3Doid


web: www.fundlift.cz
Uživatelský avatar
Finlord
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 202
Registrován: 08 črc 2016, 13:19
Reputace: 233
Kontaktovat uživatele:

Re: Investoři

Příspěvek od Finlord » 23 zář 2016, 15:01

Hezké odpoledne,
uveřejnili jsme náš názor na projekt 3Doid na Fundliftu: https://finlord.cz/2016/09/fundlift-3doid-kupujeme/
Sami jsme tak pár tisíc zainvestovali.
Každopádně, zdá se, že dnes/zítra bude emise vyprodaná.
Zájem investorů je vskutku obrovský :)
Dluhopisy, akcie, fondy, forex, komodity, P2P, start-upy a finanční trhy jsou náš denní chléb :). Investujeme vlastní peníze a o našich zkušenostech píšeme na https://finlord.cz/
Twitter: https://twitter.com/FinlordCz

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od GOGO7 » 15 pro 2018, 17:49

V současnosti je zajímavý vývoj u investičních certifikátů startupu 3 DOID. Do certifikátů jsem investoval před 2 lety, splatnost certifikátů měla skončit k 22.11.. Přesně 9 dní před datem splatnosti jsem od firmy dostal e-mail, že firmě se bohužel za 2 roky své existence nepodařilo dosáhnout zisku, z něhož by byly certifikáty včetně 10% úroků ročně splaceny. Firma investory požádala o prodloužení splatnosti certifikátů o 1 rok /do kdy snad zisku dosáhnou/ s tím, že za tento poslední rok bude úrok 11%. Případná konverze certifikátů investorů do firmy by mohla údajně celou situaci se splacením certifikátů jen zkomplikovat. Zdá se, že investoři - cca 240 osob - toto akceptovali a certifikáty konvertovány nebudou.
Je ovšem otázka, zda za rok se nebudou tytéž problémy opakovat. Nevím přesně, co si o tom mám myslet. To, že ke konverzi nedošlo je nejspíš dobře a firma v tomto asi postupovala vcelku seriozně, i když na můj vkus problémy oznámila velmi pozdě. Na druhou stranu si myslím, že byznys plány firem na Fundliftu jsou opravdu velmi často celkem mimo realitu. Skoro bych řekl, že po 2 letech existence začínající startup těžko může dosahovat zisků, jak bylo v tomto případě inzerováno. Uvádí se, že u velmi úspěšných startupů se ztráty překlopí do zisku nejdříve až 3.rok.
Pokud je zde někdo také investorem do 3DOID zajímalo by mě, jak současnou situaci vnímá? :?

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

3Doid

Příspěvek od doonio » 19 pro 2018, 11:56

Asi by se hodilo pro každý projekt na Fundliftu mít svoje téma, abychom zbytečně neplevili obecnou diskuzi, začnu teda se zmiňovaným 3doidem.

=========Základní informace:==========
Forma investice: Investiční certifikát
Úrok 10%
Zainvestováno: 7 mil. CZK

https://www.fundlift.cz/#/projekt/335

//Doplnil jsem i předešlé příspěvky týkající se 3doid. Joshua
Naposledy upravil(a) doonio dne 19 pro 2018, 14:46, celkem upraveno 1 x.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: 3Doid

Příspěvek od GOGO7 » 19 pro 2018, 12:45

Jedná se o startup, u kterého nesplnil emitent smlouvou stanovené podmínky, tj. vyplatit investorům vklad s 10% úrokem ročně, a to souhrnně k 22.11.2018. Asi pouhý týden před termínem splatnosti byli investoři e-mailem informováni, že společnost nemá prostředky na výplatu dle smlouvy a investoři byli požádáni o odklad splatnosti o 1 rok s tím, že za poslední rok bude úrok z vkladu zvýšen na 11%. Investoři na toto většinou přistoupili a následně podepsali zaslané smlouvy se zmíněnou úpravou. Do projektu investoval také Finlord, který investici všem investorům doporučoval. V té době, před 2 lety se jednalo na Fundliftu o bezkonkurenčně nejlépe hodnocený projekt, který byl zainvestován v rekordně krátkém čase. Nezbývá, než vyčkat na další vývoj v příštím roce.. :roll:

Uživatelský avatar
Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1509
Registrován: 07 dub 2016, 12:41
Reputace: 990
Bydliště: Není vidět Ještěd = prší
Kontaktovat uživatele:

Re: 3Doid

Příspěvek od Joshua » 19 pro 2018, 14:09

GOGO7 píše:
19 pro 2018, 12:45
Investoři na toto většinou přistoupili...
Protože na platformě nejsem aktivní, zeptám se. Co by se stalo, kdyby na toto investor nepřistoupil?

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: 3Doid

Příspěvek od GOGO7 » 19 pro 2018, 14:25

Dobrá otázka, kterou si také kladu. Nejspíš by si museli na výplatu těch nesouhlasících investorů zase někde půjčit, nevím. Zajímavé je stanovisko Finlord viz https://finlord.cz/2016/09/fundlift-3do ... mment-4417. Dole v diskusi je reakce Finlord na nabídku prodloužení splatnosti certifikátů 3DOID ze dne 15.11.
Mám trošku pocit, že jak 3DOID tak i Finlord s oblibou nosí růžové brýle..
Pěkný je obrat "raději bychom vybrali zisk, pokud to bude možné" ;)

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: 3Doid

Příspěvek od Carhir » 13 úno 2019, 17:27

jsem si teď četl komentáře k poslednímu vývoji tohoto projektu na Finlord fóru...když si vzpomenu jak byl tento projekt nadšeně hodnocen tak to je mazec...

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: 3Doid

Příspěvek od adventura » 23 kvě 2019, 14:00

ok, tak mame dalsi vyvoj situace ohledne 3Doidu
pristi tyden schuzka s Fundliftem, kde se proberou moznosti dalsiho postupu s 3Doidem, ktery se dostal do potizi...kdo tam jde? :)

EDIT
odkaz na finlord s diskuzi od ledna 2019 ohledne situace 3Diod
https://finlord.cz/forum/topic/zkusenos ... dliftem-3/

EDIT 5/30/2019

schuzka s Fundliftem v Praze
- bylo pritomno cca 20 investoru
- 3Doid je prvni projekt na Fundliftu, ktery se dostal do potizi
- investori, kteri chteli byt vyplaceni na podzim 2018, zatim nedostali nic
- 3Doid v jednani s firmou, ktera ma zajem o koupi - cena by mela odpovidat cene dluhopisum plus uroku
- podat insolvencni navrh (bud CR nebo Anglie), pokud k prodeji nedojde
- riziko je, ze insolvencni spravce nebude schopen zpenezit SW, ktery 3Doid vytvoril

dalsi kroky
- 3Doid pozve investory na setkani (Brno nebo Praha, nejspis nepujde o hromadnou zalezitost)
- Fundlift vytvori forum pro investory, kde se toto tema bude moci dale rozebirat
- pokud nedojde k prodeji, nastane insolvencni rizeni

EDIT 6/11/2019

fundlif poslal investorum email
- obsahoval to same, co rikali na schuzce na konci kvetna
- schuzka s 3Doid jeste nebyla ani jsem nedostal zadnou pozvanku

EDIT 7/9/2019
- email od fundliftu, zalozili diskuzi na Discordu pro investory do 3Doidu

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - zkušenosti

Příspěvek od GOGO7 » 02 pro 2019, 18:51

Dobrý den pane Musile,
mám takový dojem že u dluhopisů firmy 3 DOID to už nebude jen zpoždění s výplatou v řádu dnů. Výplata byla o rok prodloužena,
a ani po tom roce se firma k žádné výplatě nejen úroků ale ani jistiny nějak nemá, i když náhradní termín v listopadu již uplynul. Prosím tedy o aktuální informaci, jak to s asi 300 investory do projektu 3 DOID vypadá.
Zde na fóru je nás více, kdo do 3DOID investoval a jistě jste si přečetl i diskusi k tomuto tématu na Fundlift/3DOID. Bohužel jste se k tomu nevyjádřil, i když by to řadu investorů marně čekajících na své peníze jistě zajímalo. Zdá se mi, že vše není zas tak úplně růžové..
Děkuji předem za včasnou reakci.

Radek Musil
ownerP2P
Příspěvky: 10
Registrován: 02 pro 2019, 16:01
Reputace: 11
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - zkušenosti

Příspěvek od Radek Musil » 02 pro 2019, 20:34

GOGO7 píše:
02 pro 2019, 18:51
Dobrý den pane Musile,
mám takový dojem že u dluhopisů firmy 3 DOID to už nebude jen zpoždění s výplatou v řádu dnů. Výplata byla o rok prodloužena,
a ani po tom roce se firma k žádné výplatě nejen úroků ale ani jistiny nějak nemá, i když náhradní termín v listopadu již uplynul. Prosím tedy o aktuální informaci, jak to s asi 300 investory do projektu 3 DOID vypadá.
Zde na fóru je nás více, kdo do 3DOID investoval a jistě jste si přečetl i diskusi k tomuto tématu na Fundlift/3DOID. Bohužel jste se k tomu nevyjádřil, i když by to řadu investorů marně čekajících na své peníze jistě zajímalo. Zdá se mi, že vše není zas tak úplně růžové..
Děkuji předem za včasnou reakci.
Dobrý den,

děkuji za zprávu, rozumím.

Komentářem 2) viz. výše jsem reagoval na předešlou diskusi, která se týkala prodlení ve výplatách úroků „dluhopisových“ projektů a jejich komunikace. U dluhopisových projektů (kterých je u nás většina) nenastal do dnešního dne ve splátkách jistin problém a u připisování úrokových plateb došlo k prodlení celkově v jednotkách případů a to většinou v řádu dnů.

3DOID nebyl dluhopisový projekt, ale jeho financování proběhlo prostřednictvím investičních certifikátů. Na toto téma je vytvořena separátní diskuse, stejně tak jako z naší strany na investory historicky proběhla emailová komunikace. Kdybychom měli jakékoliv nové informace o 3DOID, obratem bychom je všem jeho investorům komunikovali najednou, bohužel ale nevíme víc, než co Vám mailem 3DOID poslední dobou komunikoval samostatně. Opakovaně teď 3DOID urgujeme s žádostí o nové informace, reakci zatím nemáme.

Pokud problémy nastanou, nijak je nezastíráme - celkově je od spuštění Fundliftu do teď problém ve splacení jistin dvou projektů, v obou případech šlo o investiční certifikáty. Pokud nám to právníci finálně schválí, měli bychom brzy v newsletteru rozeslat infografiku popisující úspěšně splacené projekty, i tyto dva v problémech.

Jakmile se z 3DOID něco dozvíme, dáme vědět.

Díky

Radek Musil
Zástupce platformy Fundlift

Poli29
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 47
Registrován: 06 lis 2019, 18:34
Reputace: 14
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - zkušenosti

Příspěvek od Poli29 » 02 pro 2019, 21:10

Dobrý den pane Musile,

Co se týče projektu 3Doid, jste z mého úhlu pohledu příliš pasivní a pouze vyčkáváte s čím přijde 3Doid místo toho, abyste podnikli proaktivní kroky k podpoře investorů. 3Doid však s ničím, kromě slibů nepřijde, má to evidentně na háku, CEO Foral potápějící bárku před půl rokem opustil, což o ledasčem svědčí.
Komunikace ze strany 3Doid i Fundliftu byla od samého počátku potíží slabá. Propojení investorů, resp. vznik diskuzního fóra po kterém mnozí z nás volali, trval rok.
Měl jsem zato, že právě v situacích jako je tato bude Fundlift mnohem aktivnější.

Radek Musil
ownerP2P
Příspěvky: 10
Registrován: 02 pro 2019, 16:01
Reputace: 11
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - zkušenosti

Příspěvek od Radek Musil » 03 pro 2019, 09:45

Poli29 píše:
02 pro 2019, 21:10
Dobrý den pane Musile,

Co se týče projektu 3Doid, jste z mého úhlu pohledu příliš pasivní a pouze vyčkáváte s čím přijde 3Doid místo toho, abyste podnikli proaktivní kroky k podpoře investorů. 3Doid však s ničím, kromě slibů nepřijde, má to evidentně na háku, CEO Foral potápějící bárku před půl rokem opustil, což o ledasčem svědčí.
Komunikace ze strany 3Doid i Fundliftu byla od samého počátku potíží slabá. Propojení investorů, resp. vznik diskuzního fóra po kterém mnozí z nás volali, trval rok.
Měl jsem zato, že právě v situacích jako je tato bude Fundlift mnohem aktivnější.
Dobrý den,

díky za zpětnou vazbu.

Ona je jedna věc komunikace vůči investorům, a druhá věc je komunikace vůči 3DOID, kterou již investoři nevidí, a kterou jsme doposud strávili enormní množství času.

Vůči investorům byla neschopnost splatit komunikovaná předem, společně s vypracovanou právní analýzou dalších možných kroků, stejně tak jsme pro investory zorganizovali osobní setkání společně s námi a zástupcem naší spolupracující právní kanceláře (vše na naše náklady, které nebyly zrovna malé, ale bereme to jako součást naší role).

S 3DOID jsme strávili několik týdnů intenzivní komunikace, během které nám bylo i písemně potvrzeno, že výplata investorů bude zajištěna, k čemuž bohužel opravdu nedošlo. Připadá mi nevhodné posílat investorům email vždy, když 3DOID píšeme / voláme, a dělat si na tom „PR“.

Otázka spíše je, co se pro to dá dělat dalšího, věřili jsme, že se situace vyřeší dle informace od nich, během léta, nicméně k tom nedošlo.

Díky,

Radek Musil
Zástupce platformy Fundlift

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - zkušenosti

Příspěvek od GOGO7 » 03 pro 2019, 10:35

Dobrý den pane Musile,
mohl byste sem prosím dát to zmiňované písemné prohlášení 3 DOID, ve kterém Fundliftu firma 3DOID potvrzuje, že výplata investorům bude zajištěna? Ne že by to problém vyřešilo, ale lepší mít v ruce aspoň něco. Zatím máme ze všech stran jen plané sliby. Firma je bez ředitele a její dva"fungující" společníci se potulují zřejmě kdesi po Londýně, kde je údajně jejich sídlo.
Děkuji.

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - zkušenosti

Příspěvek od doonio » 03 pro 2019, 11:16

Radek Musil píše:
03 pro 2019, 09:45
S 3DOID jsme strávili několik týdnů intenzivní komunikace, během které nám bylo i písemně potvrzeno, že výplata investorů bude zajištěna, k čemuž bohužel opravdu nedošlo. Připadá mi nevhodné posílat investorům email vždy, když 3DOID píšeme / voláme, a dělat si na tom „PR“.

Otázka spíše je, co se pro to dá dělat dalšího, věřili jsme, že se situace vyřeší dle informace od nich, během léta, nicméně k tom nedošlo.
Mě osobně překvapuje, ja to nechává Fundlift "vyhnít" a stále jen na něco čekáte. Přeci jenom nejste už nějaký malý startup, máte za sebou celkem solidní zázemí (Roklen / Rockway) a překvapuje mě, jak si ani po roce "čekání na godota" nejste schopni poradit s jednou firmou, která neplní svůj závazek.

Pokud Vám bylo něco písemně potvrzeno, ale na konci jste jen ostrouhali, tak je potřeba asi někde přitvrdit a situaci aktivně řešit (rok je už poměrně dlouhá doba a plně chápu frustraci investorů).
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: 3Doid

Příspěvek od jejinka » 03 pro 2019, 12:11

Základní problém je, že na té firmě si prostě nemáte co vzít. Čili ty sliby jsou tak jediné, co má "hodnotu". Popravdě, já ten projekt viděla, prolétla, plácla se do čela a řekla si, že blázen kdo do toho jde - a stejně tak jsem si říkala, že Finlordi jsou nějací naivní, když se o tom projektu vyjadřovali pozitivně. To jsem ještě na tomto fóru nebyla aktivní. Jinak bych asi k tomu něco kriticky poznamenala, ale zase kdo by se měl řídit mým názorem :lol:

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: 3Doid

Příspěvek od GOGO7 » 03 pro 2019, 13:44

Věc názoru. Projekt vypadal velice nadějně a byl vehementně propagován Fundliftem i Finlordem, kdy byl všeobecně hodnocen jako dosud nejlepší prezentovaný projekt - https://finlord.cz/2016/09/fundlift-3doid-kupujeme/. Během 3 dnů zainvestovalo 280 investorů celkem 7 milionů Kč.Všichni byli nejspíš postiženi vlčí mlhou a totální ztrátou soudnosti ;)

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: 3Doid

Příspěvek od jejinka » 03 pro 2019, 13:58

Ano, přijde mi to tak. Od počátku mi to přišlo jako bullshit. ;) Finlordi jsou taky jenom lidi, i tak tím imho poněkud tím ztratili kredit na dlouhou dobu. Ale je na tom vidět, jak se lidi snadno nadchnou pro blbost, když se to hezky podá :-)

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: 3Doid

Příspěvek od GOGO7 » 03 pro 2019, 14:04

Po bitvě každý generálem.. Dodatečné rady typu nechápu proč jste do toho šli jsou teď už dost na …..

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: 3Doid

Příspěvek od GOGO7 » 03 pro 2019, 14:50

Pane Musile, můžete sem tedy prosím dát to Vámi zmiňované písemné potvrzení 3DOID, že firma uhradí všechny své závazky vůči investorům? Děkuji.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1718
Registrován: 25 led 2019, 13:16
Reputace: 483
Kontaktovat uživatele:

Re: RE: Re: 3Doid

Příspěvek od jejinka » 03 pro 2019, 14:55

GOGO7 píše:Po bitvě každý generálem.. Dodatečné rady typu nechápu proč jste do toho šli jsou teď už dost na …..
To každopádně.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů