Symcredit


K diskusím: Bankerat; Banking-online.cz; CroFunGo; FinGood; Investown; Nafirmy.cz; Proplat.to; Pujcmefirme.cz; Roger; Ronda Invest; Snapo; Symcredit; Žlutý meloun
Odpovědět
PKP2P
ownerP2P
Příspěvky: 8
Registrován: 02 dub 2019, 13:19
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: symcredit.com

Příspěvek od PKP2P » 09 dub 2019, 16:34

Děkujeme za zpětnou vazbu, probereme s kolegyní Cinařovou.
Zástupce platformy SymCredit

PKP2P
ownerP2P
Příspěvky: 8
Registrován: 02 dub 2019, 13:19
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové P2P příležitosti na platformě SymCredit - duben 2019

Příspěvek od PKP2P » 12 dub 2019, 10:09

Na platformě SymCredit nabízíme možnost investovat do druhého úvěru pro společnost Venzeo. Venzeo poskytuje bezpečnou mobilní a webovou platformu, která umožňuje společnostem rychle a efektivně vkládat a archivovat fotografie dokumentující místa a události. První úvěr byl splacen řádné a včas. Peníze z druhého úvěru budou využity na marketing, rozšíření týmu společnosti a získání nových klientů. Úvěr je na 25 měsíců s ročním zúročením 12.5 %. Riziková kategorie je A1, jelikož splácení úvěru garantuje Symfonie Angel Fund, který je jedním z investorů Venzea.
Objem 500 000 CZK
Úrok 12.5 %
Délka 25 měsíců
Kategorie A1
https://www.symcredit.com/cs/product/venzeo-2-2/
Zástupce platformy SymCredit

Chichi43
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 769
Registrován: 03 bře 2018, 12:05
Reputace: 342
Kontaktovat uživatele:

Re: symcredit.com

Příspěvek od Chichi43 » 13 dub 2019, 16:15

Já tam investuji už 2 roky a zatím splátky chodí vždy bez problémů.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: symcredit.com

Příspěvek od JPT » 13 dub 2019, 16:32

Já jsem tam chvíli, ale vím o té platformě už dlouho (nikdy se nehrnu do něčeho nového - mám rád, když je to prověřené). Je zajímavé, že nemají žádné defaulty. Asi mají riskaře lepšího než Zonky. Doufám, že to dlouho vydrží a nebudou přibývat horší firmy jen aby tam bylo víc půjček. Víc půjček by tam ale mohlo být, kvůli diverzifikaci, protože i když nejsou defaulty, tak se to může kdykoliv změnit.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

PKP2P
ownerP2P
Příspěvky: 8
Registrován: 02 dub 2019, 13:19
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: symcredit.com

Příspěvek od PKP2P » 15 dub 2019, 16:58

JPT píše:
13 dub 2019, 16:32
Já jsem tam chvíli, ale vím o té platformě už dlouho (nikdy se nehrnu do něčeho nového - mám rád, když je to prověřené). Je zajímavé, že nemají žádné defaulty. Asi mají riskaře lepšího než Zonky. Doufám, že to dlouho vydrží a nebudou přibývat horší firmy jen aby tam bylo víc půjček. Víc půjček by tam ale mohlo být, kvůli diverzifikaci, protože i když nejsou defaulty, tak se to může kdykoliv změnit.
Zrovná jsme v minulý týden nahodili Venzeo a chystáme další dva :), uvidíme zdali stihneme před velikonoce, ale spíše po.
Zástupce platformy SymCredit

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: symcredit.com

Příspěvek od JPT » 15 dub 2019, 23:52

Jo všiml jsem si, že je tam něco nového + to Venzeo má novou půjčku a starou splatilo. Ale i když je na webu, že je splacena, tak se to u investorů projeví až příští měsíc. Doufám, že budete mít brzo ten systém online ať se může reinvestovat hned. Ale asi si tam něco málo před koncem měsíce pošlu.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Chichi43
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 769
Registrován: 03 bře 2018, 12:05
Reputace: 342
Kontaktovat uživatele:

Re: symcredit.com

Příspěvek od Chichi43 » 18 dub 2019, 21:51

JPT píše:
15 dub 2019, 23:52
to Venzeo má novou půjčku a starou splatilo.
To že tam naskočilo 100% neznamená, že to splatili, ale že dostali celou požadovanou sumu, kterou od investorů chtěli. Výhoda je, že nemusíš čekat až se vybere celá suma, aby ti začaly chodit splátky. Splátky chodí hned, jak jim půjčíš.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: symcredit.com

Příspěvek od JPT » 18 dub 2019, 23:12

Já nemyslím ukazatel procent, ale "ukazatel" délky splácení. Chtěl jsem sem dát screenshot, ale v podmínkách je to myslím zakázné. Myslím, že jako u jediné P2P platformy u které jsem četl podmínky.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: symcredit.com

Příspěvek od doonio » 09 zář 2019, 17:26

Ani jsem nevěděl, že toto téma o symcreditu tu je? Jaká je akutuální zkušenost Vás,co tam jste? Mě nadchnul ten projekt VOONO:
https://www.symcredit.com/cs/product/vo ... 5-822-czk/

jen o té platformě nikde není moc vidu-slechu a co jsem tady pročetl, tak sice neměli žádný default, ale platforma také není nejvíc "user-friendly".
Jak se připravujete pro případný Brexit, symcredit je anglická firma? Ovlivní to nějakou tu CZ pobočku?
Naposledy upravil(a) doonio dne 09 zář 2019, 18:12, celkem upraveno 2 x.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: symcredit.com

Příspěvek od jejinka » 09 zář 2019, 18:01

Kolem Voono je hype, který mi dost připomíná 3DOID.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: symcredit.com

Příspěvek od JPT » 09 zář 2019, 23:22

doonio píše:
09 zář 2019, 17:26
Ani jsem nevěděl, že toto téma o symcreditu tu je? Jaká je akutuální zkušenost Vás,co tam jste? Mě nadchnul ten projekt VOONO:
https://www.symcredit.com/cs/product/vo ... 5-822-czk/

jen o té platformě nikde není moc vidu-slechu a co jsem tady pročetl, tak sice neměli žádný default, ale platforma také není nejvíc "user-friendly".
Jak se připravujete pro případný Brexit, symcredit je anglická firma? Ovlivní to nějakou tu CZ pobočku?
Tak já jsem tady už myslim o Symcreditu psal názor, tak se mi to nechce psát znova.

Spolu s Mintosem jsou to pro mě platformy s největším výnosem. Degiro mám chvíli a tam to každý měsíc skáče hodně. Na ten Brexit se jich zkus zeptat. To mě nenapadlo, že by to mohlo mít nějaký vliv.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od JPT » 09 zář 2019, 23:31

Carhir píše:
09 zář 2019, 14:36
JPT píše:
07 zář 2019, 17:06
...
To jsem taky zjistil, ale protože na Symcreditu ještě nebyl žádný default, tak jsem přihlédl víc na to, že vybírají kvalitní firmy, než na to, že majitalka vlastní ten server.
Tak konečně jsem zjistil odkud to VOONO je :)

Má prosím někdo s touto platformou zkušenost? Bylo by možné třeba v bodech zmínit v čem je specifická? Např. jak se tyto P2P půjčky liší od dluhopisů....či jak mám rozumět ,,Garance návratnosti na jistině 10000 Kč" ...
Garance návratnosti - to nevím kde to je psané ?

No já jsem tam necelý rok. Statistiky nemají, ale tvrdili, že neměli ještě žádný default. Za mě teda žádný nebyl. Funguje to tam tak, že do půjčky jde investovat tak dlouho dokud se nezainvestuje. Takže i když se zainvestuje jen např. 1/4, tak se prachy hned posílají dlužníkovi a on už příští měsíc splácí. Přitom ostaní můžou dál investovat. Někdy se splácí jen úroky a jistina až na konci, někdy půl doby splatnosti jen úroky a druhou půlku jistina a úroky a někdy myslim rovnou od začátku i jistina a úroky, ale to si nejsem jistý.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od Carhir » 10 zář 2019, 14:16

JPT píše:
09 zář 2019, 23:31

Garance návratnosti - to nevím kde to je psané ?

...
ta je uvedena hned na titulní stránce:
Capture.PNG
Capture.PNG (53.3 KiB) Zobrazeno 13137 x
Zajímalo by mě též kdy nejdříve může emitent půjčku splatit - třeba konkrétně to VOONO, je to tam někde uvedeno? Tento aspekt pro mě má u dluhopisů poslední dobou dost vysokou hodnotu.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od JPT » 10 zář 2019, 23:22

Jo to je na stránce Symcreditu ? Já myslel, žes to viděl v nějakém prospektu od Voono. Tak to ani nevím, že to tam je. Já se přihlašuju vždycky do účtu přes jinou stránku než úvodní. Nevím, jestli to tam bylo, když jsem se registroval, ale v podmíkách to myslim neni. To bych si snad všiml a pamatoval. Určitě ale myslí, že ta garance bude jen 1 x 10 000 za celý účet a ne na konkrétní půjčku, ale zkus se jich zeptat.

Já myslím, že splatit předčasně může kdykoliv (už si to nepamatuju, jestli to tam mají napsané), ale zkus se podívat do FAQ nebo se jich zeptej. Podle mě to ale neni dluhopis, ale prostě půjčka nebo úvěr braná na firmu. Zkus prostudovat stránky. Já to taky vždycky dělám, když mám zájem se někam registrovat.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: symcredit.com

Příspěvek od doonio » 11 zář 2019, 13:59

JPT píše:
09 zář 2019, 23:31
Garance návratnosti - to nevím kde to je psané ?
...
Tak když už jsem se registroval, zeptal jsem se i na toto, a odpověď byla, že se SymCredit rozhodl ganarovat investorům návratnost na jistině do výše 10 000 Kč. Doteď je to na všechny úvěry dohromady, ale nově tato garance prý bude pro každý úvěr zvlášť.
V praxi to tedy znamená, že pokud někdo nakoupí např. dva úvěry po 5000, tak když by došlo k nějakému problému se splácením úvěru, tak mu SymCredit garantuje, že dostane těch 10 000 zpět.

Z toho mě vyplývá, že pokud budu investovat po max. 10k, defakto jsem vždy chráněn, ale není to stejná garance jako u stavebka, bank. účtu, apod...
S těma garancema od P2P firem jsem si už zažil svý, viz Buyback garance na Mintosu u Eurocentu třeba, že :-D
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od Carhir » 11 zář 2019, 14:31

10k garance je přímo na úvodní stránce.

A možnost předčasně splatit bude určitě u dokumentace ke konkrétnímu úvěru, kterou jako neregistrovaný uživatel nevidím. Pokud by byla pravda co říkáš (že můžou splatit kdykoliv) tak je to velmi nevýhodné pro investory. Podstoupíš poměrně velké riziko toho že jim to nevyjde, ale když se jim bude naopak velmi dařit tak po půl roce dostaneš peníze zpátky a nazdar...

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dluhopisy

Příspěvek od doonio » 11 zář 2019, 14:48

Tu garanci jsem vysvětlil v tématu o Symcreditu (odepsali mi z podpory), tam bych i přesunul veškerou diskuzi ohledně toho portálu ;)
viewtopic.php?p=15391#p15391
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: symcredit.com

Příspěvek od jejinka » 11 zář 2019, 15:12

žádné podmínky úvěru nevidí ani registrovaní uživatelé. A ta jejich dohoda o investování do P2P je zvláštní sama o sobě. K tomu nezveřejňují žádné informace ve veřejném rejstříku. Sídlo mateřské firmy v Anglii. Jednatel cizinec žijící v Praze. Pro mě je to jeden velký red flag.

JPT
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 25 zář 2016, 15:01
Reputace: 430
Kontaktovat uživatele:

Re: symcredit.com

Příspěvek od JPT » 11 zář 2019, 23:29

doonio píše:
11 zář 2019, 13:59
JPT píše:
09 zář 2019, 23:31
Garance návratnosti - to nevím kde to je psané ?
...
Tak když už jsem se registroval, zeptal jsem se i na toto, a odpověď byla, že se SymCredit rozhodl ganarovat investorům návratnost na jistině do výše 10 000 Kč. Doteď je to na všechny úvěry dohromady, ale nově tato garance prý bude pro každý úvěr zvlášť.
V praxi to tedy znamená, že pokud někdo nakoupí např. dva úvěry po 5000, tak když by došlo k nějakému problému se splácením úvěru, tak mu SymCredit garantuje, že dostane těch 10 000 zpět.

Z toho mě vyplývá, že pokud budu investovat po max. 10k, defakto jsem vždy chráněn, ale není to stejná garance jako u stavebka, bank. účtu, apod...
S těma garancema od P2P firem jsem si už zažil svý, viz Buyback garance na Mintosu u Eurocentu třeba, že :-D
Když jsem se registroval já, tak to tam myslim nebylo. A ani v podmínkách. A když to neni v podmínkách, tak ji můžou vyplatit, ale taky nemusí. A jestli to fakt míní vyplácet, tak asi si věří, že jsou dobří a dál budou, když zatim nebyl žádný default. Ale zas moc půjček tam nebylo. Určitě ne víc než 30. Tak snad se jim bude dařit dobře vybírat firmy i do budoucna.
Carhir píše:
11 zář 2019, 14:31
A možnost předčasně splatit bude určitě u dokumentace ke konkrétnímu úvěru, kterou jako neregistrovaný uživatel nevidím. Pokud by byla pravda co říkáš (že můžou splatit kdykoliv) tak je to velmi nevýhodné pro investory. Podstoupíš poměrně velké riziko toho že jim to nevyjde, ale když se jim bude naopak velmi dařit tak po půl roce dostaneš peníze zpátky a nazdar...
Tak ty dokumentace tam myslim nejsou nikde. Nějak na to ty firmy se*ou.

Možnost předčasně splatit bude podle mě ve FAQ a nebo v infu o možnosti si půjčit. Nevím teď jak to myslíš s tím nazdar ? Určitě to nebude tak, že budou mít půjčené peníze zadarmo. Každý měsíc chodí úrok (1/12 z uvedeného % p.a. ze zbývající jistiny). Prostě jako normální půjčka lidem. Nejsou to dluhopisy. A jestli splatí dřív tak nevadí. Vrácenou jistinu půjčím jiné firmě.
jejinka píše:
11 zář 2019, 15:12
A ta jejich dohoda o investování do P2P je zvláštní sama o sobě. K tomu nezveřejňují žádné informace ve veřejném rejstříku. Sídlo mateřské firmy v Anglii. Jednatel cizinec žijící v Praze. Pro mě je to jeden velký red flag.
Tak něco se mi taky zdálo možná trošku přehnané v těch podmínkách, ale nenašel jsem tam nic kde by to vypadalo, že se mnou chtějí vydrbat jako u Zonky s jejich "můžeme vyplatit co se nám zlíbí". Ale tak zas nějaký John Doe to taky neni ne ? Nevím, jestli jsem si ho hledal co je zač před tím rokem než jsem se registroval,ale tak působil v dost firmách a i v česku. A registroval jsem se tam až tak po 2-3 letech kdy jsem to objevil. Zezačátku jsem taky asi nedůvěřoval nebo jsem chtěl prostě počkat jak to bude vypadat. A fungují myslim dobře dodnes.
Tabulka pro výpočet z výpisu Mintosu (nejaktuálnější, kterou mám) : https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2_ZU-jF0qC

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: symcredit.com

Příspěvek od jejinka » 11 zář 2019, 23:41

Další věc, která se mi nelíbí je, že status splácení vidí investor až po investování. Pokud tomu dobře rozumím, tak může být úvěr několik měsíců v prodlení a přesto do něj umožňují investovat?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů