Fundlift - zkušenosti


web: www.fundlift.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1169
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 02 kvě 2018, 18:51

Mně spíš přijde že na Fundliftu je spousta lidí co si ani pořádně nepřečte business plán či nerozumí číslům. Příklad: za poslední měsíc byly zafinancovány dva velmi (na první pohled) podobné projekty: Waf Waf a teď eM3. Oba jsou gastro, oba nabízí nachlup stejný úrok 7%. A teď jeden podstatný rozdíl: Waf-Waf během 9ti měsíců provozu dokázalo vygenerovat přes milion čistého zisku a mít konstantně narvanou provozovnu zákazníky kdežto eM3 zatím nemá ještě ani vymalováno. Nikdo absolutně nemůže tušit jestli lidé budou chodit či ne, za jak dlouho dosáhnou plánu...prostě žádný track record.

A investoři tohle vůbec nevnímají a takovéto společnosti na zelené louce půjčí za úplně stejnou cenu jako jiné, slušně ziskové, která už potvrdila že onu díru na (gastro) trhu našla.... :shock:

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od adventura » 02 kvě 2018, 19:29

Carhir píše:Mně spíš přijde že na Fundliftu je spousta lidí co si ani pořádně nepřečte business plán či nerozumí číslům. Příklad: za poslední měsíc byly zafinancovány dva velmi (na první pohled) podobné projekty: Waf Waf a teď eM3. Oba jsou gastro, oba nabízí nachlup stejný úrok 7%. A teď jeden podstatný rozdíl: Waf-Waf během 9ti měsíců provozu dokázalo vygenerovat přes milion čistého zisku a mít konstantně narvanou provozovnu zákazníky kdežto eM3 zatím nemá ještě ani vymalováno. Nikdo absolutně nemůže tušit jestli lidé budou chodit či ne, za jak dlouho dosáhnou plánu...prostě žádný track record.

A investoři tohle vůbec nevnímají a takovéto společnosti na zelené louce půjčí za úplně stejnou cenu jako jiné, slušně ziskové, která už potvrdila že onu díru na (gastro) trhu našla.... :shock:
jj, fundlift posila maily a i na fb davaji upozorneni na nove projekty, kdyz se pak kouknu na web, tak uz par nadsencu ma nainvestovano a i celkem vetsi castky, tak asi berou uplne vsechno :)

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od eNaia » 03 kvě 2018, 12:58

Pro mne je to znameni toho, ze penez je dost, investicnich/diverzifikacnich moznosti vyrazne mene. Aspon v nekterych skupinach.
Taky kroutim hlavou nad stotisicovou investici do zatim neexistujici kavarny.

Ja jsem do toho taky sla... dvema tisici :D

Je pravda, ze na Barrandove asi kavarna tohoto typu neni, otazka, zda tam mistni lide budou ochotni chodit - prece jenom, na Barrandov jezdit jenom kvuli kafi, ktere muzu mit v analogicke kavarne mnohem bliz centra... to nehrozi.

adventura
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 531
Registrován: 18 srp 2016, 15:17
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od adventura » 03 kvě 2018, 13:10


Daniel Suk
Příspěvky: 13
Registrován: 18 črc 2017, 10:38
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Daniel Suk » 11 kvě 2018, 10:32

Na Fundliftu nový projekt SilentLab!
Posílám ať také stihnete investovat. Poslední dobou se ty projekty upisují opravdu rychle :ugeek:
https://www.fundlift.cz/#/projekt/951

Uživatelský avatar
KarlosV
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 187
Registrován: 23 úno 2017, 22:19
Reputace: 70
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od KarlosV » 11 kvě 2018, 18:08

Investovani na Fundliftu zacina připomínat Zonky dostihy. Během chvilky je projekt zafinancovany ...
Přiznám se, že mě tento styl moc nevyhovuje - není vůbec prostor seznámit se s profilem společnosti a pročíst byznys plán.
Jak to vidíte vy?

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od zbynhu » 11 kvě 2018, 20:05

KarlosV píše:Investovani na Fundliftu zacina připomínat Zonky dostihy. Během chvilky je projekt zafinancovany ...
Přiznám se, že mě tento styl moc nevyhovuje - není vůbec prostor seznámit se s profilem společnosti a pročíst byznys plán.
Jak to vidíte vy?

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
Mluvíš mi z duše. V současné době jsem se rozhodl veškeré volné finance z Fundliftu stáhnout a uvidím, jak to vypadat dále. Závody v investování mě nebaví a nebaví mě ani volné neúročené prostředky na účtu. Pro mě v tuto chvíli Fundlift nepoužitelný.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od eNaia » 15 kvě 2018, 14:55

Ale LIGS univerzita tam stale lezi, panove ;-)

Za mne - jou, je to sila, stihnu si tak akorat prolitnout vysledovku a that's it. V zasade u SilentLabu jsem se rozhodovala pouze na zaklade 'umernosti poptavane castky', toho, ze byvala firma tyhle srandicky mela, ac jine firmy (a bylo to docela fajn, treba ta sedatka) a ze maji v referencich jineho meho byvaleho zamestnavatele -> takze to beru za zivotaschopny napad. Ale jako na nejake analyzky to teda fakt neni.

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2609
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2249
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od zbynhu » 27 kvě 2018, 09:36

eNaia píše:
15 kvě 2018, 14:55
Ale LIGS univerzita tam stale lezi, panove ;-)
A je to, LIGS prý úspěšně zainvestováno - a to dokonce s nulovým počtem investorů :lol:
LIGS.jpg
LIGS.jpg (52.51 KiB) Zobrazeno 9032 x
Inu to se pak nedivím, že ma Fundlift ve svých marketingových materiálech uváděno tak vysoké procento úspěšně zafinancovaných projektů, když investoři nejsou ani potřeba :D
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1169
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 15 čer 2018, 10:32

Fundlift už včera večer uveřejnil nový projekt - Bidli. A pokud se zadaří tak bude asi na nějakou dobu největší - poptávka na 10mio s možností navýšení 100%!

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od eNaia » 15 čer 2018, 11:53

Tyjo tak uz vcera vecer? Koukam na to ted... zadny email mi o tom neprisel.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1169
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 15 čer 2018, 12:56

Také mě překvapilo že porušili předchozí zvyk posílat současně s uveřejněním projektu email...

Prošel jsem si zběžně business plán, a ač laik v oblasti realit zaujalo mě toto:
- pozemky jsou stále ve vlastnictví obce, Bidli je bude postupně v průběhu realizace výstavby
vykupovat. Na celou lokalitu má však uzavřenou smlouvu o nájmu na 10 let a memorandum ohledně
výstavby.
- I když je několikrát uveden argument že za závazky de facto ručí celý holding, nikde nejsou podrobné finanční výkazy / projekce za ostatní dceřiné společnosti (což by mě docela zajímalo). Jediné co je k dispozici je projekce provozního zisku. A zde se mi nechce věřit prezentovaným výsledkům pro Bidli Energie kde lze vidět velmi strmý nárůst. IMHO jestli někde právě zuří drsný konkurenční boj tak to jsou právě energie - kromě velkých zavedených hráčů je tady spousta menších dravců kteří se velmi aktivně snaží lovit nové duše (a hlavně přetahovat si zákazníky). Věřím tomu že Bidli dokáže být dodavatelem energií pro rodiny v rámci své výstavby (275 bytových jednotek) ale už ne tomu že dokáže získat dostatečné množství dalších klientů na dosažení provozního zisku 18mio v 2021.

Z mého pomyslného žebříčku nesesadil z prvního místa tento projekt Right Power :) Každopádně myslím že pro Fundlift je tato emise důležitým testem - pokud dokáže poprvé úspěšně vybrat (se 100% navýšením) 20mio tak už se bude pohybovat trochu někde jinde než ostatní crowdfundingové projekty...

Daniel Suk
Příspěvky: 13
Registrován: 18 črc 2017, 10:38
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Daniel Suk » 18 čer 2018, 16:44

Tak od pátečního spuštění do teď je tam už přes 7,6 mil. Kč :-)). Všiml jsem si, že u toho projektu je osobní ručení za dluhopisy předsedou představenstva Bidli, i to asi má vliv. Když si někdo vezme osobní ručení za dluhopisy až do možné úrovně 20 mil. Kč, pokud by nezvládla splácet firma, asi tomu opravdu věří....

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1169
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 18 črc 2018, 20:20

Fundlift jak je videt nasadil vyssi rychlost - uz tady mame dalsi projekt (B&Bartoni) za 10mio. Na prvni pohled vypada solidne, ale ac jsem na Fundliftu zainvestoval do hodne firem tak jsem se rozhodl dat si na teto platforme pomyslnou stopku. Co mi vadi je minimalni likvidita - jak clovek zainvestuje do bondu tak ma na ty tri, ctyri roky svazane ruce (a o podilech vubec nemluvim). Jak jsem se dozvedel tak sekundarni trh je zatim v nedohlednu...takze v tuto chvili u me vitezi Bondster, zvlaste u posledni varky od Yarisu s bb garanci / jistene nemovitostmi a moznosti zadarmo pulrocne vystoupit dlouho nevahal...

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od eNaia » 25 črc 2018, 12:03

Vy byste taky furt chteli ze vseho vystupovat, vy mladi :D Ja bych vsechny ty Bondstry zakazala, jenom to lidi otravuje.
Proste to beru tak, ze to neni tenhle typ platformy.

Taky proto do takovym platforem nema smysl investovat penize, ktere by mne 'bolely' a na ktere bych mela potrebu sahat.
Znamena to sice, ze investuju prakticky minimalni castky a ne neco, co by mi vydelalo balik (ha ha), ale tri-ctyri roky jsou dle meho stale docela smesne jepici doba. Spis se tesim, ze za tri ctyri roky, pokud se neco spatneho nestane, budu mit nekde par kacek k dobru (= vesmes tech svych puvodnich :lol: ). Asi jako kdyz najdes na zacatku zimy v bunde tisicovku, kterou jsi tam na jare zapomnel.
Stopku na celkovou zainvestovanou sumu mam tudiz v duchu nastavenou taky, ale zatim jsem ji nedosahla.

EDIT: Nad tim B&Bartonim tak nejak porad uvazuju, ale zas tak moc z nej odvarena nejsem :? Je tam par veci, ktere mi, rekneme, eticky trochu nestymuji...

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5474
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1112
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Jan » 25 črc 2018, 14:16

eNaia píše:
25 črc 2018, 12:03
Vy byste taky furt chteli ze vseho vystupovat, vy mladi :D Ja bych vsechny ty Bondstry zakazala, jenom to lidi otravuje.
Proste to beru tak, ze to neni tenhle typ platformy.

Taky proto do takovym platforem nema smysl investovat penize, ktere by mne 'bolely' a na ktere bych mela potrebu sahat.
Znamena to sice, ze investuju prakticky minimalni castky a ne neco, co by mi vydelalo balik (ha ha), ale tri-ctyri roky jsou dle meho stale docela smesne jepici doba. Spis se tesim, ze za tri ctyri roky, pokud se neco spatneho nestane, budu mit nekde par kacek k dobru (= vesmes tech svych puvodnich :lol: ). Asi jako kdyz najdes na zacatku zimy v bunde tisicovku, kterou jsi tam na jare zapomnel.
Stopku na celkovou zainvestovanou sumu mam tudiz v duchu nastavenou taky, ale zatim jsem ji nedosahla.

EDIT: Nad tim B&Bartonim tak nejak porad uvazuju, ale zas tak moc z nej odvarena nejsem :? Je tam par veci, ktere mi, rekneme, eticky trochu nestymuji...
Až do dneška jsem si nikdy neuvědomil, že tu budu už jen pár docela směšných jepičích dob.

To jednoho naštve, najít na začátku zimy v kapse bundy opranou tisícovku z jara. Takové letní praní zimní bundy ukousne z tisícovky leckdy víc, než inflace. Ale prát v zimě je ale taky nerozum, to je pak z bundy korzet...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 102
Registrován: 11 led 2018, 20:35
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od eNaia » 25 črc 2018, 14:18

Jan píše:
25 črc 2018, 14:16
eNaia píše:
25 črc 2018, 12:03
Vy byste taky furt chteli ze vseho vystupovat, vy mladi :D Ja bych vsechny ty Bondstry zakazala, jenom to lidi otravuje.
Proste to beru tak, ze to neni tenhle typ platformy.

Taky proto do takovym platforem nema smysl investovat penize, ktere by mne 'bolely' a na ktere bych mela potrebu sahat.
Znamena to sice, ze investuju prakticky minimalni castky a ne neco, co by mi vydelalo balik (ha ha), ale tri-ctyri roky jsou dle meho stale docela smesne jepici doba. Spis se tesim, ze za tri ctyri roky, pokud se neco spatneho nestane, budu mit nekde par kacek k dobru (= vesmes tech svych puvodnich :lol: ). Asi jako kdyz najdes na zacatku zimy v bunde tisicovku, kterou jsi tam na jare zapomnel.
Stopku na celkovou zainvestovanou sumu mam tudiz v duchu nastavenou taky, ale zatim jsem ji nedosahla.

EDIT: Nad tim B&Bartonim tak nejak porad uvazuju, ale zas tak moc z nej odvarena nejsem :? Je tam par veci, ktere mi, rekneme, eticky trochu nestymuji...
Až do dneška jsem si nikdy neuvědomil, že tu budu už jen pár docela směšných jepičích dob.

To jednoho naštve, najít na začátku zimy v kapse bundy opranou tisícovku z jara. Takové letní praní zimní bundy ukousne z tisícovky leckdy víc, než inflace. Ale prát v zimě je ale taky nerozum, to je pak z bundy korzet...
Musis myslet na sve potomky, Jene. Vis, jakou budou mit radost az na pude najdou tvoji opranou zimni bundu? :D

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1169
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 09 srp 2018, 15:26

nová společnost na Fundliftu - inetprint...všimnul jsem si toho úplně náhodou, ještě nešel ani email.

Stani
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 130
Registrován: 26 led 2017, 10:03
Reputace: 41
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Stani » 09 srp 2018, 15:47

Bylo by super, kdyby se nějaký blog vracel ke každé investici na fundliftu s několikaletým odstupem. Na Youtube rád sleduji videa jak dopadly některé přehypované kickstarter projetky.

Uživatelský avatar
Carhir
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1179
Registrován: 16 bře 2018, 16:36
Reputace: 1169
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 09 srp 2018, 17:51

Stani píše:
09 srp 2018, 15:47
Bylo by super, kdyby se nějaký blog vracel ke každé investici na fundliftu s několikaletým odstupem. Na Youtube rád sleduji videa jak dopadly některé přehypované kickstarter projetky.
Co se týče projektů které skončí úspěšně - tam se nebojím že by se tím Fundlift nepochlubil. A o těch které kleknou si přinejmenším řekneme my mezi sebou :D (vzhledem k tomu že člověk co je aktivní na Fundliftu má obvykle zainvestováno v několika projektech věřím že ve valné většině firem bude zainvestován alespoň jeden z nás)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů