Fundingsecure


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Saraph » 09 dub 2018, 21:33

Bubák píše:Jste ještě někdo na FundingSecure?
Já už jsem asi 3. měsíc „na odchodu“. Současně mi tam zbývá 300 liber půjček po splatnosti. Narozdíl třeba od Lendy se mi líbí, že ty peníze se vracejí docela rychle. Přijde mi, že většinou pokud není splátka v dohlednu, FS to vystaví jako renewal a převezmou si to od nás „tolerantnější“ investoři. I s frekvencí informování o situacích jsem docela spokojen a byl bych docela překvapen, kdybyse mi v dalších 3-4 měsících nepovedlo vybrat vše, co mi tam zbývá.

Jak už jsem psal ve vláknu Rentiero, nemovitosti bych po svém vstupu na burzu raději řešil přes REIT fondy než konkrétní P2P platformy.

Bubák
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2017, 10:10
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Bubák » 14 kvě 2018, 15:54

Zaznamenali jste mail ohledně plánované nabídky kryté stříbrnými mincemi?

Silver Britannia Coins - 1oz
Loan amount: £40,000
LTV: 75.47%
"6 month loan secured against 4,088 silver Britannia 1oz Coins."
https://www.fundingsecure.com/myaccount ... 2541938099

Investiční mince se vykupují za spotovou cenu, ta je podle https://www.bullionbypost.co.uk/silver- ... per-ounce/ přesně £12.25 za unci...

Celkem tedy mají mince hodnotu 4 088 * 12,15 = 50 078... To je sice méně než Loan ammount, ale rozhodně nesedí LTV. I přes ignoraci všech nákladů na vymáhání to vychází na 79,86 %... Jak má potom člověk věřit ohodnocení baráků, když nesedí ani standardizovaná mince? A to pochybuju, že je nějak řešeno zajištění proti výkyvům...

Možná se v tom moc vrtám, ale FS prostě už nevěřím a toto byla poslední kapka...

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 576
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 328
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Nikituska » 28 kvě 2019, 15:36

Jste ještě někdo na FundingSecure? Jak jste na tom? Já mám nejméně zpožděný loan -215 dnů, nejvíce -491dnů... vidím to na podobný osud jako Lendy (Saving Stream)...

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od doonio » 28 kvě 2019, 15:56

Nikituska píše:
28 kvě 2019, 15:36
Jste ještě někdo na FundingSecure? Jak jste na tom? Já mám nejméně zpožděný loan -215 dnů, nejvíce -491dnů... vidím to na podobný osud jako Lendy (Saving Stream)...
Jj, jsem tam stále...to jsou takoví moji 3 kostlivci
- Lendy (SavingStream)
- FundingSecure
- Moneything

Na všech mám většinu úvěru v defaultu, už od půlky 2018 jsem tam přestal posílat peníze a naopak se pomale stahovat. Zatím né úplně úspěšně, na FS mi visí asi 500GBP, na Moneything asi 600GBP. Že já neskončil jen i Mintosu, to bylo keců cca 2-3 roky zpátky, jak jsme se všichni honili po diverzifikaci a být na co nejvíce platformách. Ono dokud Lendy sypal krásných 12%, tak se to poslouchalo pěkně, ale teď teprve sklízí člověk úrodu!!!

Podobnost s Lendy nebude asi náhoda, taky je ten administrátor čeká (dřív nebo později)
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 576
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 328
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Nikituska » 28 kvě 2019, 18:29

Poznávám přesně svůj scénář - snaha o dierzifikaci k Mintosu, tak investice do UK podílů zajištěných nemovitostmi. První polovina roku 2018 prozření, ale už nebylo cesty zpět. Nyní vše v defaultu a čekání na zázrak...

Je nás takových ještě víc?

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Joshua » 28 kvě 2019, 22:32

Přiznávám barvu.

Také jsem hledal diverzifikaci k Mintosu a proto jsem skončil na Lendy (původně Saving Stream) a později i na Funding Secure, což se v současnosti jeví jako 2 mé největší chyby. Proto se snažím od meziplatformové diverzifikace nově spíš odrazovat. Raději mít na P2P jednu, dvě pořádné platformy a zbytek do jiných instrumentů, než mít po hrstkách mezi 10 platformama - člověk to prostě pak neuhlídá a je to jen falešný pocit bezpečí.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Saraph » 29 kvě 2019, 01:34

Saraph píše:
09 dub 2018, 21:33
Byl bych docela překvapen, kdyby se mi v dalších 3-4 měsících nepovedlo vybrat vše, co mi tam zbývá.
Teď když zpětně koukám na svůj poslední příspěvek v tomhle vláknu, přijde mi docela vtipné, jak moc jsem se o této platformě zmýlil. V dubnu 2018 jsem si myslel, že maximálně za 4 měsíce jsem se vším všudy pryč a přitom od října 2018 se stav mého účtu vůbec neposunul. Ale naštěstí to relativně k ostatním investicím jsou drobné.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od doonio » 29 kvě 2019, 08:13

Joshua píše:
28 kvě 2019, 22:32
Také jsem hledal diverzifikaci k Mintosu a proto jsem skončil na Lendy (původně Saving Stream) a později i na Funding Secure, což se v současnosti jeví jako 2 mé největší chyby.
Po bitvě je každý generál, ale kdo by to čekal, že ta firma, která šlapala jak po drátkách je najednou v bankrotu. Něco podobného může nastat klidně i u toho slavného Mintosu, jsem docela skeptik v tomhle. Naštěstí to byly všechno peníze o které jsem mohl přijít, tak mě to tak nebolí jako ti, kteří tam dali svoje životní úspory výměnou za 11%pa - je to prostě riziková investice.

Ale já myslím, že nejde o neuhlídání, všichni jsme se tady shodli, že už od půlky 2018 jsme tušili problémy a chtěli od tama odejít, ale není to tak jednoduchý jak u spořáku, nebo stavebka. Já chybu vidím ve valuacích těch úvěrů, na začátku jsem si myslel, že to dělají nějací profíci co mají zkušeností,odborníky, ale jak se postupně nabalovaly ty Defaulty a došlo na prodej zástavy někde za 20% z hodnoty úvěru, tzn. bezpečnostní LTV 50% vzalo rychle za své, tak jsem pochopil, že ty valuace dělají nějací amatéři.

Obecně jde ale rozpoznat stejného viníka, a to jsou nadhodnocené ocenění zastavených nemovitostí. Jen tajně doufám že na estateGuru nejsou podobní amatéři, protože tam jsem to zrovna já přelil všechno z těch anglických kostlivců a nerad bych přišel i tam peníze :-D
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 576
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 328
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Nikituska » 30 črc 2019, 15:46

Chápete někdo ty čísla u updatu loanu 2 Park Homes under Construction - 2nd Additional Loan - Renewal (5990622557)?

Loan Amount £33 000
Vydraženo za £21 120
Náklady £7 280
Zachráněno tedy £13 840

Což je cca 42 %, tak co to melou v mailu o 9 %?!


Edit: Tak už asi vím - měli to rozdělené do 3 loanů 5990622557 (LTV 70 %), 3176218548 (LTV 50 %) a 2187130399 (LTV 50 %).

Jednu zástavu zastavili hned 3x :) Asi si taky vezmu hned několik 70 % LTV hypoték a u všech dám do zástavy jednu podivně ohodnocenou barabiznu :lol: Ano, tomu se můžu už jenom smát :lol:

5990622557: invested 25, repaid 0.00
3176218548: invested 25, repaid 2.10
2187130399: invested 50, repaid 4.19

Tj. ztráta 93,71 % - to je fajn u LTV 70 % a LTV 50 % úvěrů...

Vydra1
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 39
Registrován: 03 dub 2019, 16:08
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Vydra1 » 23 říj 2019, 15:09

Tak uz je to tady...jak se dalo cekat, ale driv, nez jsem myslel...slavna Funding Secure je ode dnesniho dne stejne jako Lendy pod konkurznim spravcem :shock: . Nechal jsem tam osobne 5x vetsi majetek nez v Lendy/SavingsStreamu. "Zlati" Finlordi, jak nam tyto P2P platformy v roce 2016 doporucovali!No nikdo nema kristalovou kouli.Nemam uz silu pro Lendy ani pro ne nechavat uredne overovat doklady, kdyz nadeje na jakesi castecne vyrovnani je tak 1:5. Napiste prosim vlastni dojmy, jake vidite sance a zdali to neni temna prognoza i pro pobaltske servery nebo pro nas Bondster. Diky

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od doonio » 23 říj 2019, 16:39

No tak to je teda pro mě překvapení, ještě pár týdnů zpět psali přeci email noví majitelé, že chtějí zlepšit komunikaci s námi investory a dávat více informací jak o úvěrech, které probíhají, tak i ty v DEFAULTU a ono je z toho najednou default celé platformy.
Vydra1 píše:
23 říj 2019, 15:09
Nechal jsem tam osobne 5x vetsi majetek nez v Lendy/SavingsStreamu. "Zlati" Finlordi, jak nam tyto P2P platformy v roce 2016 doporucoval
Ty taky, ohhhhh mě tam taky visí cca 3x větší obnos než co byl na Lendy, holt odsud jsem to nestihl prodat tak rychle...
Na Finlordi to svádět nelze, všichni jsme jen lidi. Jako ten Lendy je v konkurzu už pár měsíců a nevidím sebemenší posun, snad jen v tom, že pokud jsi měl nějaké volné prostředky na Lendy, tak teď je můžeš vybrat, ale posun v default úvěrech je nulový...to stejné bude asi tady.
Netěší mě to, bohužel to co jsem vydělal na Mintosu, jsem prodělal zase na Lendy, Fundingsecure, takže kdybych 2 roky zpět do žádných P2P nelezel, jsem na tom stejně :-D

Btw..trochu otázka do budoucna, jak se takový bankrot propíše do daňového přiznání. Dejme tomu člověk vydělal na FS za 2017 100GBP, za 2018 120GBP, které samozřejmě musel zdanit, ale teď mu tam visí v bankrotu třeba 800GBP. Jde to dát do nákladu v příštím roce do DaP?
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Joshua » 23 říj 2019, 19:50

Já měl na Lendy cca 4x víc, než na FS. Budiž mi tedy k dobru, že jsem se poučil a jakmile se zhoršila splatnost, vzal jsem si svých 5 švestek a vybral co se dalo.Takhle tam mám nějakých 200 liber + nenaběhlé úroky 50 liber. Což se dá vzít jako školné. 6000 Kč jsem utratil i blbějšími způsoby. Ty dva pády britských platforem měly něco společného a to je ta komunikace s investory. Nejdřív stála za prd, pak přišla zpráva, že se vynasnaží vše co nejrychleji vyřešit a změnit. Že řešení defaultů je jejich největší priorita (u Lendy jsem zaznamenal nějaký nový default team) a potom najednou konec.

Jinak souhlasím s dooniem, na nikoho to nelze svádět, pouze sám na sebe. Každý tam ty peníze vzal a dal dobrovolně. Je teda fakt, že co jsem průběžně četl recenze Finlordů, vypozoroval jsem, že ty britské platformy stále relativně chválili, zatímco já už jsem s nimi byl docela na nervy. Ale možná to měli prostě rozloženo jinak.

Jestli přijdou horší časy i pro pobaltské platformy, pak si myslím že nepochybně. Jestli to položí třeba takový Mintos.. toť otázka. Pokud budou s každým poskytovatelem (kde ten pád je reálný) mlžit tak jako s Aforti a budou na tu komunikaci dlabat, rychle ztratí důvěru. Jinak si myslím, že to zvládnou. U Bondsteru je vlastně otázka co ACEMA, protože jiný poskytovatel na CZK reálně není. EUR přiznám se jsem moc nezkoumal.

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 118
Registrován: 21 říj 2016, 10:30
Reputace: 78
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od lukipeer » 23 říj 2019, 19:59

Pro mě to naopak překvapení vůbec není. V posledních měsících nabídka téměř žádná, splátky sporadické. To že poslali nějaký mail, aby nás uklidnili, mě jenom utvrdilo v tom, že se blíží konec. Tuším, že něco podobného přišlo i od Lendy pár měsíců před krachem.
Asi jsem měl nějaké tušení, minulý pátek jsem požádal o výběr zbývajících volných prostředků a světe div se, v pondělí jsem měl peníze na účtu. Každopádně se jednalo jenom o malou část z celkové bilance (cca 5%).
Návratnost bude asi podobná jako na Lendy, jednalo se o podobné platformy - viz můj příspěvek ve vláknu Lendy. Celková moje ztráta bude ale pravděpodobně větší na FS, jelikož zatímco na Lendy se u aktivních půjček vyplácely měsíčně úroky, na FS až při splatnosti celé půjčky, v mnohých případech tedy vůbec.
Co se týká velikosti portfolia,tak mám na obou platformách zhruba stejně.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1169
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Carhir » 24 říj 2019, 14:22

Vydra1 píše:
23 říj 2019, 15:09
... "Zlati" Finlordi, jak nam tyto P2P platformy v roce 2016 doporucovali!...
Tak to jsi Finlord přestal sledovat v roce 2016 - o vývoji na britských platformách se poté několikrát vyjadřovali negativně, např:

listopad 18 https://finlord.cz/2018/11/ktere-p2p-pl ... osvedcily/

březen 19 https://finlord.cz/2019/03/evropske-p2p ... platforem/

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Jan » 24 říj 2019, 15:49

doonio píše:
23 říj 2019, 16:39
...
Btw..trochu otázka do budoucna, jak se takový bankrot propíše do daňového přiznání. Dejme tomu člověk vydělal na FS za 2017 100GBP, za 2018 120GBP, které samozřejmě musel zdanit, ale teď mu tam visí v bankrotu třeba 800GBP. Jde to dát do nákladu v příštím roce do DaP?
Obávám se, že jako fyzická osoba možnost převádění ztráty mezi roky nemáš :o/.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Saraph » 29 říj 2019, 09:42

Jan píše:
24 říj 2019, 15:49
doonio píše:
23 říj 2019, 16:39
...
Btw..trochu otázka do budoucna, jak se takový bankrot propíše do daňového přiznání. Dejme tomu člověk vydělal na FS za 2017 100GBP, za 2018 120GBP, které samozřejmě musel zdanit, ale teď mu tam visí v bankrotu třeba 800GBP. Jde to dát do nákladu v příštím roce do DaP?
Obávám se, že jako fyzická osoba možnost převádění ztráty mezi roky nemáš :o/.
Já to říkám pořád - lidi, nezdaňujte to, co jste z platformy reálně nevytáhli. To, že se vám tam někde v kolonce profit ukáže kladné číslo, ještě nic neznamená, dokud o tohle číslo nebude vyšší váš bankovní účet. Neokrádáte ani FJ, ani sebe.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Jan » 29 říj 2019, 18:28

Saraph píše:
29 říj 2019, 09:42
Jan píše:
24 říj 2019, 15:49
doonio píše:
23 říj 2019, 16:39
...
Btw..trochu otázka do budoucna, jak se takový bankrot propíše do daňového přiznání. Dejme tomu člověk vydělal na FS za 2017 100GBP, za 2018 120GBP, které samozřejmě musel zdanit, ale teď mu tam visí v bankrotu třeba 800GBP. Jde to dát do nákladu v příštím roce do DaP?
Obávám se, že jako fyzická osoba možnost převádění ztráty mezi roky nemáš :o/.
Já to říkám pořád - lidi, nezdaňujte to, co jste z platformy reálně nevytáhli. To, že se vám tam někde v kolonce profit ukáže kladné číslo, ještě nic neznamená, dokud o tohle číslo nebude vyšší váš bankovní účet. Neokrádáte ani FJ, ani sebe.
Ano, toto se zdá být schůdná (akceptovaná) cesta vedoucí defakto k témuž cíli.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od doonio » 28 led 2020, 14:10

To jsou ale hrozní amatéři na tom FS, sice už jsou taky pod drnem (rozuměj v defaultu), ale dnes mi přišel hoodně úsměvný update na Microsculptures - Loan Update:
It has transpired that the borrower did not have title to the Micro Sculptures and had fraudulently used them as collateral for the loan.

West Midlands Police and Thames Valley Police have been in contact with the Joint Administrators in relation to the return of the Micro Sculptures to their owner.The security is being reviewed on the other three Properties that the borrower has with FundingSecure to establish whether there is are any available funds.
Takže FS půjčili peníze (£250 000) někomu, který dal do zástavy něco v hodnotě £900 000 a vlastně to vůbec nebylo jeho :-D Takhle to udělal ve 3 dalších případech.

Jako proč ne!!! Kdo umí, umí...
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Shaim
Příspěvky: 5
Registrován: 26 srp 2018, 21:53
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure.com

Příspěvek od Shaim » 05 úno 2020, 11:11

Co myslíte, kolik % se podaří dostat zpět? Tak 10%? Poslední update tam vidím 2019/11/14, což není moc aktuální info :)

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 118
Registrován: 21 říj 2016, 10:30
Reputace: 78
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundingsecure

Příspěvek od lukipeer » 04 bře 2020, 15:00

Kdo má nějaké dostupné prostředky na účtu, tak si může požádat o výběr!
Administrátor dočasně odblokoval investorské účty, ale jen do tohoto pátku.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů