Mintos - zkušenosti investorů

.
web: www.mintos.com
Odpovědět
zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 252
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární trh - nabídky

Příspěvek od zbynhu » 07 kvě 2019, 08:59

tango píše:
07 kvě 2019, 01:03
A zkrachovalo jich tu vic, nez jen Eurocent? Neboo tom se mluvi nejvic?
Zatim pouze Eurocent. Osobne bych ale rekl, ze uz je to davno a investori zapomneli (respektive vetsina z nich to nezazila).
Az jednou padne dalsi poskytovatel, tak leckteri zaplacou. Snad mezi nimi nebudu i ja...

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 07 kvě 2019, 09:54

zbynhu píše:
07 kvě 2019, 08:59
tango píše:
07 kvě 2019, 01:03
A zkrachovalo jich tu vic, nez jen Eurocent? Neboo tom se mluvi nejvic?
Zatim pouze Eurocent. Osobne bych ale rekl, ze uz je to davno a investori zapomneli (respektive vetsina z nich to nezazila).
Az jednou padne dalsi poskytovatel, tak leckteri zaplacou. Snad mezi nimi nebudu i ja...
k tomu by se dalo pouze říct že není otázka jestli, ale kdy. stačí se podívat na vývoj startupů v čr, nespočet jich praskne, tak proč jinde by to mělo být jinak.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 216
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - zkušenosti investorů

Příspěvek od Jan » 07 kvě 2019, 10:12

MirEgg píše:
07 kvě 2019, 00:19
romancik píše:
06 kvě 2019, 14:07
Také zkouším zvednout výkonnost portfolia, prodat půjčky, co mám za 12% a koupit za 13 či 14%.
Dělám to podobně a bez slevy (kdyžtak to vytrpím, než mít ztrátu), teď aktuálně s Credistarem - prodávám 12% a kupuji 13% a s Capital Service, prodávám 12,5% a kupuji 14%. Taková obměna v rámci poskytovatelů.
Co jsem nepochopil, tak mi dneska někdo na SM nakoupil Credity 12% a AI mi to obratem zainvestoval do Creditů 13% se stejnou splatností. Nevím proč to někdo vůbec na SM kupuje (nebyl to špatně nastavený AI, někdo to prostě cíleně koupil :o ), když na PM má lepší nabídku. Ale co, pro mě dobře 8-)
Také jsem to dělával. Ale teď už to moc nehrotím. Jednak je to časový náklad, ale čeho se obávám víc je, že pokud dojde k poklesu výnosů na PM a zpětným odkupům ze strany poskytovatelů, tak pak jsou výše výnosové půjčky odkupovány přednostně. Takže třeba model - dnes na SM prodáš 13%, koupíš 14% a za nějaký čas Ti tu 14% vykoupí a jediná adekvátní náhrada na PM bude třeba jen 12%.
Teď jsou maximální výnosy 15,5% u Dinera, 14% u mid-ranking společností (Capital Service, Express Credit), ale pokud se nepletu, byla tu i situace, že šroty byly za 12% a něco trochu lepšího ještě za méně. A třeba Lenda 11,1% se na SM prodávala s bonusem...
Takže svým způsobem chápu, že pokud někdo nehrotí výnos, tak radši koupí zajeté 12% než čerstvé 13%.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)
---
Mintos referral: www.mintos.com/cs/ref/8S41UT
---

MirEgg
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 75
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 08 kvě 2019, 09:32

tango píše:
07 kvě 2019, 00:58
MirEgg píše:
06 kvě 2019, 01:19
tango píše:
04 kvě 2019, 14:28
Tak z namatkoveho prehledu mi ale vyplyva, ze vse kratkodobe (tak do 12 mesicu) je proste "srot". Je to tak? :?:
Ruský Lime Zaim má půjčky od 16 do 30 dnů za 13% p.a. Většina skončí splacená později (třeba jen jeden den, ale už to je "zpoždění"), některé na BBG. Ale podle papírů vypadá společnost zdravě a hodnocení má 73/B, což je více než slušné ;)
Lime Zime mi prave pada do prodleni :shock:
No vždyť to píšu, že většina skončí splacená později nebo až v BBG. Někteří trpí, když vidí, že půjčka není splacená včas, já netrpím a trpělivě čekám na BBG :mrgreen:
tango píše:
MirEgg píše:
tango píše:
04 kvě 2019, 14:28
Kvalitnejsi poskytovatele od hodnoceni cca 50 nahoru (pro zjednoduseni jsem se koukala nabidku pres rating A, A+, A-, B) poskytuji prave od tech zhruba 3 let (ale spise 4-5 let). Sem tam se najde 1-2 pujcky na 12, 18 nebo 24 mesicu. Ale je jich tak malo, ze to nestoji za rec.
Za řeč nestojí ty doby splatností - drtivá většina dlouhodobých půjček je splacena předčasně nebo vykoupena v rámci BBG. :!: Pozor na kazašské půjčky ID Finance, ty se mi až "nezdravě" splácely podle splátkového kalendáře. Nezdravě proto, že to byly zrovna ty úročené jen 9% p.a. :lol: Ale zbavil jsem se jich se slevou na SM.
Já třeba beru jen od hodnocení 70, plus Cream (60) a Capital (65), protože v některých měnách se do nich investovat prostě musí. A v GEL mám ještě shnilou třešničku (34) Lendo, ale to je pár drobných a zatím jsem s Lendem problém neměl :ugeek:
Vazne? Me ty dlouhodobe pujcky prave odrazovaly - ze uvážu penize na moc dlouho. Jak "brzy" (po kolika mesisich) byvaji podle tvych zkusenosti takove pujcky predcasne splacene?

Moc ocenuji tipy, dekuji. Capital a Cream tedy taky casto splaceji driv? No a jestli ti nevadi se podelit - ve terych menach se do nich investovat musi? :) Samozrejme respektuji, pokud si to chces nechat pro sebe. A jakekoliv jine tipy, rady ocenim a predem dekuji. :)
Tak třeba estonský Credistar, víc než 80% ukončená do půl roku, většina tak 1-2 měsíce, aktuální rekordmany mám 5 měsíců...

Já se rád podělím, ale takové statistiky a rady by ti měl dávat ten, přes kterého jsi se na Mintosu zaregistrovala :P
Capital ano, Cream nemám až tak moc. Bylo to myšleno tak, že třeba v PLN jsou kromě šrotu jen 3 lepší poskytovatelé Creditstar, Aasa a Capital Service. V GEL si člověk nevybírá, tam je jen ID, Cream a Lendo - ale tam mám pár stovek spíš jen tak pro zábavu :D A Cream je samozřejmě taky v CZK, takže volky nevolky, když chceš diverzifikaci, tak ho kromě Creditu brát musíš ;)

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 09 kvě 2019, 06:59

MirEgg píše:
08 kvě 2019, 09:32
Tak třeba estonský Credistar, víc než 80% ukončená do půl roku, většina tak 1-2 měsíce, aktuální rekordmany mám 5 měsíců...
Creditstar to protáčí jak na matech :D docela mě štve každej den odkoupeno tak za 100-150 € z šesti poskytovatelů do který investuji to dělaj pouze oni. A mogo s bondama, který čekám kdy zase upíšou za dvacet milionů a spadnou výnosy o dvě procenta :idea:

MirEgg
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 09 kvě 2019, 10:40

mailo píše:
09 kvě 2019, 06:59
MirEgg píše:
Creditstar to protáčí jak na matech :D docela mě štve každej den odkoupeno tak za 100-150 € z šesti poskytovatelů do který investuji to dělaj pouze oni. A mogo s bondama, který čekám kdy zase upíšou za dvacet milionů a spadnou výnosy o dvě procenta :idea:
Polský Capital Service taky trochu točí, nejstarší aktuální rekordman má u mě zatím necelé 3 měsíce, 30% ukončené po měsíci, dvou... Mně to naopak vyhovuje, umožňuje to pružněji reagovat na aktuální nabídku.
Mogo už neberu, půjčky neúročené po splatnosti mě nelákají :D

Nell
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nell » 10 kvě 2019, 13:53

Ahoj, nově jsem se přidala na Mintos, zkouším to zatím s minimální částkou a vrtá mi hlavou taková blbina - Mintos mi dovolí převést z eura na CZK skoro všecky peníze, až na jeden jediný cent. Takže 11.66 euro mi to pustí, ale 11.67 ne :lol: Stejně tak 23.31 je v pohodě, 23.32 ale ne. Přitom je tam mám. Věděl by někdo, proč to je?

A stalo se někomu, že mu připsali dvakrát peníze jako bonus za přičlenění - a pak mu jedny odečetli? :D To ten jeden případ byl omylem, nebo co? :lol: Dík!

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 10 kvě 2019, 14:15

Nell píše:
10 kvě 2019, 13:53
Ahoj, nově jsem se přidala na Mintos, zkouším to zatím s minimální částkou a vrtá mi hlavou taková blbina - Mintos mi dovolí převést z eura na CZK skoro všecky peníze, až na jeden jediný cent. Takže 11.66 euro mi to pustí, ale 11.67 ne :lol: Stejně tak 23.31 je v pohodě, 23.32 ale ne. Přitom je tam mám. Věděl by někdo, proč to je?

A stalo se někomu, že mu připsali dvakrát peníze jako bonus za přičlenění - a pak mu jedny odečetli? :D To ten jeden případ byl omylem, nebo co? :lol: Dík!
Zřejmě zaokrouhlování. V xls souboru jsou hodnoty nezaokrouhlené, tak tam by to mohlo jít vydedukovat.
Ne, nestalo.
Mám zkušenosti s:
---
---

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 10 kvě 2019, 14:19

je tak , někdy když ručně investuješ tak poslední setina centu taky nelze ezainvestovat, sice jakoby je ale hodnota může být 0,0085 což je 0,01 pro rozhraní ale ne pro investici

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 10 kvě 2019, 14:20

Nell píše:

Ahoj a vitej. Preju hodne uspechu v investovani :)

Prevod a vyber o 0,01 mene je dan tim, ze se zaokrouhluje. Ve skutecnosti mas na uctu napr. 11,656 EUR, ale system ukazuje zaokrouhlene 11,66 EUR. To pak nejde zadat, protoze ackoliv zaokrouhlene, tak se pocita s presnou castkou. Stejne se to stava, kdybys treba chtela zainvestovat komplet vse, nekdy to ten deseticent nepusti...

S tim bonusem dvakrat a pak jednom odecteni jsem o nikom jinem zatim neslysel, budes unikat;)

Nell
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nell » 10 kvě 2019, 15:10

zbynhu píše:
10 kvě 2019, 14:20
Nell píše:

Ahoj a vitej. Preju hodne uspechu v investovani :)

Prevod a vyber o 0,01 mene je dan tim, ze se zaokrouhluje. Ve skutecnosti mas na uctu napr. 11,656 EUR, ale system ukazuje zaokrouhlene 11,66 EUR. To pak nejde zadat, protoze ackoliv zaokrouhlene, tak se pocita s presnou castkou. Stejne se to stava, kdybys treba chtela zainvestovat komplet vse, nekdy to ten deseticent nepusti...

S tim bonusem dvakrat a pak jednom odecteni jsem o nikom jinem zatim neslysel, budes unikat;)
Ahoj, aha, díky moc, tak teď už to aspoň dává smysl! :D Totiž investovat mi to šlo komplet, tak mě to zarazilo :lol:

Tak to je dobrý, já musím mít vždycky něco extra :lol:

Díky za přání, snad to půjde dobře - nápodobně :)

moridess
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moridess » 10 kvě 2019, 21:23

Ahoj,
zrovna dneska jsem taky dostal připsaný bonus za doporučení a hned potom jsem o půlku přišel. V Account Statement to mám zvlášť jako "Deposits = X" a "Reversed deposits = -x/2". Zvláštní :)

Aliverex
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aliverex » 10 kvě 2019, 23:24

Mám úplně to samé.
+ 7eu jako vklad a pak odečteno -3,5eu jako Anulovaný vklad.
A druhá půlka 3,5 mám v dostupných fin. prostředcích ale v odměnách z kampaní to není jako minulej měsíc :shock:

mailo
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mailo » 15 kvě 2019, 06:43

dnes se mi objevila půjčka od iute v 60+ spoždění, ale když se podívám na rozložení dle BB garance tak 100% mám s BB garancí, stalo se to již někomu? nebo je tam nějaký nedostatek ve vyřízení BB??

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 15 kvě 2019, 07:35

mailo píše:
15 kvě 2019, 06:43
dnes se mi objevila půjčka od iute v 60+ spoždění, ale když se podívám na rozložení dle BB garance tak 100% mám s BB garancí, stalo se to již někomu? nebo je tam nějaký nedostatek ve vyřízení BB??
Stalo se mi to taky a s různými poskytovateli.
Ono je to do očí bijící, když hned na první stránce vidíš, že máš najednou nějaké investice v 60+ a přitom třeba víš, že do půjček bez BBG vůbec neinvestuješ.
Ale k výkupu v mých případech došlo jen s denním zpožděním (60+1), takže jsem to dál neřešil a bral to jako drobný bug.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 15 kvě 2019, 12:01

V noci proběhl brutální výkup na CZK Mintosu. Jednalo se pouze o zpožděné půjčky. Výkup proběhl tak, že z mnohých (možná většiny) půjček mi malá částka (řády jednotek případně desítek kč) zůstala v rozvaze. V podstatě se jednalo o 1/3 portfolia. Díky tomu poklesla i nabídka na SM (kde se poslední dobou občas dalo sehnat i něco za 6%).
Co to znamená ovšem netuším.
Mám zkušenosti s:
---
---

Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Reputace: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boží mlýn » 15 kvě 2019, 17:57

Pro mě to znamená jediné. CZK Mintos dál ignorovat ;-)

MirEgg
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MirEgg » 15 kvě 2019, 23:40

Jan píše:
15 kvě 2019, 12:01
V noci proběhl brutální výkup na CZK Mintosu. (...)
Co třeba, že je po výplatách a dlužníci splatili co mohli? ;) Možná brali i nějaké čtvrtletní bonusy...

tango
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tango » 16 kvě 2019, 01:05

MirEgg píše:
tango píše:
MirEgg píše:

Za řeč nestojí ty doby splatností - drtivá většina dlouhodobých půjček je splacena předčasně nebo vykoupena v rámci BBG. :!: Pozor na kazašské půjčky ID Finance, ty se mi až "nezdravě" splácely podle splátkového kalendáře. Nezdravě proto, že to byly zrovna ty úročené jen 9% p.a. :lol: Ale zbavil jsem se jich se slevou na SM.
Já třeba beru jen od hodnocení 70, plus Cream (60) a Capital (65), protože v některých měnách se do nich investovat prostě musí. A v GEL mám ještě shnilou třešničku (34) Lendo, ale to je pár drobných a zatím jsem s Lendem problém neměl :ugeek:
Vazne? Me ty dlouhodobe pujcky prave odrazovaly - ze uvážu penize na moc dlouho. Jak "brzy" (po kolika mesisich) byvaji podle tvych zkusenosti takove pujcky predcasne splacene?

Moc ocenuji tipy, dekuji. Capital a Cream tedy taky casto splaceji driv? No a jestli ti nevadi se podelit - ve terych menach se do nich investovat musi? :) Samozrejme respektuji, pokud si to chces nechat pro sebe. A jakekoliv jine tipy, rady ocenim a predem dekuji. :)

Já se rád podělím, ale takové statistiky a rady by ti měl dávat ten, přes kterého jsi se na Mintosu zaregistrovala :P
Capital ano, Cream nemám až tak moc. Bylo to myšleno tak, že třeba v PLN jsou kromě šrotu jen 3 lepší poskytovatelé Creditstar, Aasa a Capital Service. V GEL si člověk nevybírá, tam je jen ID, Cream a Lendo - ale tam mám pár stovek spíš jen tak pro zábavu :D A Cream je samozřejmě taky v CZK, takže volky nevolky, když chceš diverzifikaci, tak ho kromě Creditu brát musíš ;)
Diky moc :-) Njn, clovicek co me nalakal na Mintos jede v tech 30-dennich pujckach. S dlouhodobymi nema zadne zkusenosti, proto se ptam. Dal mi sice odkaz na registraci, ale "bonus" jsme nedostali, protoze nevedel, kolik minimalne musim investovat a dokdy. No a ja, nez jsem se rozkoukala, bylo pozde. Tak asi tak :D :lol:
Tak jeste jednou diky za nasdileni zkusenosti - hlavne, kde se to dlouhodobe moc neohreje a spis se vykupuje :-)

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 16 kvě 2019, 13:13

MirEgg píše:
15 kvě 2019, 23:40
Jan píše:
15 kvě 2019, 12:01
V noci proběhl brutální výkup na CZK Mintosu. (...)
Co třeba, že je po výplatách a dlužníci splatili co mohli? ;) Možná brali i nějaké čtvrtletní bonusy...
To se mi nezdá. Za cca 1,5 roku, co jsem na Mintosu se nic podobného nestalo. Já jsem to do detailu nestudoval, ale je dost možné, že v uplynulých dnech/týdnech byly naopak tyto "výkupy (jsou to standardní "principial received", byť (aspoň zatím) pouze u zpožděných půjček)" nižší. Ale těžko soudit. CZK Mintos mi nějak jel, pak někdy na jaře se to zadrhlo, nebylo kde do čeho investovat. A naopak poslední týden či tak se to nebývale rozjelo. Takže ani moc netuším, jaké toky bych měl čekat (a řešit/studovat se mi to nechce).

Jinak dnes repete, opět výkup zpožděných půjček, byť v o něco menší míře.
Mám zkušenosti s:
---
---

Odpovědět