Mintos - zkušenosti investorů


web: www.mintos.com
Odpovědět
tomaso1980
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 711
Registrován: 24 bře 2018, 17:37
Reputace: 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Email od mintosu

Příspěvek od tomaso1980 » 22 kvě 2019, 20:04

Saraph píše:
22 kvě 2019, 10:57
LuckyLuke píše:
22 kvě 2019, 06:21
tomaso1980 píše:
21 kvě 2019, 22:31
No jo, roste to. Co si myslíte o Dinero za 17 procent , rating nic extra, ale na šrot velmi dobry?
Nebo Varks za 14 procent (rating b mintos/ 60 explore p 2p)? Není v tom nějakej háček, např. Že se neplatí úroky, kdyz je půjčka po splatnosti?

1. Dinero
- neplatí úroky v prodlení, nebrat
Dinero.png
2. Varks - to už ověřený šrot, do toho investuji, recenze je zde:
https://www.p2pforum.cz/viewtopic.php?f ... 347#p12347
S Dinerem je to jak říká Luke - je to na 30 dní a teoreticky s může stát, že 30 dní úrok dostaneš a 60 dní pak ne (než se aktivuje buyback), tzn. výsledný úrok je jen 1/3 toho, co oni udávají. Na druhou stranu, jak už jsme se o tom bavili s Janem, pokud jsi ochotný to jednou za pár dní monitorovat, můžeš si vždycky vylistovat všechna svá Dinera, které jsou ve stavu late, nebo jim třeba jen zbývá pár dní do konce a zkusit je dát na SM s nějakou 0,1% slevou, nebo něco tomu blízkého. Jestli to někdo bude kupovat, to nevím, ale pořád si myslím, že je dost lidí, kteří neví o tom, že někteří poskytovatelé platí úroky při zpoždění a jiní ne. Největší problém by ale asi byl, že bys nebyl jediný, kdo to takhle bude prodávat.
No mě dokonce autoinvest koupil jen sedmidenní půjčku..ale pak jsem autoinvest přepnul na Varks.. no ale když prodám půjčku den před splatností úroků, tak stejně naběhlý úrok za daný měsíc, resp. urocici období, nedostanu? Já jsem to bral jako obecne pravidlo, že když prodám pujcku, tak přijdu o naběhlý úrok, nebo ne? No a jak je to vlastně se sankcnima urokama? Existuje poskytovatel, který v prodlení plati běžné úroky a k tomu ještě sankční úroky? Nebo to bych chtěl už asi moc...? Nějaké late fees v přehledu mam, ale jsou to spíš drobné....

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od Jan » 22 kvě 2019, 20:14

tango píše:
22 kvě 2019, 19:53
Dekuji, to je dobre vedet....ze I u kvalitnich /ci stredne kvalitnich poskytovatelu je "current" 2/3 portfolia.
Ad "grace period" - jen jsem chtela pochopit, proc se tomu nekdo vyhyba. Ted uz chapu a samozrejme kdyz budu mit cas tak kouknu na ty dlooouhe grace period. :-) Jinak to asi resit nebudu :-)
Nějaké info o zpoždění je tu: https://www.mintos.com/en/statistics/ . Jak moc relevantní přesné je, to je ovšem otázka.
Myslím, že všichni poskytovatelé do kterých investuji mají "akceptovatelnou" grace period, dál jsem to neřešil. U úroků z prodlení je to jiné - Dineru jsem nikdy neholdoval, takže tam se mě to nedotklo, ale ukončil jsem nákupy Mogo*, a nakonec Mogo začal i pomalu selektivně likvidovat.

* Pravda, nedávno jsem pár current 14% Mogo na SM koupil :o).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Email od mintosu

Příspěvek od Jan » 22 kvě 2019, 20:19

tomaso1980 píše:
22 kvě 2019, 20:04
No mě dokonce autoinvest koupil jen sedmidenní půjčku..ale pak jsem autoinvest přepnul na Varks.. no ale když prodám půjčku den před splatností úroků, tak stejně naběhlý úrok za daný měsíc, resp. urocici období, nedostanu? Já jsem to bral jako obecne pravidlo, že když prodám pujcku, tak přijdu o naběhlý úrok, nebo ne? No a jak je to vlastně se sankcnima urokama? Existuje poskytovatel, který v prodlení plati běžné úroky a k tomu ještě sankční úroky? Nebo to bych chtěl už asi moc...? Nějaké late fees v přehledu mam, ale jsou to spíš drobné....
Úrok je rozpočítaný dle dnů držení jednotlivým investorům. Resp. rozhodný termín je 23.00 našeho času (půlnoc času Mintosího, přesněji řečeno).
Dřív platilo celkem vysoké sankční poplatky Mogo, ale sankční poplatky šly dolů o řád či dva, takže dnes je to spíš výsměch. Dřív se na tom dalo naopak i vydělat.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

tango
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 dub 2019, 18:43
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od tango » 22 kvě 2019, 21:46

Jan píše:
22 kvě 2019, 19:48
tango píše:
22 kvě 2019, 19:31
MirEgg píše:
13 dub 2019, 01:07

Mě to pořád připadá, že ty půjčky berete jako termínované vklady. Kolik z těch dlouhodobějších investic, řekněme nad 12 měsíců, vám dojelo do konce? 10%? Možná přeháním :mrgreen: Prostě to splatili předčasně, nebo nastoupila BBG = doba půjčky je vesměs irelevantní. Pětiletá je splacená dřív ne tříletá, půlroční později než roční... Době splácení nepřikládám přehnanou váhu... ;)
Muzu se prosim zeptat na to splaceni? Kdyz si vezmu investici, rekneme nad 12 mesicu a vice - z vasi zkusenosti to nedojede do konce odhadem v kolika %? Jsem tu teprve mesic a tak zatim vaham "uvazat" penize na tak dlouhou dobu.
Zajimalo by me, co se stane, kdyz treba u te 12-mesicni pujcky prestane druha strana splacet treba po 2 mesicich - proste to spadne do zpozdenych plateb. ….Predpokladam, ze bud zaplati pozdeji a znovu naskoci nebo mozna uz nezaplati vubec. A pak co - vrati mi celou jistinu + uroky + uroky z prodleni za ten posledni nesplaceny mesic?
A jak to myslite s tim, ze pulrocni pujcka je splacena pozdeji nez rocni? Napr. - pulrocni je "current" nebo ve zpozdeni, zatimco ta rocni je treba predcasne splacena po 4 mesicich? Snazim se pochopit ten princip a asi i sebrat odvahu na investici do neceho dlouhodobejsiho. :)
Pfůůů...
Těžko říct, něco došlo regulérně samo, něco bylo předčasně vykoupeno, něco jsem sám prodal. Bude záležet na splatnostech, poskytovatelích, vývoji výnosů, ... Ale myslím, že nedojela víc jak polovina, aspoň v mém případě. Třeba Lendo jednu dobu vykoupilo téměř vše.
Podle mě vyplatí úroky za oba měsíce BBG (resp. všechny dny), ale nijak jsem to nekontroloval.
Ano, jak píšeš. Někdy jsou splaceny třeba 60M půjčky po pár dnech... Jinak ono se dá leccos prodat na SM, se slevou skoro vše. Někdo tu postoval článek o tom, jak někdo likvidoval portfolio 1MEUR tuším, hotovo měl defakto do pár dní, buď za par value nebo spíše se symbolickými slevami (malé desetiny procent, pokud se nepletu).
Přijde mi, že většina lidí tu se splatnostmi taky experimentovala, většinou poslední dobou prodlužovala.
Diky moc za vycerpavajici odpoved. O SM budu muset jeste neco nastudovat. Ale dekuji za vhled a zkusenosti. Asi to proste budu muset zkusit. Zacinam pomalu, mam 3 pujcky na 3 mesice, tak uvidime :-) :-) Ale uz ted vidim, jak nesmirne dynamicky ten trh tady na Mintosu je. Aneb co plati dnes nemusi platit zitra. Na jedne strane je to dobre, na druhou stranu mi to bere docela dost casu, takze sotva se trochu zorientuji, abych zacinala skoro znovu. :-/

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od Jan » 22 kvě 2019, 22:04

tango píše:
22 kvě 2019, 21:46
Diky moc za vycerpavajici odpoved. O SM budu muset jeste neco nastudovat. Ale dekuji za vhled a zkusenosti. Asi to proste budu muset zkusit. Zacinam pomalu, mam 3 pujcky na 3 mesice, tak uvidime :-) :-) Ale uz ted vidim, jak nesmirne dynamicky ten trh tady na Mintosu je. Aneb co plati dnes nemusi platit zitra. Na jedne strane je to dobre, na druhou stranu mi to bere docela dost casu, takze sotva se trochu zorientuji, abych zacinala skoro znovu. :-/
No, občas je Mintos dynamickej až až... Ale třeba teď je lepší období (spíš teda skoro nejlepší, co jsem tu za cca rok a půl zažil). Loni v létě, když Mogo redukovalo svoje pozice na Mintosu, tak když bylo nejhůř, tak nejlepší dostupné půjčky byly za 11,1% (a i se prodávaly na SM s bonusem). Dnes se 14% prodávají na SM se slevou. Takže třeba i z tohohle důvodu v dobrých časech může být výhodnější koupit delší půjčky.
Jinak by to chtělo víc půjček, pak budeš mít lepší statistiku a uvidíš, co se s nimi v reálu děje. Varianta je nákup na SM. Dost často tam lidi diverzifikují - třeba kupují jen 1E/půjčka, třeba z 20-30 půjček.
A taky o hodně věcech se tu na fóru psalo, ale jsou toho mraky, takže to je asi nuda číst...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

(Pro mě překvapivě zajímavá) statistika

Příspěvek od Jan » 23 kvě 2019, 17:44

tango píše:
22 kvě 2019, 19:31
MirEgg píše:
13 dub 2019, 01:07
Jan píše:
11 dub 2019, 14:15
...
...
Muzu se prosim zeptat na to splaceni? Kdyz si vezmu investici, rekneme nad 12 mesicu a vice - z vasi zkusenosti to nedojede do konce odhadem v kolika %? Jsem tu teprve mesic a tak zatim vaham "uvazat" penize na tak dlouhou dobu.
Zajimalo by me, co se stane, kdyz treba u te 12-mesicni pujcky prestane druha strana splacet treba po 2 mesicich - proste to spadne do zpozdenych plateb. ….Predpokladam, ze bud zaplati pozdeji a znovu naskoci nebo mozna uz nezaplati vubec. A pak co - vrati mi celou jistinu + uroky + uroky z prodleni za ten posledni nesplaceny mesic?
A jak to myslite s tim, ze pulrocni pujcka je splacena pozdeji nez rocni? Napr. - pulrocni je "current" nebo ve zpozdeni, zatimco ta rocni je treba predcasne splacena po 4 mesicich? Snazim se pochopit ten princip a asi i sebrat odvahu na investici do neceho dlouhodobejsiho. :)
Ještě se vrátím k tomuto. Ze svého Account statement vidím, že:

Momentálně zainvestováno...100%
Investováno na PM..............400%
Řádně splaceno...................35%
Transakce na SM..................10%
Výkupy............................230%

Takže:
- moje investice se otočily cca 4* (v reálu vícekrát, jelikož jsem navyšoval kapitál)
- cca pouze 1/7 půjček řádně doběhla
- mám na SM prakticky vyrovnanou bilanci
- v nějaké formě výkupu skončilo 6/7 půjček (OK, v reálu by to mělo být o chlup méně kvůli Mogo výkupům)

Je to trochu nepřesné, jelikož součet všeho ostatního by měl +- dát těch 400%.
Jsem trochu zaskočen, co se z toho dá vydedukovat.

A ještě:
Poměr výnosu k objemu:
u řádně splacených:........cca 30%
u neřádně splacených:.....pod 10%

Ovšem úplně netuším, jak toto rozklíčovat :o/ . Z logiky věci to evidentně budou narušovat transakce na SM...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

tango
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 dub 2019, 18:43
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Email od mintosu

Příspěvek od tango » 23 kvě 2019, 23:15

Jan píše:
22 kvě 2019, 20:19
tomaso1980 píše:
22 kvě 2019, 20:04
No mě dokonce autoinvest koupil jen sedmidenní půjčku..ale pak jsem autoinvest přepnul na Varks.. no ale když prodám půjčku den před splatností úroků, tak stejně naběhlý úrok za daný měsíc, resp. urocici období, nedostanu? Já jsem to bral jako obecne pravidlo, že když prodám pujcku, tak přijdu o naběhlý úrok, nebo ne? No a jak je to vlastně se sankcnima urokama? Existuje poskytovatel, který v prodlení plati běžné úroky a k tomu ještě sankční úroky? Nebo to bych chtěl už asi moc...? Nějaké late fees v přehledu mam, ale jsou to spíš drobné....
Úrok je rozpočítaný dle dnů držení jednotlivým investorům. Resp. rozhodný termín je 23.00 našeho času (půlnoc času Mintosího, přesněji řečeno).
Dřív platilo celkem vysoké sankční poplatky Mogo, ale sankční poplatky šly dolů o řád či dva, takže dnes je to spíš výsměch. Dřív se na tom dalo naopak i vydělat.
Mozna blby dotaz - ale pokud tedy koupim novou pujcku ve 22:45 naseho casu, tak dostavam urok za cely ten prave koncici den? ;) :D ….plati jak na PM, tak na SM?

tango
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 dub 2019, 18:43
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od tango » 23 kvě 2019, 23:30

Jan píše:
22 kvě 2019, 22:04
tango píše:
22 kvě 2019, 21:46
Diky moc za vycerpavajici odpoved. O SM budu muset jeste neco nastudovat. Ale dekuji za vhled a zkusenosti. Asi to proste budu muset zkusit. Zacinam pomalu, mam 3 pujcky na 3 mesice, tak uvidime :-) :-) Ale uz ted vidim, jak nesmirne dynamicky ten trh tady na Mintosu je. Aneb co plati dnes nemusi platit zitra. Na jedne strane je to dobre, na druhou stranu mi to bere docela dost casu, takze sotva se trochu zorientuji, abych zacinala skoro znovu. :-/
No, občas je Mintos dynamickej až až... Ale třeba teď je lepší období (spíš teda skoro nejlepší, co jsem tu za cca rok a půl zažil). Loni v létě, když Mogo redukovalo svoje pozice na Mintosu, tak když bylo nejhůř, tak nejlepší dostupné půjčky byly za 11,1% (a i se prodávaly na SM s bonusem). Dnes se 14% prodávají na SM se slevou. Takže třeba i z tohohle důvodu v dobrých časech může být výhodnější koupit delší půjčky.
Jinak by to chtělo víc půjček, pak budeš mít lepší statistiku a uvidíš, co se s nimi v reálu děje. Varianta je nákup na SM. Dost často tam lidi diverzifikují - třeba kupují jen 1E/půjčka, třeba z 20-30 půjček.
A taky o hodně věcech se tu na fóru psalo, ale jsou toho mraky, takže to je asi nuda číst...
:lol: To mas pravdu s tim "dynamickej az az" :lol: Ja tu jsem cca od pulky kvetna a pozoruji sama, jak jdou uroky nahoru. Zatim se drzim spis tech kratkodobych pujcek. Chci si proste nejdriv osahat, jak to funguje. Souhlasim s tim, ze investice do dlouhodobych pujcek muze byt do budoucna zaruka lepsiho uroku, pokud zase zacnou uroky padat. Cetla jsem tu, jak se lide zbavovali dlouhodobych pujcek na SM, aby mohli koupit pujcky od tech samych spolecnosti s vyssim urokem. To me paradoxne navnadilo zustat na chvili u tech kratkodobych, protoze kdyz skonci, jsou uroky zase o neco vyssi :lol: Ale je mi jasne, ze toto dlouho nepotrva. Pujcek budu mit snad za chvili trochu solidni mnozstvi, kdyz jsem investovala 10-15 Eur, ale i to jsem uz zvedla na 20-25 Eur za pujcku. Ohedne SM budu muset vse nacist - zatim mi to neni jasne ani trochu. Forum (= lidi na nem) je tu uzasne = neni to vubec nuda, ale nemam uplne tolik casu vse precist hned :-( , tak se zatim snazim zorientovat na PM. Rozkoukavam se i po tech dlouhodobych pujckach, ale s nimi chci zaroven rozumet tomu, jak to na SM funguje.

tango
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 dub 2019, 18:43
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Re: (Pro mě překvapivě zajímavá) statistika

Příspěvek od tango » 23 kvě 2019, 23:42

Jan píše:
23 kvě 2019, 17:44
tango píše:
22 kvě 2019, 19:31
MirEgg píše:
13 dub 2019, 01:07

...
Muzu se prosim zeptat na to splaceni? Kdyz si vezmu investici, rekneme nad 12 mesicu a vice - z vasi zkusenosti to nedojede do konce odhadem v kolika %? Jsem tu teprve mesic a tak zatim vaham "uvazat" penize na tak dlouhou dobu.
Zajimalo by me, co se stane, kdyz treba u te 12-mesicni pujcky prestane druha strana splacet treba po 2 mesicich - proste to spadne do zpozdenych plateb. ….Predpokladam, ze bud zaplati pozdeji a znovu naskoci nebo mozna uz nezaplati vubec. A pak co - vrati mi celou jistinu + uroky + uroky z prodleni za ten posledni nesplaceny mesic?
A jak to myslite s tim, ze pulrocni pujcka je splacena pozdeji nez rocni? Napr. - pulrocni je "current" nebo ve zpozdeni, zatimco ta rocni je treba predcasne splacena po 4 mesicich? Snazim se pochopit ten princip a asi i sebrat odvahu na investici do neceho dlouhodobejsiho. :)
Ještě se vrátím k tomuto. Ze svého Account statement vidím, že:

Momentálně zainvestováno...100%
Investováno na PM..............400%
Řádně splaceno...................35%
Transakce na SM..................10%
Výkupy............................230%

Takže:
- moje investice se otočily cca 4* (v reálu vícekrát, jelikož jsem navyšoval kapitál)
- cca pouze 1/7 půjček řádně doběhla
- mám na SM prakticky vyrovnanou bilanci
- v nějaké formě výkupu skončilo 6/7 půjček (OK, v reálu by to mělo být o chlup méně kvůli Mogo výkupům)

Je to trochu nepřesné, jelikož součet všeho ostatního by měl +- dát těch 400%.
Jsem trochu zaskočen, co se z toho dá vydedukovat.

A ještě:
Poměr výnosu k objemu:
u řádně splacených:........cca 30%
u neřádně splacených:.....pod 10%

Ovšem úplně netuším, jak toto rozklíčovat :o/ . Z logiky věci to evidentně budou narušovat transakce na SM...
Moc dekuji. Ja si svou statistiku jeste nedelala, ale zatim mam pocit, ze radne splaceno toho moc neni. :-(
Muzu mit dotaz? Vykup je "buyout" - ano? A vykup dela kdo (a proc)?

A pak mi neni jasne to predcasne splaceni - casto se mi stane, ze tu kratkodobou pujcku lidi splati treba za 7 dni nebo podobnou smesnou dobu. Ale to je teda mozna jen pucjka "do vyplaty"? Vrta mi to hlavou :?:

romancik
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 766
Registrován: 08 úno 2018, 15:18
Reputace: 259
Kontaktovat uživatele:

Re: (Pro mě překvapivě zajímavá) statistika

Příspěvek od romancik » 24 kvě 2019, 11:37

Jan píše:
23 kvě 2019, 17:44
Ještě se vrátím k tomuto. Ze svého Account statement vidím, že:

Momentálně zainvestováno...100%
Investováno na PM..............400%
Řádně splaceno...................35%
Transakce na SM..................10%
Výkupy............................230%

Takže:
- moje investice se otočily cca 4* (v reálu vícekrát, jelikož jsem navyšoval kapitál)
- cca pouze 1/7 půjček řádně doběhla
- mám na SM prakticky vyrovnanou bilanci
- v nějaké formě výkupu skončilo 6/7 půjček (OK, v reálu by to mělo být o chlup méně kvůli Mogo výkupům)

Je to trochu nepřesné, jelikož součet všeho ostatního by měl +- dát těch 400%.
Jsem trochu zaskočen, co se z toho dá vydedukovat.

A ještě:
Poměr výnosu k objemu:
u řádně splacených:........cca 30%
u neřádně splacených:.....pod 10%

Ovšem úplně netuším, jak toto rozklíčovat :o/ . Z logiky věci to evidentně budou narušovat transakce na SM...
Tak jsem nejdříve přemýšlel, kde tahle čísla najdu, než mi došlo, že si je musím spočítat. Jen si nejsem jistej, že je počítám stejně jako ty. Pokud bereš přehled všech transakcí od počátku investování, tak u mně:

Momentálně zainvestováno...100%
Investováno na PM..............470% (podíl investováno na PM / vložené prostředky bez úroků)
Řádně splaceno...................47% (podíl obdržená jistina / vklady)
Transakce na SM..................55% (podíl Transakce na sekundárním trhu / vložené prostředky bez úroků) - ve skutečnosti to může být daleko více, možná až 100%, protože možná jednou tolik jsem na SM odprodal)
Výkupy............................370% (podíl Odkoupení investiční jistiny zpět / vložené prostředky bez úroků)

Defakto mám obrátkovější portfolio, možná 1/3 jsem investoval do krátkodobých půjček s vyšším výnosem.

Poměr výnosu k objemu:
u řádně splacených:........cca 9,5% (podíl úroků / vložené prostředky)
u neřádně splacených:.....cca 3,5% (výnos z úroků při odkoupení zpět / vložené prostředky)
Jsem na Mintosu teprve rok a asi 2 měsíce, předpokládám, že tady je rozdíl mezi mými čísly výnosu a čísly výnosu Jana. Nebo počítám ten výnos k objemu jinak...

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: (Pro mě překvapivě zajímavá) statistika

Příspěvek od Jan » 24 kvě 2019, 12:01

romancik píše:
24 kvě 2019, 11:37
Jan píše:
23 kvě 2019, 17:44
...
Tak jsem nejdříve přemýšlel, kde tahle čísla najdu, než mi došlo, že si je musím spočítat. Jen si nejsem jistej, že je počítám stejně jako ty. Pokud bereš přehled všech transakcí od počátku investování, tak u mně:

Momentálně zainvestováno...100%
Investováno na PM..............470% (podíl investováno na PM / vložené prostředky bez úroků)
Řádně splaceno...................47% (podíl obdržená jistina / vklady)
Transakce na SM..................55% (podíl Transakce na sekundárním trhu / vložené prostředky bez úroků) - ve skutečnosti to může být daleko více, možná až 100%, protože možná jednou tolik jsem na SM odprodal)
Výkupy............................370% (podíl Odkoupení investiční jistiny zpět / vložené prostředky bez úroků)

Defakto mám obrátkovější portfolio, možná 1/3 jsem investoval do krátkodobých půjček s vyšším výnosem.

Poměr výnosu k objemu:
u řádně splacených:........cca 9,5% (podíl úroků / vložené prostředky)
u neřádně splacených:.....cca 3,5% (výnos z úroků při odkoupení zpět / vložené prostředky)
Jsem na Mintosu teprve rok a asi 2 měsíce, předpokládám, že tady je rozdíl mezi mými čísly výnosu a čísly výnosu Jana. Nebo počítám ten výnos k objemu jinak...
Ha, mohl jsem to tam dopsat. Ale moc jsem to neřešil, bral jsem to jako hrubé odhady (ono to mnohdy nemá ani cenu jinak, když člověk třeba zvětšuje alokovaný kapitál).

Momentálně zainvestováno...100%
Investováno na PM..............% (podíl investment / account balance (vzato z Overview), tvoje bude asi přesnější, je to očištěné o zisky)
Řádně splaceno..................% (podíl interest received / account balance (vzato z Overview), tvoje bude asi přesnější, je to očištěné o zisky)
Transakce na SM.................% (podíl SM transactions / account balance (vzato z Overview), tvoje bude asi přesnější, je to očištěné o zisky)
BTW - pokud se to motá okolo 0, jako v mém případě, pak s tím jeden den větších prodejů/nákupů dost zamává. Jinak co píšeš je samozřejmě pravda. Mě jen u mě zaujalo, že to mám okolo 0, čekal bych spíš vyšší kladnou hodnotu - tedy proti očekávání na SM i dost nakupuju.
Výkupy............................% (podíl investment principial rebuy/ account balance (vzato z Overview), tvoje bude asi přesnější, je to očištěné o zisky)

Poměr výnosu k objemu příslušných transakcí:
u řádně splacených:........cca % (podíl interest received / principial received)
u neřádně splacených:.....cca % (podíl interest income on rebuy / investmet prncipial rebuy)

Ty jsi defakto spočítal, jaká část tvých úroků pochází z řádně a neřádně ukončených půjček ( z toho plyne, že celkový výnos máš cca 13% a z poměru čísel že máš enormně mnoho předčasně vykupovaných půjček (aspoň myslím)*), u mě to je něco jiného - defakto zisková marže z řádně neřádně ukončených půjček (a defakto to ve výsledku popisuje chování na SM).

* - jo je to tak, u Tebe je to 370%, u mě 230%, byť počítáno trochu jinak (ale za rok a chlup ale ten rozdíl v základu kterým dělíme bude max +- 15%)
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti investorů

Příspěvek od Jan » 24 kvě 2019, 12:15

tango píše:
23 kvě 2019, 23:42

Moc dekuji. Ja si svou statistiku jeste nedelala, ale zatim mam pocit, ze radne splaceno toho moc neni. :-(
Muzu mit dotaz? Vykup je "buyout" - ano? A vykup dela kdo (a proc)?

A pak mi neni jasne to predcasne splaceni - casto se mi stane, ze tu kratkodobou pujcku lidi splati treba za 7 dni nebo podobnou smesnou dobu. Ale to je teda mozna jen pucjka "do vyplaty"? Vrta mi to hlavou :?:
Souhrnně jsou výkupy v Account statement - Investment principial rebuy. Vykupuje poskytovatel. Možných důvodů je vícero, rozepsány jsou i v detailech, ale z pozice investora je to celkem jedno. Což se týká i předčasného splacení - je celkem jedno, jestli si dlužník uvědomil, že třeba 100% RPSN není žádný kauf a nebo mu jinde nabídli 80%...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: (Pro mě překvapivě zajímavá) statistika

Příspěvek od Jan » 24 kvě 2019, 12:56

Asi bych poprosil - pokud tedy chcete - jednak o názor na standardizaci (co brát za vztažnou hodnotu (rigorózní by byl vážený průměr zůstatků)) a případně pokud byste přihodili svoje statistiky. Slibuju si od toho rozlousknutí otázky, jak moc se zaobírat splatností. Pokud poměr předčasného splácení bude obdobný již zveřejněným statistikám (cca 1/5 a 1/7), tak se dá říct, že nehledě na složení portfolia v průměru zas tak závažný není. Problém samozřejmě budou úzce diverzifikovaná portfolia, kde to může dopadnout dost rozdílně.
Díky.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

blablon
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 15 dub 2016, 01:38
Reputace: 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od blablon » 24 kvě 2019, 13:08

pristi mesic moje eurovska cast portfolia na mintosu prekroci v interests hranici 3000e, chybi me tu smajlik nejake oslavy... :(
(nepocitam do toho campaign rewards, late fees, service fees, SM market trans ani eurocent odpis (coz pokryje beztak campaign rewards))

moravekj
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 90
Registrován: 19 lis 2017, 13:09
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od moravekj » 24 kvě 2019, 13:17

blablon píše:
24 kvě 2019, 13:08
pristi mesic moje eurovska cast portfolia na mintosu prekroci v interests hranici 3000e, chybi me tu smajlik nejake oslavy... :(
(nepocitam do toho campaign rewards, late fees, service fees, SM market trans ani eurocent odpis (coz pokryje beztak campaign rewards))
Gratuluji! A za kolik mesicu??

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od doonio » 24 kvě 2019, 16:04

blablon píše:
24 kvě 2019, 13:08
pristi mesic moje eurovska cast portfolia na mintosu prekroci v interests hranici 3000e, chybi me tu smajlik nejake oslavy... :(
(nepocitam do toho campaign rewards, late fees, service fees, SM market trans ani eurocent odpis (coz pokryje beztak campaign rewards))
Tak to tam musíš mít teda pěkno sumičku a nebo investuješ na Mintosu už hodně dlouho, já se pomale ale jistě odlepil od hranice 1000€ v úrocích, ale furt mám svrbění tam naložit další fůru €€€ :-D
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

joe
Příspěvky: 7
Registrován: 24 kvě 2019, 15:52
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od joe » 24 kvě 2019, 16:18

doonio píše:
24 kvě 2019, 16:04
ale furt mám svrbění tam naložit další fůru €€€ :-D
Haha ten pocit dobre znam, taky furt spekuluju kolik tam jeste mam nebo nemam nalozit, a posledni dobou furt nachazim nejake duvody, proc je to dobrej napad nalozit vic, i kdyz uz tam mam vetsi % portfolia, nez se mi zda rozumne

Yaro
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 103
Registrován: 17 kvě 2019, 11:01
Reputace: 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od Yaro » 24 kvě 2019, 21:24

joe píše:
24 kvě 2019, 16:18
doonio píše:
24 kvě 2019, 16:04
ale furt mám svrbění tam naložit další fůru €€€ :-D
Haha ten pocit dobre znam, taky furt spekuluju kolik tam jeste mam nebo nemam nalozit, a posledni dobou furt nachazim nejake duvody, proc je to dobrej napad nalozit vic, i kdyz uz tam mam vetsi % portfolia, nez se mi zda rozumne
Inak ked sme pri rozlozeni portfolia, kolko % tvoria investicie v p2p. U mna to je cca 28%.

Jaro

joe
Příspěvky: 7
Registrován: 24 kvě 2019, 15:52
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od joe » 25 kvě 2019, 00:01

Yaro píše:
24 kvě 2019, 21:24
Inak ked sme pri rozlozeni portfolia, kolko % tvoria investicie v p2p. U mna to je cca 28%.
24%

Docela mam chut jeste pridat, na druhou stranu je to pro me porad celkem novy (zacal jsem asi 2 roky zpatky za drobny, vetsi penize jsem do toho dal az letos) a taky jsem trosku nejistej jak se p2p bude chovat az/kdyz se zhorsi makroekonomicke podminky.

Uživatelský avatar
FraK
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1901
Registrován: 27 lis 2018, 22:01
Reputace: 1404
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od FraK » 25 kvě 2019, 10:35

U me taky ca 28%.
Zkušenosti:
P2P (P2B): Mintos, Zonky, Ronda, Bondster, Investown, Upvest, FinGOOD, Roger, Nafirmy, Robocash, PeerBerry, Lendermarket, Afranga, Esketit, Lande, EstateGuru, Roier
Broker: FIO, Interactive, LYNX, eToro, Degiro, Revolut

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 hostů