 20 % non-current, z toho 15 % 1-15 days late.
Nepanikařím, chápu, že část prostě bude splácená pozdě/z BBG nebo taky možná vůbec. Spíš by mne zajímalo kolik % je "standard" a při kolika procentech bych se měl zamyslet, zda není něco špatně.

Ještě dodávám, že mám zainvestováno hlavně prostřednictvím "top" originátorů dle p2pexplore tabulky, takže žádný vyložený "odpad".

Předem díky za názory!
Teď mám necelých 20%. Normálně to bývávalo okolo 1/3? Ale moc to nesleduju. Do 40% bych asi nic neřešil, pak bych začal pátrat po zdroji. Pokud je vše BBG (a originátoři platí i ve zpoždění), tak není moc co řešit.
Při úvodním investování, než odpadnou první BBG, to bývá většinou více (ale samozřejmě záleží na portfoliu).
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 19 srp 2019, 06:49

u mého PF to bývalo okolo 20% nicméně během posledních dnů dost kleslo splácení od ID fin. nevím důvod ale teď u nich mám current asi 35%. takže celkové kleslo někam na 28% v prodlení. (taky v podstatě jenom top originators)

romancik
Silver pen
Silver pen
Reputace: 65
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romancik » 19 srp 2019, 13:28

Osobně mám 79,4% půjček bez prodlení (takže něco málo přes 20% v odkladu či prodlení).

Jan
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 21 srp 2019, 15:20

Přijde mi, že na Mintosu znatelně přituhlo... Ruční nákupy, které jsem víceméně aplikoval posledních pár měsíců, přestávají fungovat. Začíná to být podobné jako při zavedení AI, že než se člověk proklikal k potvrzení, půjčka už byla odkoupena.
Napadá mě, že za tím může být IaA, AI případně nějaký externí robot. IaA nevedu a AI jsou zcela pasivní :o/.
Jak jste na tom Vy?
Mám zkušenosti s:
---
---

Pribik
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pribik » 21 srp 2019, 15:27

Jan píše:
21 srp 2019, 15:20
Přijde mi, že na Mintosu znatelně přituhlo... Ruční nákupy, které jsem víceméně aplikoval posledních pár měsíců, přestávají fungovat. Začíná to být podobné jako při zavedení AI, že než se člověk proklikal k potvrzení, půjčka už byla odkoupena.
Napadá mě, že za tím může být IaA, AI případně nějaký externí robot. IaA nevedu a AI jsou zcela pasivní :o/.
Jak jste na tom Vy?
Dnes dopoldne jsem měl stejnou zkušenost, ihend po refresi jsem chtlě nakupovat, ale půjčky už nebyly k dispozici. Stalo se mi to několikrát, že některé půjčky byly okamžitě pryč.

jejinka
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 21 srp 2019, 15:51

AI bez problémů vše investuje. Samozřejmě vůbec nedodržuje prioritu dle pořadí pravidel, ale to snad nikdy nefungovalo.

LuckyLuke
Gold pen
Gold pen
Reputace: 231
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 21 srp 2019, 16:08

Jan píše:
21 srp 2019, 15:20
Jak jste na tom Vy?
Ráno v 06:00 hod jsem měl na účtu cca 450 EUR. Udělal jsem nákup na PM za cca 350 EUR a nešlo to potvrdit. Nakonec se nakoupilo jen za 20 EUR. Pak jsem změnil strategii a nakupoval půjčky, když se objevily, za 50-60 EUR. Podařil se mi ale každý 3. nákup. Za 10 minut bylo nakoupeno.

Jan
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 21 srp 2019, 19:23

jejinka píše:
21 srp 2019, 15:51
AI bez problémů vše investuje. Samozřejmě vůbec nedodržuje prioritu dle pořadí pravidel, ale to snad nikdy nefungovalo.
Ty ale jedeš výhradně přes AI, ne? A máš i celkem volná pravidla, takže požadované půjčky jsou dostupné téměř kdykoliv?
Vzhledem k mé situaci mě momentálně manuální kontrola PM úplně neobtěžuje, ale už mě to napadlo, jít cestou AI, což by nejspíše znamenalo snížení výnosu (což je otázka o kolik, ale hádám, tak +-2%)i snížení likvidity (zejména v případě rozprodeje portfolia), na druhou stranu ale zřejmě i rozšíření počtu originátorů a zvýšení jejich kvality.
Mám zkušenosti s:
---
---

jejinka
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 21 srp 2019, 20:26

Ano, dá se říci, že výhradně přes AI, jen zcela výjimečně vezmu něco ručně, když se mi zdá, že AI už příliš ignoruje pravidla podle priority a poskytovatelé výše v seznamu už nemají dostatečné zastoupení v portfoliu i přesto, že jsou půjčky k dispozici, ale AI je ignoruje. Mintos má nejspíše různé provize u každého poskytovatele, proto se mi třeba AI seznam pravidel plní spíše od konce než od začátku, kdy na začátku mám ty nejkvalitnější. Jinak je to určitě tak, jak říkáš, nižší výnos a horší likvidita v případě prodeje na SM. Na druhou stranu mám diverzifikaci téměř dle svých představ a nemusím tomu věnovat prakticky žádný čas. Je to o přístupu, mě by třeba nebavilo pořád něco ručně kupovat a řešit, že ten a ten vykoupil to a to.

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 262
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 22 srp 2019, 14:27

SomeoneWhoCare píše:
22 srp 2019, 12:09
Aktuálně mám během týdne za sebou třetí hovor s Mintos podporou a po celou dobu vše zablokováno "protože jsem přesáhl investing limit" = bez reinvestic a AI. Tvrdí mi, že se 2 měsíce zpět měnily podmínky a posílali mail, kde do 10 dnů mohl člověk vyjádřit nesouhlas a konto zrušit.
Kde bych se o tomhle limitu dočetl více? Někde v obchodních podmínkách?
Maily z Mintosu si archivuju a žádný ohledně změny podmínek jsem nenašel (leda by to bylo schované jen jako nějaký text pod čarou...)

jejinka
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 25 srp 2019, 11:53

Pod jaký výnos už nechcete, při rizicích s tím spojeným, na Mintosu investovat? Osobně to mám nastaveno někde na 8 - 9% v závislosti od poskytovatele, ale ani ten nejlepší mě už pod 8 neláká.

MirEgg
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 87
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 25 srp 2019, 12:00

jejinka píše:
25 srp 2019, 11:53
Pod jaký výnos už nechcete, při rizicích s tím spojeným, na Mintosu investovat? Osobně to mám nastaveno někde na 8 - 9% v závislosti od poskytovatele, ale ani ten nejlepší mě už pod 8 neláká.
Zatím 12% a limitní hranice 65 bodů od ExploreP2P. Výjimka je Capital Service, který spadl a nově ho nenakupuji, i když nepanikařím a neprodávám se slevou. Ty špatné výsledky vysvětlili celkem věrohodně :)
Naposledy upravil(a) MirEgg dne 25 srp 2019, 13:49, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět