Žlutý meloun

K diskusím: Bankerat; Banking-online.cz; Pujcmefirme.cz; Roger; Ronda Invest; Snapo; Symcredit; Žlutý meloun
JPT
Silver pen
Silver pen
Reputace: 127
Kontaktovat uživatele:

Re: Žlutý meloun

Příspěvek od JPT » 05 lis 2019, 17:55

Tam je myslím ikona "%" a to by mělo být, že je dané pevné procento. Myslím, že se to jmenuje "Jistá investice"

Jo posunul, ale pro mě to je asi zbytečné, když jsem na Mintosu a Akulaku myslím nějaké mám, tak proč se "registrovat" ještě pod Redlee a nakupovat to tam. Možná, jestli tam přidají jiné poskytovatele, kteří nejsou na Mintosu a bude tam nějaké zajímavé procento. Ale zas tady bude všechno aaa a na Mintosu je aspoň nějaký rating a i na p2pexplore, tak podle toho se rozhoduju kolik do toho dám peněz a za jaké %.

Jinak jsem Melounu už dřív psal, že by se mi líbilo, kdyby tam přidali třeba i investice do faktur (faktoring), ale to už nevím co mi na to odpověděli. Bylo to určitě tak před 2 rokama.

Martinus
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 133
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinus » 05 lis 2019, 19:29

Na Melounu jsem ca 1 rok. Pokusně jsem investoval 10 tis. Kč. Výnos je za 13 měsíců 7,6%, 917,- Kč. Poplatky celkem 90,- Kč. Poplatky tedy reálně méně než 10% proti úrokům...na rozdíl od toho u Zonky jsou poplatky ca 3-4x vyšší.
Nevýhoda Melounu je málo půjček a dost dlouho tvající ty aukce. Pokud chceš využít autoinvest, nedostaneš v aukci dobrý výnos - úrok. To se musí dělat ručně...ale pak se tam dá dostat asi klidně i na 15%. Ale strávíš s tím hromadu času, což mě odradilo, takže to nechávám běžet. V ČR prakticky žádné půjčky nejsou...oproti Zonky jednoznačně lepší platforma....

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 06 lis 2019, 07:43

Autoinvest se dá nastavit i svůj, kde si můžeš zadat kolik procent chceš dát úrok. Nemusíš používat ty jejich přednastavené ani v tom tvém nemusíš nechávat úrok na hodnotě "Doporučovaný", ale můžeš nastavit ručně číslo.

Martinus
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinus » 06 lis 2019, 15:51

ale to já vím tohle, tam je to o tom, že když ručně sleduješ tu aukci, tak spotřebuješ hromadu času, ale zase máš pak úplně jiný úrok....jde o to na začátku nepřestřelit a ani nepodstřelit, aby tě to nevyřadilo z aukce....pak ohlídat konec...úrok může být pak o 3-4% jinde, to autoinvestem nedocílíš...problém je fakt malé množství půjček a to dlouhé čekání na konec aukcí....takže zatím to nechávám u ledu...

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 06 lis 2019, 17:32

Tak já jsem si nastavil kolik chci % do autoinvestu a když mě to vyřadí a jsem doma, tak se mrknu, jestli si myslím, že stojí za to dát menší % a dám ho tam. Když je možnost dát nechutně velký úrok, tak ho stejně nedám z etických důvodů a taky proto, že pak to žadatel nepodepíše.

Jojo. Půjček je málo, ale já už tam peníze neposílám a jen reinvestuju, tak to mi asi zas tak nevadí. To delší čekání než se aukce zainvestuje mi vadí jen trošku. Co mi nejvíc vadí je, že se dlouho čeká na podepsání smluv. Žadatelé na to mají 14 dní, ale je běžné, že jim Meloun čeká i měsíc a někteří, kteří vědí, že to nepodepíšou, protože se jim nelíbí úrok, tak to nechají vyhnít a neukončí to a ukončí se to třeba po měsíci.

Já jsem měl minulý měsíc zhodnocení 8,24 % p.a. přepočtené na CZK.

Booboo
Silver pen
Silver pen
Reputace: 78
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 10 lis 2019, 16:15

Žltý melón práve zvýšil úrok na cash free hypo z 5,9% na 6,9% a pri investícii nad 999 euro +0,5% bónus - potom spolu 7,4%
Pôžička CashFree Hypo slúži na dofinancovanie hypotekárnych úverov pre ľudí, ktorí si kupujú novú alebo staršiu nehnuteľnosť. Podmienkou získania pôžičky je schválenie hypotekárneho úveru financujúcou bankou. Ako zabezpečenie úveru slúži záložná zmluva na kupovanú nehnuteľnosť, pričom záložné právo v prípade predaja nehnuteľnosti bude druhé v poradí (hneď za hypotekárnou bankou).

Moje CashFree Hypo splácajú zatiaľ na 100% a musím dodať alebo aspoň dúfať že Ž.M. pripisuje splátky až po úhrade :lol: :lol: :lol:

Solymr
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Solymr » 13 úno 2020, 22:50

Mohu se zeptat, proč moc investorů dle různých diskusí nejen zde na fóru neinvestuje do ŽM? O jiných P2P píše snad každý (zkušenosti) atd. Co jsou hlavní důvody proti ŽM? Dlouhé půjčky do jejich plného splacení? Často jsou to 3+ roky, což v souvislosti s recesí, o které se mluví asi není úplně ok. Nebo tak vadí poplatky, které na platformě jsou? Zase na druhou stranu není problém tam půjčit s 15 či více procentním úrokem. Trochu mě děsí, že všichni skloňují různé P2P i ty, kdejsem (Mintos, EstateGuru, Bondster), ale málokoho vidím psát zkušenosti s ŽM. Tak nevim, jestli tam mám vše prodat na sekundárním trhu a utéct nebo počkat těsně před krizí.

Martinus
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinus » 14 úno 2020, 01:43

protože se tam nedá tak rychle točit a tady jsou samí gembleři :lol: :lol: :lol:
ale ne, za mě má Meloun palec nahoru, rozhodně třeba proti Zonky....

pager
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 66
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pager » 14 úno 2020, 09:32

Je to nevyuzita prilezitost. Taky bych rekl, ze ZM je v urcitych aspektech lepsi nez Zonky. Stejne tak jako Benefi bylo v necem lepsi nez Zonky.

Problemy jsou maly objem pujcek, vysoke poplatky, mala likvidita, dlouha splatnost. Bohuzel nevidim zadnou cestu, jakou by se to mohlo zlepsit. Nema smysl se babrat s dalsi platformou kvuli par eurum, kdyz existuje rada dalsich srovnatelnych.

Ja osobne jsem tam jeste mel problemy s tim, ze jsem chtel jako "domaci" i "zahranicni" ucet pridat ceske Fio ucty. V jejich rozhrani se to chybne zobrazuje naopak a clovek to tam musi pridavat opacne - tzn. vzali logiku Slovaka a pouzili ji pro Cecha, kde by to ale melo byt naopak (CZK-EUR vs EUR-CZK), pricemz jejich podpora ani pres opakovane upozorneni nechape, ze se jim to porad zobrazuje spatne.

Booboo
Silver pen
Silver pen
Reputace: 78
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Booboo » 14 úno 2020, 10:04

Solymr píše:
13 úno 2020, 22:50
Tak nevim, jestli tam mám vše prodat na sekundárním trhu a utéct nebo počkat těsně před krizí.
Pred 3 rokmi som začal na ŽM investovať a presne túto otázku som si položil vlani na jeseň - rozhodol som sa pre pomalý exit, začal som na SM predávať úvery z dlhšou splatnosťou a postupne som predal všetko čo som potreboval. Ostalo mi pár bezproblémových úverov so splatnosťou do 09/2020 a tie už podržím a popri tom investujem do partnerských pôžičiek Akulaky.
Ak mám niekedy chvíľku že by som predsa pokračoval, tak by to boli iba investície do CASH FREE a Partnerské AKULAKY.
Pri týchto investíciach dostanem výnos okolo 5% čo by mi pokrylo infláciu.
Ešte by so upozornil že inflácia v S.R. je asi do 3% a termínované vklady v banke okolo 0,1%.
Momentálne sa môj výnos po odpočítaní všetkých poplatkov a predajoch zosplatnených úverov na SM pohybuje okolo 4,0%, tak sa mi zdá že CASH FREE je lepšia cesta. ;)

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 14 úno 2020, 15:52

pager píše:
14 úno 2020, 09:32
Je to nevyuzita prilezitost. Taky bych rekl, ze ZM je v urcitych aspektech lepsi nez Zonky. Stejne tak jako Benefi bylo v necem lepsi nez Zonky.

Problemy jsou maly objem pujcek, vysoke poplatky, mala likvidita, dlouha splatnost. Bohuzel nevidim zadnou cestu, jakou by se to mohlo zlepsit. Nema smysl se babrat s dalsi platformou kvuli par eurum, kdyz existuje rada dalsich srovnatelnych.

Ja osobne jsem tam jeste mel problemy s tim, ze jsem chtel jako "domaci" i "zahranicni" ucet pridat ceske Fio ucty. V jejich rozhrani se to chybne zobrazuje naopak a clovek to tam musi pridavat opacne - tzn. vzali logiku Slovaka a pouzili ji pro Cecha, kde by to ale melo byt naopak (CZK-EUR vs EUR-CZK), pricemz jejich podpora ani pres opakovane upozorneni nechape, ze se jim to porad zobrazuje spatne.
Ke složitějším dotazům se to musí vysvětlit buď uplně polopaticky nebo přidat screehshoty s vysvětlivkama.

JPT
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 14 úno 2020, 16:13

Mě nějak přibývají zesplatnění a taky ve mě trochu hlodá červíček, jestli to nebude horší a horší. Zatim tam peníze nepřidávám a ani se nechystám. Vlastně jsem tam dal prachy jen neazačátku. I když podle statistik se vymáhá docela dost. Nevím proč je ve statistikách malý default a já mám kolem 9,5%. Možná je to tím, že tam se to počítá s tím, že to počítá ze všech peněz půjček, které pořád přibývají a mě ty půjčky přibývají pomalu, protože mě tam přibývají jen úroky. Prva jsem si myslel jak psalo Zonky, že od určitého počtu půjček (120?) začne fungovat statistika, ale tak u Melounu to moc nepozoruju.

Dám sem zas přehled jaké mám výnosy. Je to bez defaultů = kolik % p.a. se reálně vrací a s defaulty = kolik byl v době počítání % výnos v p.a. kdybych to v tu dobu všecko prodal. (nebo ten by byl teda ještě menší o poplatek na sekundáru.)

Výnosy v čase - Žlutý meloun 2020.02.14.jpg
Výnosy v čase - Žlutý meloun 2020.02.14.jpg (246.57 KiB) Zobrazeno 114 x

Odpovědět