Lendy / Saving Stream


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
Uživatelský avatar
Saraph
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 799
Registrován: 01 čer 2016, 10:08
Reputace: 217
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Saraph » 05 čer 2019, 16:30

Ještě jsem si požádal o nějaké zbylé drobné, co jsem měl na platformě nezainvestované (jednalo se asi o 84 liber). Asi ani tohle jen tak neuvidím, co? :lol:

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Joshua » 05 čer 2019, 17:16

Saraph píše:
05 čer 2019, 16:30
Ještě jsem si požádal o nějaké zbylé drobné, co jsem měl na platformě nezainvestované (jednalo se asi o 84 liber). Asi ani tohle jen tak neuvidím, co? :lol:
No, žena udělala před týdnem to samé. Zatím nic :-(. Žil jsem však v (zřejmě v mylném) domnění, že tyto peníze jsou investorů a odděleny od aktiv Lendy na samostatném účtu.

Mirinda78
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 122
Registrován: 02 srp 2016, 18:17
Reputace: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Mirinda78 » 05 čer 2019, 18:59

Joshua píše:
05 čer 2019, 17:16
Saraph píše:
05 čer 2019, 16:30
Ještě jsem si požádal o nějaké zbylé drobné, co jsem měl na platformě nezainvestované (jednalo se asi o 84 liber). Asi ani tohle jen tak neuvidím, co? :lol:
No, žena udělala před týdnem to samé. Zatím nic :-(. Žil jsem však v (zřejmě v mylném) domnění, že tyto peníze jsou investorů a odděleny od aktiv Lendy na samostatném účtu.
Už mi dávno došel e-mail od insolvenčních správců, že všechny výběry peněz jsou pozastaveny.O ně nepřijdete, ale do jejich odblokování zbývá ještě určitě pár týdnů...

Kdo má zájem, na facebooku byla založena akční skupina Lendy https://www.facebook.com/groups/lendyactiongroup/ ,která bude hájit zájmy věřitelů, komunikovat se sdělovacími prostředky a insolvenčními správci. Za jeden týden se připojilo přes 300 lidí, přidejte se také .

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 576
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 328
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Nikituska » 17 črc 2019, 14:02

Budete dávat plnou moc na to setkání? Pro jakou variantu od správců jste hlasovali a proč? Nějak v tom plavu... :o

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od doonio » 20 črc 2019, 11:27

Já jsem to abych pravdu nějak neřešil, nějaký email přišel...ale jednak nějak neumím mco té obchodní angličtiny a jednak tady z CZ toho asi moc neovlivním, mám v tom pouze pár set GBP.

Včera vyšel zajímavý článek, jak se jim to sesypalo a proč: https://www.ft.com/content/895d5ae8-aa0 ... wwewdlM5jg

Je to ještě hodně brzká otázka, ale jak budete případný Default řešit co se týče daní... V 2016/2017/2018 jsem z úroku zaplatil samozřejmě 15% daň, teď když je lendy v řízené insolvenci bych si teoreticky mohl dát to co mě tam zůstalo viset jako náklad. Protože v konečném důsledku jsem nic nevydělal, naopak prodělal (a ještě z toho odvedl daň :oops: :oops: :oops: )
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

KarelDubsky
Příspěvky: 1
Registrován: 25 črc 2019, 20:10
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od KarelDubsky » 25 črc 2019, 20:14

Dával jste si někdo návrh k finančnímu arbitrovi? Dneska jsem se bavil s advokátem, co mě tam zastupoval v jiném sporu a říkal mi, že nově by to mělo být průchozí. Řízení by mělo být zadarmo, prý to můžu podat i sám (stačí vyplnit formulář). By mě zajímalo, jestli mám fakt šanci něco dostat.

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 576
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 328
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Nikituska » 29 črc 2019, 17:03

Řešíte nějak Proof of Debt s deadlinou 30. 7. 2019?

"Please note, the forms ... are for voting purposes only at this stage in the process."
"...this is not the only opportunity to submit a claim..."

Takže to jen kvůli váze při hlasování - chápu to správně, žejo?

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od doonio » 29 črc 2019, 17:35

Pokud jim do 30th July (tzn. zítra) odevzdáte vyplněný "Proof of debt", bude Vám poté umožněno hlasovat na nadcházejícím jednání. Jak někdo napsal v diskuzi na FB " If you don't want to vote (or have someone vote on your behalf) you don't need to fill prrof of debt"

A jelikož já ani náhodou neplánuji do UK kvůli tomu letět, tak to neřeším a jedeme dál...tohle bude ještě jízda :-D
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 118
Registrován: 21 říj 2016, 10:30
Reputace: 78
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od lukipeer » 16 říj 2019, 15:49

Ve facebookové skupině LAG teď probíhá docela žhavá diskuze ohledně ověřování účtů investorů. Požadují údajně ověřené kopie dokladu totožnosti a výpisu z účtů. Ověřeným účtům by měly být odblokovány výběry uskutečněné po vstupu do administrace. Po mně teda zatím nic nechtěli, ale peníze z žádosti o výběr na mém účtu připsány nejsou. Poslední výzva k aktualizaci údajů mi přišla někdy v srpnu. Měl jsem jsem si zkontrolovat osobní údaje po přihlášení, přičemž na mou připomínku, že mi nejde aktualizovat číslo účtu, a že jsem vždy vybíral přes tranferwise, mi bylo řečeno, že mezinárodní investoři, kteří nemají účet v UK formátu, tak ho tam nemusí vkládat. Od té doby mi nic nepřišlo.

Jak jste na tom vy, máte ověřený účet? Deadline pro ověření by měl být údajně do konce října, pak už asi smolík. Ke konci měsíce by taky měly být uvolněny první peníze z prodaných zastavených nemovitostí. Moc toho nebude, snad nějakých 11 ze 150 mil. investovaných. Celkově prý kolem 50%, ale moc tomu nevěřím...

Vydra1
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 39
Registrován: 03 dub 2019, 16:08
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Vydra1 » 23 říj 2019, 22:23

Tak pokud jde o mne, ja overeny ucet nemam...pritom lhuta do konce rijna je uz sibenicni. Mam tedy pravda nahlaseny sve UK bankovni ucty pro transakci a nachazim se aktualne na uzemi Britanie, ale nemam nejak vubec chut chodit za advokatem ani do banky prosit o overeni platnosti originalu prukazu totoznosti a vypisu z uctu. Zda se mi to byt skoro zbytecne sekyrovani nas veritelu a krom toho mi na Lendy "visi " jen £46 plus nejake nabehle uroky a z toho bych uz stejne mnoho nevidel. Vylohy pro administrovani pohledavky by take mohly prevysit - ostatne nejistou - hodnotu kompenzace. Horsi nez v Lendy to mam - a to podstatne - na FS.
- Nejvice by mne zajimalo, jestli toto neni varovanim, abychom si pokud mozno vybrali i z jinych P2P a P2B platforem co se da a nedali to radeji do vice casem proverenych a transparentnejsich investic a projektu - napr. akcii nebo nemovitostnich fondu - co myslite? Navic jeste neuderila ekonomickaa recese. Samozrejme, je to kazdemu na uvaze k zamysleni nad tim, jaka je mira rizika co je ci neni ochoten a schopen podstoupit.

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 576
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 328
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Nikituska » 06 lis 2019, 12:37

Taky už vám přišel požadavek na brutální AML? Úředně ověřený doklad + úředně ověřený proof of address posílat jen tak poštou nějakým random adminům? Navíc nijak neupravené (vodoznak apod.)?

Jednak je to proti GDPR - kdo mi zaručí, že se dokumenty neztratí a nezneužijí po cestě a/nebo po doručení administrátorům? V žádném případě nepotřebují kompletní neupravený doklad a už vůbec ne úředně ověřený a fyzicky doručený...

Taky je to proti principu, že pokud bylo něco založeno přes intenet, musí být vše okolo zaříditelné stejně jednoduše. To vzniklo jako obrana proti podobným chytrákům, se kterými v klidu navážehe spolupráci online, ale její ukončení je vázáno na nepřiměřené akce (typu osobně doručit do latiny úředně přeloženou žádost na sídlo firmy v Karibiku apod.)

Dokud mi nevymůžou nějaké rozumné peníze, tak na ně prdím a do té doby jim to snad někdo napadne...

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Joshua » 06 lis 2019, 12:44

Nikituska píše:
06 lis 2019, 12:37
Taky už vám přišel požadavek na brutální AML? Úředně ověřený doklad + úředně ověřený proof of address posílat jen tak poštou nějakým random adminům? Navíc nijak neupravené (vodoznak apod.)?

Jednak je to proti GDPR - kdo mi zaručí, že se dokumenty neztratí a nezneužijí po cestě a/nebo po doručení administrátorům? V žádném případě nepotřebují kompletní neupravený doklad a už vůbec ne úředně ověřený a fyzicky doručený...

Taky je to proti principu, že pokud bylo něco založeno přes intenet, musí být vše okolo zaříditelné stejně jednoduše. To vzniklo jako obrana proti podobným chytrákům, se kterými v klidu navážehe spolupráci online, ale její ukončení je vázáno na nepřiměřené akce (typu osobně doručit do latiny úředně přeloženou žádost na sídlo firmy v Karibiku apod.)

Dokud mi nevymůžou nějaké rozumné peníze, tak na ně prdím a do té doby jim to snad někdo napadne...
Ano, potvrzuji... také mi to přišlo. A také to množství informací a formu doručení považuji za neadekvátní. Mám v defaultu nějakých 800 liber a i kdyby se optimisticky vzato vymohla třetina, přemýšlím zda má smysl kvůli tomu vynakládat takové úsilí.

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 118
Registrován: 21 říj 2016, 10:30
Reputace: 78
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od lukipeer » 06 lis 2019, 13:03

Ten požadavek vám přišel automaticky nebo na základě urgence? Po mě teda zatím nic nechtěli. Peníze z žádosti o výběr mi už uvolnili, připsali mi ještě splátku z prodané zástavy jedné půjčky (cca 45%). Vybrat peníze ale z důvodu AML nemůžu.

V defaultu mám cca 2500 gbp, tak se mi nad tím zase nechce jenom tak mávnout rukou, nicméně to ověření je fakt postavené na hlavu. Navíc podle §9 zákona o ověřování se vidimace neprovede, je-li předložená listina, z níž je vidimovaná listina pořízena, listinou, jejíž jedinečnost nelze vidimovanou listinou nahradit, zejména občanský průkaz, cestovní doklad, zbrojní průkaz, řidičský průkaz apod., tak ani nevím, jak bych to měl jako provést..?

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Joshua » 06 lis 2019, 13:14

lukipeer píše:
06 lis 2019, 13:03
Ten požadavek vám přišel automaticky nebo na základě urgence? Po mě teda zatím nic nechtěli. Peníze z žádosti o výběr mi už uvolnili, připsali mi ještě splátku z prodané zástavy jedné půjčky (cca 45%). Vybrat peníze ale z důvodu AML nemůžu.
Přišlo mi to automaticky, cca před hodinou.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1212
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 601
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od doonio » 06 lis 2019, 13:36

Taky jsem začal číst, říkám si OK, pošlu jim to zase emailem (stejně už kopii ID mají a i proof of address jsem dokládal pár let zpět). Až jsem došel k tomu že to mám poslat na nějakou adresu do Anglie, si řikám jako WTF, jsme v 21.století? Mám tam taky asi "JEN" 500GBP a řeším jestli se s tím otravovat, hroznej vopruz. Je tam nějaký deadline, do kdy se to musí poslat..já bych to poslal až podle toho kolik se ze všech defaultu podaří vybrat zpět.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1507
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 988
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od Joshua » 08 lis 2019, 15:02

Z FB skupiny P2P investoři. Mohlo by se někomu hodit.
Taky jsem mel zablokovany vybery, dnes rano jsem jim sam napsal, jestli to nemuzou vyresit, ze sem KYC delal uz kdysi davno pro Lendy (tusim, ze sem jim nejake foto posilal) a pred chvilkou mi odepsali, ze mam vybery povoleny. A nic po mne nechteji.
Psal sem na emaily: ‘lendy.restructuring@rsmuk.com’ a ‘support@lendysupport.zendesk.com’, ktere u mne na blogu poradil jeden ze ctenaru, kteremu to taky takto proslo:
https://www.vodnici.net/2019/11/p2p-inv ... ijen-2019/ (diskuse)
Odpovedeli toto:
Customer Support (Lendy Ltd)
Nov 8, 10:50 GMT
Dear Ludek
Thank you for your email.
I can confirm that the withdrawal facility is active on your account.
Thank .you for your patience in this matter.
Kind regards,
The Lendy Customer Support Team
Lendy Limited (In Administration)
Postup otestuji a dám sem vědět.

lukipeer
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 118
Registrován: 21 říj 2016, 10:30
Reputace: 78
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od lukipeer » 08 lis 2019, 15:40

Mohu potvrdit, funguje to. Nebylo to účelové, ptal jsem se jenom, kdy budu moct vybírat volné prostředky. Odpovídal jsem na jeden mail, který mi přišel z dotazu o vložení bankovního účtu, shodou okolnosti to byla mailová adresa support@lendysupport.zendesk.com. Dnes mi odepsali, že mohu vybírat ;).

mullah
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 31
Registrován: 04 srp 2016, 00:42
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od mullah » 08 lis 2019, 20:44

Tak som im napísal aj ja, ale trvajú na dodaní dokladov :-(. Čo ste im napísali, že vám to prešlo?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk


jann
Příspěvky: 7
Registrován: 10 lis 2019, 21:37
Reputace: 3
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od jann » 10 lis 2019, 21:44

Mohu potvrdit, že jsem také dostal email s žádostí o zaslání papírových dokumentů (Lendy KYC and AML Revalidation Exercise). Moc se mi do toho nechce, ještě zkusím během následujícího týdne jim napsat email, resp. poslat doklady naskenované s tím, že už jsem validaci dělal a uvidím. Peněz k výběru tam mám zatím minimum, vše mám v půjčkách...
Chtěl bych se jen zeptat, zda už se vám, jak se postupně vymáhají jednotlivé dluhy, zvyšuje částka k výběru (available funds)? Já ji mám pořád stejnou a na zahraničních fórech čtu, jak provádějí výběry a kolik se u jakého dluhu podařilo získat peněz na zpět.

jann
Příspěvky: 7
Registrován: 10 lis 2019, 21:37
Reputace: 3
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendy - investoři

Příspěvek od jann » 12 lis 2019, 13:55

Tak asi budu muset poslat požadované dokumenty v obálce... :( Zde reakce na můj email, že už jsem požadované dokumenty posílal:

Dear Jan
Thank you for your email.
This is a different AML revalidation exercise due to Lendy Limited being in Administration.
We are unable to use previous provided documents.
Thank you for your cooperation in this matter.
Kind regards,
The Lendy Customer Support Team
Lendy Limited (In Administration)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů