Viventor


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od doonio » 15 lis 2016, 13:02

Já jakožto "utility bill" jsem dodal výpis z účtu co mám u RoklenFx, jde jim jen o tu adresu, si myslím. A ten slavný "Certificate of Fiscal Residence" to vůbec nemám tušení co chtějí, ale skenovat celé daňové přiznání jim nechci. Teoreticky by mělo stačit jen nějak doložit že platím daně v ČR. aby se zamezilo dvojímu zdanění, když budeš od nich chtít vybrat ty peníze.
Jinak souhlas že na Viventoru jsem neviděl volnou půjčku už tak týden, vše se vybere autoinvestem, ale někdo to skupuje asi ve velkém, protože můj autoinvest je asi někde hodně vzadu :-D

Můžeme se zeptat Tomse přímo z Viventoru, ten je tady taky registrovaný!
Naposledy upravil(a) doonio dne 15 lis 2016, 14:19, celkem upraveno 2 x.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

tomsaer
Příspěvky: 16
Registrován: 20 črc 2016, 11:21
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od tomsaer » 15 lis 2016, 13:08

Ja mel pred tydnem s autoinvestem taky problem. Nakonec jsem stavajici smazal, vytvoril novy a ten uz se chytl. Volne prostredky se obratem zainvestovaly a od te doby to slape OK.

Mam dojem, ze sluzbu trosku potapi jejich programatori (ci dodavatel reseni)...Je to skoda.

mullah
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 31
Registrován: 04 srp 2016, 00:42
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od mullah » 15 lis 2016, 14:23

Skejwi píše:Chci se zeptat někoho, kdo na Viventoru investuje: jak jste řešili dodání utility billu a certifikátu daňového plátce? Vyžadují kopii daňového přiznání? Nestačí pro utility bill výpis z účtu?
Jedna sa o potvrdenie danovej rezidentnosti. Na Slovensku mi to vystavil na poziadanie danovy urad.

tomsaer
Příspěvky: 16
Registrován: 20 črc 2016, 11:21
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od tomsaer » 17 led 2017, 10:43

Ahoj,

rozhodl jsem se s Vventorem skoncit. Postupne si vsechny prostredky postahuju a presunu na jinou platformu.

lukipeer, doonio (pripadne dalsi, kdo mate zkusenosti)- vybirali jste uz prostredky? Co je jim uploadovali jako "Certificate of Fiscal Residence"? Mullah zminoval "potvrdenie danovej rezidentnosti", to je u nas co? :)

Diky za info.

T.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od doonio » 24 led 2017, 11:07

Mám to podobně, už asi měsíc při zapnutém AutoInvestu se nic neinvestovalo a jen tam peníze leží, při dotazu na support mi řekli, že nijak neomezují výši investice na osobu, takže když tam někdou dojde a do půjčky vrazí 500€, tak je vykoupí všechny a mi malí s 10€ na půjčku máme smůlu. Vznesl jsem tedy dotaz na support a dnes mi bylo odpovězeno:
Certificate of fiscal resident allows investors, who have economic activities in other countries to their fiscal residence, declare the profits in the country where they are resident for tax purposes instead of the country where they have the economic activity. The applicable amount will depend on the Double Taxation Treaty agreement between your country of fiscal residence and the source country.
The payable amount most of times is not higher than the applicable tax at source country. If you don´t submit the certificate of fiscal residence, you will be taxed twice for the same profit (at source country and country where you are fiscal resident). For accurate information, please refer to a tax advisor.
In other words, your fiscal residence is Czech Republic and Spain and Sweden are the countries where investment opportunities (loans) are originated. It is not Latvia, which is the country where Viventor is registered. You are investing via Viventor but not in Vieventor's loans.

Till now, interests gained are gross and they will remain gross, as long as you provide your certificate of fiscal resident before withdrawal of profits. Once you provide it, it is your obligation to declare the income.
Dokument ("Certificate of fiscal resident") ke stažení:
https://ulozto.cz/!21B1cGPORSls/czech-f ... cument-pdf

Jedná se o nějaké potvrzení o daňovém domicilu, už jste to někdy někde viděl, případně nechal od finančáku povtrdit?

PS: Prosil bych admina aby šly nahrávat i PDF dokumenty, nemusí se nutně zobrazit náhled na stránce, to by zabralo celou diskuzi, ale třeba jen odkaz ke stažení, protože mi sem dokument nešlo nahrát.
Naposledy upravil(a) doonio dne 31 led 2017, 13:09, celkem upraveno 1 x.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od adventura » 24 led 2017, 11:52

ja jsem jim minuly rok posilal naskenovany danovy priznani, ktery jsem daval v CR a byli s tim spokojeny (uz jsem z viventou vybiral a nic mne nedanili navic)

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od adventura » 08 úno 2017, 12:36

FYI viventor dneska releasnul novou verzi portalu
vypada hodne podobne jako ten minuly, akorat tedko je o dost sviznejsi
tak jeste by to chtelo nejake ty 12pa pujcky a bude to ok :)

tomsaer
Příspěvky: 16
Registrován: 20 črc 2016, 11:21
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od tomsaer » 08 úno 2017, 14:56

blahetal píše:FYI viventor dneska releasnul novou verzi portalu
vypada hodne podobne jako ten minuly, akorat tedko je o dost sviznejsi
tak jeste by to chtelo nejake ty 12pa pujcky a bude to ok :)
Ja mam nastavene 10 - 12%. Jeste 5 dni zpet jsem mel 2/3 penez nezainvestovanych. Dnes mam 98% zainvestovano. Vypada to, ze se Viventor zvetil a tak mu dam jeste sanci :) Treti.

V porovnani s rychlosti predchozi verze je to ted pecka. Ted aby odstranili ten chaos v primary marketu. Je tam hromada nabidek, kdy jde zainvestovat jen 0.01 eur :/

https://ctrlv.cz/gL90

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od doonio » 08 úno 2017, 21:28

tomsaer píše: V porovnani s rychlosti predchozi verze je to ted pecka. Ted aby odstranili ten chaos v primary marketu. Je tam hromada nabidek, kdy jde zainvestovat jen 0.01 eur :/
Přesně na tohle jsem se ptal tetičky Vilmy a odpověděla mi tak kulišárně, že z toho nejsem jistej jestli to prostě jen nevidí nebo nechce vidět..proč je v Primira marketu 600 loans a všechny jsou nyní aktuálně pod 1€, to je uhozený....

We are aware of the situation that some investors misunderstand the loans listed in primary market as loans available for investment, which is incorrect. It is just a list where after using filters you can invest in available loans. Furthermore, the list is an informative board about type of loans, amount of loans listed latest dates, shares, originators, interests, etc. Investors are informed of market behavior in this way. Right now, we won´t leave the primary market in 0 loans, because loans are listed daily. We are thinking about the way information is displayed and any idea is welcome.

Věc druhá je co má za smysl to že na Sekundáru se prodávají měsíční půjčky s premium 20%, takže YTM je těžce v červeným pásmu(chápej pod nulo, takže na tom nevyděláš ani za zlatý prase), tady mě zase tetička Vilma odpověděla ještě virálněji:

Regards to Secondary Market. It is up to any investor to sell their participation at any price. The maximum is 20% premium. For now, any investor must calculate if a loan with premium is worth buying. You can also see at the final price to pay if you are paying higher or not. We thought about displaying a warning about those loans where buyer will lose (premium). What do you think about it?


Jinak já dávám Viventoru už taky asi několikátou poslední šanci, jen musím tedkomc zaběhnout na finančnák a vyřídit si to slavné potvrzení pro ně, a potom uvidím..aktuálně mám už víc jak týden, půlku portfolia nezainvestovanou, tak jsem zvědav jestli se po novém týdny něco objeví.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od adventura » 09 úno 2017, 10:52

funguje vam vyjeti statistik uctu za posledni rok kvuli dan. priznani - filtr 1.1.2016 - 31.1.2016?
mne se objevi hodiny, ze se stranka nacita, ale pak po cca minute se nic neobjevi

tomsaer
Příspěvky: 16
Registrován: 20 črc 2016, 11:21
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od tomsaer » 09 úno 2017, 12:29

blahetal píše:funguje vam vyjeti statistik uctu za posledni rok kvuli dan. priznani - filtr 1.1.2016 - 31.1.2016?
mne se objevi hodiny, ze se stranka nacita, ale pak po cca minute se nic neobjevi
Jj, mi to vyfiltruje.

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od adventura » 09 úno 2017, 17:09

dik, ja investuju na viventoru od 1/2016, tak mam mozna vic dat, ktery musi prechroustat, nez ty? :)

tomsaer
Příspěvky: 16
Registrován: 20 črc 2016, 11:21
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od tomsaer » 10 úno 2017, 06:28

blahetal píše:dik, ja investuju na viventoru od 1/2016, tak mam mozna vic dat, ktery musi prechroustat, nez ty? :)
JJ, dej mu chvilku. Mas stejny problem, i kdyz vyberes moznost selectboxu "Payment type"?

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od adventura » 10 úno 2017, 10:31

tomsaer píše:
blahetal píše:dik, ja investuju na viventoru od 1/2016, tak mam mozna vic dat, ktery musi prechroustat, nez ty? :)
JJ, dej mu chvilku. Mas stejny problem, i kdyz vyberes moznost selectboxu "Payment type"?
dobry tip, musim tam dat omezeni treba jenom na mesic a jeste vybrat payment type, nejak jim server nezvlada vetsi mnozstvi dat... :)

mullah
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 31
Registrován: 04 srp 2016, 00:42
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od mullah » 10 úno 2017, 11:17

Mám otázku na tých, ktorým autoinvest prideľuje nejaké pôžičky. Môžete prezradiť, koľko cca. mate investované a ako máte nastavený autoinvest ?

tomsaer
Příspěvky: 16
Registrován: 20 črc 2016, 11:21
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od tomsaer » 10 úno 2017, 12:59

Zde https://ctrlv.cz/LNgf screen toho, jak mam nastaven autoinvest. Zainvestovano 99% portfolia. Investice jsou v radech stovek eur. Presnou vysi nechci uvadet.

mullah
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 31
Registrován: 04 srp 2016, 00:42
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od mullah » 10 úno 2017, 13:57

tomsaer píše:Zde https://ctrlv.cz/LNgf screen toho, jak mam nastaven autoinvest. Zainvestovano 99% portfolia. Investice jsou v radech stovek eur. Presnou vysi nechci uvadet.
Ďakujem, takto mi to stačí :)

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od adventura » 11 úno 2017, 20:14

mullah píše:Mám otázku na tých, ktorým autoinvest prideľuje nejaké pôžičky. Môžete prezradiť, koľko cca. mate investované a ako máte nastavený autoinvest ?
dneska se mne po par dnech chytl AI na 12pa a na SM jsou tedko nejake pujcky s 0 discountem s 12pa, takze muzete nakupovat :)

mullah
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 31
Registrován: 04 srp 2016, 00:42
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od mullah » 11 úno 2017, 20:20

blahetal píše:
mullah píše:Mám otázku na tých, ktorým autoinvest prideľuje nejaké pôžičky. Môžete prezradiť, koľko cca. mate investované a ako máte nastavený autoinvest ?
dneska se mne po par dnech chytl AI na 12pa a na SM jsou tedko nejake pujcky s 0 discountem s 12pa, takze muzete nakupovat :)
Ja som medzičasom stiahol odtiaľ všetky peniaze, ale zjavne je čas sa vrátiť :)

adm
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 45
Registrován: 06 bře 2017, 10:15
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: viventor.com

Příspěvek od adm » 06 bře 2017, 10:23

doonio píše:Mám to podobně, už asi měsíc při zapnutém AutoInvestu se nic neinvestovalo a jen tam peníze leží, při dotazu na support mi řekli, že nijak neomezují výši investice na osobu, takže když tam někdou dojde a do půjčky vrazí 500€, tak je vykoupí všechny a mi malí s 10€ na půjčku máme smůlu. Vznesl jsem tedy dotaz na support a dnes mi bylo odpovězeno:
Certificate of fiscal resident allows investors, who have economic activities in other countries to their fiscal residence, declare the profits in the country where they are resident for tax purposes instead of the country where they have the economic activity. The applicable amount will depend on the Double Taxation Treaty agreement between your country of fiscal residence and the source country.
The payable amount most of times is not higher than the applicable tax at source country. If you don´t submit the certificate of fiscal residence, you will be taxed twice for the same profit (at source country and country where you are fiscal resident). For accurate information, please refer to a tax advisor.
In other words, your fiscal residence is Czech Republic and Spain and Sweden are the countries where investment opportunities (loans) are originated. It is not Latvia, which is the country where Viventor is registered. You are investing via Viventor but not in Vieventor's loans.

Till now, interests gained are gross and they will remain gross, as long as you provide your certificate of fiscal resident before withdrawal of profits. Once you provide it, it is your obligation to declare the income.
Dokument ("Certificate of fiscal resident") ke stažení:
https://ulozto.cz/!21B1cGPORSls/czech-f ... cument-pdf

Jedná se o nějaké potvrzení o daňovém domicilu, už jste to někdy někde viděl, případně nechal od finančáku povtrdit?

PS: Prosil bych admina aby šly nahrávat i PDF dokumenty, nemusí se nutně zobrazit náhled na stránce, to by zabralo celou diskuzi, ale třeba jen odkaz ke stažení, protože mi sem dokument nešlo nahrát.
zajdi si na "svuj" financak pozadej vystaveni danoveho domicilu automaticky ti to daji v cz a aj jazyku stoji to 100CZK a vydaji ti do 3- 5 dni podle toho jak jsou busy

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů