Stránka 1 z 1

bankerat.cz

Napsal: 21 bře 2016, 16:54
od sollar
Otázky a diskuse o investování do půjček na bankerat.cz .

Re: Investoři

Napsal: 05 dub 2016, 16:33
od PNovak
Dobrý den,

Já momentálně na http://bankerat.czzvažuji zainvestování menší částky, po zkoušce bych rád zkusil něco většího. Mám načteny jejich webové stránky i nějaké zkušenosti a všechno se mi zdá v naprostém pořádku, co se týče podmínek atd. Jediný zádrhel může být nespolehlivý dlužník..ale myslím, že to si jde prověřit, hlavně s dlužníkem vést komunikaci i předem.

Je tu někdo už s konkrétní zkušenosti?

Re: Investoři

Napsal: 07 dub 2016, 12:45
od Joshua
Nespolehlivý dlužník možná může být větší zádrhel než si připouštíš. Konkrétní zkušenost nemám, do českých portálů bych nevrazil ani korunu. Doporučuji si ale pročíst diskusi pod tímto článkem:

https://winpes.cz/co-jsem-delal-v-prvni ... /#comments

Re: Investoři

Napsal: 08 dub 2016, 21:10
od sollar
Zdravím PNovaka a Joshua...

V bankerat.cz nejsem tak zběhlý (zde neinvestuji), ale když jsem začínal, tak jsem si vybíral investici podle přístupu k půjčkám,míry rizika a jací lidé za projektem stojí.
Bankerat,jestli se nemýlím,se draží podle nejlepší nabídky pro budoucího dlužníka a nabízí se vetšinou celá částka.
Fuj, to není žádná diverzifikace,kde je rozdělení rizika do více investic?

Příklad:https://www.bankerat.cz/seznam-aukci/ap1053860/
a info :http://www.coolpujcky.cz/pujcka/Bankerat

P2P investice mám na Benefi a Zonky. Benefi je rizikovější než Zonky,ale jsou zde zajímavější úroky.
Nevýhoda Benefi spočíva ,že je tu přetlak investorů a některé nejrizikovější investice jsou do 3minut rozprodány
(ty lidi nechápu,dají do toho klidně 10000Kč) a ověření dlužníků mi taky přijde šité horkou jehlou.
S paní na Benefi jsem se bavil a potvrdila mi, že do budoucna zvažují otevření sekundárního trhu,to by bylo pro investory zajímavé..,to samé zvažuje Zonky.Tím by se rozšířily možnosti diverzifikace a řízení rizik, např. po druhém nesplácení odprodej.

Míra rizika stoupá s mírou možného zisku,ať to jsou akcie nebo půjčky.
Myslíte,že zhodnocení 5.99% není dost? Lidi se vrhnou na 30% a čekají zázraky, potom si stěžují, že na P2P prodělávají.
P2P investování je nová, pěkně živá platforma ,která se neustále mění. Její všeobecné riziko spočívá v regulacích státu a spolehlivostí provozovatele(systém vymáhání,ověřování dlužníka,ztráta atraktivnosti,jistota trvání platformy).
Pujcmefirme.cz se taky pěkně rozjela, ale zadrhla se na jednom podnikateli, který prodával mobilheimy a vymáhání zde bylo komplikované...
Dělají vše možné, aby se to už neopakovalo a snad za pár týdnů můžete znovu investovat do firemních půjček.
Zvažuji investování P2P v zahraničí,ale brání mi měnové riziko.Do kdy bude ČNB držet kurz 27Kč za euro? Do konce 2016? Potom dojde k poklesu o 11%?

Toto fórum vzniklo ,abychom ohlídali provozovatele P2P a EQUITY CROWDFUNDINGU ,podělili se o své zkušenosti, naučili se investovat ,vyvarovali se případným ztrátám a nenaletěli podvodníkům ...
Podívejte se na tyto odkazy:
bankerat.cz https://www.bankerat.cz/investice/smluvni-dokumentace/
benefi.cz https://www.benefi.cz/investice/vzory-smluv/
zonky.cz http://zonky.cz/dokumenty#odpoved2

...zde najdete to nejdůležitější a můžete porovnávat.

Investuji P2P,akcie a ETF.

Re: Investoři

Napsal: 08 dub 2016, 21:40
od Joshua
Měnové riziko mi taky trochu dělá starosti. Mám nějaké investice na Mintos v eurech a zvažuji SavingStream, kde jsem teď další investici pozdržel z důvodu klesající libry. Na druhou stranu stabilita zahraničních portálů mi přijde úplně jinde, než u těch českých. Asi si snáze dovedu představit, že tyto společnosti budou existovat i za pět, deset let. Ale křišťálovou kouli nemám. Momentálně trochu koketuju s tím, že se naučím investovat do ETF.

U českých portálů je tu absence sekundárního trhu a pak samozřejmě problémy se zajištěním půjčky v případě nesplácení. Také se trochu bojím české mentality dlužníků. Ale každý se musí rozmyslet sám, co je pro něj výhodnější a méně rizikové. Jak píšeš, také je pro mě nepochopitelné, když se lidé ženou za výnosy 30% a myslí si, že dlužník vše bez problémů splatí. Osobně se snažím cílit na 1% měsíčně s nějakým rozumným zajištěním (výkupy v případě nesplácení, dobré LTV...), což mi přijde ještě tak nějak reálné.

Jsem rád, že existuje toto fórum (po téhle doméně jsem se cca před 2 měsíci poohlížel a zvažoval založení fóra). Snad se Ti to tu podaří oživit, držím palce.

Re: Investoři

Napsal: 08 dub 2016, 22:17
od sollar
Díky za podporu...
ETF je určitě jedna z nejlepších dlouhodobých investicí v zahraničí...s přihlédnutím na to měnové riziko.
Já jsem nedávno všechno prodal a směnil na koruny,jen mi zbylo ETF HACK ...vidím v tom budoucnost,ale to je na jiné povídání.
OK.Bankerat má zajištění nemovitostí.

Re: Investoři

Napsal: 15 dub 2016, 01:46
od blablon
bankerat je na mne velika divocina, nedal bych tam ani korunu, jsem moc pohodlny, ale jelikoz tam lide pujcuji statisice... tak predpokladam ze ziskovi (minimalne nekteri) investori jsou