Proplat.to

K diskusím: Bankerat; Banking-online.cz; CroFunGo; FinGood; Nafirmy.cz; Proplat.to; Pujcmefirme.cz; Roger; Ronda Invest; Snapo; Symcredit; Žlutý meloun
Odpovědět
Enter-Computer
Reputace: 20
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplat.to

Příspěvek od Enter-Computer » 18 pro 2021, 11:18

soggy píše:
18 pro 2021, 10:52
Díky, konečně rozumné vyjádření. ;) Jinak jak moc to platí i pro PF? Zkoušel jsem hledat, jak jsou provázané, ale stále nemůžu najít spojitost. Díky
Kontaktujte mě prosím na mail. Zkráceně k tomu můžu říct následující. Podle posledních ,,zkušeností" s finanční správou, tak žádná spojitost nemusí mezi firmami být. Stačí, když spolu firmy spolupracují ve smyslu vztahu dodavatel a odběratel a to i v malém % množství obratu, nebo to, že je ECG někoho ,,servisní partner". Jak jsem již zde psal v minulosti. ECG řeší/řešila velkoobchodní prodej repasované IT techniky, ale zároveň se zabývá ,,přípravou" repasované IT techniky ve smyslu ,,výroby" (z neprodejných ntb/PC skládáme prodejné).

whikki
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od whikki » 22 pro 2021, 14:52

MoneyStore píše:
02 pro 2021, 11:03
... Novou verzi investičního automatu, která umožňuje tvorbu portfolia jak v základním, tak i v rozšířeném nastavení máme již hotovou.
Dobrý den,
u nové verze Investičního automatu jsem doufal, že bude doplněna možnost nastavení "Max. expozice na fakturu" také absolutní částkou, nejen nějakým procentem. Pokud např. chci, aby mi automat do všech aukcí přihazoval pouze základní tisícovku, musím nastavit "Max. stav úspěšných nabídek" na částku 20.000, protože se expozice počítá procentem právě z této částky a procenta nejde vložit jinak, než ze seznamu odstupňovaného po 5 %. Chtěl bych mít možnost si vybrat, zda tento parametr zadám procentem nebo absolutní částkou.

Těmi minimálními 5 %, které jdou v "Max. expozici na fakturu" nastavit, je vlastně dáno, že mi automat (pokud nebudu mít ručně zadané či upravené aukce) přihodí maximálně na 20 aukcí (bez ohledu na nastavení "Max. stavu úspěšných nabídek" - jen se změní automaticky přihazovaná částka), i když mi zbývá ještě dostatek volných peněz na další aukce.

Je nějaký důvod pro toto omezení? Aktuálně mám na Proplat.to větší částku volných peněz, než mívám běžně, takže mi automat nyní stojí a musím si nové aukce hlídat sám ručně.

Dík\

Drmla
Gold pen
Gold pen
Reputace: 397
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 15 led 2022, 11:16

Je půlka ledna. Jaký je vývoj stran firem PF, S in, ECG? Zazněla tu informace o možném splácení. Nějaký pokrok? Tvoří 75% portfolia portálu. Měl by být eminentní zájem toto směrem k investorům komunikovat. Místo toho je mrtvo.

whikki
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Proplat.to

Příspěvek od whikki » 16 led 2022, 02:08

Drmla píše:Je půlka ledna. Jaký je vývoj stran firem PF, S in, ECG? Zazněla tu informace o možném splácení. Nějaký pokrok? Tvoří 75% portfolia portálu. Měl by být eminentní zájem toto směrem k investorům komunikovat. Místo toho je mrtvo.
Co jsem si všiml v přehledu investic (myslím to bylo hned z kraje ledna), tak u nejstarší aukce PF je vidět částečná splátka, dle procent to vypadá na půl milionu splacených...
Mluvilo se o nějakém splátkovém kalendáři, tak jsem si říkal, že by to mohla být první vlaštovka.

Odesláno z mého AC2003 pomocí Tapatalk

_pm_
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _pm_ » 17 led 2022, 16:44

whikki píše:
16 led 2022, 02:08
Co jsem si všiml v přehledu investic (myslím to bylo hned z kraje ledna), tak u nejstarší aukce PF je vidět částečná splátka, dle procent to vypadá na půl milionu splacených...
...
Ze kdy ta aukce je? Kdy měla splatnost? Já zatím nevidím ani náznak splácení. Moje nejstarší PF je z 29.10. se splatností 26.11.

Drmla
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 17 led 2022, 16:54

To ani nemá cenu po tom pátrat. Kontaktuj platformu, jak probíhá tento případ. Dokud to není vykomunikováno oficiálně, tak nevíme, jestli jde o splácení, natož pravidelné, nebo jenom platforma použila na částečnou úhradu nejstarší nesplacené faktury peníze, které třeba pocházejí z poslední profinancované faktury, která už ale nebyla pro problémy vyplacena na účty PF. Je to možný scénář. Bombardujte proplat.to komunikace je žalostná, nahrává spekulacím a negativním scénářům.

whikki
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od whikki » 17 led 2022, 17:29

_pm_ píše:
17 led 2022, 16:44
whikki píše:
16 led 2022, 02:08
...
Ze kdy ta aukce je? Kdy měla splatnost? Já zatím nevidím ani náznak splácení. Moje nejstarší PF je z 29.10. se splatností 26.11.
Aukce ze dne 10.9.2021 (č. 2021002699), splatnost 23.11.2021 - další detaily viz screenshot
Přílohy
PF_2021002699.png
PF_2021002699.png (37.91 KiB) Zobrazeno 527 x

Drmla
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 19 led 2022, 20:10

Konečně nějaké oficiální info.
Vážení investoři,

obracíme se na vás s aktualizací informací (k 18.1.2022) o stavu faktoringových transakcí, které jsou na vašem účtu označeny poznámkou “U společnosti probíhá daňová kontrola spojená s dočasnou blokací bankovního účtu”.

V prvé řadě chceme zdůraznit několik základních atributů uvedeného případu, které máme nyní k dispozici:

Kontrola FÚ a šetření Celní správy nadále probíhá, o jejím průběhu nelze získat informace, neboť nejsme účastníkem těchto řízení. Aktuálně nemáme k dispozici podklady vedoucí k závěrům, že by činnost jedné, nebo více z uvedených společností zakládala podmínky pro obvinění z jakékoliv formy trestné činnosti. Chceme zdůraznit, že z čistě právního hlediska kontrola FÚ není ukončena a nám není znám jakýkoliv výsledek této kontroly/šetření a nelze ani nijak předvídat dobu trvání této kontroly/šetření.
FÚ byly vydány zajišťovací příkazy, které dle našich informací jsou již uhrazeny. V případě, že by tyto příkazy byly vyhodnoceny jako neoprávněné, budou firmám peníze vráceny i se 7% úrokem zpět.
Bankovní i osobní účty jsou i nadále zablokovány
Žádná z uvedených společností není dosud uvedena v systémech FÚ jako nespolehlivý plátce DPH
Podrobně k jednotlivým subjektům :

PF

Živnostník disponuje skladovými zásobami (notebooky, PC, grafické karty, těžební RIGy, mobilní telefony a statisíce náhradních dílů) v hodnotě výrazně převyšující jeho závazky a jeho firma je plně funkční. Je připraven plynule rozprodávat zásoby, ale to si vyžádá určitý čas. Pokud by některý z investorů měl zájem odkoupit některé zboží za zvýhodněnou cenu zprostředkujeme kontakt.
Je připraven podepsat notářsky ověřený Splátkový kalendář s úhradou minimálně 500.000 Kč/m + mimořádné splátky

SIn

aktuálně jednáme o větší mimořádné splátce/ odkupu pohledávky , která by měla pokrýt min. 25 % dlužné částky a také o návrhu splátkového kalendáře, který bychom měli obdržet do 23.1.2021

ECG

jednání o splátkovém kalendáři pokračují a k dohodě by mělo dojít v nejbližších dnech, nejpozději do konce měsíce

Možnosti vymáhání neuhrazených faktur

podpis uznání závazku, kdy subjekt uzná své splatné závazky a jsou dohodnuty splátky, v případě nedodržení splátek je nutné pohledávku žalovat, ale není již nutné dokazovat důvod vzniku pohledávek, je nutno uhradit poplatek ve výši 5 % z celkové jistiny pohledávky

podpis uznání závazku formou notářského zápisu s přímou vykonatelností, kdy subjekt uzná své splatné závazky a jsou dohodnuty splátky, zároveň se k úhradě dluhu zaručí i fyzické osoby, tedy jednatelé a majitelé firmy. V případě nedodržení splátek není nutné pohledávku žalovat, tento zápis nahrazuje rozsudek a je možno rovnou podat exekuční návrh

směnečná žaloba. Všechny výše uvedené společnosti a jejich odpovědné osoby v minulosti podepsaly směnečné ručení, které Money Store s.r.o. může uplatnit v případě, že to bude to nejvhodnější řešení pro naše investory, je nutno uhradit poplatek ve výši 5 % z celkové jistiny pohledávky

podání insolvenčního návrhu. Zde je vzhledem k vyplněným směnkám možnost podat insolvenční návrh jak na společnost tak i na ručitele směnky
V tuto chvíli je předjednáno podepsání splátkových kalendářů formou notářského zápisu s osobním ručením , jen čekáme na vyjádření notářky, jakou formou bude osobní ručení do zápisů možné implementovat tak, aby pak bylo i právně vymahatelné. Podpis takových splátkových kalendářů u notáře je výhodnější než žaloba spojená s povinností uhradit soudní poplatek.

V případě, že se s některou firmou nepodaří takovýto kalendář s rozumnou výší splátky podepsat, zvážíme podání směnečné žaloby.

Podání insolvenčního návrhu je až krajní forma řešení.

Důsledky převodu investic po splatnosti do stavu “vymáhání”

V průběhu druhé poloviny ledna 2022 bude postupně docházet k překročení lhůty 60 dnů po splatnosti u jednotlivých faktur a ty budou 61tý den převedeny do stavu “Vymáhání” a dojde k zastavení úročení. V souvislosti s výše uvedeným stavem "Vymáhání" bude systém PROPLAT.TO v souladu s uzavřenou smlouvou a VOP, čl.V alokovat odpovídající finanční prostředky k úhradě soudního a administrativního poplatku, obě částky v poměrné výši vaší investice. Tyto prostředky budou na Vašem investorském účtu nejprve blokovány. V případě, že na Vašem účtu investora nebudou prostředky k dispozici, systém Vám tuto skutečnost oznámí a požádá Vás o doplnění. Pokud nedoplníte na základě výzvy peněžní prostředky na účtu investora, nebo sdělíte Money Store svůj nesouhlas s vymáháním pohledávky dle čl. V odst. 2 VOP, vzdáváte se tím nároků vyplývajících z případného vymáhání pohledávky.

Mohu vás ujistit, že veškeré kroky budeme podnikat tak, aby byly co nejvýhodnější pro vás a to jak z hlediska času tak i nákladů.

Ing. Ivo Krátký

jednatel

MONEY STORE s.r.o.

soggy
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soggy » 19 led 2022, 20:12

Tak před chvíli byl všem dotčeným investorům zaslán další email s informacemi. Měl bych však dotaz k poslednímu bodu emailu. Jednatel tvrdí, že tím, jak budou aukce postupně padat přes 60 dnů po splatnosti, bude zastaveno úročení a bude nárokován poplatek za vymáhání. Už se zde ale nedočtu, co bude následovat v případě, že dané subjekty své závazky postupně splatí. Bude nám úhrazen i úrok po těch 60 dnech? A když nedojde k soudnímu vymáhání, bude nám naúčtovaný poplatek z dotčených investic vrácen?

Drmla
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 19 led 2022, 20:42

Chtěl jsem něco napsat k tomu úročení, ale nechám to na někom, kdo se v tom orientuje lépe.

Já jen přidám takovou pikantnost, že částečně splácené faktury nejsou vypláceny průběžně na investorské účty, ale k výplatě prostředků dochází až při úplném splacení faktury - s tímto budou muset něco udělat, vzhledem k nastalé situaci je to nepřijatelný.

JPT
Gold pen
Gold pen
Reputace: 264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 20 led 2022, 10:58

Mám v těch 3 firmách 57% všech prostředků. Když to všechno spadne do vymáhání, tak budu platit minimálně 5 tisíc poplatky. Nechápu kdo (nebo spíš jak ho to napadlo) tu první verzi diverzifikace autoinvestu vymyslel? Kdyby to bylo od začátku tak, jak v nové verzi, tak k tomu nemuselo dojít.

Drmla
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 20 led 2022, 11:25

Já to považuji za amatérismus než záměr. Takových amatérismů je u nich více...procesy prevence fraudů a řízení rizik především. Kdyby takto horkou jehlou byla šitá platforma na prodej zeleniny, tak neřeknu, ti si můžou dovolit se učit za pochodu. Ale v oboru financí? Tak zcela zásadní nedostatky?

Drmla
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 20 led 2022, 11:30

JPT píše:
20 led 2022, 10:58
Mám v těch 3 firmách 57% všech prostředků. Když to všechno spadne do vymáhání, tak budu platit minimálně 5 tisíc poplatky.
Poplatky, přijdeš o úročení, ušlý zisk, inflace a kdoví, co nakonec dostaneš zpět. To není jenom 5 tisíc. Ještě můžeš být rád, že tam nemáš v absolutních číslech moc.

Já u nich taky hořím. Stejně jsem pohořel u Rogera, který je ale daleko profesionálněji veden, nicméně zase stačí jedna problematická investice a jsi v tom hned za hodně.

Faktoring velký špatný no.

Zlatý Zonky, kde nebyl zisk, ale ani ztráta nominálně. :)

JPT
Gold pen
Gold pen
Reputace: 264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 20 led 2022, 12:03

Jo, já vím, že nepřijdu jen o poplatky, ale to byl spíš takový skrytý výkřik, že by je třeba mohli odpustit. že by to jako nemuselo spadnout do vymáhání i když to tam systém hodí, ale pokud se chtějí dohodnout na splátkových kalendářích a neni to klasický případ, že by to byl podvod nebo nechtěli platit atp., tak by to mohlo jít bez vymáhání a bez poplatků. Navíc když za to může ten jejich autoinvest. Jako vím, že jsem ho nemusel používat a investovat a diverzifikovat ručně a nebo neinvestovat vůbec, když se mi nechtělo ručně, ale tak jsem to zkusil. Mohli ale udělat ten autoinvest od začátku podle normální logiky, aby ochránili investory před tím, že jim to všechno nahrne do pár firem. Počkám jak to dopadne a když blbě a přijdu o víc než polovinu toho co tam mám, tak se asi stáhnu jinam.

Já se to snažím diverzifikovat i mezi firmy, abych měl všude + - stejně, aby případný krach nebo něco kdybych došel o všeckou u té firmy tak moc nebolelo. Akorád když ty P2P půjčkové firmy budou postupně k ničemu, tak pak už mi zbudou jen akcie (ETF) a bitcoin, ale tam zas moc dávat nechci. Do klasických dluhopisů se mi moc nechce.

Zonky bylo dobré před změnou poplatků to jsem tam měl (a ještě mám, protože po změně jsem přestal investovat) něco málo nad 8% p.a.. Teď bych měl tak 4,5%.

Drmla
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 20 led 2022, 12:07

Podle mého skromného názoru zde existuje tolik pochybení, že je to na víc, než jen stažení ocasu a odchod z platformy. Ale zatím to nebudu rozpitvávat.

Odpuštění poplatků by pochopitelně bylo zcela na místě. Ale nedošlo k tomu ani v jiných případech, kdy taky selhaly základní procesy platformy.

O dluhopisech už jsem se tu zmiňoval, mám s nima zatím daleko lepší zkušenost než s faktoringem. Ztráta kapitálu nula. Ale pravda, že zatěžkávací období teprve přichází a až další roky ukáží. Kdo udělal na dluhopisech ztráty v minulých letech, tak IMHO musel investovat do totálního braku...

Havlos
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havlos » 20 led 2022, 13:08

Odpověď na poplatky z platformy

Soudní poplatek bude na vašem účtu automaticky blokován, pokud nebude spotřebovan, nic nám nebrání ho případně částečně či zcela vrátit.

Co jsem si s něma psal tak by se měl platit jen notář. Pak se poplatky vrátí

Drmla
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 20 led 2022, 13:23

No tak aspoň něco.

_pm_
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _pm_ » 20 led 2022, 17:42

Bída je to. Mám u těch tří 88 % účtu.

Jen na "mých" fakturách (kde mám podíl) má např. PF tolik, že kdyby je splácel po zmíněném 0,5 MKč/měs, tak bude splácet 2,5 roku. Takže když zaplatím poplatky, MOŽNÁ ty peníze dostanu jakoby za rok a něco neúročené zpátky. To je teda vydařený obchod!
S ProplaťTo jsem začal na konci září. Zainvestoval jsem a ve chvíli, kdy se měly začít peníze vracet, se to bloklo.

Že já to nedal radši do těch státních dluhopisů! Nebo nenechal na spořicím účtu.

soggy
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soggy » 21 led 2022, 17:36

To každopádně. Než peníze po těch trochách splatí, bude to trvat rok, ale spíš více. Tzn. tyto firmy mají na 1-2 roky dá se říct bezúročnou půjčku našich peněz. A těch pár stovek z úroků sežere poplatek na vymáhání. Dobře to mají kluci z Proplat.to vymyšlený.

U těchto aukcí měl být rozhodně jiný režim. S ohledem na už výše popsané skutečnosti mělo pokračovat úročení dál. Ne třeba původní sazbou, ale nějakou sníženou rozhodně. :evil:

Drmla
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 21 led 2022, 17:58

Tak samozřejmě minimálně sazbu úroků z prodlení dle ČNB. To je základ. Ale to už je další šlendrián platformy, že to tak nemají nastaveno.

Odpovědět