Fundlift - investoři

.
web: www.fundlift.cz
Odpovědět
Carhir
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 09 srp 2018, 17:51

Stani píše:
09 srp 2018, 15:47
Bylo by super, kdyby se nějaký blog vracel ke každé investici na fundliftu s několikaletým odstupem. Na Youtube rád sleduji videa jak dopadly některé přehypované kickstarter projetky.
Co se týče projektů které skončí úspěšně - tam se nebojím že by se tím Fundlift nepochlubil. A o těch které kleknou si přinejmenším řekneme my mezi sebou :D (vzhledem k tomu že člověk co je aktivní na Fundliftu má obvykle zainvestováno v několika projektech věřím že ve valné většině firem bude zainvestován alespoň jeden z nás)

ch4
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 09 srp 2018, 22:16

Dostali jste nekdo nabidku na verejny odkup akcii Mindpaxu? Ozvete se mi do soukr. zpravy, chtel bych se poradit, diky!

Carhir
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 13 srp 2018, 17:50

Měl jsem dnes dlouhou chvíli tak jsem si řekl že se podívám kolik z firem co prošlo Fundliftem už uveřejnilo účetní závěrku za 2017. Podíval jsem samozřejmě na ty kde mám zainvestováno (těch je ale jen pár), pak ze zvědavosti i na pár dalších. Výsledek? Jak kde...V závorce rok poslední uveřejněné účetní závěrky:
ING Medical (2016)
SmileCar (2016)
Sushi Time (2015)
Klenota (2015)
Regal Burger (-)
Flexisander (-)

A zlatáá medajle za transparentnost jde k Chefparade, Artstaq, Pivovar Zvíkov, Size ID (2017)

Překvapuje mě že nikomu ze stovek investorů do Sushi Time, Klenoty či Flexisanderu nevadí že ještě neviděli ani závěrku za 2016 ;)

Joshua
Administrátor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 14 srp 2018, 11:02

Přidávám odkaz na článek z Czechcrunch. Rozhovor s Radkem Musilem z Fundlift.

https://www.czechcrunch.cz/2018/08/rade ... iho-fondu/

rwbrk3
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rwbrk3 » 14 srp 2018, 20:05

ch4 píše:
09 srp 2018, 22:16
Dostali jste nekdo nabidku na verejny odkup akcii Mindpaxu? Ozvete se mi do soukr. zpravy, chtel bych se poradit, diky!
Jsem tady nový, takže nemůžu psát sz. Taky jsem dostal nabídku a každá rada ohledem dalšího postupu by se mi hodila...

Carhir
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 27 srp 2018, 14:56

Nový projekt - HOP Arena. Přiznám se že mě hned na začátku odradilo to že se jedná o projekt který teprve startuje - tj. počet platících zákazníků dosud nula. Jsem zvědav jak bude tato společnost atraktivní pro investory, 7% na Fundliftu v nedávné době poptávalo několik firem s mnohaletou historíí a ziskem...

Carhir
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 11 zář 2018, 18:26

Fundlift začíná mít opačný problém než dosud. Dříve byl převis investorů, na projekt se čekalo třeba měsíc. Nyní se jim daří zveřejňovat projekty v poměrně rychlém tempu (dnes Sushi Time podruhé) a navíc poptávané částky se výrazně zvýšily, tudíž projekty zůstávají otevřené déle (v tuto chvíli máme otevřené 4 projekty a není vyloučené že než skončí B&B tak přibude pátý). Investoři ale očividně tak rychle nerostou, čímž se zvyšuje riziko že některé méně zajímavé nabídky které by dříve dopadly nebudou vyslyšeny...

doonio
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 62
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 11 zář 2018, 20:28

Tak ono je to také dáno tím nabízeným úrokem...Než se zavázat na 4roky za 6.5%, to radší nějakou dividendovou akcii s 5%, kde mám větší jistotu,že to nekrachne do těch 4 let a mám peníze kdykoliv k dispozici(po prodeji)
Aktivně využívám:
Banky: ČSOB premium, N26, Revolut, Fio
P2P: Mintos,Twino,Lendy,FundingSecure,EstateGuru,Moneything,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Ostatní: Fundlift, Degiro, Fio e-broker

Odpovědět