Upvest - zkušenosti investorů

.
web: www.upvest.cz
P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Reputace: 106
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest.cz

Příspěvek od P2P_Ronie » 07 črc 2019, 19:26

Chápu prosím správně, že když jde o mezaninové úvěry, tak to není jištěné nemovitostí? Tj. relativně nižší úrokový výnosy je projevem spíš toho, že je tam investiční komise, velmi detailní analýza projektů (a informace sdíleny s investory), což by mělo odrážet nižší riziko?

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 101
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 12 črc 2019, 00:26

P2P_Ronie píše:
07 črc 2019, 19:26
Chápu prosím správně, že když jde o mezaninové úvěry, tak to není jištěné nemovitostí? Tj. relativně nižší úrokový výnosy je projevem spíš toho, že je tam investiční komise, velmi detailní analýza projektů (a informace sdíleny s investory), což by mělo odrážet nižší riziko?
Ne nutne, i mezaninovy uver muze byt jisteny nemovitosti. Zalezi deal od dealu a konkretni smlouve. Jde spis o to, ze jsi casto v poradi vyporadani az za bankou, ktera poskytuje hlavni uver.

Ale vsimni si, ze napr. u Domy Malvazinky (https://app.upvest.cz/teaser/8), ze tam je napr. Upvest a Artesa ve stejnem postaveni. Tak tento uver bych treba za mezaninovy nepovazoval ;-)

Tady jeste teorie https://www.euro.cz/archiv/mezaninove-f ... ku-1002616
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood
EUR:Mintos,Estateguru,Crowdestate,Housers,Bulkestate,Rendity,Viainvest,Robocash,Grupeer,DoFinance
GBP:Alblrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 12 črc 2019, 09:23

Ok, díky :) Jsem pak ještě pátral a říkal jsem si, že to bude spíš takto. Ale stejně mě to trochu nalomilo. Říkal jsem si, že 5 % fajn, když je to jištěné nemovitostí, ale tohle je trochu komplikace. Na druhou stranu, ta platforma jako taková se mi líbí a přijde mi seriózní, navíc bez kurzového rizika.

Jackob.Fish
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackob.Fish » 14 srp 2019, 13:00

Co říkáte na další nabídku od Upvest.cz?

https://app.upvest.cz/user/opportunities/10

Děkuji

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 14 srp 2019, 21:25

Jackob.Fish píše:
14 srp 2019, 13:00
Co říkáte na další nabídku od Upvest.cz?

https://app.upvest.cz/user/opportunities/10

Děkuji
Na prvni pohled jsem se toho "lekl", prece jen je to slozita konstrukce a clovek musi docela premyslet, aby pochopil zakladni idee. Doporucuji precist i http://blog.upvest.cz/2019/financovani- ... movitosti/

Nechal jsem si to prolezet v hlave, precetl jsem si znovu podminky a myslim, ze je to zase velmi dobre promysleny projekt se zarukami. Problemy by nastaly, kdyby prestal fungovat byznys kratkodobych pronajmu a klesly ceny nemovitosti o vice nez 20 procent. Pak se postupne zacne snizovat castka jistiny, kterou dostanes zpet v pripade zesplatneni.

Doporucuji precist kapitolu "Rizika" (velmi transparentne zpracovanou) a sekci "Zhodnocení schopnosti uhradit jistiny úvěrů v případě nuceného prodeje" a rozhodnout se, jestli ti vynos vs. doba vazanosti kapitalu a riziko za to stoji. Ja se rozhodl pro.
EUR:Mintos,Estateguru,Crowdestate,Housers,Bulkestate,Rendity,Viainvest,Robocash,Grupeer,DoFinance

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 67
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 14 srp 2019, 21:30

poznamka pod okraj - podobne projekty s pronajmem jsou i na reinvest24 a tusim, ze i na housers
  • CZK bondster,fundlift,dluhopisy
  • EUR bulkestate,crowdestate,crowdestor,estateguru,envestio,grupeer,mintos,reinvest24,swaper,robocash,viainvest
  • bonus za nove registrace na p2p - viewtopic.php?f=40&t=134&p=2617#p2617

shareholder
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shareholder » 14 srp 2019, 21:31

Mně osobně se to moc nelíbí - NZ s přímou vykonatelností je sice fajn, ale v tomto případě bych byl raději za zástavní právo na nemovitosti, což ale seniorní věřitel nepřipustí... Taky se mi nezdá hondota dle interního odhadu upvest nikoli dle posudku, ale ani na ty se nejde spolehnout a vzhledem k absenci zástavy to asi není tolik relevantní

Dále vidím regulatorní riziko - u krátkodobých pronájmů (sice ne Airbnb, ale stejně) může dojít k razantnímu snížení výnosů kvůli daním nebo dokonce k razantnějším omezením jako se to stalo už v jiných městech Evropy.

A jen tak na okraj - nejdříve prodali 22 jednotek a se zbytkem plánují krátkodobé pronájmy, nechci jim křivdit, takže možná to ti prvotní kupující věděli či dokonce kupovali s diskontem, ale pokud ne je to dost prasárna, koupit byt a pak zjistit, že developer z baráku chce udělat polohotel...

6 % výnos mi na takovouto investici připadá relativně málo, pokud by tam byla zástava nemovitostí, byl by to jiný příběh (ale asi i jiný úrok :D )

Abych nebyl jen negativní...materiál pro investory je přehledný a dle mého dobře zpracovaný.
Time in the market beats timing the market
Portfolio: Akcie (75%) např. T, UPS, FB, LMT, PM, GIS, XOM // p2p (25%) Mintos

Jackob.Fish
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest - zkušenosti investorů

Příspěvek od Jackob.Fish » 15 srp 2019, 09:11

Hello,
moc děkuji za komentáře.
Upvest používám jako nástroj diverzifikace svého CZK portfolia.
V předchozích investicích jsem akceptoval i 5,5%

I přes vaše komentáře jsem do této příležitosti investoval.

6,5% mě přesvědčilo i přes vyjádření v sekci riziko: "developerské projekty je vyšší a vyžadujeme standardně vyšší úrok než u financování výnosových nemovitostí". Zřejmě je to spojeno s "čím dlouhodobější nájemní smlouvy, tím nižší je riziko a nižší požadovaný úrok." vzhledem k tomu, že AirBnb je prevděpodobně nejkrátkodobější možností.

Podívám se i na www.reinvest24.com a www.housers.com s ohledem na diverzifikaci EUR portfolia.

Děkuji moc za komentáře.

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 15 srp 2019, 13:28

Jackob.Fish píše:
15 srp 2019, 09:11
Hello,
moc děkuji za komentáře.
Upvest používám jako nástroj diverzifikace svého CZK portfolia.
V předchozích investicích jsem akceptoval i 5,5%

I přes vaše komentáře jsem do této příležitosti investoval.

6,5% mě přesvědčilo i přes vyjádření v sekci riziko: "developerské projekty je vyšší a vyžadujeme standardně vyšší úrok než u financování výnosových nemovitostí". Zřejmě je to spojeno s "čím dlouhodobější nájemní smlouvy, tím nižší je riziko a nižší požadovaný úrok." vzhledem k tomu, že AirBnb je prevděpodobně nejkrátkodobější možností.

Podívám se i na www.reinvest24.com a www.housers.com s ohledem na diverzifikaci EUR portfolia.

Děkuji moc za komentáře.
S Reinvest24 nemam zkusenosti, ale Housers se momentalne doporucuji vyhnout. Ted jsem napsal kratky update v https://www.p2pforum.cz/viewtopic.php?f ... 453#p14453

jkjk
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jkjk » 16 srp 2019, 16:31

Ta výsledná konstrukce mi přijde rizkovější, než "běžné" developerské projekty na upvestu, hlavně riziko možné změny legislativy v souvislosti s Airbnb opravdu je. Ale nakonec jsem taky něco málo investoval.

zbynhu
Gold pen
Gold pen
Reputace: 325
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 09 zář 2019, 17:49

Apartmány Strakonická dnes úspěšně zainvestováno i s navýšeným cílem.
strakonicka.jpg
strakonicka.jpg (60.91 KiB) Zobrazeno 500 x

petrvolny
ownerP2P
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrvolny » 10 zář 2019, 16:15

Dobrý den všem,

za celý tým Upvestu bych vám chtěl poděkovat za velmi podnětnou a kulitvovanou diskuzi k naší nabídce investičních příležitostí. Úroveň místní diskuze je na velmi vysoké úrovni a nás těší, že svým produktem oslovujeme právě lidi, jako jste vy. Pro nás je tato diskuze skvělým zdrojem zpětné vazby a včechny vaše komentáře bedlivě čteme. Pokud máte tedy jakékoliv další dotazy k naší platformě nebo návrhy na vylepšení, tak nás neváhejte kontaktovat ať už tady, nebo klidně přímo mě na emailu petr.volny@upvest.cz.

Na závěr si dovolím zmínit, že po úspěšně zafinancovaném projektu Apartmány Strakonická jsme na naší platformě otevřeli další investiční příležitost, a to fundraising 8. tranše seniorního zajištěného financování projektu Domy Malvazinky.
Základní parametry participace jsou:
* 5,00 % p.a. - Čistý výnos
* říjen 2020 - Očekávaná splatnost
* Zástavní právo k pozemkům a nemovitostem

Budu rád když si projdete detailní analýzu této investiční příležitosti a zvážíte svou participaci na tomto financování: https://app.upvest.cz/user/opportunities/8

S pozdravem
Petr Volný
Zástupce platformy Upvest

Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 184
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 10 zář 2019, 16:47

Na této platformě nejsem ale zaujala mě jedna věc: porovnání s Fundliftem. Tam se také objevilo několik nabídek z developmentu a moc to nešlo (viz stále otevřený Getberg který dosud vybral pouze 2mio a to nabízí 7,5% !). Upvest nabízí nižší výnos a vidím že s proinvestováním problémy nemá...

Kdo mi prozradí v čem je rozdíl? V zajištění? V kratším horizontu?

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Reputace: 343
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 10 zář 2019, 17:16

Člověk je při hodnocení různých portálů ovlivňován pocity, jaké v něm vyvolávají. Majitel portálu působí sympaticky, názory investorů ho zajímají, investor po delším vyhodnocení zkušeností se přikloní k tomu, že zde není nejspíš snaha vnutit mu nějáký shit. Portály žijí z nás, z investorů. Někdo si to uvědomuje, někomu to nedošlo. Třeba Fundlift jsem měl v počátcích o dost radši. Každý si může porovnat, jak na něho působí třeba Dluhopisy.cz, Upvest nebo Fundlift. Samozřejmě pak si každý musí vyhodnotit konkrétní investici.
Za mě můžu říct, že i když máme často odlišné názory /což je ovšem předpoklad každé diskuse/ tak to zde veřejně velmi dobře dělá Carhir 8-)

Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 184
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 10 zář 2019, 17:22

GOGO7 tohle mi už nedělej, teď se červenám :oops:

Ale díky! ;)

zbynhu
Gold pen
Gold pen
Reputace: 325
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 10 zář 2019, 20:11

:o :shock:

Za jeden den, kdy je investice zveřejněná, je skoro splněno (a to ještě není půlnoc)?!
Malvazinky.jpg
Malvazinky.jpg (82.96 KiB) Zobrazeno 417 x

P2P_Ronie
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 10 zář 2019, 20:54

Myslím, že takhle rychle ty předchozí projekty nebyly, ne? Že by to bylo těmi zvýhodněnými podmínkami pro členy investičního klubu do 13. 9. (nebo kdy to bylo)? Ale jinak mazec :)

stargaz
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stargaz » 10 zář 2019, 21:10

Nezacinalo to od nuly ale na 15M, je to iba dalsie kolo. Svoj podiel na rychlosti zainvestovania ma i to zastavni pravo. Obecne u Upvestu velmi pozitivne hodnotim analyzu, ktoru poskytuju k jednotlivym projektom.

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 10 zář 2019, 22:15

stargaz píše:
10 zář 2019, 21:10
Nezacinalo to od nuly ale na 15M, je to iba dalsie kolo. Svoj podiel na rychlosti zainvestovania ma i to zastavni pravo. Obecne u Upvestu velmi pozitivne hodnotim analyzu, ktoru poskytuju k jednotlivym projektom.
Je to tak, celkem ma byt 11 transi o celkove velikosti 25 mio. Ja jsem investoval jiz do prvni, v lednu tohoto roku.

petrvolny
ownerP2P
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrvolny » 10 zář 2019, 22:20

zbynhu píše:
10 zář 2019, 20:11
Za jeden den, kdy je investice zveřejněná, je skoro splněno (a to ještě není půlnoc)?!
Zde si to zaslouží malé vysvětlení. Úvěr pro projekt Domy Malvazinky je klasickým seniorním financováním developerského projektu, kde čeprání úvěru probíhá po jednotlivých tranších a to oproti znaleckému posudku, který je na stavbě každý měsíc prováděn. V tomto případě je úvěrový rámec ze strany Upvestu nastaven na 25 mil. Kč s tím, že čerpání bude probíhat měsičně po tranších, které jsou o objemu cca 1mil - 3mil Kč. V předešlých tranších již bylo načepráné 15 mil. Kč a aktuální fundraising se otvíral jen na další cca 1,5 mil Kč. Není to tedy tak, že by se na Upvestu investovalo za jediný den 15mil. Kč. Zatím tak silnou investorskou základnu nemáme, ale doufáme, že jednou to reálné bude :)

Již načerpané i plánované tranše tohoto projektu najdete třeba v sekci "Časový plán" v analýze této investiční příležitosti: https://app.upvest.cz/user/opportunities/8
Zástupce platformy Upvest

Odpovědět