Lendermarket - zkušenosti investorů


web: www.lendermarket.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Lendermarket - zkušenosti investorů

Příspěvek od zbynhu » 18 lis 2019, 21:20

Lendermarket.jpg
Lendermarket.jpg (4.07 KiB) Zobrazeno 21700 x
www.lendermarket.com

Nově vzniklá platforma, která poskytuje půjčky Creditstar, spolehlivého poskytovatele z Mintosu.
Aktuálně jsou na tržišti půjčky za 12% p.a. od krátkodobých půjček (ČR, Polsko, Španělsko) až po dlouhodobější (Estonsko).
Oproti Mintosu si tak investoři mohou pomoct o nějaké to procentíčko.

Platforma klasicky nabízí BBG pro půjčky v prodlení více než 60 dní.

Dnes jsem si psal s podporou (okamžitá odezva) se svými 2 dotazy:
1) Nikde nemají uvedeno, zda jsou půjčky v prodlení úročené - byl jsem ujištěn, že ano.
2) Zda plánují do budoucna další poskytovatele - ne, pojedou pouze Creditstar.

Rozhodl jsem se registrovat - kvůli diverzifikaci od Mintosu. Navíc si myslím, že CS sem bude postupně ty výhodnější nabídky stahovat a rád bych ho zastoupený v portfoliu měl, jedná se o jednoho z top poskytovatelů dle p2pexplore.

Aktuálně běží kampaň na 1% cashback na vložené a investované prostředky 90 dní po založení účtu při využití promo kódu.

Ověření investora je přes Veriff - foto obličeje a pak obě strany vybraného dokladu.
Aktuálně čekám na pracovní dobu, aby mi dokončili registraci a já mohl vložit peníze.

Více informací o platformě:
https://p2ptrh.cz/p2p-platformy/lendermarket/

//
Na doporučení @zbyhnu jsem pro uživatele vyjednal referral odkaz, kde mohou v případě zájmu bonus získat.
Najdete jej spolu s dalšími v referral sekci fóra: app.php/page/refferal-odkazy
Joshua
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
P2Pfórum
ownerP2P
Příspěvky: 12
Registrován: 22 čer 2020, 20:55
Reputace: 0
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Lendermarket promo kód

Příspěvek od P2Pfórum » 18 lis 2019, 23:49

Získejte bonus při registraci na Lendermarket.com:
  • +1% k investicím do 60 dní
Registrační odkaz: https://c.trackmytarget.com/s8733c

Při prokliku skrze odkaz výše se do url cílové stránky propíše unikátní kód. Při následné registraci, verifikaci účtu a investici uživatel obdrží bonus.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket

Příspěvek od Jan » 19 lis 2019, 11:59

zbynhu píše:
18 lis 2019, 21:20
Lendermarket.jpg
www.lendermarket.com

Nově vzniklá platforma, která poskytuje půjčky Creditstar, spolehlivého poskytovatele z Mintosu.
Aktuálně jsou na tržišti půjčky za 12% p.a. od krátkodobých půjček (ČR, Polsko, Španělsko) až po dlouhodobější (Estonsko).
Oproti Mintosu si tak investoři mohou pomoct o nějaké to procentíčko.

Platforma klasicky nabízí BBG pro půjčky v prodlení více než 60 dní.

Dnes jsem si psal s podporou (okamžitá odezva) se svými 2 dotazy:
1) Nikde nemají uvedeno, zda jsou půjčky v prodlení úročené - byl jsem ujištěn, že ano.
2) Zda plánují do budoucna další poskytovatele - ne, pojedou pouze Creditstar.

Rozhodl jsem se registrovat - kvůli diverzifikaci od Mintosu. Navíc si myslím, že CS sem bude postupně ty výhodnější nabídky stahovat a rád bych ho zastoupený v portfoliu měl, jedná se o jednoho z top poskytovatelů dle p2pexplore.

Aktuálně běží kampaň na 1% cashback na vložené a investované prostředky 90 dní po založení účtu při využití promo kódu.

Ověření investora je přes Veriff - foto obličeje a pak obě strany vybraného dokladu.
Aktuálně čekám na pracovní dobu, aby mi dokončili registraci a já mohl vložit peníze.
Uvažoval bych o tom z podobného důvodu, jako uvádíš Ty.
Uvítám další info :o).

Chápu to správně, že to je přímo projekt Creditstaru?
Mimochodem, neptal ses jich, jestli neplánují i půjčky v CZK?
Pokud by to tak bylo, mohlo by to být zajímavé, pokud by z provize Mintosu něco nechali i investorům. Akorát se obávám, že k tomu spíš není důvod, jelikož to bude stejné jako na Mintosu, tedy přebytek investorů...
Díky.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket

Příspěvek od zbynhu » 19 lis 2019, 16:50

Jan píše:
19 lis 2019, 11:59
Chápu to správně, že to je přímo projekt Creditstaru?
Mimochodem, neptal ses jich, jestli neplánují i půjčky v CZK?
Pokud by to tak bylo, mohlo by to být zajímavé, pokud by z provize Mintosu něco nechali i investorům. Akorát se obávám, že k tomu spíš není důvod, jelikož to bude stejné jako na Mintosu, tedy přebytek investorů...
Díky.
Ano, jedná se o projekt přímo Creditstaru, bez ambice rozšiřovat na další poskytovatele (ikdyž zde bych byl opatrný, Peerberry také začínalo jako projekt Aventusu a zanedlouho po vzniku platformu prodali...)

Dnes jsem si s podporou opět dopisoval, takové funkční záležitosti. Jedna z věcí, které mě zaujala bylo, že mi po registraci tržiště nenabízelo žádné české půjčky (v EUR). Přitom při prohlížení půjček na tržišti bez přihlášení tam byly.
Z podpory mi odepsali:
Due to regulations, it's not possible for tax residents of the Czech Republic to invest in Czech loans. The same applies to tax residents of Spain and Poland.
Bohužel regule neznám, ale pokud vyjdu z toho, že to neblokují bezdůvodně (je to práce navíc), tak jiné platformy tuto regulaci porušují?

Jinak tržiště jede jen v EURech a ačkoliv jsem se na to přímo neptal, tak to vypadá, že jiné měny neplánují.

Tržiště je jednoduché, přehledné, řekl bych až minimalistické. Proč ne.
Půjček na tržišti je jen v desítkách kusů. Při větším nástupu investorů jsem zvědavý, zda nebude sucho...
Z důležitějších funkcí mi chybí jen sekundár pro vyšší likviditu třeba těch estonských dlouhodobých půjček (ikdyž pokud to budou točit jako na Mintosu, tak to ani není potřeba...).

Účet mi ráno potvrdili, vše bez problémů, takže nyní už jen čekám až se převedou peníze stažené z Mintosu.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket

Příspěvek od jejinka » 19 lis 2019, 17:40

Opravdu ta irská firma provozující tržiště patří skupině Creditstar?

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket

Příspěvek od Jan » 19 lis 2019, 20:11

zbynhu píše:
19 lis 2019, 16:50
...
Hm... :o/
S tou regulací je to divný a moc to nechápu, nějak mi to nedává smysl... Nezjišťoval jsi, co je to za regulaci?
Je tam nějaká forma AI?
Předpokládám, že když bude zájem, tak se nabídka rozšíří. Mělo by to být pro CS výhodnější než Mintos...
Budu očekávat další zprávy :o).
Díky.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket

Příspěvek od zbynhu » 20 lis 2019, 07:25

jejinka píše:
19 lis 2019, 17:40
Opravdu ta irská firma provozující tržiště patří skupině Creditstar?
Prohledal jsem pár webů a bohužel kromě toho, že se jedná o sesterskou společnost a záruky Creditstar Group nad BBG, žádnou vlastnickou strukturu nenašel. Zkusím se zeptat podpory.
S tou regulací je to divný a moc to nechápu, nějak mi to nedává smysl... Nezjišťoval jsi, co je to za regulaci?
Taky z toho nejsem moudrý, asi se jich na to také napřímo zeptám.
Je tam nějaká forma AI?
AI mají, vypadá intuitivně a jednoduše.
Přidávám 2 screeny pro lepší představu, jak rozhraní vypadá.

Overview:
overview.jpg
overview.jpg (74.65 KiB) Zobrazeno 21609 x
Nastavení autoinvestu:
autoinvest.jpg
autoinvest.jpg (106.84 KiB) Zobrazeno 21609 x
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Ankor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1516
Registrován: 31 bře 2019, 13:22
Reputace: 467
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket

Příspěvek od Ankor » 20 lis 2019, 08:05

Perfektně čitelné obrázky. I na mobilu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket

Příspěvek od zbynhu » 20 lis 2019, 12:02

Pokračování mého dopisování s podporou:

Dotaz na regulaci půjček CZK pro české daňové rezidenty. A je to nakonec trochu jinak, než bych z první odpovědi pochopil... Ale ok, teď mi to dává smysl.
I consulted this further with the legal team. It's technically not a policy directly imposed by the law. However, it's a policy that Creditstar and Lendermarket agreed upon to mitigate the risk. If one company attracts funds and issued those funds in the same country, there could be additional licenses that would be required for Lendermarket. As a business that entered the market this year, this would have been an extra burden for us. Nevertheless, we review our policies on an ongoing basis and perhaps in the future, this will change.
Co se týče vlastnické struktury a provázání s Creditstar Group, odpověď byla docela strohá.
Můj dotaz:
And one new question about the ownership relations between Lendermarket and Creditstar. I am well aware Credistar Group guarantees BBG and I have also found your companies are sister companies. Anyway, could you describe me the relationship between these companies in more detail. Is the owner the same or it differs?
Odpověď:
The owner of Lendermarket Ltd and Creditstar Group As is the same company.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket

Příspěvek od zbynhu » 20 lis 2019, 15:06

Joshua to velmi skromně editoval do mého prvního příspěvku, ale ještě to napíšu i jako nový post - pro p2pforum se podařilo získat refferal odkaz k registraci, který novému uživateli přiznává bonus 1% z vložené a proinvestované částky po dobu 90 dní po dokončení registrace právě přes tento odkaz.
1% dostane nový uživatel i p2pforum.

Pokud byste se tam tedy někdo registrovali, tak máte možnost pomoct sobě a zároveň podpořit zdejší bezva vedené fórum :)
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket

Příspěvek od Jan » 20 lis 2019, 16:21

zbynhu píše:
20 lis 2019, 15:06
Joshua to velmi skromně editoval do mého prvního příspěvku, ale ještě to napíšu i jako nový post - pro p2pforum se podařilo získat refferal odkaz k registraci, který novému uživateli přiznává bonus 1% z vložené a proinvestované částky po dobu 90 dní po dokončení registrace právě přes tento odkaz.
1% dostane nový uživatel i p2pforum.

Pokud byste se tam tedy někdo registrovali, tak máte možnost pomoct sobě a zároveň podpořit zdejší bezva vedené fórum :)
BTW - teď jsem z toho trochu zmatenej,,. Ty píšeš 90 dní, Joshua 60...? A teď ani nevím, jestli to je bonus z váženého průměru v průběhu těch dní, nebo jak přesně to chápat... Ale asi mám divnej den... :o/.
Jinak + za to, že místo abys jel na svoje triko, tak myslíš na fórum...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket

Příspěvek od Joshua » 20 lis 2019, 16:51

Jan píše:
20 lis 2019, 16:21
zbynhu píše:
20 lis 2019, 15:06
Joshua to velmi skromně editoval do mého prvního příspěvku, ale ještě to napíšu i jako nový post - pro p2pforum se podařilo získat refferal odkaz k registraci, který novému uživateli přiznává bonus 1% z vložené a proinvestované částky po dobu 90 dní po dokončení registrace právě přes tento odkaz.
1% dostane nový uživatel i p2pforum.

Pokud byste se tam tedy někdo registrovali, tak máte možnost pomoct sobě a zároveň podpořit zdejší bezva vedené fórum :)
BTW - teď jsem z toho trochu zmatenej,,. Ty píšeš 90 dní, Joshua 60...? A teď ani nevím, jestli to je bonus z váženého průměru v průběhu těch dní, nebo jak přesně to chápat... Ale asi mám divnej den... :o/.
Jinak + za to, že místo abys jel na svoje triko, tak myslíš na fórum...
Zbynhu je taková hlásná trouba, ve chvíli, kdy se tu snažím o decentnost. Ale pravda je, že mám přístup k široké nabídce těch programů (vlastně prakticky ke všem), jen tu tím nechci otravovat a spamovat. V případě zájmu klidně pište po PM. :)

Podle podmínek je to skutečně 60 dní. Psali mi o bonusu z "net deposited funds". Myslím ale, že se přepsali a jedná se o "net invested funds". Čili jeden měsíc investuješ 500 eur, druhý 300 a bonus se započítá pro 800 a přidají ze svého 8 eur oběma stranám. Mintos to bere podle toho, kolik částka funguje dní a to by tu být podle všeho nemělo.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket

Příspěvek od Jan » 20 lis 2019, 17:08

Joshua píše:
20 lis 2019, 16:51
Jan píše:
20 lis 2019, 16:21
zbynhu píše:
20 lis 2019, 15:06
Joshua to velmi skromně editoval do mého prvního příspěvku, ale ještě to napíšu i jako nový post - pro p2pforum se podařilo získat refferal odkaz k registraci, který novému uživateli přiznává bonus 1% z vložené a proinvestované částky po dobu 90 dní po dokončení registrace právě přes tento odkaz.
1% dostane nový uživatel i p2pforum.

Pokud byste se tam tedy někdo registrovali, tak máte možnost pomoct sobě a zároveň podpořit zdejší bezva vedené fórum :)
BTW - teď jsem z toho trochu zmatenej,,. Ty píšeš 90 dní, Joshua 60...? A teď ani nevím, jestli to je bonus z váženého průměru v průběhu těch dní, nebo jak přesně to chápat... Ale asi mám divnej den... :o/.
Jinak + za to, že místo abys jel na svoje triko, tak myslíš na fórum...
Zbynhu je taková hlásná trouba, ve chvíli, kdy se tu snažím o decentnost. Ale pravda je, že mám přístup k široké nabídce těch programů (vlastně prakticky ke všem), jen tu tím nechci otravovat a spamovat. V případě zájmu klidně pište po PM. :)

Podle podmínek je to skutečně 60 dní. Psali mi o bonusu z "net deposited funds". Myslím ale, že se přepsali a jedná se o "net invested funds". Čili jeden měsíc investuješ 500 eur, druhý 300 a bonus se započítá pro 800 a přidají ze svého 8 eur oběma stranám. Mintos to bere podle toho, kolik částka funguje dní a to by tu být podle všeho nemělo.
Jestli to ovšem nejsou dva rozdílné programy...?
Fakt mám asi blbej den. Abych byl upřímný, furt mě napadá wagon otázek. Ale jelikož je nepotřebuju dnes zodpovědět, asi si počkám na lepší den...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket

Příspěvek od zbynhu » 20 lis 2019, 17:59

Já u těch 90 dní (3M) vycházím z informací od p2pexplore... Viz screen.
Ale je dost možné, že to mají třeba neaktuální a podmínky se již změnily/zkrátily...

Asi zase napíšu podpoře, protože by mě to zajímalo i kvůli sobě (plánoval jsem tam nějaké peníze poslat v lednu po alespoň kratinkém vyhodnocení, jak to funguje).
Lendermarket bonus.jpg
Lendermarket bonus.jpg (52.02 KiB) Zobrazeno 21540 x
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket

Příspěvek od jejinka » 22 lis 2019, 09:05

Jen tak mimochodem. Mně vadí už samotný proces verifikace, kdy zase využívají služeb třetí strany, konkrétně Veriff. Nechci, aby jedna firmička, o které nevím absolutně nic, měla nejen moje ID a biometrické údaje, což už má, ale zároveň měla i kompletní přehled o tom, kde všude mám vedený jaký účet.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket

Příspěvek od Jan » 26 lis 2019, 21:18

Nějaké nové zkušenosti s platformou?
Díky.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket

Příspěvek od zbynhu » 26 lis 2019, 21:28

Jan píše:
26 lis 2019, 21:18
Nějaké nové zkušenosti s platformou?
Díky.
Zatím je to ještě moc krátká doba.
Poslal jsem peníze, vše bez problémů (jde teda posílat a vybírat jen na jediný účet, tak si musíš na začátku dobře rozhodnout).
Já posílám přes EUR Revolut a peníze jsou tam při poslání ráno ještě stejný den.

Jinak půjček je dostatek, většinou okolo 100 ks, ale postupně neustále naskakují nové.
Úroky zatím jednotné, vše 12%.
Zatím se mi splatila 1 půjčka a 2 již spadly do late. Toto předpokládám bude standard, tak jak jsem byl zvyklý na Creditstar i na Mintosu. Nevadí, grace period nemají a vše je úročené i v prodlení.
AI píší, že spíná každou hodinku, ale přijde mi to častěji. Manuálně jde také investovat, ale vlastně není proč, AI je intuitivní a funkční.

Za sebe plánuju postupně vynulovat veškerý Creditstar z Mintosu a vše z něj přesunout sem.

Ale přeci jen asi ještě chvíli počkám s dalšími zkušenostmi...
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5473
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1111
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket

Příspěvek od Jan » 26 lis 2019, 21:38

zbynhu píše:
26 lis 2019, 21:28
Jan píše:
26 lis 2019, 21:18
Nějaké nové zkušenosti s platformou?
Díky.
Zatím je to ještě moc krátká doba.
Poslal jsem peníze, vše bez problémů (jde teda posílat a vybírat jen na jediný účet, tak si musíš na začátku dobře rozhodnout).
Já posílám přes EUR Revolut a peníze jsou tam při poslání ráno ještě stejný den.

Jinak půjček je dostatek, většinou okolo 100 ks, ale postupně neustále naskakují nové.
Úroky zatím jednotné, vše 12%.
Zatím se mi splatila 1 půjčka a 2 již spadly do late. Toto předpokládám bude standard, tak jak jsem byl zvyklý na Creditstar i na Mintosu. Nevadí, grace period nemají a vše je úročené i v prodlení.
AI píší, že spíná každou hodinku, ale přijde mi to častěji. Manuálně jde také investovat, ale vlastně není proč, AI je intuitivní a funkční.

Za sebe plánuju postupně vynulovat veškerý Creditstar z Mintosu a vše z něj přesunout sem.

Ale přeci jen asi ještě chvíli počkám s dalšími zkušenostmi...
OK, díky.
I ty převody jsou poznatek.
BTW - jeden účet by neměl být kdovíjaký problém. Ale jde ten účet případně změnit?
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket

Příspěvek od zbynhu » 27 lis 2019, 07:40

Jan píše:
26 lis 2019, 21:38
BTW - jeden účet by neměl být kdovíjaký problém. Ale jde ten účet případně změnit?
Jde, ale musíš přes kontaktování podpory... Takže je možné, že budou chtít pak nějaké doložení výpisů, že ten nový účet je tvůj...

Celkově mi tam chybí ještě jedna věc a to je sekundární market. Naprostá většina půjček je krátkodobých, ale ty dlouhodobé bez možnosti vystoupení... Já zatím investuju jen do půjček se splatností <3 měsíce.

Celé to jejich řešení mi přijde, že to dělali hlavně co nejjednodušší (i z právního hlediska, kde SM může být komplikované). Zřejmě opravdu jen pro potřeby a podporu Creditstaru bez ambicí být velkou nebo "nejlepší" platformou.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

gulliver
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1206
Registrován: 22 říj 2019, 06:37
Reputace: 345
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket

Příspěvek od gulliver » 14 pro 2019, 02:56

Nějak jsem tam (v rychlosti) neobjevil jaký mají "skin in the game" v těch půjčkach. Narazili jste na to někdo, nebo je to nějak prezentované u těch jednotlivých půjček?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti