Lendermarket

K diskusím: Bondora; Bulkestate; Envestio; Fundingsecure; Grupeer; Housers; Lendy/Saving Stream; Lendermarket; Moncera; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 422
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket

Příspěvek od Jan » 14 lis 2020, 22:13

Aleš píše:
14 lis 2020, 21:18
Mě nic nepřipsali, až když jsem jim napsal na podporu, tak to připsali s dovětkem, že doufají, že hodlám investovat a ne jen mít účet kvůli bonusu (přitom tam investuji už dlouho), asi se jim nelíbilo, že jsem zkraje listopadu začal peníze zase stahovat - tj. doporučuji kdo se účastnil si to zkontrolovat
To mi přijde trochu jako neomalenost...
Jak píše Joshua - koneckonců jsou to oni, kdo určuje podmínky...ale možná tuší, že kdyby tam byla podmínka setrvání prostředků na platformě, tak že se účast (znatelně)sníží...
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 766
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 14 lis 2020, 22:15

Oni na to v podmínkách upozorňovali a dokonce pár dní před obdržením bonusu na toto téma přišel email...
Also, if Lendermarket, at its sole discretion, believes that the Participant has created an account or participate in the Campaign for the primary purpose of collecting the Cashback Bonus, and not to use the services of Lendermarket, the User will be disqualified from the Cashback Campaign and will not be eligible for its rewards.

For example, withdrawing the funds a few days after the Campaign has ended means the user does not want to use the investing services and therefore the user will not receive the bonus.
Líbí se vám tu? Podpořte rozvoj fóra ;)

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 18 lis 2020, 08:07

Na blogu, doposud dost neudržovaném, se objevily dva nové příspěvky:

https://medium.com/@lendermarket

Ledndermarket se poprvé chlubí statistikami:
2020 Q1 — Q3
Value of loans funded: € 29,600,000
Amount of loans funded: 77,000 loans
Interest and delayed interest paid to investors: € 460,000
Investments lost by investors: € 0

2020 Q3
Value of loans funded: € 12,800,000
Amount of loans funded: 32,033 loans
Interest and delayed interest paid to investors: € 188,000
Investments lost by investors: € 0
Za třetí kvartál proinvestovaná částka téměř 13M Eur, to mi přijde jako hodně vysoké číslo, které by LM zařadilo po bok těch zavedenějších a větších evropských platforem - viz pravidelné posty s objemy ve vláknu P2P novinky, které přidává Joshua

Gixian
Silver pen
Silver pen
Reputace: 182
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 18 lis 2020, 08:16

Kdyz ty mesicnu cisla z odkazu sproste vynasobim trema, tak 12.8 mega za ctvrtleti neni uplne zazrak. Ale ano, nejake 15. misto podle objemu by to bylo.

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 18 lis 2020, 08:23

S tím se dá souhlasit, ale já na to koukám tak, že na platformě je jen jeden poskytoval, platforma je velmi mladá a hlavní rozvoj "načasovali" do toho nejhoršího možného období, kde spousta investorů v P2P své prostředky stahuje... A na tyhle okolnosti mi to přijde velmi dobré.

Namor
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Namor » 18 lis 2020, 11:16

Rád bych se zeptal aktivních investorů na Lendermarketu, jaké je k tomu vedly důvody. Osobně jsem zatím kromě diverzifikace platformy nenašel jiné silné důvody, a proto nejsem na Lendermarketu. Ale třeba jsem něco přehlédl. Moje kritéria pro srovnání Creditstaru na Lendermarketu a Mintosu:
- preferuji jen země, kde je vysoký podíl outstanding půjček
- raději žádné FX rizika = EURO země
- co nejlepší úrok
Výsledek - škrtám PL, CZ, SP
Zbývá EST, FIN
EST - Mintos nabízí lepší úroky u navíc má finančně silný SM, pokud bych chtěl prodat
FIN - Lendermarket lepší úroky
Sečteno a podtrženo - zatím jsem nenašel silné důvody, ale přivítám zkušenosti a postřehy aktivních investorů, pokud jsem něco přehlédl

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 18 lis 2020, 11:41

Namor píše:
18 lis 2020, 11:16
Rád bych se zeptal aktivních investorů na Lendermarketu, jaké je k tomu vedly důvody. Osobně jsem zatím kromě diverzifikace platformy nenašel jiné silné důvody, a proto nejsem na Lendermarketu. Ale třeba jsem něco přehlédl. Moje kritéria pro srovnání Creditstaru na Lendermarketu a Mintosu:
- preferuji jen země, kde je vysoký podíl outstanding půjček
- raději žádné FX rizika = EURO země
- co nejlepší úrok
Výsledek - škrtám PL, CZ, SP
Zbývá EST, FIN
EST - Mintos nabízí lepší úroky u navíc má finančně silný SM, pokud bych chtěl prodat
FIN - Lendermarket lepší úroky
Sečteno a podtrženo - zatím jsem nenašel silné důvody, ale přivítám zkušenosti a postřehy aktivních investorů, pokud jsem něco přehlédl
Dobrý dotaz.
V době, kdy jsem se na LM registroval, tak to bylo (kromě diverzifikace) kvůli klesajícím úrokům na Mintosu. Přišlo mi v té době lepší mít 12% od Creditstaru přímo na LM než na Mintosu, kde byly půjčky třeba okolo 10% a kde už jsem měl prostředků až moc.
Dobrý byl také ten cashback bonus, vlastně jsem stáhl peníze, které jsem měl v Credistaru na Mintosu, převedl je na LM a získal z toho 1% navíc. Ve větší částce to bylo fajn.

Dneska to hodnotím už trošku jinak, po těch problémech, kdy LM moc nefungoval, jsem většinu prostředků stáhl... A vrátil je na Mintos :lol:
U Mintosu mají investoři určitě větší zastání a je to stabilnější platforma.
Na druhou stranu Creditstar si myslím, že výhledově bude umisťovat na Mintos míň a míň a bude se snažit levněji fungovat na LM. Stále platí, že to, co v nich mám, budu mít radši na LM než na Mintosu.
Nyní, jak byla cashback akce +2% jsem tam zase nalil něco z Mintosu, vždyť to je krásný bonus:) Rozhodně se ale nechci dostat na částky, které jsem tam měl ze začátku.
Pro LM za mě nyní taky hovoří jednoduchost platformy, žádné grace period, pending payments a další. Investuješ a máš jistotu (když Ti to teda pak i splatí :D ), že za 14% a nemusíš se ohlížet, kdo má kolik dní prodlení...

Plus taková moje trošku úchylka, že chci mít přehled a tak se nebráním registracím na více platformách, abych se udržel v P2P dění :lol:

Drmla
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 20 lis 2020, 17:54

Kód: Vybrat vše

Hello,

I am excited to introduce you to the following personal bonus offer. 

Lendermarket recently held a cashback campaign. As it was a successful one, we decided to extend a personal offer to our investors who did not participate. Therefore giving you another chance to benefit from bigger returns!

Invest more than € 2 000 and earn 2% of a cashback bonus. 

The terms apply to net investments made during the period starting from now until 31st of December 2020.

HOW TO PARTICIPATE:

1. Please find campaign Terms & Conditions.

2. Please respond to this email with a simple message: I confirm my participation in this campaign

3. Proceed with new investments and earn your bonus!

I look forward to seeing you take advantage of our offer. 

In case of any questions related to the campaign, please turn to support@lendermarket.

Best regards,

Omayra Roig,

Business Manager at Lendermarket

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 20 lis 2020, 18:47

Dobrá sranda!

I mně přišel mail s nabídkou prodloužení akce CB na vklady, ale s jinými podmínkami...
Starting from today until 31st of December 2020, we are pleased to offer you with additional cashback bonus corresponding to the following net desposited amounts made during the period:
€10 - € 25 000 = 1%
€ 25 001 - € 50 000 = 1,5%
€ 50 001 - € 75 000 = 2%
€ 75 001 - € 100 000 = 2,5%
€ 100 001 - € 150 000 = 3%
€ 150 001 - € 200 000 = 4%
Drmla má tedy lepší nabídku, protože má 2% už od 2 000 EUR, kdežto já bych musel investovat nesmyslných 50 000 EUR :lol:

Každopádně na mě začíná poněkud divně působit to chrlení akcí... Původní CB, pak iphony, teď individuální bonusy.
Ano, Credistar má splatnost bondů za 18,8 mega EUR, a to 1.12.2020, ale to už je cobydup a takovou částku stejně nezískají.
Lepší varianta by teda byla, že by chtěli postupně opouštět Mintos a přesouvat to na LM. Horší by byly cashflow problémy (nárůst PP u polských půjček na Mintosu by tomu nasvědčoval).

Každopádně hlavní nápor splátek bondů Creditstar čeká až v červnu 2021, to mají splácet za 32,5M EUR...

gulliver
Silver pen
Silver pen
Reputace: 142
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 20 lis 2020, 19:43

Tak mě přišlo to samé co zbynhu. Si říkám, že to bude asi na částce kterou jsme investovali v předchozí kampani, tak jestli vám to nevadí tak se kdyžtak podělte kolik jste tam poslali, já v te cash back kampani poslal okolo 700 eur

Drmla
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 20 lis 2020, 20:20

Minulé kampaně jsem se neúčastnil vůbec. Měl jsem u nich 1100 eur nejvíc. Momentálně necelých 600. Takže po mně chtějí ztrojnásobit investici, abych dostal 2% cashback. Jestli to nebude závislé spíše od celkové investované částky?

Třeba odhadují, jaké jsou možnosti kterého investora. Taková sociální a psychologická složka.

Drmla
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 20 lis 2020, 20:22

A nebo úplně jednoduše, podmínky jako mám já posílají těm, kdo se neúčastnili cashback akce minule. To je asi pravděpodobnější

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 422
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 20 lis 2020, 20:51

zbynhu píše:
20 lis 2020, 18:47
Dobrá sranda!

I mně přišel mail s nabídkou prodloužení akce CB na vklady, ale s jinými podmínkami...
Starting from today until 31st of December 2020, we are pleased to offer you with additional cashback bonus corresponding to the following net desposited amounts made during the period:
€10 - € 25 000 = 1%
€ 50 001 - € 75 000 = 2%
Drmla má tedy lepší nabídku, protože má 2% už od 2 000 EUR, kdežto já bych musel investovat nesmyslných 50 000 EUR :lol:

Každopádně na mě začíná poněkud divně působit to chrlení akcí... Původní CB, pak iphony, teď individuální bonusy.
Ano, Credistar má splatnost bondů za 18,8 mega EUR, a to 1.12.2020, ale to už je cobydup a takovou částku stejně nezískají.
Lepší varianta by teda byla, že by chtěli postupně opouštět Mintos a přesouvat to na LM. Horší by byly cashflow problémy (nárůst PP u polských půjček na Mintosu by tomu nasvědčoval).

Každopádně hlavní nápor splátek bondů Creditstar čeká až v červnu 2021, to mají splácet za 32,5M EUR...
Nesmyslných 50kEUR? Takže jsi poslal smyslných 150001+kEUR a užíváš 4%?
Gratulujeme pánovi x).

No, přehršel akcí na mě taky nepůsobí nejdůvěryhodněji :o/. Jak jsem někde psal, co je za Polskem netuším, ale na hromadné prodlužování jsem upozorňoval. Takže to není nic až tak neočekávaného. Co má ovšem CreditStar za lubem netuším. Ale přijde mi, že způsob, jakým to nechali vyhnít není šťastný a může mít neblahý dopad na důvěru investorů. A na druhou stranu si nejsem jistý, nakolik jsou tyhle cashback akce systémovým řešení a vedou k trvalému přísunu likvidity. Jsem ohledně toho dost skeptický.
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 20 lis 2020, 21:02

Na LM mám aktuálně cca 4 tisíce EUR, z toho 2 přidané v rámci té poslední CB akce...

Ale tuhle individuální nabídku s největší pravděpodobností nevyužiju, už tam mám dost...

gulliver
Silver pen
Silver pen
Reputace: 142
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 21 lis 2020, 12:57

zbynhu píše:
20 lis 2020, 18:47
Dobrá sranda!

€10 - € 25 000 = 1%
€ 50 001 - € 75 000 = 2%

Jen připomínám, že je v podmínkach, že se nesmí vybírat peníze až do 31. ledna 2021 aby byla kampaň u učastníka validní. Samozřejmě je potřeba aby prostředky byly zainvestovány.

Odpovědět