FinGood.cz

K diskusím: Bankerat; Banking-online.cz; CroFunGo; FinGood; Proplat.to; Pujcmefirme.cz; Roger; Ronda Invest; Snapo; Symcredit; Žlutý meloun
Odpovědět
zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 727
Kontaktovat uživatele:

FinGood.cz

Příspěvek od zbynhu » 16 črc 2020, 09:00

Fingood_logo.png
Fingood_logo.png (6.23 KiB) Zobrazeno 924 x

FinGood je crowfundingová P2B platforma, která nabízí investorům možnost podílet se na úvěru českých malých a středních podniků. Na rozdíl například od Fundliftu se ale soustředí spíše na zavedené podniky a nikoliv start-upy.
Založena byla už v roce 2016, ale nějakou dobu spíše hibernovala a vývoj stagnoval. Nyní to vypadá, že s novým vedením dostává nový impuls do dalšího rozvoje.
https://fingood.cz/
Fingood_info.jpg
Fingood_info.jpg (255.24 KiB) Zobrazeno 924 x

Informace k platformě odjinud: Více informací o platformě:
https://p2ptrh.cz/p2p-platformy/fingood/

Jste tam někdo aktivní a máte někdo zkušenost z již probíhajících projektů?

Poslední aktualizace prvního postu: 16.7.2020
Líbí se vám tu? Podpořte rozvoj fóra ;)

jveit
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Re: FinGood.cz

Příspěvek od jveit » 16 črc 2020, 17:25

Jsem tam nějak skoro od počátku, celkem mám 29 půjček, 4 defaulty, 1. hned tuším druhá půjčka vůbec, zpět cca 70% měsíčně chodí nějaké drobné z exekuce na jednatel/ručitele, firma je v insolvenci, 2. zpět cca 60%, před tím platili dobře, leč smůla zemřel majitel, řeší se dědictví, 3. zpět cca 10% vymáhají po ručitelích u soudu (osobně netuším proč jsem do toho investoval, autodoprava a prezentované výsledy tristní:)), 4. Covid a firma šla do insolvence (je tam nějaké osobní ručení, vymáhají u soudu). Celkový výnos převyšuje ztráty, jinak málo investic (prý se má změnit), komunikace nadprůměrná, výkazy pro DP na jedničku (posílají automaticky hned v lednu), baví mě měsíční splátky na účet, bez nutnosti přeposílat peníze, tak jako, že se peníze posílají až se vybere na daný úvěr. Když pominu ty defaulty a malý výběr, dal bych jim známku 2+

Hop
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: FinGood.cz

Příspěvek od Hop » 14 srp 2020, 20:44

Já tam investovala už dříve do tří půjček. Z toho jeden default, ale cca 70 % splaceno. Zbylé dvě v pořádku a včas splaceny
(občas byla některá splátka o jednotky dnů opožděna, ale nic zásadního). Sice se příležitostně podívám na jejich nové projekty, ale do ničeho dalšího jsem tam už peníze nedala. Dávám přednost Bondsteru (primárně CZK půjčkám zajištěným nemovitostmi), zde mi přijde lepší risk/return ratio.

Odpovědět