Afranga - zkušenosti investorů


web: www.afranga.com
Odpovědět
Vydra1
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 39
Registrován: 03 dub 2019, 16:08
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Afranga

Příspěvek od Vydra1 » 19 kvě 2021, 20:03

Taky mi to prislo divne, ze by najednou Fio bank uctovali poplatek z europlatby. Posilam si tez eura do EstateGuru a do Mintosu a zadny poplatek si neberou. Afranga support mi dnes po overeni spravnosti platebnich udaju psal, ze platbu nedostali a jenom jako mozne vysvetleni poukazali na pripadny poplatecek. Tak jsem chvili zauvazoval, jesli to neni tim, ze zeme prijemce neni v eurozone (zatimco treba Mintos je). Ale z toho omylu jste me vyvedli. Tak to tedy risknu s vetsi platbou, v nejhorsim se zase vrati.

tomaso1980
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 711
Registrován: 24 bře 2018, 17:37
Reputace: 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Afranga

Příspěvek od tomaso1980 » 19 kvě 2021, 20:13

Fio má myslím 2 typy plateb, jedny zadara (asi SEPA) a druhý typ je klasická zahraniční platba...a tam se možná něco platí....ale já do Bulharska posílal vždy přes revolut jenom...

Vydra1
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 39
Registrován: 03 dub 2019, 16:08
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Afranga

Příspěvek od Vydra1 » 20 kvě 2021, 20:07

Tak potvrzeno, ze jediny problem byl v zaslane castce. Pripsano a nasledne zainvestovano celych posilanych 14 E, zadne feecko. Skvele je, ze jeste za urok 16,8 %. Na Bondsteru, kde jiz neinvestuju, jsem udelal dobrou zkusenost se StickCreditem, tak si to lajstnu i tady...ovsem radeji jen v radu desitek ojro. Obavam se, ze nadchazejici krize nejvice zatoci s mekkym balkanskym podbriskem Evropy...

Drmla
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1217
Registrován: 05 říj 2020, 20:03
Reputace: 423
Kontaktovat uživatele:

Re: Afranga

Příspěvek od Drmla » 20 kvě 2021, 20:38

Ona už přichází zase nějaká krize?

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Afranga

Příspěvek od Jan » 20 kvě 2021, 20:48

Vydra1 píše:
20 kvě 2021, 20:07
Tak potvrzeno, ze jediny problem byl v zaslane castce. Pripsano a nasledne zainvestovano celych posilanych 14 E, zadne feecko. Skvele je, ze jeste za urok 16,8 %. Na Bondsteru, kde jiz neinvestuju, jsem udelal dobrou zkusenost se StickCreditem, tak si to lajstnu i tady...ovsem radeji jen v radu desitek ojro. Obavam se, ze nadchazejici krize nejvice zatoci s mekkym balkanskym podbriskem Evropy...
Rád bych se zeptal na detaily "nadcházející krize"? Upřímně řečeno, mě úplně nic, co by mělo být nějak specificky devastující pro Balkán, nenapadá. No, i když, nějaké konstrukty by se vytvořit asi daly...
A, aniž bych chtěl být jakkoliv útočný, tak si říkám - pokud "desítky" EUR, tak při 100E je zisk cca 17E/rok, v případě že by půjčky byly s nižším úrokem, tak rozdíl budou jednotky EUR. Pokud bych předpokládal, že většina zdejších návštěvníků má alespoň průměrný plat, pak mi toto přijde naprosto marginální a v podstatě neúměrné časové investici (pokud je tedy cílem zisk)...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Drmla
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1217
Registrován: 05 říj 2020, 20:03
Reputace: 423
Kontaktovat uživatele:

Re: Afranga

Příspěvek od Drmla » 20 kvě 2021, 23:21

Takže si myslíš, že jsme tu, coby republikový vzorek, nadprůměrní svými příjmy? To si teda nemyslím. Rozložení tu bude úplně stejné, jako v obecné populaci. Dneska investuje každý, komu zbývá aspoň pár korun. Já taky z rodinného rozpočtu ušetřím minimum na investice, ale to snad neznamená, že bych se na to měl vykašlat. Když už nic jiného, tak se snažím trochu vzdělávat a zatahovat do toho děcka. Těm se ty znalosti snad budou v životě hodit a získají k investování kladný vztah. Ale to už je dost OT :oops:

Vydra1
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 39
Registrován: 03 dub 2019, 16:08
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Afranga

Příspěvek od Vydra1 » 21 kvě 2021, 00:20

Je to tak, v soucasnosti je optimalni sve investicni portfolio rozsirovat. Moje osobni strategie je ta, ze si vytvarim velmi pestre diverzifikovane ptfl. od nemovitosti a akcii pres ETFka, dluhopisy, az po P2P&P2B rozvrstvene napric obory a ruznou geografickou pusobnosti - a to jsem pouze investicni samouk a pokrocily rocnik. V posledni dobe pandemie pozvolna presouvam finance z P2P pujcek do akcii a ETF.- Nejsem makroekonom, ale domnivam se bohuzel, ze skutecna recese nas teprve ceka, az skonci program statnich podpor, ktere drzelyy nad vodou spoustu podniku, zivnosti a nerentabilnich pracovnich mist. Lze ocekavat velkou miru inflace diky dalsimu prilivu levnych penez do obehu a bezprecedentnimu zdrazovani, ktere nas ceka, protoze podniky a zivnostnici musi sve ztraty nejak nahradit a ekonomicky prezit.Rovnez mira nezamestnanosti vyrazne poroste. Je to dost chmurny scenar, ale soudim, ze je nutne se na nej pripravit. Nastroje vlady v hlubokem deficitu a CNB jsou hodne limitovane a jsou schopny tyto nasledky pouze do urcite miry zmirnit.- A pokud jde o Balkan, myslim si svoje a je to jen muj nazor. Balkan se uz 150 let prirovnava k neklidnemu sudu strelneho prachu. S nadsazkou maly Blizky vychod. Valky s Osmanem, serie balkanskych valek poc. 20.stol., vybuch 1.svet.valky, Ustasovska genocida, krvavy rozpad Jugoslavie...Recko jen diky EU a eurozone uplne nezkrachovalo. Rumunsko a Bulharsko. Dnes dve nejchudsi zeme EU s vys.mirou korupce.Bulharsko svou zem.strukturou s minimem zastoupeni prumyslu. Kdo asi lepe ustoji nastalou krizi: fiskalne bohate zeme Zapadu nebo zaostale hospodarstvi Bulharska s minimem investic a generujici tomu odpovidajici zisk a z neho danovy rozpocet ? I pres stavajici dotace a pobidky. Netvrdim, ze se bulharske hospodarstvi zhrouti nebo budou predluzeni, ale pokud bude vazna krize, nemusi mit k dispozici takove ochranne nastroje jako vyspele zeme a muze se to projevit mj. i na kvalite mistni meny a poskytnutych uveru.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Afranga

Příspěvek od Jan » 21 kvě 2021, 11:36

Drmla píše:
20 kvě 2021, 23:21
Takže si myslíš, že jsme tu, coby republikový vzorek, nadprůměrní svými příjmy? To si teda nemyslím. Rozložení tu bude úplně stejné, jako v obecné populaci. Dneska investuje každý, komu zbývá aspoň pár korun. Já taky z rodinného rozpočtu ušetřím minimum na investice, ale to snad neznamená, že bych se na to měl vykašlat. Když už nic jiného, tak se snažím trochu vzdělávat a zatahovat do toho děcka. Těm se ty znalosti snad budou v životě hodit a získají k investování kladný vztah. Ale to už je dost OT :oops:
Ano, myslím. Minimálně z toho důvodu, že tu asi nebude moc lidí (výrazně) nízkopříjmových, takže se průměr posune. Tím ale neříkám, že by tu měli převažovat třeba jedinci prvního decilu.
Stejně tak bych hádal, že tu třeba bude menší zastoupení lidí bez maturity, než v obecné populaci. Ale to už je opravdu jen odhad.
Vydra1 píše:
21 kvě 2021, 00:20
Je to tak, ...
Díky.
Recese (nebo deprese) už zní podstatně lépe než krize. A hlavně je pravděpodobnější/rozložením v čase četnější.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Afranga

Příspěvek od Namor » 27 kvě 2021, 08:30

Afranga přidala dnes další balík nových půjček ke koupi:
- ca. 1400 nových půjček
- vše za stejný úrok jako dosud = 16,8%
Obavy, že by příliv investorů skoupil vše, se zatím nenaplňuje (dnes v nabídce 3085 půjček k investici).
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Afranga

Příspěvek od Namor » 03 čer 2021, 08:36

Afranga 2.6.2021 přidala další balík ca. 800 půjček a tyto mají lehce nižší úrok - 16,4% oproti starším 16,8%.
Zdá se mi, že nastala rovnováha - objem investorských peněz a objem nabízených půjček. Na svém facebooku mají poslední info z dubna, že získali 1 Mio EUR a pak již nic.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

tomaso1980
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 711
Registrován: 24 bře 2018, 17:37
Reputace: 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Afranga

Příspěvek od tomaso1980 » 03 čer 2021, 20:53

Namor píše:
03 čer 2021, 08:36
Afranga 2.6.2021 přidala další balík ca. 800 půjček a tyto mají lehce nižší úrok - 16,4% oproti starším 16,8%.
Zdá se mi, že nastala rovnováha - objem investorských peněz a objem nabízených půjček. Na svém facebooku mají poslední info z dubna, že získali 1 Mio EUR a pak již nic.
Škoda, že to klesá...ale dalo se to čekat. Ještě se da vychytat půjčky za 16.8, ale já už jich mám plny kotel, takže navyšovat už asi stejně nechci...snažil jsem se zafixovat půjčky na dva roky , ale spoustu z půjček mám třeba jen na rok nebo tak něco.

Drmla
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1217
Registrován: 05 říj 2020, 20:03
Reputace: 423
Kontaktovat uživatele:

Re: Afranga

Příspěvek od Drmla » 03 čer 2021, 21:31

To já naopak vyčkávám na SM. Protože něco, co se financuje za 16%, je mega riskantní a chci mít možnost rychle vypadnout nebo minimálně měnit velikost investice.

tomaso1980
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 711
Registrován: 24 bře 2018, 17:37
Reputace: 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Afranga

Příspěvek od tomaso1980 » 03 čer 2021, 23:08

Až se to zajede, tak klesnou úroky někam na 14 procent, to nekde psali. Pak zjistí, že to investoři koupi i za 11 procent a tam to někde zůstane.. to je můj tip. Lidi si zvyknou, že není jen mintos a můžou investovat i tady třeba. Jediný co se mi nelíbí na Stick creditu je že to sídlí někde v nějakém středně velkem městě...něco jak dejme tomu jako když je Proficredit v Pardubicích nebo tak...

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Afranga

Příspěvek od Namor » 04 čer 2021, 13:51

Drmla píše:
03 čer 2021, 21:31
To já naopak vyčkávám na SM. Protože něco, co se financuje za 16%, je mega riskantní a chci mít možnost rychle vypadnout nebo minimálně měnit velikost investice.
Máš nějaká konkrétní fakta, o které jsou tvé obavy opřeny? Mně se výše úroků nezdá jako automatický signál risku. Pokud bych postupoval dle této logiky, tak by např. Zenka, Express Credit, Finclusion ... na Mintosu byli vůči StickCreditu extra safe. Přitom to vidím právě naopak.

Ten SM odhaduji spíše na dlouho. Najednou je ticho po pěšině, ale můžeš zkusit kontaktovat podporu, třeba něco naznačí.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Drmla
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1217
Registrován: 05 říj 2020, 20:03
Reputace: 423
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Afranga

Příspěvek od Drmla » 04 čer 2021, 14:15


Namor píše:
Drmla píše:
03 čer 2021, 21:31
To já naopak vyčkávám na SM. Protože něco, co se financuje za 16%, je mega riskantní a chci mít možnost rychle vypadnout nebo minimálně měnit velikost investice.
Máš nějaká konkrétní fakta, o které jsou tvé obavy opřeny?
No samozřejmě. Základní ekonomické principy platné po tisíciletí.

Jinak bych srovnával srovnatelné. Za jaký úrok bys půjčil express credit na jejich vlastní platformě někde v Africe nebo kde to sídlí?

tomaso1980
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 711
Registrován: 24 bře 2018, 17:37
Reputace: 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Afranga

Příspěvek od tomaso1980 » 05 čer 2021, 13:48

Mě připadá Stick credit Bulharsko bezpečnější než Express credit Afrika. A to že na mintosu má expres credit o nekolik procentních bodů nižší úrok tak na tom nic neměni....Stick credit je teď můj top loan originator, mám v něm ca 20 procent svých P2P investic.. z toho většina na afranga, ale něco z minula ještě na bondsteru...nejvíc toho mám stále na mintosu, ale tam to mám nějak rozhozený do vseho možného...ale poslední dobou se tam nic rozumnýho nad 10 procent nedá najít...

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Afranga

Příspěvek od Namor » 14 čer 2021, 15:58

Dnesni odpoved supportu Afrangy na moji otazku, kdy cekaji zavedeni Secondary marketu:
Our secondary market feature is currently being tested. Our development team expects it to be live somewhere around 30 days from now (indicative timeline).
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Afranga

Příspěvek od Namor » 25 čer 2021, 06:42

StikCredit doplňuje nové půjčky na Afrangu a to všechny za 16,4%. Sestup úroků se tedy zatím nekoná a půjček je dostatek - dnes ca. 2600 půjček, což by dle mého pozorování stačilo investorům určitě na 1 měsíc bez dalšího doplňování.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

tomaso1980
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 711
Registrován: 24 bře 2018, 17:37
Reputace: 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Afranga

Příspěvek od tomaso1980 » 26 čer 2021, 00:38

Chtěli po vás taky check na prani špinavých peněz...? Teď po mě chtějí roční příjem ze zaměstnání, název zaměstnavatele...ale jinak se to netvářil že by to bylo zablokovaný nebo něco...u mintosu chtěli detailní check až když jsem překročil 15 k eur...tady už to chtějí o dost dřív...

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Afranga

Příspěvek od zbynhu » 26 čer 2021, 07:09

tomaso1980 píše:
26 čer 2021, 00:38
Chtěli po vás taky check na prani špinavých peněz...? Teď po mě chtějí roční příjem ze zaměstnání, název zaměstnavatele...ale jinak se to netvářil že by to bylo zablokovaný nebo něco...u mintosu chtěli detailní check až když jsem překročil 15 k eur...tady už to chtějí o dost dřív...
Taky mi stejný mail dorazil. Byť je psaný ve velmi slušném duchu a k zablokování účtu než se vše doloží nedošlo, tak mě to uplně nepotěšilo.
Každopádně jsem jim odepsal, že zaslané prostředky nepocházejí ze zaměstnaneckého poměru, ale z jiných investic (na Afrangu jsem přesouval pouze prostředky z jiných P2P), tak jsem zvědavý, co přijde za odpověď.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti