Lendy / Saving Stream

K diskusím: Bondora; Bulkestate; Envestio; Fundingsecure; Grupeer; Housers; Lendy/Saving Stream; Lendermarket; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
doonio
Gold pen
Gold pen
Reputace: 249
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od doonio » 30 led 2020, 16:55

Jak asi víte Lendy je v řízené likvidaci a za aktuálních podmínek to nevypadá moc slibně, co se týče toho kolik bychom měli z těch nedostupných úvěrů dostat. Na FB je skupina, která se to snaží změnit, bohužel to zase bez peněz nepůjde a udělali takovou Crowdfunding akci, kde se my všichni dobrovolně složíme na nějakého právního /skupinu expertů, která bude hájit naše práva.

Já osobně mám v Lendy už jen pár stovek GBP, ale i tou troškou rád přispěji. Tak kdyby se chtěl někdo přidat:
https://www.crowdjustice.com/case/lendy ... egal-fund/

FB skupina kde se vše řeší:
https://www.facebook.com/groups/lendyactiongroup/
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Shaim
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shaim » 05 úno 2020, 11:13

Když to je to, že člověk by měl zase vynaložit jiné peníze na to, aby získal peníze zpátky, kde je ta šance na získání také s velkým otazníkem?

Zatím se hádám stejně jen čeká jak to dopadne, bůh ví, jestli něco zbude, však víte jak to je vždycyk při těchto likvidacích :) Na ty nejmenší se dostane nejméně nebo spíše nic :)

doonio
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 17 úno 2020, 17:41

Ano, ale tady ty vynaložené prostředky jsou úplně marginální částka. Nikdo po tobě nechce aby jsi tam posílal 10% a víc. Jak psali administrátoři, pokud by jsi poslal z každých proinvestobaných 1000GBP jen 1libru, tak se dosáhne cíle. Mě tam leží jen pár set liber a i tak jsem přispěl 10GBP už jen tak, že se mi líbí ta jejich idea nenechat si srát na hlavu a jsou to jenom drobné vůči těm, kteří tam mají v tom utopený stovky tisíc GBP. Já jim ještě asi něco malého přispěji, už jen ze zvědavosti, jak to celé dopadne :-D
Aktivně využívám:

heechee
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 18
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy / Saving Stream

Příspěvek od heechee » 27 úno 2020, 21:38

Takže Lendy aktivisté dali dohromady požadovaných 75 til GBP, tak uvidíme, jestli něco zmůžou.

Jinak mi dnes na účtu přistálo 19,99 GBP jako částečné splacení DFL020 - Euro Car Park site, Jocelyn Square, Glasgow.
Tak jsem hned požádal o výběr.

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukipeer » 28 úno 2020, 14:49

heechee píše:
27 úno 2020, 21:38
Jinak mi dnes na účtu přistálo 19,99 GBP jako částečné splacení DFL020 - Euro Car Park site, Jocelyn Square, Glasgow.
Do této půjčky jsem taky investoval. Nejedná se ale částečné splacení, ale konečný příjem z prodeje zástavy. Nemovitost prodána za 60% hodnoty půjčky, investorům vráceno 40%. Celková ztráta činí 60% jistiny + nevyplácené úroky.

doonio
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 28 úno 2020, 15:11

lukipeer píše:
28 úno 2020, 14:49
heechee píše:
Do této půjčky jsem taky investoval. Nejedná se ale částečné splacení, ale konečný příjem z prodeje zástavy. Nemovitost prodána za 60% hodnoty půjčky, investorům vráceno 40%. Celková ztráta činí 60% jistiny + nevyplácené úroky.
Tak to je hukot...60% půjčky, ani né 60% zástavy, jak tohle ti kluci angličtí oceňovali, to člověk nechápe, a to ještě v dnešní době, kdy ceny nemovitostí v UK za tu dobu šli určitě nahoru!!!
Aktivně využívám:

heechee
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heechee » 28 úno 2020, 17:40

lukipeer píše:
28 úno 2020, 14:49
heechee píše:
Hm, a to se dá zjistit kde? Na stránkách Lendy to označují jako PARTIAL REPAYMENT.

Hukot je celé Lendy. Dříve jsem je považoval za bezpečnější platformu než Mintos (hahaha). Dlouho se chlubili, že měli jen jednu půjčku v defaultu, kterou navíc vyplatili z rezervního fondu. A pak, téměř najednou, se přestaly všechny půjčky splácet. Od jisté doby se prostě nevracelo skoro nic. :-(

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukipeer » 28 úno 2020, 19:33

Tak samozřejmě oficiálně je to vedeno jako splátka, nicméně v situaci, kdy je zastavená nemovitost prodána, se pravděpodobnost dalšího splacení limitně blíží nule. I kdyby se něco podařilo vymoct, tak to sežerou poplatky administrátorům. Doporučuji facebookovou skupinu Lendy action group, tam se hodně probírá.

Svého času jsem Lendy (dříve Saving Stream) taky považoval za relativně bezpečný přístav mých investic. To jsem netušil, že zastavené nemovitosti jsou mnohdy několikanásobně nadhodnoceny oproti jejích skutečné hodnotě.

Odpovědět