Lendy / Saving Stream


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od doonio » 30 led 2020, 16:55

Jak asi víte Lendy je v řízené likvidaci a za aktuálních podmínek to nevypadá moc slibně, co se týče toho kolik bychom měli z těch nedostupných úvěrů dostat. Na FB je skupina, která se to snaží změnit, bohužel to zase bez peněz nepůjde a udělali takovou Crowdfunding akci, kde se my všichni dobrovolně složíme na nějakého právního /skupinu expertů, která bude hájit naše práva.

Já osobně mám v Lendy už jen pár stovek GBP, ale i tou troškou rád přispěji. Tak kdyby se chtěl někdo přidat:
https://www.crowdjustice.com/case/lendy ... egal-fund/

FB skupina kde se vše řeší:
https://www.facebook.com/groups/lendyactiongroup/
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Shaim
Příspěvky: 5
Registrován: 26 srp 2018, 21:53
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Shaim » 05 úno 2020, 11:13

Když to je to, že člověk by měl zase vynaložit jiné peníze na to, aby získal peníze zpátky, kde je ta šance na získání také s velkým otazníkem?

Zatím se hádám stejně jen čeká jak to dopadne, bůh ví, jestli něco zbude, však víte jak to je vždycyk při těchto likvidacích :) Na ty nejmenší se dostane nejméně nebo spíše nic :)

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od doonio » 17 úno 2020, 17:41

Ano, ale tady ty vynaložené prostředky jsou úplně marginální částka. Nikdo po tobě nechce aby jsi tam posílal 10% a víc. Jak psali administrátoři, pokud by jsi poslal z každých proinvestobaných 1000GBP jen 1libru, tak se dosáhne cíle. Mě tam leží jen pár set liber a i tak jsem přispěl 10GBP už jen tak, že se mi líbí ta jejich idea nenechat si srát na hlavu a jsou to jenom drobné vůči těm, kteří tam mají v tom utopený stovky tisíc GBP. Já jim ještě asi něco malého přispěji, už jen ze zvědavosti, jak to celé dopadne :-D
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

heechee
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 97
Registrován: 31 črc 2019, 21:56
Reputace: 25
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy / Saving Stream

Příspěvek od heechee » 27 úno 2020, 21:38

Takže Lendy aktivisté dali dohromady požadovaných 75 til GBP, tak uvidíme, jestli něco zmůžou.

Jinak mi dnes na účtu přistálo 19,99 GBP jako částečné splacení DFL020 - Euro Car Park site, Jocelyn Square, Glasgow.
Tak jsem hned požádal o výběr.

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 118
Registrován: 21 říj 2016, 10:30
Reputace: 78
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy / Saving Stream

Příspěvek od lukipeer » 28 úno 2020, 14:49

heechee píše:
27 úno 2020, 21:38
Jinak mi dnes na účtu přistálo 19,99 GBP jako částečné splacení DFL020 - Euro Car Park site, Jocelyn Square, Glasgow.
Tak jsem hned požádal o výběr.
Do této půjčky jsem taky investoval. Nejedná se ale částečné splacení, ale konečný příjem z prodeje zástavy. Nemovitost prodána za 60% hodnoty půjčky, investorům vráceno 40%. Celková ztráta činí 60% jistiny + nevyplácené úroky.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy / Saving Stream

Příspěvek od doonio » 28 úno 2020, 15:11

lukipeer píše:
28 úno 2020, 14:49
heechee píše:
27 úno 2020, 21:38
Jinak mi dnes na účtu přistálo 19,99 GBP jako částečné splacení DFL020 - Euro Car Park site, Jocelyn Square, Glasgow.
Tak jsem hned požádal o výběr.
Do této půjčky jsem taky investoval. Nejedná se ale částečné splacení, ale konečný příjem z prodeje zástavy. Nemovitost prodána za 60% hodnoty půjčky, investorům vráceno 40%. Celková ztráta činí 60% jistiny + nevyplácené úroky.
Tak to je hukot...60% půjčky, ani né 60% zástavy, jak tohle ti kluci angličtí oceňovali, to člověk nechápe, a to ještě v dnešní době, kdy ceny nemovitostí v UK za tu dobu šli určitě nahoru!!!
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

heechee
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 97
Registrován: 31 črc 2019, 21:56
Reputace: 25
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy / Saving Stream

Příspěvek od heechee » 28 úno 2020, 17:40

lukipeer píše:
28 úno 2020, 14:49
heechee píše:
27 úno 2020, 21:38
Jinak mi dnes na účtu přistálo 19,99 GBP jako částečné splacení DFL020 - Euro Car Park site, Jocelyn Square, Glasgow.
Tak jsem hned požádal o výběr.
Do této půjčky jsem taky investoval. Nejedná se ale částečné splacení, ale konečný příjem z prodeje zástavy. Nemovitost prodána za 60% hodnoty půjčky, investorům vráceno 40%. Celková ztráta činí 60% jistiny + nevyplácené úroky.
Hm, a to se dá zjistit kde? Na stránkách Lendy to označují jako PARTIAL REPAYMENT.

Hukot je celé Lendy. Dříve jsem je považoval za bezpečnější platformu než Mintos (hahaha). Dlouho se chlubili, že měli jen jednu půjčku v defaultu, kterou navíc vyplatili z rezervního fondu. A pak, téměř najednou, se přestaly všechny půjčky splácet. Od jisté doby se prostě nevracelo skoro nic. :-(

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 118
Registrován: 21 říj 2016, 10:30
Reputace: 78
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy / Saving Stream

Příspěvek od lukipeer » 28 úno 2020, 19:33

Tak samozřejmě oficiálně je to vedeno jako splátka, nicméně v situaci, kdy je zastavená nemovitost prodána, se pravděpodobnost dalšího splacení limitně blíží nule. I kdyby se něco podařilo vymoct, tak to sežerou poplatky administrátorům. Doporučuji facebookovou skupinu Lendy action group, tam se hodně probírá.

Svého času jsem Lendy (dříve Saving Stream) taky považoval za relativně bezpečný přístav mých investic. To jsem netušil, že zastavené nemovitosti jsou mnohdy několikanásobně nadhodnoceny oproti jejích skutečné hodnotě.

Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy / Saving Stream

Příspěvek od Saraph » 21 úno 2021, 15:31

Vypadá to, že se něco malinko děje. Už se mi po více než roce stejného stavu účtu začínají objevovat nějaké jednotky liber. Zatím to není nic, co by stálo za řeč, ale třeba v nadcházejících měsících konečně uvidíme nějaký posun.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy / Saving Stream

Příspěvek od doonio » 13 úno 2023, 16:26

Trochu menší refresh...je na SS stále někdo aktivní, resp. má tam někdo ten ověřený účet?
Mě teď po několika letech došla částečná úhrada z jednoho zbankrotovaného úvěru, samozřejmě Lendy mi nedovolí jen tak vybrat prostředky (i když tam mám stále aktivní UK účet v GBP). Chtějí po mě "Verify your account before ...."

Na otázku co potřebuji udělat, abych tedy účet verifikoval - čekal jsem že zašlu bankAccount statement s platným číslem účtu a proof of Address, došel tento šílený seznam:
In order to complete the AML/KYC verification exercise and enable the withdrawal facility on your platform account, please post certified* copies of the following to us:

A valid certified* form of photo ID either:
a. Current signed passport
b. Current UK or EEA photo-card driving licence
c. EEA member state identity card
d. National identity card bearing a photograph of the applicant

And

One certified* proof of address** (Full unredacted documents only)
a. Credit card or bank statement from the last three months (including internet statements)
b. Mortgage or Rent statement issued in the past three months
c. Tenancy or Rent Agreement
d. Utility bill issued within the last three months
e. Local Government bill for the current council tax year
f. Government self-assessment letter or tax demand dated in the current tax year
g. A letter from a lawyer confirming your details
*’ Certified’ means certified by a responsible person such as a professional (Bank or Building Society official; Councillor; Minister of religion; Dentist or Doctor; Chartered Accountant; Solicitor or Notary; Teacher or Lecturer) that “the document is a true copy of the original” (this wording must be included). You need to be able to see the name, occupation and contact details of the person certifying in case of query, and the date of certification.

The following areas of the documents must be identifiable in English – name, address, date of birth, bank account details and any expiry dates. Further documentation may be requested upon request.

The original certified copies of these documents must be posted to:

The AML Verification Team,
Lendy Ltd c/o Shoosmiths,
Forum 5, Parkway,
Whiteley,
Fareham
PO15 7PA.

Please note we cannot return documents either originals or copies and emailed copies will not be accepted.
Už jste se tím někdo prokousla, příp. jim to opravdu fyzicky, poštou zaslal do UK? Vše samozřejmě chtějí jen v angličtině, mám tam jen pár desétek liber, tak váhám jestli to má cenu.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

pecan08
Příspěvky: 1
Registrován: 24 pro 2022, 15:45
Reputace: 1
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy / Saving Stream

Příspěvek od pecan08 » 14 úno 2023, 08:30

doonio píše:
13 úno 2023, 16:26
Trochu menší refresh.....
Ahoj, ja som to (asi pred 4 rokmi) absolvoval presne ako píšeš. Keďže výpis z banky som nezohnal v angl. jazyku vyriešil som to výpisom z Revolut - tam je aj tvoje meno / adresa, čiže akceptovali to. Poslal som poštou a dúfal, že to schvália. Myslím, že bola nutná urgencia, ale nakoniec to schválili a vyberať môžem doteraz (nie že by bolo čo, len pred nedávnom čosi pribudlo).

EDIT: ten zoznam je dlhý len na prvý pohľad, všimni si operátorov "AND" / "OR". Netreba samozrejme všetko. Vyber si, čo je pre teba najkomfortnejšie.

jann
Příspěvky: 7
Registrován: 10 lis 2019, 21:37
Reputace: 3
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy / Saving Stream

Příspěvek od jann » 27 úno 2023, 13:48

Ahoj,
rád bych doplnil své zkušenosti a procesem AML nezbytným pro mezinárodní výběr. Proces jsem podstupoval v prosinci roku 2019. Můj první pokus, kdy jsem zaslal poštou výpis z účtu od Wise (TransferWise) a kopii řidičského průkazu byl zamítnut. Důvodem zamítnutí bylo, že požadovali úředně ověřený dokument potvrzující identitu. Na to jsem argumentoval, že naše zákony neumožňují úředně potvrdit identifikační dokument s fotografií, což poradil někdo zde na fóru. Dotazováním přímo jsem se posunul o krok dále, kdy na mou argumentaci jsem obdržel tuto odpověď:

In your individual situation and due to your location we have agreed that the copy of the ID does not need to certified, but the proof of address still needs to be We have agreed and received documents from other Czech citizens in this format.

Následně jsem tedy 2x zaslal výpis z účtu z Wise, kdy jsem si nechal potvrdit kolegou, který má razítko, aby to vypadalo oficiálněji a dopsal tam požadovaný text v anglickém jazyce. Posílal jsem 2x proto, že první psaní jim prý nepřišlo.

Nakonec jsem se tedy úspěšně prokousal registrací a tento týden provedl výběr liber, které jsem měl na svém účtu.

První výběr jsem prováděl na účet u Wise vedený v GBP, zamítnuto. Následně tedy proveden výběr v EUR na účet u Wise, trvalo to sice týden, ale peníze nakonec dorazily (nebyla stržena žádná částka za převod).

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti