Fundlift - zkušenosti


web: www.fundlift.cz
Odpovědět
GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od GOGO7 » 14 pro 2018, 09:31

Lidem je to jedno, ani si nepřečtou co ta firma vlastně dělá a už tam rvou peníze. Bohatě jim stačí info 10% úrok ročně. Za 3 dny je třetina /přes 2 mio/ zainvestovaná ;)

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od doonio » 14 pro 2018, 10:41

Já jsem si pročetl ty finanční výkazy a nějak jsem nenašel nějakého kostlivce, až na to že firma nepredikuje tento a příští rok černá čísla, ale ještě se bude hrabat v dluhu. Nebo Vás tam něco zaskočilo. Mě jen nesedí to že v businessPlánu mají uvedenou MIROSLAVA PAVLÍKOVÁ jako marketing ředitelka, přitom na Justice.cz je z ní rovnou jediná jednatelka celé společnosti (v 30letech). Ten základní kapitál 100k se mi zdá taky docela málo, co?
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 14 pro 2018, 15:19

Pro mě je je to nezajímavé už jenom z toho důvodu že se jedná o Investiční certifikát a ne Minibod (=dluhopis). U certifikátu je specifické riziko - že dojde ke konverzi a najednou máte v ruce nelikvidní podíl ve firmě kterého se nemáte jak zbavit - na toto Finlordi několikrát upozorňovali ve svých recenzích.

Jak příklad můžu uvést projekt AJO který byl na Fundliftu před nějakou dobou. U něho se jednalo o prodej podílu (tedy to co hrozí u certifikátu). Známý co tam investoval byl v létě na valné hromadě kde se prezentovaly výsledky za 2017. Ve zkratce - smělé plány které byly prezentovány v business plánu teď zní jako sci-fi, firma je v solidní ztrátě v oboru kde teď docela houstne konkurence a vyhlídky nejsou růžové. A on v této společnosti drží podíl a nemůže ven, jenom to můžete smutně sledovat :(

Pokud by se jednalo o minibod tak by měl pořád šanci že ta společnost vydrží alespoň po dobu splatnosti, pak by vydala další dluhopisy (byť třeba za vyšší úrok) a byl by z toho venku.

Jediný důvod proč jít do Certifikátu nebo Podílu je že trefíte nějakou super úspěšnou firmu vklad se Vám vrátí několikrát při prodeji. Ale na takové sázky já moc nejsem...

Uživatelský avatar
doonio
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1213
Registrován: 06 srp 2016, 23:57
Reputace: 602
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od doonio » 15 pro 2018, 12:51

Tak jsem se podíval a porovnal ty jejich predikce v Business plánu VS. realita z jejich statuReportu který poslali v létě 2018 - ano taky jsem do AJO zainvestoval a @Carhir má jako obvykle pravdu :geek: Jsem zvědavý jestli se tento rok dostanou už do zisku, protože tu hotovost páli ostošest a konkurence nespí!
Bez názvu.png
Bez názvu.png (19.68 KiB) Zobrazeno 7540 x
Reálné výsledky za 2016 | 2017
Obrat: 1,1mil | 3,4 mil
Náklady: 2,1mil | 5,8 mil
Zisk: -1 mil | - 2,3 mil
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 17 pro 2018, 14:17

GOGO7 píše:
14 pro 2018, 09:31
Lidem je to jedno, ani si nepřečtou co ta firma vlastně dělá a už tam rvou peníze. Bohatě jim stačí info 10% úrok ročně. Za 3 dny je třetina /přes 2 mio/ zainvestovaná ;)
Doteď bylo všechno květinkové, business plány slibovaly macatá pečená kuřátka létající přímo do úst - ale pomalu přichází doba kdy první projekty na Fundliftu budou expirovat a bude se účtovat. A poté co lidé uvidí pár defaultů možná začnou více zvažovat do čeho svoje těžce vydřené peníze vložit.

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od GOGO7 » 17 pro 2018, 15:09

Ano, to je pravda. Já jsem kromě 3DOID investoval na Fundliftu už jenom do úplně prvního projektu Burrito Loco, což jsou jídelny na rychlý mexický fastfood. Od té doby už jsem tam neinvestoval vůbec a čekal jsem, jak se to vyvine.
Burrito Loco šlape dobře, za 2 roky otevřeli 2 nové prodejny. 3DOID byl na Fundliftu naprostý trhák a projekt byl všeobecně hodnocen jako dosud zdaleka nejlepší viz:https://roklen24.cz/a/wwEd4/3doid-vytvo ... -den-a-pul. Mě už tehdy zarazilo, že je projekt jen na 2 roky, jinak se ovšem další vývoj prakticky nedal z ničeho predikovat. Oproti 3DOID tam byly některé úplně zjevné shity, takže jistě dojde k nejednomu nemilému překvapení už v průběhu příštího roku - většina projektů byla na 3 roky..

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od adventura » 18 pro 2018, 07:22

Já mam ještě sizeid a tam to také nejde podle toho, jak si to namalovali, ale alespoň v jejich reportech to dají vedet a netají žádné překvapení týden před splatnosti

Uživatelský avatar
ch4
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 316
Registrován: 16 zář 2017, 20:52
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od ch4 » 18 pro 2018, 22:31

Abych pridal nejakou pozitivni - s Mindpax to slo dobre a zajimave - prvni konverze z dluhopisu do akcii (mohl jsem se rozhodnou jestli chci nebo ne a pak dostat uroky za dobu drzeni) a nasledne vykup akcii s peknym ziskem - nad ocekavanym urokem dluhopisu. To vse behem asi 15 mesicu.

Vlastnim pak jeste:

- Chefparade - tam skvela komunikace od majitele, mam docela velkou duveru, ze vse probehne v poradku
- Wafe - tam to vypada narocny trh, nicmene majitelum verim (i na zaklade caste komunikace) a myslim, ze by melo probehnout take ok
- Startupyard - tam se ukaze az tak za dalsi 3 roky - to je nicmene ma nejrizikovejsi investice...

Ted jsem jeste investoval do NWT a Crestyl - a u obou vzhledem k vyvoji real estate a solidnosti firem vidim jako investice s velmi akceptovatelnym rizikem.

Do spoustu nabidek na Fundlift jsem nicmene neinvestoval a doporucuji vsem vybirat investici od investice, protoze jen solidni platforma vam nezaruci, ze vsechny nabidky budou bez problemu. Pokud tedy platforma nema stovky pujcek a vychazite z obecne solidnosti platformy, jejich screeningu a nasledne velkych cisel a pravdepodobnosti, tedy rozlozeni rizika mezi velky pocet pujcek. Coz nicmene Fundlift neni.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood,RondaInvest
EUR:Estateguru,Bulkestate,Rendity
GBP:Ablrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

pavel@sodomka.cz
Příspěvky: 3
Registrován: 18 pro 2018, 23:15
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od pavel@sodomka.cz » 18 pro 2018, 23:20

GOGO7 píše:
14 pro 2018, 09:31
Lidem je to jedno, ani si nepřečtou co ta firma vlastně dělá a už tam rvou peníze. Bohatě jim stačí info 10% úrok ročně. Za 3 dny je třetina /přes 2 mio/ zainvestovaná ;)
Zdravím. Pokrýváme dalších 54 use casů mimo monitoring židlí...

pavel@sodomka.cz
Příspěvky: 3
Registrován: 18 pro 2018, 23:15
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od pavel@sodomka.cz » 18 pro 2018, 23:27

doonio píše:
14 pro 2018, 10:41
Já jsem si pročetl ty finanční výkazy a nějak jsem nenašel nějakého kostlivce, až na to že firma nepredikuje tento a příští rok černá čísla, ale ještě se bude hrabat v dluhu. Nebo Vás tam něco zaskočilo. Mě jen nesedí to že v businessPlánu mají uvedenou MIROSLAVA PAVLÍKOVÁ jako marketing ředitelka, přitom na Justice.cz je z ní rovnou jediná jednatelka celé společnosti (v 30letech). Ten základní kapitál 100k se mi zdá taky docela málo, co?
Jsme v predikcích konzervativní. V průlomových technologiích nikdy nevíte kdy přijde bod zlomu. Máme rozjednáno 6 zakázek po 10 milionech každá, ale velmi špatně se predikuje jejich uzavření. A ano Miroslava Pavlíková je jednatelkou společnosti a má na starosti marketing. O strategii se starám já. Nevidím na tom nic špatného.

pavel@sodomka.cz
Příspěvky: 3
Registrován: 18 pro 2018, 23:15
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od pavel@sodomka.cz » 18 pro 2018, 23:31

Carhir píše:
13 pro 2018, 13:06
Já nevím zda jako kancelářská krysa chci podporovat takový šmírácký produkt :lol: :o :shock: Capture.JPG
Zdravím. Máme dalších 54 případů užití. Monitoring židlí je jen jeden z nich.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 19 pro 2018, 09:51

pavel@sodomka.cz píše:
18 pro 2018, 23:31
Carhir píše:
13 pro 2018, 13:06
Já nevím zda jako kancelářská krysa chci podporovat takový šmírácký produkt :lol: :o :shock: Capture.JPG
Zdravím. Máme dalších 54 případů užití. Monitoring židlí je jen jeden z nich.
Dobrý den pane Sodomko,
ano, máte pravdu, Váš produkt má spoustu jiných možností využití. Mě jenom tato představa - že mi zaměstnavatel řekne že od příštího týdne mi namontuje na židli chytrou krabičku aby věděl jak dlouho na ní sedím natolik směšná a smutná zároveň že jsem to prostě musel uvést.

I přes to že do Vašeho projektu nebudu investovat Vám přeji hodně úspěchů.

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od adventura » 25 led 2019, 11:24

nemel byl nahodou rohlik jednim z prvnich projektu na fundliftu?
https://www.czechcrunch.cz/2019/01/toma ... ent-firmy/

//OT diskuse přesunuta sem: viewtopic.php?f=32&t=244&p=9642#p9642 Joshua

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od adventura » 30 led 2019, 12:17

FYI - novy projekt na fundliftu - Gukon

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 30 led 2019, 14:15

adventura píše:
30 led 2019, 12:17
FYI - novy projekt na fundliftu - Gukon
Kde jsou ty časy kdy posílali upozornění na kampaň emailem?

Gukon zmiňovali dnes v emailu ,,Co je nového na české podnikatelské scéně?" ale nějak jsem přehlédl že by tam byla zmíňka o nové emisi...

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od adventura » 30 led 2019, 14:45

Carhir píše:
30 led 2019, 14:15
adventura píše:
30 led 2019, 12:17
FYI - novy projekt na fundliftu - Gukon
Kde jsou ty časy kdy posílali upozornění na kampaň emailem?

Gukon zmiňovali dnes v emailu ,,Co je nového na české podnikatelské scéně?" ale nějak jsem přehlédl že by tam byla zmíňka o nové emisi...
zatim mne mailem nic neprislo, ale aspon to maji na FB

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 30 led 2019, 15:34

adventura píše:
30 led 2019, 12:17
FYI - novy projekt na fundliftu - Gukon
Jestli mě v číslech něco uhodilo do oka tak to je velikost krátkodobých závazků vs. stav hotovosti. Když od krátkodobých závazků odečtu půjčku společníka tak jsme na hodnotě 9,2mio proti 0.4mio peněžních prostředků což se může jevit jako problém s hotovostí. Samozřejmě záleží jak se situace změnila od 10/18 ze kdy je tato rozvaha (např. společnosti byly uhrazeny některé pohledávky), ale nabízí se otázka zda tato společnost nepoužije část emise z Fundliftu na uhrazení právě těchto krátkodobých závazků...

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od eNaia » 30 led 2019, 16:50

Mne mailem kampan prisla, uz dopoledne :-)

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od GOGO7 » 30 led 2019, 17:49

Fundlift by také mohl publikovat informace o emitentech, které své závazky vůči investorům neplní. A takoví emitenti už se objevují. Mohl by také připojit informaci, zda a případně jak investorům v takové situaci pomáhá ;)

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1184
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1172
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 31 led 2019, 12:29

eNaia píše:
30 led 2019, 16:50
Mne mailem kampan prisla, uz dopoledne :-)
Předpokládám že se jednalo o email shrunující novinky v businessu, nešlo o klasický reminder že na Fundliftu je nová emise jaké byly posílány dříve.

Známý co na Fundliftu investuje též se na toto ptal a bylo mu řečeno že díky nějaké nové evropské regulaci Fundlift v tuto chvíli nemůže aktivně inzerovat nové nabídky emisí(!) :o

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů