Lendermarket

K diskusím: Bondora; Bulkestate; Envestio; Fundingsecure; Grupeer; Housers; Lendy/Saving Stream; Lendermarket; Moncera; Robo.cash; Swaper; Twino; Viainvest; Viventor;
Odpovědět
grafik77
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Lendermarket - zpráva od supportu

Příspěvek od grafik77 » 11 čer 2020, 17:23

Hello,
The loans extended in May and June received a compensation under the name “Campaign rewards and Bonuses (Extension)” available on the Account Statement page.

The formula used to calculate this bonus used is the following =remaining principal * days of the extension * (15% - interest) / 360. For example, in case of an investment of 100€ at 12% interest with an extension of 30 days; the formula applies as follows: =100*30*3%/360. In short, Creditstar is paying 15% of interest for the period of the extension to ease the inconvenience caused.

If the loans happen to be extended again, a new bonus will be paid out. That said, we want to keep the extensions as low as possible.
The bonus will apply to all loans issued until 30 June, which covers the ones that include the extension in the agreements.

ch4
Silver pen
Silver pen
Reputace: 145
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket

Příspěvek od ch4 » 11 čer 2020, 21:53

adventura píše:
11 čer 2020, 12:03
Kam se presouvate z LM?
Plan je ted chvili podrzet ve vetsim cash (nejspis az do zari/rijna) a nasledne si behem dalsiho pul roku konverze vytvorit z exitu P2P ETF portfolio SPY. V pripade, ze se situace uklidni navysit Estateguru zpet na puvodni pozice (jsem ted na pulce puvodni investice).
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood
EUR:Estateguru,Crowdestate,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 825
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 12 čer 2020, 21:18

Tak potvrzuji, že stačí napsat mail na podporu a bez prodlení jsou extended půjčky ukončeny a peníze uvolněny na účet. Odpověď od podpory mi teda vůbec nepřišla, ale to není podstatné, hlavně že peníze ano :D
Výběr také okamžitý, ráno zadáno, odpoledne na Revolutu.

Zajímavé je, že jsem jim psal na začátku celé téhle situace, že si nepřeju žádné prodlužování půjček, v té době mi něco na účet proplatili, ale pak už automaticky ani "ň". Takže je nutné je bombardovat.

Aktuálně mi na LM zůstává cca 20% původního vkladu. Ten přemýšlím, že tam teď, když mají vydané dluhopisy nechám pracovat. No, ještě uvidím...
Líbí se vám tu? Podpořte rozvoj fóra ;)

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 482
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 12 čer 2020, 23:04

Pár týdnů zpět s nimi situace vůbec růžová nebyla.
Ano, o peníze bych se teď u nich nebála. Ale z principu jim už nedám ani halíř. Se mnou vyjebou jenom jednou a nic jiného to jejich "prodloužení" všech půjček nebylo.
Vem si, kdyby se situace neotočila téměř do euforie na finančních trzích...
Nene, když nechat peníze v P2P/B, tak u někoho, kdo situaci zvládl lépe.

Džura
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Džura » 13 čer 2020, 09:31

jejinka píše:
12 čer 2020, 23:04
Nene, když nechat peníze v P2P/B, tak u někoho, kdo situaci zvládl lépe.
Jenže kdo to je? Já zatím zůstávám jen na Zonky, kde občas zainvestuji do půjček lidí co pracují ve vzdelávání, zdravotnictví nebo veřejná správa a pod. Jinak mám pocit, že s timhle segmentem vymetají jak vlády, tak samotné platformy - alespoň z těch co mám, tak každá s nějakou ojebávkou přišla.

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 15 črc 2020, 20:18

Krátký update mého působení na platformě.

Rozhodl jsem se nakonec stáhnout ještě něco málo, nicméně na Lendermarketu zůstávám (nechal jsem veškeré doposud dosažené zisky + pár stovek EU vkladu).
Jednak si chci udržet přehled, jak platforma šlape a za druhé když už jsem se zabýval nějaký čas registrací atp., tak ať mi to alespoň něco vydělá :)

Akutní problémy Creditstaru jsou s vydáním bondů na čas pryč a úroky jsou tady zatím vyšší než na Mintosu (aktuálně 14%, i když už se začínají objevoval i 12%...). Platforma je krásně bezúdržbová, jednou za 14 dní kouknu na stav účtu, ale jinak není potřeba nic řešit. Taky nemusím řešit všelijaké propočty jak hodně Creditstar zneužívá pending payments, když tu nic takového není.
Expozici už tady nemám zdaleka tak vysokou, takže už se nemusím strachovat a uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet...

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 11 srp 2020, 12:48

Creditstar Group vydal mezitímní účetní závěrku za 2Q 2020.
K dispozici je tady: https://assets.creditstar.eu/lendermark ... 202020.pdf

Ve stručnosti:
  • Poněkud bagatelizují problémy, které měli s cash flow v období duben-červen (do vydání dluhopisů).
  • Docela výrazně se jim podařilo srazit náklady, byť mě překvapil růst mzdových nákladů (lze jen spekulovat, zda to byl důsledek odstupného?)
  • Navýšili svoji rezervu pro případ nesplácených splátek a zvýšili vlastní kapitál
  • Za 2Q skončili v zisku lehce přes 1M EUR - polovičním než za 1Q, ale přesto velmi solidní výsledek

gulliver
Gold pen
Gold pen
Reputace: 174
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 15 zář 2020, 09:46

2020-09-15_9-45-33.png
2020-09-15_9-45-33.png (18.31 KiB) Zobrazeno 1580 x
Cashback je zpět - 2%. Níže nějaké to základní info z podmínek.
2020-09-15_9-42-16.png
2020-09-15_9-42-16.png (61.31 KiB) Zobrazeno 1580 x

Gixian
Silver pen
Silver pen
Reputace: 226
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 15 zář 2020, 13:53

Premyslim jestli je to dobra nebo spatna zprava, takovej vyraznej cashback.
Jestli to cist jako "hele, Credistari business asi slape, ze maji tolik zakazniku, ze to nestaci zainvestovavat!", nebo si spis rict "jezis, ti uz jsou fakt asi hodne zoufali, jak jim nikdo nechce sverovat svoje penize...".

Protoze si to vemte: Na Mintosu do nich lide vkladaji tak malo, ze musi nabizet 14.5% - zatimco vsichni ti "velci a duveryhodni" poskytovatele na Mintosu snizuji urok (momentalne: placet 9%, iute 11.5%, delfin 12%, wowwo 12%), oni byli donuceni svych uz tak vysokych 13.5% zvysit o dalsi procento. A ted prijdou s tim ze na vlastni platforme, kde uz tak nabizeji standardne 14%, budou narazove davat 14+2%?

Nebo me napada treba srovnani s Robo.Cash, ktere po zasahu coronou na jare zvedlo plosne uroky ze 12% na 14% a udelalo taky cashback (byt jen polovicni - 1% na vklady). Od te doby se ale situace natolik uklidnila, ze plosne snilizi uroky ze 14% zpet na 12%...

To si pak clovek rika, jak velkej nedostatek kapitalu vlastne Creditstar ma, kdyz musi jit opacnym smerem nez jini.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 446
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 15 zář 2020, 14:22

Gixian píše:
15 zář 2020, 13:53
Jestli to cist jako "hele, Credistari business asi slape, ze maji tolik zakazniku, ze to nestaci zainvestovavat!", nebo si spis rict "jezis, ti uz jsou fakt asi hodne zoufali, jak jim nikdo nechce sverovat svoje penize...".

Protoze si to vemte: Na Mintosu do nich lide vkladaji tak malo, ze musi nabizet 14.5% - zatimco vsichni ti "velci a duveryhodni" poskytovatele na Mintosu snizuji urok (momentalne: placet 9%, iute 11.5%, delfin 12%, wowwo 12%), oni byli donuceni svych uz tak vysokych 13.5% zvysit o dalsi procento. A ted prijdou s tim ze na vlastni platforme, kde uz tak nabizeji standardne 14%, budou narazove davat 14+2%?

Nebo me napada treba srovnani s Robo.Cash, ktere po zasahu coronou na jare zvedlo plosne uroky ze 12% na 14% a udelalo taky cashback (byt jen polovicni - 1% na vklady). Od te doby se ale situace natolik uklidnila, ze plosne snilizi uroky ze 14% zpet na 12%...

To si pak clovek rika, jak velkej nedostatek kapitalu vlastne Creditstar ma, kdyz musi jit opacnym smerem nez jini.
Záleží od kdy to bereš, ale poslední cca 1M DelfinGroup výnosy na Mintosu naopak zvyšoval. Totéž myslím i Mogo (i když tam mi přijde, že s tím tak různě šibují) a možná i IuteCredit, ale jistý si nejsem.
Ale jestli je to 14%+2%, tak to už je celkem dost. Na druhou stranu, pokud to jsou nějaké dlouhé půjčky (Estonsko) a nevykupovali by je, tak tam se pak ty 2% celkem ztratí. Dluhopisy mají tuším taky 14%.
Další otázka, co mě napadá, je, jestli je to reakce na současnou situaci nebo příprava do budoucnosti - třeba s ohledem na očekávání COVIDu a problémů s financováním. Mimochodem, nevím, jestli to s tím souvisí, ale co jsem u sebe pozoroval, tak na Mintosu významně poklesla aktivita výkupů Mogo/Sebo resp. IuteCredit (i když tam to bylo spíš nárazově, nebo se to dost měnilo). Ale výnosy na Mintosu vzrostly, naopak půjčky s vyššími výnosy vykupovali přednostně, takže přínos těchto transakcí pro originátory klesá.

Ale obávám se, že pokud si firma půjčuje za 14%+2%, tak to úplně nehovoří ve prospěch toho, že by to měl být nějaký veleúspěšný byznys.
Popravdě, já už nějakou dobu mám z CreditStaru trochu smíšené pocity.

Mimochodem, nezveřejňuje LednderMarket někde proinvestované objemy? Ideálně kdyby někdo měl i časovou řadu.
Co vlastně nabízí? Ty samé půjčky co na Mintosu (krátké Polsko, Španělsko) a dlouhé (Estonsko)?
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)

grafik77
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od grafik77 » 15 zář 2020, 14:26

Gixian píše:
15 zář 2020, 13:53

Taky si nejsem úplně jist, jak tu zprávu uchopit. Nicméně procenta, která zmiňuješ u vybraných poskytovatelů, jdou taky pomalu nahoru. Placet je zpět na 10%, Delfíni už mají část půjček i za 13%, Wowwo je běžně za 12,5%.

Odliv kapitálu po sérii defaultů prostě postihuje P2P jako celek.

grafik77
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od grafik77 » 15 zář 2020, 14:36

Jan píše:
15 zář 2020, 14:22
Co vlastně nabízí? Ty samé půjčky co na Mintosu (krátké Polsko, Španělsko) a dlouhé (Estonsko)?
Kromě zmíněného taky Švédsko na 24-48M a roční Finsko, to myslím na Mintos nenabízí.

gulliver
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 16 zář 2020, 00:56

ještě k tomu dodám, že je potřeba brát i v potaz to, že se spousta investoru stáhla a stahuje kvuli akciím a tímto se snaží udržet nějaké investory či přilákat investory nové.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 446
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 21 zář 2020, 23:08

grafik77 píše:
15 zář 2020, 14:36
Jan píše:
Kromě zmíněného taky Švédsko na 24-48M a roční Finsko, to myslím na Mintos nenabízí.
Švédko jsem asi na mintosu nezaregistroval, Finsko stále nějaké zalistovávají, já jsem kdysi koupil na SM 13%/14% / cca 8M, takže to by odpovídalo. To Estonsko na LenmderMarketu je taky cca 24-54M?
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz , expobank.cz, ... celkem cca 10 bank
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Mintos.com, Roger.cz (dříve Investaukce.cz)

gulliver
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 21 zář 2020, 23:48

Jan píše:
21 zář 2020, 23:08
grafik77 píše:
15 zář 2020, 14:36
Jan píše:
Švédko jsem asi na mintosu nezaregistroval, Finsko stále nějaké zalistovávají, já jsem kdysi koupil na SM 13%/14% / cca 8M, takže to by odpovídalo. To Estonsko na LenmderMarketu je taky cca 24-54M?
Cca 1200 - 1700 dní co jsem tak na rychlo projížděl

Gixian
Silver pen
Silver pen
Reputace: 226
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 06 říj 2020, 21:51

Kristaps na téma "Creditstar má asi co skrývat":

https://kristapsmors.substack.com/p/cre ... no-problem

gulliver
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 09 lis 2020, 19:32

Kampaň o iphone na lendermarketu :-)

We are giving away
5 iPhone 12 Pros* in 5 weeks
The prize draw is held among Lendermarket platform users who make
deposits and invest at least €100 during the campaign period.

The campaign starts on 9th of November 2020 and entry into the prize draw is open until 13th of
December 2020. There will be five weekly giveaway prize draws amongst qualified participants.

*256 GB model / winner chooses model color
https://www.lendermarket.com/campaign/iphone

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 13 lis 2020, 08:01

Tak cashback bonus z minulé akce v pořádku vyplacen.
Kvůli soutěži o iphone ale prostředky navyšovat nebudu :D

LM také přepracoval úvodní stránku webu. Přidal (nikterak inovativní) video s procesem investování a uvedl některé další údaje - od vzniku platformy mají registrovaných 2000 uživatelů a ti zde mají investováno přes 10 milionů EUR.

gulliver
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 13 lis 2020, 12:01

zbynhu píše:
13 lis 2020, 08:01
Tak cashback bonus z minulé akce v pořádku vyplacen.
Kvůli soutěži o iphone ale prostředky navyšovat nebudu :D
Jj mě to také vyplatili, cca 3 dny po skončení akce :-). Jinak já prostředky navýšil, protože jsem stejně chtěl, jen místo jedné platby jsem to rozdělil na 5 plateb aby byla případná co největší šance vyhrát iphone, který jsem si stejně nikdy neplánoval koupit, ale byl by to příjemný bonus :D.

Aleš
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleš » 14 lis 2020, 21:18

Mě nic nepřipsali, až když jsem jim napsal na podporu, tak to připsali s dovětkem, že doufají, že hodlám investovat a ne jen mít účet kvůli bonusu (přitom tam investuji už dlouho), asi se jim nelíbilo, že jsem zkraje listopadu začal peníze zase stahovat - tj. doporučuji kdo se účastnil si to zkontrolovat

Odpovědět