Heavyfinance


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Heavyfinance

Příspěvek od Namor » 13 úno 2021, 09:10

heavyfinance.eu je mladá (*2020) litevská platforma nabízející investice do půjček farmářům zejména na pořízení zemědělské techniky. Touto technikou jsou pak úvěry ručeny.
https://heavyfinance.eu/

Jejich web poskytuje informace o podmínkách investování i jednotlivých projektech. Jedná se o půjčku konkrétní farmě přes platformu, tj. neplatí zde žádné buyback záruky. Úroky jsou odstupňovány dle výše investice. Zárukou je ručení zemědělkou technikou či jiným majetkem farmy, což je popsáno v projektu. V případě nesplácení je záruka prodána a investoři vyplaceni - zajišťuje platforma. Pokud by záruka nestačila pokrýt závazky, tak si další postup/vymáhání musí investoři zajistit sami.

S platformou udělal i interview explorep2p, kde je vyzpovídal a v závěru shrnul svůj vcelku optimistický náhled na platformu:
https://explorep2p.com/meet-heavyfinance/

Platforma je nová, proto nenabízí mnoho projektů a tyto jsou často brzo vyprodány. Zatím také není historie úspěšnosti projektů. Platforma chce expandovat a nabízet půjčky i v jiných zemích - v interview zmiňovali např. Bulharsko, Portugalsko.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Heavyfinance

Příspěvek od zbynhu » 16 úno 2021, 09:40

Zdá se, že pánové za Heavyfinance do toho poměrně šlapou, v letošním roce už nabídli příležitosti z jak avizovaného Bulharska, tak z Portugalska.

Na platformu jsem se podíval trochu podrobněji a pro případné zájemce připravil i přehledovou stránku na P2Ptrhu.
https://p2ptrh.cz/p2p-platformy/heavyfinance/
Pokud by byl na platformě někdo aktivní, budeme rádi za krátké shrnutí investorských dojmů.

Prezentace platformy s vypíchnutím vývoje v roce 2020 je ke stažení tady.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Heavyfinance

Příspěvek od zbynhu » 10 bře 2021, 07:34

Heavyfinance publikuje auditovanou výroční zprávu za rok 2020.
https://heavyfinance.eu/articles/audite ... eport-2020
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Heavyfinance

Příspěvek od Namor » 10 bře 2021, 18:31

Nejsem aktivní investor na Heavyfinace, ale shodou okolností jsem projel diskusní vlákno k této platformě na německém fóru:
Tato platforma je litevská , a proto se řídí místními daňovými zákony, které stanovují, že se z každých úrokových příjmů se platí litevská daň 15%. Tj. pokud např. máte půjčku s 10%, tak vám jako investorovi je vyplaceno o 15% méně z těch deseti. reálné příjmy jsou tedy nižší, než uváděné.

Heavyfinance začal také (a možná právě proto) nabízet své půjčky přes Evoestate
https://evoestate.com/originators/
Evoestate je estonská platforma a estonské firmy jsou v Litvě od daní osvobozeny, proto investor do Heavyfinance přes Evoestate dostane úrok bez litevské srážky. Zda je to legální, neumím posoudit, ale admin německého blogu se zná se zakladatelem heavyfiance a zveřejnil svoji emailovou korespondenci s ním.

Kreativita prostě nezná hranic a pozor na litevské platformy :-)
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

nefachacenko
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 48
Registrován: 25 úno 2021, 15:52
Reputace: 17
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Heavyfinance

Příspěvek od nefachacenko » 10 bře 2021, 19:27

Mě by zajímalo proč zrovna Evoestste a ne třeba EstateGuru. 🤗
Ono je to možná prašť jako uhoď, ale nějaký důvod tam asi bude. 🤔
Teorie: Mám rád investice ve kterých vidím potenciál než rychlé peníze.
Praxe: Peníze nesmrdí.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Heavyfinance

Příspěvek od Joshua » 10 bře 2021, 20:46

nefachacenko píše:
10 bře 2021, 19:27
Mě by zajímalo proč zrovna Evoestste a ne třeba EstateGuru. 🤗
Ono je to možná prašť jako uhoď, ale nějaký důvod tam asi bude. 🤔
EvoEstate funguje jako agregátor, který se pohybuje na více (14) platformách a vyzobávají z tržišť jednotlivé nabídky, které nabízí k proinvestování. Fungují na jiném principu než EstateGuru.

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Heavyfinance

Příspěvek od Joshua » 08 dub 2021, 15:06

Pro zájemce - událost na YT: HeavyFinance 2021 Q1 review
odloženo na 21.4. 2021

https://www.youtube.com/watch?v=gg8gEWyvFbc

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Heavyfinance

Příspěvek od Cupi92 » 30 srp 2021, 18:51

HF rozjelo sérii videí "Meet the team", dávám sem link na první rozhovor, kdyby někoho více zajímali lidé za tímhle projektem a obecně koncept a smysl celé platformy.

https://www.youtube.com/watch?v=u4w9DJO ... NE3VirHHet

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Heavyfinance

Příspěvek od Cupi92 » 25 říj 2021, 16:03

HF prozatím funguje v Litvě, Lotyšsku, Bulharsku a Portugalsku, v blízké době se dá očekávat expanze do dalších evropských zemích, jmenovitě Polska, Rumunska a Španělska.

Půjčky jsou stále nabízeny se zajímavým výnosem (i více než 13 %), přičemž některé půjčky jsou odstupňované tak, že se zvyšující se investicí je investorovi nabízen vyšší úrok. Výhledově se očekává pokles výnosů na úroveň těsně pod 10 %, ale je to spíše výhled za několik let než něco v blízké budoucnosti.

V nedávné době se objevil první default, v této době začne právní proces, tak jsem zvědavý, jak si povedou v této oblasti.

Já do HF investuju přes EvoEstate a zatím mám dobrou zkušenost. Některé splátky jsou zpožděné, ale zatím vše časem splaceno. V této agrooblasti jsou pozdní splátky docela běžné. Dobré je, že k úroku se investorovi přičítá dalších 0,1 % úroku ze zpožděné půjčky denně. Na EE se docela často objeví půjčky na SM jen proto, že jsou pár dní (nebo třeba 2 týdny, ale to je ok) late, někdy i se slevou, nevadí mi takové na SM odebírat, naopak. Například jsem nakoupil a další den byla splátka doručena (prodávající v tomto případě nedostává nic, já celý naběhlý úrok).

Popis půjček je fajn, líbí se mi základní finanční ukazatele dlužníka, jako tržby a čistý zisk za poslední dva roky, debt-to-equity ratio. S ohledem na tato čísla, velikost půjčky a typ kolaterálu spolu s LTV se dá dobře odhadnout, jak riziková půjčka to asi bude. Navrhnul jsem podobný popis přidat i na platformu LendSecured.

Minulý týden byl investor day, odkaz zde https://www.youtube.com/watch?v=XGMf9LRH3Ao

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Heavyfinance

Příspěvek od Namor » 28 říj 2021, 20:36

Cupi92 píše:
25 říj 2021, 16:03
HF prozatím funguje v Litvě, Lotyšsku, Bulharsku a Portugalsku, v blízké době se dá očekávat expanze do dalších evropských zemích, jmenovitě Polska, Rumunska a Španělska.

Půjčky jsou stále nabízeny se zajímavým výnosem (i více než 13 %), přičemž některé půjčky jsou odstupňované tak, že se zvyšující se investicí je investorovi nabízen vyšší úrok. Výhledově se očekává pokles výnosů na úroveň těsně pod 10 %, ale je to spíše výhled za několik let než něco v blízké budoucnosti.

V nedávné době se objevil první default, v této době začne právní proces, tak jsem zvědavý, jak si povedou v této oblasti.

Já do HF investuju přes EvoEstate a zatím mám dobrou zkušenost. Některé splátky jsou zpožděné, ale zatím vše časem splaceno. V této agrooblasti jsou pozdní splátky docela běžné. Dobré je, že k úroku se investorovi přičítá dalších 0,1 % úroku ze zpožděné půjčky denně. Na EE se docela často objeví půjčky na SM jen proto, že jsou pár dní (nebo třeba 2 týdny, ale to je ok) late, někdy i se slevou, nevadí mi takové na SM odebírat, naopak. Například jsem nakoupil a další den byla splátka doručena (prodávající v tomto případě nedostává nic, já celý naběhlý úrok).

Popis půjček je fajn, líbí se mi základní finanční ukazatele dlužníka, jako tržby a čistý zisk za poslední dva roky, debt-to-equity ratio. S ohledem na tato čísla, velikost půjčky a typ kolaterálu spolu s LTV se dá dobře odhadnout, jak riziková půjčka to asi bude. Navrhnul jsem podobný popis přidat i na platformu LendSecured.

Minulý týden byl investor day, odkaz zde https://www.youtube.com/watch?v=XGMf9LRH3Ao
Díky za popis zkušeností. Rád bych se zeptal s jakými LTV pracuje HF. Tyto údaje jsou bohužel u projektů vidět jen pro registrované. Chci si přístup HF k LTV srovnat s Lendsecured.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Heavyfinance

Příspěvek od Cupi92 » 29 říj 2021, 08:38

Namor píše:
28 říj 2021, 20:36
Cupi92 píše:
25 říj 2021, 16:03
HF prozatím funguje v Litvě, Lotyšsku, Bulharsku a Portugalsku, v blízké době se dá očekávat expanze do dalších evropských zemích, jmenovitě Polska, Rumunska a Španělska.

Půjčky jsou stále nabízeny se zajímavým výnosem (i více než 13 %), přičemž některé půjčky jsou odstupňované tak, že se zvyšující se investicí je investorovi nabízen vyšší úrok. Výhledově se očekává pokles výnosů na úroveň těsně pod 10 %, ale je to spíše výhled za několik let než něco v blízké budoucnosti.

V nedávné době se objevil první default, v této době začne právní proces, tak jsem zvědavý, jak si povedou v této oblasti.

Já do HF investuju přes EvoEstate a zatím mám dobrou zkušenost. Některé splátky jsou zpožděné, ale zatím vše časem splaceno. V této agrooblasti jsou pozdní splátky docela běžné. Dobré je, že k úroku se investorovi přičítá dalších 0,1 % úroku ze zpožděné půjčky denně. Na EE se docela často objeví půjčky na SM jen proto, že jsou pár dní (nebo třeba 2 týdny, ale to je ok) late, někdy i se slevou, nevadí mi takové na SM odebírat, naopak. Například jsem nakoupil a další den byla splátka doručena (prodávající v tomto případě nedostává nic, já celý naběhlý úrok).

Popis půjček je fajn, líbí se mi základní finanční ukazatele dlužníka, jako tržby a čistý zisk za poslední dva roky, debt-to-equity ratio. S ohledem na tato čísla, velikost půjčky a typ kolaterálu spolu s LTV se dá dobře odhadnout, jak riziková půjčka to asi bude. Navrhnul jsem podobný popis přidat i na platformu LendSecured.

Minulý týden byl investor day, odkaz zde https://www.youtube.com/watch?v=XGMf9LRH3Ao
Díky za popis zkušeností. Rád bych se zeptal s jakými LTV pracuje HF. Tyto údaje jsou bohužel u projektů vidět jen pro registrované. Chci si přístup HF k LTV srovnat s Lendsecured.
LTV je různé, ale takový průměr jsem vypozoroval kolem 70 %. Jsou ale i půjčky s LTV kolem 40-50 %, ale taky 80-90 %. Dobré je taky dívat se, o jaký kolaterál se jedná. U HF je to většinou těžká technika, někdy jako kolaterál jedna věc (třeba traktor, kombajn), ale třeba i 10 položek v balíku. Jindy to může být pozemek. Typ kolaterálu i jeho množství bude určitě hrát roli v likviditě při případném prodeji, třeba pole, které oproti RE půjčkám neleží uprostřed města, může být méně likvidnější. U LendSecured je kolaterálem právě často pozemek (i proto nízké LTV), nicméně nízké LTV je tam i u těžké techniky nebo obilí (obecně zemědělského produktu, nejen obilí).

Uživatelský avatar
Jackob.Fish
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 475
Registrován: 21 kvě 2019, 14:09
Reputace: 119
Kontaktovat uživatele:

Re: Heavyfinance

Příspěvek od Jackob.Fish » 29 říj 2021, 08:46

Já osobně investuji do Heavyfinance přes EvoEstate. Podle mě je tam stejný úrok + EvoEstate nabízí možnost další diverzifikace.

Někdo jiný názor?

Uživatelský avatar
Namor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1033
Registrován: 21 črc 2020, 12:27
Reputace: 1568
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Heavyfinance

Příspěvek od Namor » 29 říj 2021, 09:04

Jackob.Fish píše:
29 říj 2021, 08:46
Podle mě je tam stejný úrok .
Západní sousedi by na to řekli Jaein:
Na HF bude úrok jako zahraničnímu investorovi automaticky snížen o 15% daň - viz můj post ve vlákně HF. Na Evo ne, protože je registrován v jiné baltské zemi.
Na HF si zase můžeš sáhnout na vyšší úroky při vyšší investici. Pokud jsem dobře pochopil, tak Evo nabízí jen základní úrok bez ohledu výši investice.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Uživatelský avatar
Jackob.Fish
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 475
Registrován: 21 kvě 2019, 14:09
Reputace: 119
Kontaktovat uživatele:

Re: Heavyfinance

Příspěvek od Jackob.Fish » 29 říj 2021, 09:32

Super, děkuji.

Ten progresivní úrok pro vyšší investici jsem na EvoEstate zatím nezkoušel, je to dobrý point.
Nejsem si 100% jistý jestli to zvyšují.
V investici je zapsán: 9.7%Net annual yield

Pouze v textu: Investing from 100 € - interest 9,7%Investing from 500 € - interest 10,4%Investing from 1.000 € - interest 10,7%Investing from 2.000 € - interest 11,0%Investing from 5.000 € - interest 11,2%

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Heavyfinance

Příspěvek od Cupi92 » 29 říj 2021, 12:04

Evo by mělo podle investované částky taky navýšit úrok, v diskuzi mi to někdo potvrdil, ale osobní zkušenost nemám.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů