Upvest.cz

.
K diskusím: Bankerat; Banking-online.cz; Pujcmefirme.cz; Snapo; Symcredit; Žltý melon
P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Re: Upvest.cz

Příspěvek od P2P_Ronie » 07 črc 2019, 19:26

Chápu prosím správně, že když jde o mezaninové úvěry, tak to není jištěné nemovitostí? Tj. relativně nižší úrokový výnosy je projevem spíš toho, že je tam investiční komise, velmi detailní analýza projektů (a informace sdíleny s investory), což by mělo odrážet nižší riziko?

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 80
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 12 črc 2019, 00:26

P2P_Ronie píše:
07 črc 2019, 19:26
Chápu prosím správně, že když jde o mezaninové úvěry, tak to není jištěné nemovitostí? Tj. relativně nižší úrokový výnosy je projevem spíš toho, že je tam investiční komise, velmi detailní analýza projektů (a informace sdíleny s investory), což by mělo odrážet nižší riziko?
Ne nutne, i mezaninovy uver muze byt jisteny nemovitosti. Zalezi deal od dealu a konkretni smlouve. Jde spis o to, ze jsi casto v poradi vyporadani az za bankou, ktera poskytuje hlavni uver.

Ale vsimni si, ze napr. u Domy Malvazinky (https://app.upvest.cz/teaser/8), ze tam je napr. Upvest a Artesa ve stejnem postaveni. Tak tento uver bych treba za mezaninovy nepovazoval ;-)

Tady jeste teorie https://www.euro.cz/archiv/mezaninove-f ... ku-1002616

P2P_Ronie
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P2P_Ronie » 12 črc 2019, 09:23

Ok, díky :) Jsem pak ještě pátral a říkal jsem si, že to bude spíš takto. Ale stejně mě to trochu nalomilo. Říkal jsem si, že 5 % fajn, když je to jištěné nemovitostí, ale tohle je trochu komplikace. Na druhou stranu, ta platforma jako taková se mi líbí a přijde mi seriózní, navíc bez kurzového rizika.

Odpovědět