Housers


K diskusím: Afranga; Bondora; Bulkestate; Esketit; EvoEstate; Fundingsecure; Grupeer; Lendy/Saving Stream; Moncera; Peerberry; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Housers

Příspěvek od adventura » 19 srp 2017, 11:04

Narazil jsem na p2p, ktera nabizi investice do nemovitosti ve Spanelsku a Italii (ano, budte opatrni :))
https://www.housers.com/en/

Aktualni projekty
https://www.housers.com/en/projects

Nemovitosti jsou bud byty pred rekonstrukci, bytove domy pred vystavbou, komerecni objekty urcene k rekonstrukci a pronajmu apod.
https://www.housers.com/en/blog/investm ... ion-risks/

Registrace je klasicka (osobni udaje, scan pasu), vklad prez SEPA nebo platebni kartou, PM a SM, min. investice 50 Eur, prehledny web, detailni informace k projektum.

Platforma ma prez 60 000 reg. uzivatelu, aktivni jsou 3 projekty, jak jsem psa,l a kdyz se kouknu do historie invest. nabidek, tak jich je tam snad desitky, ktere byly uspesne zafinancovany...ale udelejte si obrazek samy :)

Maji i zajimavy blog, kde lze najit dalsi info o trhu ve Spanelsku, popis investicnich prilezitosti a popis platformy.
https://www.housers.com/en/blog

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Housers

Příspěvek od ch4 » 16 zář 2017, 21:04

@blahetal - mam zde taky jiz zainvestovene, jen jsem zatim velmi opatrny s temi 60 month projekty - konecny vysledek zavisi hodne na vyvoji trhu, jinak mas jen urok z pronajmu, a pak celkovy urok je pri stabilnim trhu podprumerny...

Zatim se mi libi projekty s fixed interest rate a u projektu s odhadovanym vynosem jsem zvedavy jak to dopadne...

Do kterych projektu investujes? Nejake preference?
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Housers

Příspěvek od adventura » 16 zář 2017, 21:34

ch4 píše:@blahetal - mam zde taky jiz zainvestovene, jen jsem zatim velmi opatrny s temi 60 month projekty - konecny vysledek zavisi hodne na vyvoji trhu, jinak mas jen urok z pronajmu, a pak celkovy urok je pri stabilnim trhu podprumerny...

Zatim se mi libi projekty s fixed interest rate a u projektu s odhadovanym vynosem jsem zvedavy jak to dopadne...

Do kterych projektu investujes? Nejake preference?
jedu zatim pouze fixed interest, z opatrnosti max 12m, u projektu se mne libi, kdyz napr. u novostavby je uz cast bytu prodana
housers posila email. notifikaci, takze pri pridani noveho projektu si prekontroluju, jestli vyhovuje mym pozadavkum a jinak na portal ani nechodim :)

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Housers

Příspěvek od ch4 » 16 zář 2017, 21:46

Diky! Ja uz jsem asi v 10 projektech ruznych druhu, tak uvidim za cca rok jak se jim podari realizovat planovane vynosy.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Housers

Příspěvek od adventura » 16 zář 2017, 22:11

ch4 píše:Diky! Ja uz jsem asi v 10 projektech ruznych druhu, tak uvidim za cca rok jak se jim podari realizovat planovane vynosy.
nz, pokud te zajimaji nemovitosti, tak se muzes mrknout na min zname bulkestate, pripadne grupeer ma take jeden projekt nebo viventor

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Housers

Příspěvek od ch4 » 16 zář 2017, 22:36

nz, pokud te zajimaji nemovitosti, tak se muzes mrknout na min zname bulkestate, pripadne grupeer ma take jeden projekt nebo viventor
Diky za tipy. Na Grupeer uz jsem se dival pred casem a teprve ted jsem si vsiml, ze jedou i v development projects. U Viventoru jsem development projekty zatim nenasel, jenom hypoteky. Nebo se divam spatne?

Jinak v ramci diverzifikace jsem ted i v rendity.com a homegrown.co.uk. Neni jednoduche najit neco mimo Baltics ;-)
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Housers

Příspěvek od adventura » 16 zář 2017, 22:47

chr4 - mas pravdu s tim viventorem

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Housers

Příspěvek od ch4 » 23 říj 2017, 20:39

Investovali jste nekdo primo do Housers v ramci https://www.crowdcube.com/companies/hou ... hes/qnpxgZ ?

Ta valuace 44M GBP vypada hodne nadsazena... Nicmene bonus v podobe snizeni Housers poplatku (zmineno v jedne komunikaci) a bonusu za investici aspon castecne kompenzuje riziko.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Housers.com

Příspěvek od ch4 » 18 led 2018, 22:39

Nejak posledni dobou projekty nabizeji nizsi uroky a vetsinou bez patricipace na zhodnoceni(narustu) realitniho trhu. Az na jeden projekt vse uroky hluboko pod 10%. Jsem zvedavy jak to bude pokracovat.

Nicmene soukromi investori Housers veri a investovali primo do firmy peknych par mioEUR...
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Housers.com

Příspěvek od ch4 » 13 bře 2018, 16:05

Pokud se nudite nebo chcete diversifikovat, Housers ted pripravil novou prilezitost:

https://www.housers.com/en/dashboard/op ... -hernandez.

Investice do umeni - nakup, pronajem a nasledne prodej obrazu.

Podminky: 24M, 11.56% total yield za celou dobu

===========
My summary: teto oblasti nerozumim, takze do toho nejdu. Premyslel jsem, ze jen v ramci experimentu do toho dam minimalni vklad, ale jak se rika halire delaji talire, a tak radeji investuji jinde ...
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Housers.com

Příspěvek od ch4 » 13 dub 2018, 21:59

Par zajimavych udalosti z poslednich mesicu:

- muj test sekundarniho trhu probehl uspesne - "zbavil" jsem se dvou BUY to LET na 60M s relativne nizkyma procentama a nejistym zhodnocenim spojeny s konecnym prodejem (zisk: plus minus cerna nula)
- Housers spustil sekundarni trh pro vsechny investice! (doposavad jenom na BUY TO LET = rental projekty), musim na to kouknout a pochopit, protoze "SELL" tlacitko jsem jeste neobjevil - jestli jste na to nekdo prisli, dejte vedet
- prvni dve investice ze srpna uspesne skoncili - po 8 mesicich, o 4 mesice drive nez byl plan, a oproti predpokladum (8,2% p.a. a 8,17% p.a.) je i zisk po odecteni poplatku velmi slusny (okolo 10%, coz je okolo 18% p.a.).
- Jelikoz nebylo aktualne kam investovat (vsechny projekty pod 8% fixed), presunul jsem velkou cast sumy do doFinance, kterou ted chci otestovat.

Tady pro zajimavost detail techto dvou transakci (podarilo se mi po chvili hledani objevit spravnou stranku a filtry).
Poznamka: poplatky jsou standardne 10% ze zisku (ja mam docasne 5%, protoze jsem zaroven investoval primo do Housers v ramci crowdcube kampane)
Screen Shot 2018-04-13 at 21.14.48.png
Screen Shot 2018-04-13 at 21.14.48.png (40.65 KiB) Zobrazeno 14110 x
Screen Shot 2018-04-13 at 21.14.30.png
Screen Shot 2018-04-13 at 21.14.30.png (42.86 KiB) Zobrazeno 14110 x
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Housers.com

Příspěvek od ch4 » 09 srp 2018, 22:35

uroky projektu sly mirne dolu, v ramci reinvestic si vybiram hlavne projekty BUY & SELL s vidinou prodeju nad ocekavanou urokovou mirou (jsem optimista) a DEVELOPMENT s uroky 9% plus.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Housers.com

Příspěvek od ch4 » 27 bře 2019, 22:15

Povidam si tady sam, nicmene kratky update ;-)

Rozhodl jsem se z nekolika duvodu vyrazne zredukovat sve portfolio u Housers:
  • velke zastoupeni v celkovem portfoliu
  • investice nejsou zajistene nemovitostmi
  • historicky jsem zde delal velke investice/1 projekt a tudiz vysoky risk v pripade ztraty
  • nizka frekvence updatu z nekterych projektu
  • snizujici-se urok pro nove projekty
  • vymena CEO zakladatele doprovazena podivnyma zpravama o mizeni prostredku
Pro redukci jsem vyuzil sekundarniho trhu a nektere investice vyprodal uplne a jine redukoval na polovinu. Sam jsem byl prekvapeny jak rychle se mi podarilo udat vetsinu investic.

I presto vse je platforma i po redukci mezi mymi top 5 a uplne se stahnout zatim neplanuji.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Housers.com

Příspěvek od ch4 » 25 čer 2019, 22:49

Kratky update

Tak, krome splacenych investic mam ted i jednu, kde investor neni schopen v terminu splatit. Investori dostali moznost vybrat:

A) bud prodlouzit investici o X let puvodnimu dluznikovi a nasledne dostat vse zpatky, vcetne uroku za vsechny roky pujcky
B) zaplatit externi pro agenturu, ktera to bude vymahat a velmi pravdepodobne o cast investice prijit na poplatcich, plus je otazka kolik tam bude v "hotovosti"

Bohuzel pro A nebylo moc dodatecnych detailu, aby zduvodnili proc to ted bude dluznik schopen splatit. Presto jsem A vybral. Penize z teto investice momentalne nepotrebuji a co se delky dobrani se k vysledku to bude pravdepodobne stejne a v pripade optimistickeho vyvoje to bude i pozitivni. V pripade negaticniho vyvoje jsem o par let oddalil vymahani, coz az tak dobre neni. KAzdopadne "obecne" verim spis v to, ze zachovanim funkcnosti firmy se vymuze vice nez jeji paralyzou - predpokladaje pozitivni umysl dane firmy.

28.6. konci hlasovani, tak uvidim jak se rozhodli ostatni...

Kazdopadne tyto pripady, situace, nejlepe prozradi, jak je na tom konkretni P2P platforma - ma kapacity pro reseni techto situaci plus jak dobre jsou tyto situace pravne vyresene? Jak informuje o dane situaci investory....
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Housers.com

Příspěvek od ch4 » 18 črc 2019, 18:25

ch4 píše:
25 čer 2019, 22:49
Kratky update

Tak, krome splacenych investic mam ted i jednu, kde investor neni schopen v terminu splatit. Investori dostali moznost vybrat:

A) bud prodlouzit investici o X let puvodnimu dluznikovi a nasledne dostat vse zpatky, vcetne uroku za vsechny roky pujcky
B) zaplatit externi pro agenturu, ktera to bude vymahat a velmi pravdepodobne o cast investice prijit na poplatcich, plus je otazka kolik tam bude v "hotovosti"

Bohuzel pro A nebylo moc dodatecnych detailu, aby zduvodnili proc to ted bude dluznik schopen splatit. Presto jsem A vybral. Penize z teto investice momentalne nepotrebuji a co se delky dobrani se k vysledku to bude pravdepodobne stejne a v pripade optimistickeho vyvoje to bude i pozitivni. V pripade negaticniho vyvoje jsem o par let oddalil vymahani, coz az tak dobre neni. KAzdopadne "obecne" verim spis v to, ze zachovanim funkcnosti firmy se vymuze vice nez jeji paralyzou - predpokladaje pozitivni umysl dane firmy.

28.6. konci hlasovani, tak uvidim jak se rozhodli ostatni...

Kazdopadne tyto pripady, situace, nejlepe prozradi, jak je na tom konkretni P2P platforma - ma kapacity pro reseni techto situaci plus jak dobre jsou tyto situace pravne vyresene? Jak informuje o dane situaci investory....
Tak pres 90% investoru hlasovalo stejne jako ja, pro variantu A - prodlouzeni obdobi pro puvodniho dluznika = developera. Co je zajimave, ze hlasovala vetsina investoru (vlastnici pres 70% dluhu), coz ukazuje na angazovanost investoru v reseni situace.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Housers.com

Příspěvek od ch4 » 15 srp 2019, 13:27

Kratky update - jiz neinvestuji do novych projektu. Vetsina projektu je zpozdenych, dle dostupnych informaci vetsinou kvuli zpozdeni s povolenimi. Nasledne nasleduje jednostrane prodlouzeni o dalsich 12 mesicu (vetsinou jiz soucasti prni informace o zpozdeni projektu). Komunikace je velmi slaba.

Doporucuji se momentalne Housers vyhnout a radeji se podivat treba na Estateguru.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Housers.com

Příspěvek od ch4 » 08 led 2020, 21:01

Dalsi dva projekty ve zpozdeni, zadajici o prodlouzeni doby. Potvrzuji sve doporuceni neinvestovat do teto platformy. Bohuzel ne kazdy projekt ma moznost sekundarniho trhu (pokud to zadatel o investici nepovolil), a tak ted nezbyva nez cekat na vysledek prodlouzeni nebo vymahani.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů