Proplat.to


K diskusím: Bankerat; Banking-online.cz; Pujcmefirme.cz; Roger; Ronda Invest; Snapo; Symcredit; Žlutý meloun
JPT
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 689
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 165
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplat.to

Příspěvek od JPT » 10 čer 2020, 23:43

jejinka píše:
10 čer 2020, 13:15
Aspoň, že tam mají Finlordi velkým písmem hned v úvodu disclaimer. Já na to upozornila jen proto, že jste to uvedl tak, jako by to byl článek webu Finlord a nikoliv placené PR. Ještě jsem vám holt neodpustila tu nekalou formu reklamy z loňského roku.

A propos, kredit webu Finlord poslední dobou dost poklesl... ;)

Je to sice velkým písmem, ale já si toho ani nevšiml. Hned jsem četl ten článek.

Uživatelský avatar
MoneyStore
ownerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 42
Registrován: 09 říj 2019, 12:01
Reputace: 12
Bydliště: Korunní 810, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplat.to

Příspěvek od MoneyStore » 07 črc 2020, 09:35

Minulý týden jsme u nás řešili problematiku zaokrouhlování. A jak to souvisí s investicemi?

Pohledávky v systému proplat.to jsou evidovány jako řádně poskytnuté před-financování. Specifickým parametrem této formy je fakt, že poskytnuté finanční prostředky jsou následně (po uplynutí doby splatnosti) hrazeny jednou platbou odběratele. Mohou nastat (a nastávají) případy, kdy z důvodů software odběratele, nebo i chyby „lidského činitele“ dojde k úhradě jiné částky, než jaká je uvedena na faktuře. Pro zamezení jakékoliv možnosti chybného zaúčtování plateb je systém proplat.to nastaven tak, že k automatickému zaúčtování úhrady dojde tehdy, pokud je na náš účet zaslána správná částka (plus ostatní atributy platby).
  • v případě, že je odběratelem zaslána částka nižší než je fakturována, systém dále eviduje fakturu jako neuhrazenou a čeká na úhradu zbylé části faktury.
  • v případě, že systém eviduje přijatou částku vyšší, než je na faktuře, pak je vypořádání této faktury převedeno na ruční zpracování.
Obě tyto varianty již samozřejmě nastaly. Úhrada částky vyšší než před-financování není tak častá. Konkrétní příklad nastal, když odběratel uhradil dvě faktury jednou platbou, do poznámky u platby pak uvedl dvě čísla hrazených faktur. Samozřejmě, že systém proplat.to rozeznal pouze variabilní a specifický symbol pro jednu platbu. Platba se pak v systému tváří jako „Uhrazeno 100%“ ale datum Uhrazeno dne není vyplněno.
Aukce_splatnost.png
Aukce_splatnost.png (256.5 KiB) Zobrazeno 137 x
A nikdy nevíte, co se ještě může stát... Třeba, že dorazila částka 27.076,90 Kč místo 27.077,00 Kč, systém správně čekal na úhradu 0,1 Kč, tedy 10 haléřů. V procentním vyjádření tedy bylo uhrazeno 99,99963% částky. My, dodavatel i investor tedy v systému vidí, že uhrazeno je (po zaokrouhlení na 2 desetinná čísla) celkem 100,00%. Příště už budeme vědět.

Uhrazeno/Neuhrazeno… tak jak tedy?
MONEYSTORE s.r.o.
Korunní 810/104
10100 Praha-Vinohrady
info@proplat.to; www.proplat.to

Jakub B
Příspěvky: 1
Registrován: 07 črc 2020, 17:33
Reputace: 2
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

2 otázky

Příspěvek od Jakub B » 07 črc 2020, 17:52

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na 2 věci:

1) Komentáře administrátora
Poměrně často můžeme u jednotlivých FA nalézt komentáře typu: "Společnost neposkytuje finanční údaje. Opatrnost." Chtěl bych se zeptat, proč takové společnosti do platformy zařazujete. Nepůsobí to vůbec důvěryhodně a velký problém, který se s tím pojí, je ten, že investiční automat tyto faktury automaticky proplácí. Z tohoto důvodu je pro mě osobně automat nepoužitelný, protože se chci těmto fakturám vyhnout. Celkově příliš nerozumím tomu, že na jednu stranu je zde snaha o co největší transparentnost a důkladné hodnocení dodavatelů, ale na druhou stranu tedy máme být u některých firem "opatrní"...

2) Nesplacená faktura
Byť si to nikdo nepřejeme, mohl bych požádat o jednoduché vysvětlení, jaký je postup, pokud některá firma nedostojí svým závazků a fakturu neproplatí? Jak se počítají náklady na vymáhání, které investor hradí?

Děkuji a zdravím,
JB

Uživatelský avatar
MoneyStore
ownerP2P
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 42
Registrován: 09 říj 2019, 12:01
Reputace: 12
Bydliště: Korunní 810, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplat.to

Příspěvek od MoneyStore » 07 črc 2020, 19:15

Také dobrý den!

Chtěl bych se zeptat, proč takové společnosti do platformy zařazujete. Protože zákon nedodržuje více jak 81% firem. Navíc, fakt, že společnosti neposkytují své údaje nemusí nutně znamenat, že jsou na tom ekonomicky špatně.
Hodnocení společností CRIBIS s tímto parametrem počítá a snižuje u těchto firem své hodnocení. Je to i vidět přímo na CRIBIS Reportu k jednotlivým aukcím, je to tam červeně... již v základu podmínek hodnocení pro fungování automatu je tedy tento parametr podchycený. Na druhou stanu právě kvůli tomuto my extra doplňujeme text aukcí o naši poznámku. Pokud by totiž automat měl zapnuto "Do společností bez finančních podkladů NEinvestovat" automat přestane fungovat až u 81% firem - ZDE. Snad bude lépe. Automat může být pomocníkem, rozhodovat o jeho nastavení musí vždy investor.

jednoduché vysvětlení, jaký je postup, pokud některá firma nedostojí svým závazkům - No jednoduše to moc nejde, tak asi takhle: - máme smluvně otevřené obě cesty, tedy smlouva s dodavatelem o financování nám umožňuje požadovat úhradu zpět a současně na základě smlouvy o postoupení pohledávky pracujeme s pohledávkou jako našim "právem k plnění" směrem k odběrateli. Vyhodnotíme tedy, který "směr" vede k vyšší pravděpodobnosti úspěchu vymáhání a podle toho pracujeme s dodavatelem, nebo odběratelem. Náklady investorů se rozdělí poměrem mezi investovanými částkami, existuje i možnost, že se investor bude chtít starat o svoji část vymáhání investice osobně. No a o to, co vymůžeme se podělíme také v poměru. Pokud by byl potřeba konkrétní detail, je samozřejmě možné jako součást smluvního vztahu probrat s konkrétním investorem dle jeho potřeb na našich firemních kontaktech. Z faktur je zřejmé, že si snažíme budovat portfolio "dodavatelů", protože pak jim jeden odběratel nestojí za zrušení cesty ke cashflow a raději pomohou přitlačit na úhradu...

https://www.proplat.to/caste-dotazy/
MONEYSTORE s.r.o.
Korunní 810/104
10100 Praha-Vinohrady
info@proplat.to; www.proplat.to

Uživatelský avatar
Boží mlýn
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 449
Registrován: 16 kvě 2018, 13:27
Reputace: 99
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplat.to

Příspěvek od Boží mlýn » 07 črc 2020, 22:48

A nebylo by lepší spolupráci podmínit právě dodržováním zákona a donutit tak společnosti zveřejnit své uzávěrky? To, že na to dle Vás 81% společností kašle, je přece nemůže omlouvat. A nemělo by to vadit ani Vám, pokud chcete provozovat fér byznys na obě strany. Pro mě je takové varování jen prázdné gesto, zvlášť v dnešní době. Hodně lidí už se spálilo (zoot, bejbynet atd. atd.), tak by mě zajímalo, jestli cílíte jen na střelce nebo to myslíte vážně. Já se např. poučil z chyb cizích a do něčeho takového bych nešel.

krasa
Příspěvky: 3
Registrován: 26 črc 2018, 10:38
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplat.to

Příspěvek od krasa » 08 črc 2020, 00:49

Bylo by také fajn, kdyby měl investor možnost sledovat průběh vymáhání. Ke zvýšení transparentnosti to zcela jistě pomůže.

JPT
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 689
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 165
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplat.to

Příspěvek od JPT » 08 črc 2020, 16:23

Jakub B píše:
07 črc 2020, 17:52

2) Nesplacená faktura
Byť si to nikdo nepřejeme, mohl bych požádat o jednoduché vysvětlení, jaký je postup, pokud některá firma nedostojí svým závazků a fakturu
MoneyStore píše:
07 črc 2020, 19:15

Náklady investorů se rozdělí poměrem mezi investovanými částkami, existuje i možnost, že se investor bude chtít starat o svoji část vymáhání investice osobně. No a o to, co vymůžeme se podělíme také v poměru.
Ještě doplnění: Zatim to systém počítá z celé částky faktury a nebylo mi odpovězeno, jestli to změní na spravedlivé/férové. Takže když by byla faktura třeba na 500 000 Kč a 10 investorů investovalo 1000 Kč a zbytek (490 000 Kč) nikdo nezainvestuje, tak pak bude každý na poplatku platit 2600 Kč. (5 % z 500 000 Kč / 10 investorů + 1000 Kč / 10 ivestorů). Takže na poplatku zaplatí víc než investoval.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů