Proplat.to

K diskusím: Bankerat; Banking-online.cz; CroFunGo; FinGood; Nafirmy.cz; Proplat.to; Pujcmefirme.cz; Roger; Ronda Invest; Snapo; Symcredit; Žlutý meloun
Odpovědět
marek.k
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplat.to

Příspěvek od marek.k » 14 dub 2021, 09:38

možnost investování v EUR.
...pilně testujeme novou verzi služby proplat.to. Jejím hlavním rozšířením je možnost fakturace & investování v měně EUR. Změny budou implementovány 15. dubna 2021. Po úspěšném nasazení vám bude k dispozici v rámci vašeho profilu uživatele rozhraní pro akceptaci nové smluvní dokumentace a po její akceptaci i měna EUR...

raději bych bral úroky z minulého roku, než současnou nabídku...mezi lidmi je moc peněz

MoneyStore
ownerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MoneyStore » 14 dub 2021, 10:24

Celý koncept platformy proplat.to je postaven na aukci nabídky a poptávky. Současně platí, že úroky v nabídce reagují na okamžik poptávky. Takže nejnižší zaevidovaný průměr na aukci v roce 2020 je kolem 3% p.a. Současně ale ve stejném období je průměrný úrok celkem 7,43%. Při růstu obratu ve stovkách %. Jsou tedy investoři, kteří nastavením své nabídky dokážou vytěžit zajímavé úročení. Samozřejmě tak, jak zvyšujeme objem poptávky se bude tento poměr neustále měnit. Sice se dostaneme z řádů desítek milionů měsíčně do řádů stovek milionů, společně s CZK bude i EUR, ale princip zůstane ;) .
proplatto2020.png
proplatto2020.png (33.24 KiB) Zobrazeno 1060 x
Naposledy upravil(a) MoneyStore dne 14 dub 2021, 10:41, celkem upraveno 1 x.
MONEYSTORE s.r.o.
Korunní 810/104
10100 Praha-Vinohrady
info@proplat.to; www.proplat.to

Drmla
Silver pen
Silver pen
Reputace: 204
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 14 dub 2021, 10:29

Protáhněte ten graf do současnosti.

JPT
Gold pen
Gold pen
Reputace: 219
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 15 dub 2021, 23:46

Podařilo se mi zainvestovat za 10,9 a 11,9 % ale musí tam být velká částka faktury, jinak neni šance. Možná to v EUR bude lepší.

Drmla
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 16 dub 2021, 01:52

Velká částka a ještě buď velice riziková firma nebo ECG. Obojí silně převyšuje riziko potenciální výnos, podle mě. Nějaká firma aspoň s B2, to už jsem neviděl za rozumný úrok ani nepamatuji. Moje autoinvesty vůbec neinvestují už měsíce. Jako může mi něco pochopitelně uniknout, ale občas kouknu, zasmêju se, a jdu zase pryč.

MoneyStore
ownerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MoneyStore » 18 kvě 2021, 09:26

Drmla píše:
14 dub 2021, 10:29
Protáhněte ten graf do současnosti.
Sice ne ten stejný, ale nějakou statistiku za poslední období bychom tu měli.
Jak jsme zmiňovali, rozptyl mezi minimální a maximální hladinou úroků je docela velký. Dodavatelé si zvykli na to, že nemusí čekat 72 hodin na nejlepší možné podmínky a často akceptují nabídku pár desítek minut nebo jednotky hodin po zveřejnění aukce. Pak se vám stane, že reagujete na oznámenou aukci, rozhodnete se investovat a aukce v nabídce již není...protože mezitím dodavatel akceptoval nabídky, které tam naskákaly automatem. Současně ale platí, že automaty mají nějakou svoji reálnou kapacitu finančních prostředků. Nám se v poslední době daří získávat nové dodavatele při udržení kvality portfolia. Momentálně evidujeme 3 aukce ve stavu „vymáhání“, z finančního objemu je to pouze 0,23 %. Zvýšená poptávka po financování pak způsobí, že automaty postupně vyčerpají volné finanční prostředky a to má zase za následek zvýšení úrokových sazeb. No a tohle kolečko je závislé na tolika možných proměnných, že ten rozptyl je opravdu od 5% do 15% p.a. a lítá to tam...
proplatto_0521a.png
proplatto_0521a.png (59.12 KiB) Zobrazeno 673 x
Počet prověřených odběratelů: 1047
Objem financování 05/2021: 21.000.000 Kč (++ odhad)
Aktuální průměrný úrok: 18.5.21= 9,15% p.a.; 17.5.21= 13,74% p.a.

Hezký den !
Money Store
MONEYSTORE s.r.o.
Korunní 810/104
10100 Praha-Vinohrady

Drmla
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 18 kvě 2021, 09:51

Jste si počkali, až máte co ukázat No ne, je to tak, posledních pár dní se vám podařilo dostat na platformu větší objemy faktur a úroky pro investory šly nahoru... Aspoň ve středně rizikových a rizikových ratinzích. Uvidíme, jak dlouho to vydrží, jestli to není jen záchvěv.

MoneyStore
ownerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MoneyStore » 18 kvě 2021, 10:14

To ani ne. Spíše je to o aktuálních trendech speciálně u investorů. A denní zpravodajství máte na naší HP...
MONEYSTORE s.r.o.
Korunní 810/104
10100 Praha-Vinohrady

Drmla
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Proplat.to

Příspěvek od Drmla » 10 čer 2021, 11:18

Drmla píše:Úplně nejlepší je ta firma Enter computer group nebo co jak, která už zabírá 56% z celého portfolia proplatto, ta jestli padne...
Enter computer group z ratingu B1 rovnou do C3. Aspoň, že podíl na portfoliu klesl jen na 26%

krasa
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Proplat.to

Příspěvek od krasa » 10 čer 2021, 11:27

Drmla píše:
10 čer 2021, 11:18
Drmla píše:Úplně nejlepší je ta firma Enter computer group nebo co jak, která už zabírá 56% z celého portfolia proplatto, ta jestli padne...
Enter computer group z ratingu B1 rovnou do C3. Aspoň, že podíl na portfoliu klesl jen na 26%
Co se s nima proboha stalo? Nemam tam taky zrovna nejmensi podil.

rememberseptember
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rememberseptember » 10 čer 2021, 12:40

Když na někoho podá návrh na insolvenci ČMZRB, tak to není úplně ideální na výsledný rating, přestože byl následně stažen.

https://isir.justice.cz/isir/ueu/eviden ... F21FACE4E5

Drmla
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 10 čer 2021, 13:51

To asi bude důvod. Nová čísla k dispozici nemají. Ta firma smrdí už dlouho. Ale takových adeptů se přes proplatto financuje povícero.

Enter-Computer
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: Proplatto

Příspěvek od Enter-Computer » 10 čer 2021, 14:55

Drmla píše:
10 čer 2021, 11:18
Dobrý den. Dovoluji si také vstoupit do této diskuze.
S firmou se nic nestalo. Řešili jsme záležitost vůči CMZRB, která byla vyřešena obratem a je to vidět i v rejstříku na justici. Bohužel to takto pošramotilo hodnocení firmy. Již řeší úplný výmaz záznamu a věříme, že se následně hodnocení vrátí.

Faktury vůči našim odběratelům hradíme a hradili jsme vždy včas a to i za doby zavření všech firem během situace za koronaviru.

,,Čísla” za rok 2020 budou na justici k dispozici také. Obrat firmy za rok 2020 se oproti roku 2019 ztrojnásobil. Podobně vzrostli i čísla skladových zásob a podobně.

To jak píše uživatel ,,Drmla”, ze více firem na portálu ,,smrdí”, tak to mi přijde trochu přes čáru, když nevíte jak dane firmy fungují. Samozřejmě by bylo krásný, aby měli všichni hodnocení a1 a úrok 20%. Sen každého investora . My bohužel ale všichni žijeme v realitě, kde se firmy dostávají z různých důvodu do problému a hodnocení Vám muže zhoršit i věc, za kterou firma úplně nemůže.

Pokud by měl kdokoliv zájem, tak se můžete fyzicky podívat na firmu Enter Computer a její fungování u nás na naši centrální pobočce v Plzni.

Přeji hodně úspěšných investic a úspěšný rok 2021.

Drmla
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 10 čer 2021, 15:21

Reakce se cení. Na výkazy jsem zvědav - je pozitivní, že je vůbec uveřejňujete - není pravidlem. O tom, jak dané firmy fungují, konkrétně tedy vaše, mám vcelku dobrou představu(dělal jsem si malý due diligence, než jsem začal investovat do faktur za ECG) a proti tomu nemám námitek, loňský rok vám vyloženě přál. Pokaždé, když jsem upozorňoval na rizikovost ECG, tak ve vztahu k objemu pohledávek, které ECG zabírá z portfolia proplatto a s tím spojené riziko. Téměř 60% v peaku bylo absurdně moc, někteří investoři mohli mít díky autoinvestu v portfoliu ještě větší zastoupení...
Dal jsem si tu práci a pročetl část dokumentace ohledně CMZRB, nenašel jsem ani čárku o průběhu jednání banky s vaší firmou. Jen závěr. Takže z pohledu investora, minimálně tedy pro mě, je to varovný signál, když instituce musí řešit pohledávku až návrhem na insolvenci, byť ty důvody mohou být jakékoliv samozřejmě.

Dobrou platební morálku potvrzuji.

Každopádně díky za reakci a ať se daří.

Enter-Computer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Enter-Computer » 10 čer 2021, 15:38

Drmla píše:
10 čer 2021, 15:21
Reakce se cení. Na výkazy jsem zvědav - je pozitivní, že je vůbec uveřejňujete - není pravidlem. O tom, jak dané firmy fungují, konkrétně tedy vaše, mám vcelku dobrou představu(dělal jsem si malý due diligence, než jsem začal investovat do faktur za ECG) a proti tomu nemám námitek, loňský rok vám vyloženě přál. Pokaždé, když jsem upozorňoval na rizikovost ECG, tak ve vztahu k objemu pohledávek, které ECG zabírá z portfolia proplatto a s tím spojené riziko. Téměř 60% v peaku bylo absurdně moc, někteří investoři mohli mít díky autoinvestu v portfoliu ještě větší zastoupení...
Dal jsem si tu práci a pročetl část dokumentace ohledně CMZRB, nenašel jsem ani čárku o průběhu jednání banky s vaší firmou. Jen závěr. Takže z pohledu investora, minimálně tedy pro mě, je to varovný signál, když instituce musí řešit pohledávku až návrhem na insolvenci, byť ty důvody mohou být jakékoliv samozřejmě.

Dobrou platební morálku potvrzuji.

Každopádně díky za reakci a ať se daří.

Také děkuji za Vaši reakci.

Ohledně velikosti investované částky do ECG. Naše firma má vždy od podzimu do cca února celkem velké prodeje zboží. Velké na naše poměry. Z důvodu možnosti financování společnosti proplatto jsme využívali velké možnosti nákupu zboží a samozřejmě situace ohledně distancni výuky, kde byla poptávka po PC a Ntb obrovská.
Máme více partnerů se kterými spolupracujeme a snažíme se využívat co možná ,,nejlevnejsiho” financování našich zakázek.

Ta možnost co nabízí společnost proplatto- mít splatnost 2 až 3 měsíce nám velmi pomohla v celkovém rozvoji firmy.

Tuto služby využívá nyní i více našich partnerů a za ECG aktuálně náš podíl snizujeme. V létě nás živí primárně servis a prodej je okrajový.

Kdyby kdokoliv chtěl nějaké podrobnější informace. Kontaktujte mě na můj e-mail. Pěkný den :-)

rememberseptember
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rememberseptember » 10 čer 2021, 17:07

Doufejme, že rychlá reakce ECG není jedno z alter eg zástupců platformy, jako tomu bylo na počátku jejich působení zde na foru:-).

Dokumentaci k insolvenci jsme nepročítal, ale záruka ČMZRB se uplatňuje až ve chvíli, kdy úvěr není po nějakou dobu splácen v bance. Tudíž tam nějaký problém být musel. Jinak zveřejňování účetních závěrek do sbírky listin je pro společnosti zákonná povinnost.

//První informaci bych rád vyvrátil, registrovaný email odpovídá. Joshua

Enter-Computer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Enter-Computer » 10 čer 2021, 18:23

rememberseptember píše:
10 čer 2021, 17:07
Doufejme, že rychlá reakce ECG není jedno z alter eg zástupců platformy, jako tomu bylo na počátku jejich působení zde na foru:-).

Dokumentaci k insolvenci jsme nepročítal, ale záruka ČMZRB se uplatňuje až ve chvíli, kdy úvěr není po nějakou dobu splácen v bance. Tudíž tam nějaký problém být musel. Jinak zveřejňování účetních závěrek do sbírky listin je pro společnosti zákonná povinnost.
Dobrý den.

Alter eg zástupců proplatto určitě nejsem. Tento portal jako jednatel společnosti ECG sleduji již déle, ale zatím jsem se do diskuzí nechtěl zapojovat. Teď vzhledem ke zhoršení ratingu atd mi to přišlo vhodné. Není problém si se mnou domluvit i osobni schůzku v Plzni.

V roce 2020 nám banka Unicredit zamítla prodloužení kontokorentu v době, kdy začala první vlna koronavirové epidemie a vše se zavřelo ze dne na den. Banka Unicredit obratem požádala cmzrb o plnění jejich záruky. My jako firma jsme následně vyřešili úhradu vůči Unicreditu a poté se dohodli s Cmzrb. Bohužel na základě ,,home office” na straně bank a dalších úřadu došlo k ,,vymáhání” ze strany CMZRB návrhem na insolvenci. Obratem jsme doložili potřebné dokumenty o neopravnenosti tohoto návrhu a banka ČMZRB obratem navrh stáhla. Nyní se řeší i úplný vymaz z rejstriku justice. Bohužel je to v ČR tak, že zápis je hned a výmazy jsou otázkou měsíců. Celou věc řeší nás právní zástupce.

Chápeme moc dobře jak tato situace může vypadat pro případné investory a snažíme se situaci co nejrychleji řešit. Čekáme nyní na výmaz ze strany justice. Věříme , ze se následně hodnocení naši firmy zlepší na původní hodnoty. Úhrady faktur z naší strany probíhá dle splatnosti a firma bez problémů funguje.

MoneyStore
ownerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

V květnu jsme překročili 350 aukcí za měsíc!

Příspěvek od MoneyStore » 16 čer 2021, 12:57

Zdravím naše investory!
Většinou se snažíme vás informovat pomocí našich newsleterů, takže do p2p fóra už moc informací "navíc" nemáme. Přesto
  • Jak víte, spustili jsme financování faktur v EUR. Zatím jen pro subjekty z ČR a na prověřenou výjimku občas i SR. Takže ten růst je postupný, ale i tak docela zajímavý. Na druhou stranu nechceme se nějak ukvapeně pouštět do ciziny, když je pořád spousta práce u nás.
  • Aktuálně testujeme další vylepšení systému, které pro vás chystáme i na základě vašich připomínek. Hlavně se ale nyní soustřeďujeme na vylepšení v rámci evidence a také podpory dodavatelů. Protože investovat je samozřejmě možné jen do faktur u kterých má někdo zájem o jejich proplacení. Takže naše role je mimo jiné v získání kvalitních dodavatelů.
  • Utěšeně nám roste počet profinancovaných faktur/aukcí. Takže jsme v květnu překročili 350 aukcí za měsíc!
proplatto_pocetaukci.png
proplatto_pocetaukci.png (89.59 KiB) Zobrazeno 121 x
A když se podíváte na profil celkového portfolia, také to vůbec není špatné z pohledu rozložení kvality subjektů... No a také pro vás chystáme opravdu zásadní novinky, ale to si necháme až to bude opravdu připravené. Ne vše, co funguje v testovacím prostředí se opravdu dostane do produkce. Myslím, že se máte na co těšit :ugeek: Aktuální průměrný úrok investice je 15,22% p.a.

Hezký den!
MONEYSTORE s.r.o.
Korunní 810/104
10100 Praha-Vinohrady

Drmla
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drmla » 16 čer 2021, 14:23

Aktuální úrok? Já už to raději komentovat nebudu. Ať si na to každý udělá vlastní názor. Přitom je to teď dobré a stačilo by to účelově "nevylepšovat". ;)

Každopádně jsem sem původně šel, abych položil dotaz. Zajímalo by mě, jaká je průměrná velikost aktivního investorského účtu a pro zajímavost třeba i maximální. Nebo i další statistiky, třeba jakou část portfolia průměrně do jedné faktury investují, do jakých ratingů investuje kolik procent investorů atd.

Díky ;)

JPT
Gold pen
Gold pen
Reputace: 219
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 16 čer 2021, 16:56

Já jsem nějaké peníze stahoval, když byly nízké úroky, ale teď to občas chytne i větší než 10%, tak tam asi zas nějaké prachy pošlu. Chtělo by to ale, aby autoinvest hlídal alokaci do jednotlivých firem celkově i v již investovaných a ne jen v otevřených aukcích. Mít 60 % v jedné firmě se mi moc nelíbí. Asi se to nelíbilo víc lidem, tak proplat.to tuto informaci odstranila.

Odpovědět