Fundlift - zkušenosti

web: www.fundlift.cz
Odpovědět
blablon
Silver pen
Silver pen
Reputace: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - zkušenosti

Příspěvek od blablon » 25 bře 2020, 18:08

na FL mam ted aktivnich 15 projektu kde mam penize, az na 2 vyjimky nejznisi mozne castky, takze v souctu to neni moc. Osobne uz pocitam s tim ze sech 15 pujde ke dnu..., a ze neuvidim ani korunu :D - bude to pro me zajimava zkusenost, ktera nebude stat az tak moc penez, i kdyz...

- nedavny email od ISOLINE (splatnost 07/2020) byl skutecne vserikajici, nevim jak by na tom byli pred covidem ale to shrnuti tam co a jak je ovlivnilo, no... to je KO.... bohuzel, nesplati, si myslim.

- Artstaq - byl v haji jeste predtim.. :D
a z tech gastro...
- Sushitime 6 /2020 ? to je ve hvezdach
- Chefparade 6/2020 ???
- Steak & Whiskey Bar 8/2022 - to je KO, krach, game over, na to staci selsky rozum
- Zvíkov 2020 - email..., no, GL tem co zainvestuji to co je ted v nabidce... tu pocitam s 0

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 506
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 25 bře 2020, 19:51

Zvíkov už má skoro zainvestováno, neuvěřitelné...

Btw, dnešní zpráva ČTK:
Čtvrtina ze zhruba 500 českých minipivovarů krizi nepřežije, budou muset zavřít nebo je jejich majitelé prodají. ČTK to dnes řekl prezident Českomoravského svazu minipivovarů (ČTK)

Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 261
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 26 bře 2020, 13:32

blablon píše:
25 bře 2020, 18:08
na FL mam ted aktivnich 15 projektu kde mam penize, az na 2 vyjimky nejznisi mozne castky, takze v souctu to neni moc. Osobne uz pocitam s tim ze sech 15 pujde ke dnu..., a ze neuvidim ani korunu :D - bude to pro me zajimava zkusenost, ktera nebude stat az tak moc penez, i kdyz...
...
Já bych nebyl takový skeptik, všechny firmy ke dnu nepůjdou. Problém jako investor ale vidím v tom že i když ti jich defaultne jenom čtvrtina tak celkově budeš ve ztrátě, 6-7% (hrubé) úroky z toho zbytku ti ty defaulty nepokryjí (plus si ty ztráty ani nemůžeš započíst vůči ziskům kvůli daním).

Očekávám že Fundlift společnosti které se u něj objevily jednu po druhé obvolává a že se v brzké době budou objevovat další stejně jako Zvíkov. Kdo zvládne rychle refiancovat má (z poloviny) vyhráno.

Co mě ale u současné emise Zvíkova zaráží je procentní sazba - naivně jsem si myslel že investoři chápou zvýšená rizika a že se nyní dostaneme na 9-10% - a oni dnes půjčují za 6%. Jak je vidět, peněz je u lidí stále dost...

Dobrá zpráva je to pro investory z předchozích emisí Zvíkova kteří doufají aby peníze ještě viděli - tím že se nyní proinvestuje nová půjčka (za nízký úrok) se zvyšuje šance že se splatí předchozí emise a oni své prostředky dostanou zpátky...

blablon
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 26 bře 2020, 16:51

Carhir píše:
26 bře 2020, 13:32
Dobrá zpráva je to pro investory z předchozích emisí Zvíkova kteří doufají aby peníze ještě viděli - tím že se nyní proinvestuje nová půjčka (za nízký úrok) se zvyšuje šance že se splatí předchozí emise a oni své prostředky dostanou zpátky...
to je pravda, to jsem si taky uvedomil.

Gixian
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gixian » 26 bře 2020, 17:48

Fundlift nesleduju, ale z toho co tu Cahir píše celkem valím bulvy. :shock:
V době kdy lidi utíkají z Mintosu od 20+% půjček protože "brzo to celé vybuchne", tak na Fundliftu dávají bankrotujícím společnostem prachy za stejnou sazbu, jako se na Rogerovi "půjčuje" Alze??? Nářez. :lol:

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 26 bře 2020, 19:03

Gixian píše:
26 bře 2020, 17:48
V době kdy lidi utíkají z Mintosu od 20+% půjček protože "brzo to celé vybuchne", tak na Fundliftu dávají bankrotujícím společnostem prachy za stejnou sazbu, jako se na Rogerovi "půjčuje" Alze??? Nářez. :lol:
Vítej v novém světě Gixiane ;)

Chtorr
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chtorr » 26 bře 2020, 19:54

Tak RedCrox to dotáhl až do hořkého konce. Podle očekávání je na vině virus a bitcoin. Sice byla splatnost 21. 2., kdy byly trhy na historických maximech a BTC pokořil 10k USD, a už v půlce ledna avizovali, že řádně zaplatí, ale co. Papír snese přece vše a investoři taky. Další zářez na Fundliftu.

No a jak tady psal už Carhir, teď jsou na řadě (mini)bondy - aby se oddělilo zrno od plev.
Chtorr píše:
21 úno 2020, 19:31
No a špatná zpráva je, že RedCrox navzdory potvrzení, které přišlo v lednu, nezaplatil.
Joooo, těch opravdu bezproblémových certifikátů je poskrovnu.
Chtorr píše:
14 led 2020, 21:32
Dobrá zpráva je, že podle Fundliftu RedCrox potvrdil, že certifikát splatí. Už to chtělo zase nějaký zdárný projekt, tak snad se nic nesemele.

Naopak Snaha opravdu nemá ani na úroky a měla by do konce tohoto týdne navrhnout řešení. To jsem zvědavý, s čím přijdou a jak se k tomu postaví investoři. Tohle je poprvé, nebo se už něco takového stalo na nějaké emisi?
Chtorr píše:
03 led 2020, 20:13
Visí ještě Snaha. Po zdlouhavých problémech v létě s doplatkem špatně spočítaného kupónu (chybělo lehce přes desetinu už vyplaceného) jsem byl docela zvědavý, zda za těch pár měsíců dají dohromady další celý kupón. Jak vidno, zatím nedali.

Mimochodem, v únoru by měl končit certifikát Redcrox - můj favorit na problém se splacením. Tak pak dejte pls někdo vědět, zda se rozrostlo diskuzní na Discordu o další projekt (byť to samozřejmě nikomu nepřeju). Co vím, zoufale hledali investory a chtěli jít krypto cestou.
Naposledy upravil(a) Chtorr dne 26 bře 2020, 20:00, celkem upraveno 2 x.

Chtorr
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chtorr » 26 bře 2020, 19:56

Nene, pozor, u Alzy to dávají na max. měsíce a ještě s diskontem vůči výši faktury. Tady se jede už za nižší úrok na roky (pokud možno ještě s předčasným splacením, kdyby se hodně dařilo) a hezky 1 : 1. ;)
Carhir píše:
26 bře 2020, 19:03
Gixian píše:
26 bře 2020, 17:48
Vítej v novém světě Gixiane ;)

zbynhu
Moderátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 506
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 27 bře 2020, 17:12

Štamgasti za den nalili do Pivovaru Zvíkov téměř dva miliony korun

Více na https://www.e15.cz/byznys/potraviny/sta ... un-1368119

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 75
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 27 bře 2020, 17:39

zbynhu píše:
27 bře 2020, 17:12
Štamgasti za den nalili do Pivovaru Zvíkov téměř dva miliony korun

Více na https://www.e15.cz/byznys/potraviny/sta ... un-1368119
to je dobre, aspon bude z ceho splatit ty predchozi pujcky :)
ostatni projekty by mohly nasledovat prikladu

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 230
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 27 bře 2020, 19:33

Přesně tak, investuji do těch předchozích projektů Zvíkova a hned se mi bude líp spát, když vidím, že jim investoři za tak směšný úrok nahrnuli zase 2mega, tak já nevím co si z toho vzít, buďto jsme tak fakt takoví srdacaři a máme rádi příbehy, nebo jim lidi bezmezně věří, aniž bý sledovali internet, co se venku děje.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 28 bře 2020, 06:39

Říkejme tomu třeba altruistické investování ;)

ch4
Silver pen
Silver pen
Reputace: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 28 bře 2020, 08:23

Jo, nebude to ted lehka doba. Ja mam investovano ve Fundliftu (prvni investice v 5/2017) docela velkou cast meho portfolia, z poloviny mi zbyvaji uz jen realitni projekty, kde se az tak nebojim totalnich ztrat. Nejvic se kratkodobe obavam o Chefparade (lidi ted nikam na kurzy nechodi) a StartupYard (cekal bych ochlazeni ve startup oblasti, ale tady jsem s vetsi rizikovosti pocital).

Klicove vidim nejit v ramci "diverzifikace" do vseho co se na jakekoliv platforme objevi (tento pristup vidim u hodne investoru v P2P)....

Pro zajimavost me aktivni investice:

FGETBE191015 Dluhopis GETBERG 7,5/2023
FGARTA190516 Dluhopis GARTAL 7/2022
FPARKT190123 Dluhopis PARK TOWER
FWASHZ191220 Dluhopis Well Pack
FSTUPY170831 StartupYard 8-9/2017
FCHEFP171023 Dluhopis Chefparade 6/2020

A ukoncene investice:

Dluhopis Mindpax 10/2020 - konvertoval jsem do akcii a nasledne akceptoval nabidku odkupu
Certifikát WAFE 10/2019 - probehlo dle planu
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood
EUR:Mintos,Estateguru,Crowdestate,Bulkestate,Rendity,Viainvest,DoFinance
GBP:Alblrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Reputace: 516
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 28 bře 2020, 11:57

Chefparade myslím spolupracuje s rozvážkovou firmou Košík, ty by to mohli ustát.
Startup-yard mám taky, ale vesměs jde o internetové firmy pracující z domova, tam by taky snad neměl být problém, samozřejmě při zohlednění náplně jejich práce. Největší pozici mám přes Startup-yard na internetovou firmu Rossum, která třídí data.

ch4
Silver pen
Silver pen
Reputace: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ch4 » 28 bře 2020, 16:29

GOGO7 píše:
28 bře 2020, 11:57
Chefparade myslím spolupracuje s rozvážkovou firmou Košík, ty by to mohli ustát.
Startup-yard mám taky, ale vesměs jde o internetové firmy pracující z domova, tam by taky snad neměl být problém, samozřejmě při zohlednění náplně jejich práce. Největší pozici mám přes Startup-yard na internetovou firmu Rossum, která třídí data.
Aha, to jsem nevedel, ze spolupracuje CHefparade s Kosikem - na cem? Prodavaji skrz ne nejake kucharske potreby? Rossum nemam, asi jsi investoval do predchozi "rundy". Ja mam batch 8&9.
CZK:Fundlift,Bondster,Upvest,Fingood
EUR:Mintos,Estateguru,Crowdestate,Bulkestate,Rendity,Viainvest,DoFinance
GBP:Alblrate,PropertyCrowd,Brickowner
Bonusy: viewtopic.php?f=40&t=134&p=2627#p2627

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Reputace: 516
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 28 bře 2020, 17:05

No nerad bych nějak mystifikoval, sám Chefparade nemám. Jen jsem nedávno zaznamenal, že Chefparade a kuchařský expert Roman Vaněk propagovali a nabízeli svoje recepty, ale teď nevím, jestli přes Košík nebo přes Rohlík :roll: Ber to jako neověřené info. Jinak ale Chefparade nabízí a prodává svoje kurzy vaření on-line, takže by měli fungovat a teď možná i prosperovat, když jsou hospody zavřené.
Mám ten batch7 Startup-yardu.

MichaelZeezy
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichaelZeezy » 31 bře 2020, 14:55

Zdravím,

už jsem to psal i do vlákna k Nanits, ale vypadá to, že projekt skončil. Paráda.

"Dear NANITS fans,

We would like to ask you for your help because our current situation is not easy at all. Our Nanits Comics project is currently at the end of its tether and we are looking for ways to save the project.

At the end of January this year we lost our main investors who decided not to support our project anymore and ended our funding. We had to stop all production and lay off the team, and we too had to find a new job very quickly.

Ever since we found out that we will not receive any additional money for our operation, we have contacted approximately 400 funds from the world and the Czech Republic. Those interested in our project, however, consider the early stage of the project and the associated number of users as a barrier. We do not think that we have had bad results. We managed to climb to 2500 readers per day! But like many other companies starting in the entertainment industry, we are dealing with the problem of "chickens and eggs". And we often hear: "Come to us when you have better numbers and then we will give you the money you ask for."

But once we get sufficient numbers, we will no longer need investors to help us get our business up and running.

Five years ago, we started our project with the idea that digital comics have a place on the market and that digital comics can look great. We imagined that comic books do not have to be only converted PDFs you open in your tablet or, on the other hand, a complex technical solution. So we created a new format that was most enjoyable to us and which honors the comic book form so much that it preserves the essence of what the comic book is about, but also adds elements that bring the reading experience into the 21st century.

We have added originally composed music that draws the reader into the story, and also allows them to read at their own pace. By using layers and parallaxes we created the illusion of space between panels. We gave the reader the ability to read comics in multiple languages and we even invented a way of converting classic paper comics to this new format.

At this point, we still have hundreds of loyal subscribers who support us, but for a truly functioning platform that will be able to publish at least one new comic book per week and will be attractive enough to both readers and new investors, we need thousands of subscribers at this price.

With this letter and this appeal, we would like to ask all those who root for NANITS and believe that this project has a place on the market, those who like what we do for comics, and also independent authors, to support us by visiting the NANITS app and purchasing a comic book there or by subscribing for a symbolic price of $0,99. The aim is to keep the platform alive and to gradually return to publishing of our original content, as well as of the comics of independent authors from all around the world.
Thank you very much for your love and support! ❤️

Robert, Michael, and Veronika"

adventura
Silver pen
Silver pen
Reputace: 75
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adventura » 01 dub 2020, 16:30

prislo to nekomu? bude to pruser nebo ne :)

Vážení investoři,

kontaktujeme Vás v návaznosti na Vaši investici do dluhopisů společnosti Regal Group s.r.o. ("Společnost"), kterou jste učinili prostřednictvím platformy Fundlift.

Ze strany Společnosti jsme neobdrželi prostředky na připsání jmenovité hodnoty dluhopisů a úrokových výnosů za poslední úrokové období. Během včerejšího dne jste byli obesláni ze strany zástupců Společnosti s popisem situace a návrhem řešení, dle naší informace se tento email však díky technické chybě nemusel dostat ke všem investorům. Zástupci investoři budou tento email zasílat opakovaně. V případě, že z jejich strany email neobdržíte do konce tohoto týdne, tedy do 5. 4. 2020 (včetně), prosím, kontaktujte nás odpovědí na tento email.

blablon
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blablon » 02 dub 2020, 17:46

adventura píše:
01 dub 2020, 16:30
prislo to nekomu? bude to pruser nebo ne :)

Vážení investoři,

kontaktujeme Vás v návaznosti na Vaši investici do dluhopisů společnosti Regal Group s.r.o. ("Společnost"), kterou jste učinili prostřednictvím platformy Fundlift.
ackoliv gastro tvorilo na fundliftu podstatnou cast toho do ceho jsem sel, tomuto jsem se (uz ani nevim proc) vyhl - ale mam whiskey bar takze je to z blata do kaluze), nicmene Regal Burger v Karline normalne skrz dame jidlo funguje https://www.damejidlo.cz/regalburger-karlin a recenze maji dobre tak...
-----------------------------

whiskey bar
no, jsem lehce skepticky, ale mohlo by se to profinancovat :D - mam puvodni emisi..., recenze na googlu fakt dobre (4,9) - ale to nemusi nic znamenat. Ve videu mluvi pan rozumne, ale jako... selsky rozum me rika ze je jeden z nejvic mnou ocekavanych mrtvych projektu co jsem zainvestoval :D (premiove gastro zavisle defakto na zahranicnim turismu).

InvestorKN
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od InvestorKN » 03 dub 2020, 08:42

Také mi to přišlo jako jednomu z investorů... Chápu, že má Regal burger teď těžké období, ale proč se tomu nepostavit čelem? Mají rovnou investorům napsat, jaká je situace a jaké navrhují možné řešení. Neměl bych problém s tím odložit vyplacení jmenovité hodnoty dluhopisu.

Mlžit a vymýšlet si, že "se tento email však díky technické chybě nemusel dostat ke všem investorům" a že se máme ozvat příští týden, pokud by nedorazil....mi přijde trochu pod úroveň. :? Evidentně hrají o čas, nedali ještě dohromady plán a rozhodovat se bude až v dalších dnech/týdnech.

Jaký na to máte názor?

Odpovědět