Stránka 1 z 1

Bondora.com

Napsal: 21 bře 2016, 16:58
od sollar
bondora.png
bondora.png (14.17 KiB) Zobrazeno 7620 x
[/url]

Re: Investoři

Napsal: 09 kvě 2016, 21:54
od sollar
Investování na Bandoře od roku 2012

Narazil jsem na zajímavý článek, kde investor popisuje investování na Bandoře od roku 2012 s výnosem 24,6%.

http://www.p2p-banking.com/process/defa ... #more-4940

Re: Investoři

Napsal: 27 zář 2016, 10:17
od Finlord
Hezké odpoledne, zapomněli jsme informovat o Bondoře.

Před týdnem vydali své statistiky:
https://www.bondora.com/blog/bondora-po ... mber-2016/
Uvedené statistiky jsou dle našho názoru nadhodnocení, viž shrnutí naši výkonosti za srpen:
https://finlord.cz/2016/09/nase-investi ... u-zisk-06/

Ještě více nás ale zaujal nový referral program:
https://www.bondora.com/blog/earn-hundr ... s-bondora/
Ten, kdo doporučí kamaráda, získá 5 % vkladu. A doporučený dostane 5 EUR.

A to je vskutku hodně (třeba Mintos má referral 1+1). Zdá se, že Bondora potřebuje rychle nahnat nové investory. Možná už tuší nějaké problémy :(
Poslední statistiky ukazují že Bondora dělá měsíčně objem 2,7 mil. EUR, což je třetina oproti Mintosu a Twinu. Také meziroční nárůst objemu poskytnutých úvěrů je neporovnatelně slabší. A hodně znepokojivý je i vývoj primárního trhu Bondory - teď je na něm 6 úvěrů. Byly časy, kdy se na primárním trhu nacházely desítky úvěrů.
http://www.p2p-banking.com/countries/ge ... gust-2016/

My už peníze z Bondory postupně stahujeme. V nejbližších měsících budeme platformu sledovat ještě pozorněji.

Re: Investoři

Napsal: 24 říj 2016, 13:34
od Finlord
Od 1. listopadu už na Bondoře nebude možné investovat manuálně na primárním trhu :(. Jenom autoinvest, což je vzhledem k absenci nějaké Buyback garance docela špatné. Investoři holt budou muset věřit, že Bondora nebude manipulovat s parametry jednotlivých půjček, aby je střelila v sektoru nejaktivnějších "autoinvesťáků"
https://www.bondora.com/blog/primary-ma ... ember-1st/

A statistiky vývoje platformy nejsou žádné terno:
https://www.bondora.com/en/public-statistics

Re: Investoři

Napsal: 24 říj 2016, 13:58
od Joshua
To je nepříjemná zpráva, předpokládám, že hodně lidí bude peníze stahovat. Pokud budete patřit mezi ně, tak přeji hodně štěstí. Já tam neinvestuji, proto se jen ze zvědavosti zeptám, zda tento krok platforma nějak odůvodnila. Žil jsem navíc v domnění, že nemožnost manuálního investování už je na Bondoře dávno skutečností.

viz zpráva před rokem: https://winpes.cz/bondora-mrtva/

Re: Investoři

Napsal: 24 říj 2016, 18:51
od Finlord
Joshua píše:To je nepříjemná zpráva, předpokládám, že hodně lidí bude peníze stahovat. Pokud budete patřit mezi ně, tak přeji hodně štěstí. Já tam neinvestuji, proto se jen ze zvědavosti zeptám, zda tento krok platforma nějak odůvodnila. Žil jsem navíc v domnění, že nemožnost manuálního investování už je na Bondoře dávno skutečností.

viz zpráva před rokem: https://winpes.cz/bondora-mrtva/
Defacto už manuální investování na Bondoře moc nefungovalo, protože autoinvesty v průběhu deseti minut od uveřejnění spolkly nové úvěry. Na manuální investování zbyly jenom nejrizikovější úvěry se špatnými parametry, které si investoři v autoinvestech logicky nevolí. Postupně peníze stahujeme. Jsou lepší P2P platformy a investice na klasických burzovních trzích :)

Re: Investoři

Napsal: 09 kvě 2017, 00:15
od Martin DN
Po zavedení autoinvestu na Bondoře šly procenta zhodnocení níže, ale i tak stále držím 19%, což je oproti většině P2P půjček silný nadprůměr, takže za mě Bondora má smysl ;)

Re: Investoři

Napsal: 10 kvě 2017, 15:03
od Finlord
Martin DN píše:Po zavedení autoinvestu na Bondoře šly procenta zhodnocení níže, ale i tak stále držím 19%, což je oproti většině P2P půjček silný nadprůměr, takže za mě Bondora má smysl ;)
19 % je číslo, které počítá Bondora anebo to počítáte ručně jako přijaté úroky / nominál půjček? Výpočet od Bondory docela nadhodnocuje reálné výsledky zejména na počátku investování. Tento problém lze vidět i na kumulativních statistikách, kde XIRR stále klesá:
https://www.bondora.com/en/public-statistics
Pokles XIRR není způsoben tím, že jsou nižší úrokové míry u nových půjček, ale že se staré půjčky nesplácejí.
Ať nejste pak nepříjemné překvapen, že držíte hromadu nedobytných pohledávek. :(

Re: Bondora.com

Napsal: 09 srp 2018, 15:21
od Joshua
Donedávna jsem se docela spoléhal na recenze skrze TrustPilot. Bohuže Bondora s ratingy a komentáři silně manipuluje. Z mé strany tedy jen důrazné upozornění - opatrně na Bondoru.

V Trustpilot mají 3x více recenzí, než Mintos, největší platforma Evropy. A ještě si ty inteligenti našvindlovali výrazně vyšší hodnocení, než na které mají. Na to, že cca rok zpátky na tom byli hodně mizerně (myslím že pod 5.0/10)...

https://www.trustpilot.com/review/www.bondora.com

Re: Bondora.com

Napsal: 15 led 2019, 14:19
od zbynhu
Bondora chysta jazykove mutace a vetsi promo po CR.

https://www.e15.cz/byznys/finance-a-ban ... ci-1355297

Re: Bondora.com

Napsal: 17 led 2019, 15:47
od P2P_Ronie
Ahoj všem,

omlouvám se za možná blbý dotaz, ale mám nějaké prostředky na Bondoře, uvažuju o jejich výběru a přesměrování jinam (Mintos / akcie), jenže moc nevím jak (nedaří se mi v tom zorientovat). Funguje tam ten autoinvest a prostředky, které můžu vybrat, proto aktuálně odpovídají pouze 0,5 EUR.

Chápu, že je asi varianta to prodat na sekundáru. To se mi kvůli poplatku moc nechce. Na peníze extra nespěchám. Rozumím teda správně, že stačí "pozastavit" portfolio managera - autoinvest přestane došlé peníze reinvestovat a já je budu moct postupně vybírat?

Díky za jakýkoli tip a pěkný den