Robo.cash

K diskusím: Bondora; Bulkestate; Envestio; Fundingsecure; Grupeer; Housers; Lendy/Saving Stream; Lendermarket; Moncera; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
Drmla
Silver pen
Silver pen
Reputace: 144
Kontaktovat uživatele:

Re: Robo.cash

Příspěvek od Drmla » 20 úno 2021, 22:55

Jak říkáš, vnímán to stejně. Jsem vůči nim silně podezřívavý. I kdyby prezentovali sebelepší čísla, tak při té netransparentnosti tam víc než maličkou investici mít nebudu. Takových případů už bylo, že všechno vypadalo růžové až dokud to nespadlo, často ze dne na den.

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 891
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 21 úno 2021, 07:43

Na druhou stranu už nějakou tu historii mají a i vliv korony dokázali ustát bez nějakých nepříjemností pro investory. Stále rostou.

Taky na ExploreP2P je hodně chválí - skupina Robocash má skóre dokonce 78. Je dlouhodobě zisková.
robocash-p2pex.jpg
robocash-p2pex.jpg (133.62 KiB) Zobrazeno 172 x
Líbí se vám tu? Podpořte rozvoj fóra ;)

Drmla
Silver pen
Silver pen
Reputace: 144
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 22 úno 2021, 00:26

To platilo i o Wirecard. A kde jsou. Co je proti tomu nějaká silně netransparentní P2P platforma.
Tak to vidím já. Nikomu nevnucuji, aby byl stejně opatrný. Každý to máme s rizikem jinak.
Když srovnám třeba Peerberry s Aventusem a Robocash, který pár měsíců zpět naprosto selhal v případě nějakého toho LO, kterého prezentoval jako součást svoji skupiny, ale než lehl, tak ho prodali... 10:1 pro Peerberry.

PS všechny závazky toho LO byly příkladně splaceny. Ale kdyby nebyly, tak můžou ukázat vztyčený prostředník a nějaké garance skupiny (o které nic nevíme), bychom se nedovolali.

Gixian
Silver pen
Silver pen
Reputace: 264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 22 úno 2021, 14:05

Nikituska píše:
20 úno 2021, 21:05
..., který až podezřele dobře funguje :-)
Ano, přesně takové myšlenky se vkrádají i mě. Najednu stranu je to celé takové dost neprůhledné a podezřelé, dělají s mýma penězma něco, a já moc netuším co... a tváří se, že jim to jde mnohem líp než vetšině jiných LO, kteří třeba na Mintosu obsluhují stejné cílové země. :?
(Třeba ty neustálé změny ve struktuře společnosti, kdy se mění to kdo vlastní koho, vznikají nové dceřiné LO a zanikají staré, atd.)

A naproti tomu prostě stojí rok 2020 a korona, kdy na Robo.Cash neproběhl ŽÁDNÝ mintos/bondster-like "podfuk" (ať nejsem sprostý), plus skvělé finanční výsledky auditované KPMG (tj. věc, kterou třeba Creditstar stále nedotáhl). 8-)

Takže já v Robo.Cash stále jedu: Stále je to moje třetí (= dle vloženého kapitálu nejmenší) p2p platforma (po Mintosu a EstateGuru), ale postupně navyšuju investici (na Mintosu jsem ji zmenšil, na Estate stagnuju), takže za prvníma dvěma už moc nezaostává. Riziko zde rozhodně vnímám, nadruhou stranu ale vidím i značná pozitiva.

Odpovědět