Fundlift - zkušenosti

.
web: www.fundlift.cz
Odpovědět
tomaso1980
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 18
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - zkušenosti

Příspěvek od tomaso1980 » 01 říj 2019, 19:24

Neměl být včera výplatní den na kupon Isoline? Zatím mi nic nepřestálo na účtu Fundlift.cz...

Carhir
Silver pen
Silver pen
Reputace: 150
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 01 říj 2019, 19:57

nic si z toho nedělej, já zase čekám na Regal Burger

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 02 říj 2019, 17:19

nevím zda se mi to nezdá ale myslím že LifeFood měl dneska končit a byla mu prodloužena doba o dalších 30 dní...

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 158
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 02 říj 2019, 20:17

Carhir píše:
02 říj 2019, 17:19
nevím zda se mi to nezdá ale myslím že LifeFood měl dneska končit a byla mu prodloužena doba o dalších 30 dní...
Jj nezdá, včera jsem na Fundlift koukal jestli mi přistály nějaké úroky a u Lifefood zbývalo 0 dní :-D
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Chtorr
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chtorr » 03 říj 2019, 21:56

Carhir píše:
01 říj 2019, 19:57
nic si z toho nedělej, já zase čekám na Regal Burger
Psal jsem na Fundlift 1. 10. v noci, že postrádám ISOline, Regal Burger a ZEBRA GROUP / to abychom ten seznam neměli tak krátký :). Teď se dívám, k 1. 10. připsali Zebra a včera Isoline. Regal zatím chybí (?). Na e-mail mi nereagovali a k oběma zpožděným kupónům už ani nedorazil informační e-mail o připsání úrokových výnosů, který standardně posílají.

Celé to působí dost amatérsky. Když jsem Fundlift o prázdninách upozornil, že byla připsána špatná výše kupónu ze Snahy, tak jsem musel e-mail urgovat, abych vůbec dostal na telefonu slíbenou reakci. Když ale doplatek ani skoro 2 měsíce po indikovaném harmonogramu ze strany Fundliftu nedorazil, tak mi na moje další urgence odepsal CEO, který jako jediný za Fundlift aspoň komunikuje, proč urguju u nich a ne u emitenta / že oni dělají maximum. No dobře. Na takovou reakci sice od administrátora úplně zvyklý nejsem, ale budiž. Asi jsem rozmazlený. Tak jsem emitentovi 2× zavolal, komunikace v pohodě, doplatili, jak slíbili, během týdne. Zarážející bylo, že původně chybnou částku zaplatil emitent podle výpočtu Fundlift, což jaksi nikdy ze strany Fundlift nezaznělo, takže na mě to do té doby působilo, že částku spletl emitent (byť de facto ano, protože kupón by si mohli taky přepočítat a ne jen slepě platit).

Měsíc nazpět jsem urgoval Able. Den na to přišel od Fundlift hromadný vysvětlující e-mail s informací od emitenta a zhruba za týden i kupón.
Ještě poznámka k 3doid.... tam byla taky reakce na můj dotaz ze strany Fundlift nulová. Ale to už potvrdili jiní ve zvláštním vláknu věnovaném tomuto projektu.

Takže vlastní iniciativa nulová. Musíme více tlačit.

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 04 říj 2019, 12:22

Regal před chvílí došel. Napadlo mě že byl konec čtvrtletí, možná kluci chtěli opticky vylepšit svůj NWC za Q3 což se bude hodit třeba při refinancování bankou (nebo při exitu).

A díky za příspěvek Chtorre - dobré pro všechny ostatní kteří třebas o této platformě uvažují. Začíná mi připadat že jak Fundlift vypadá zvenku líbivě (designově výborné stránky, vyladěné propagační videa, akcent na fintech, zázemí atd.) tak zevnitř to začíná být jiný pohled. Asi jsem taky rozmazlený ale od společnosti jako je tato bych třeba při každém zpoždění byť o jediný den čekal email všem zainteresovaným investorům že o tomto problému ví a že ho řeší.

To že Tě odkázali přímo na emitenta ani nebudu komentovat.... :o

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eNaia » 04 říj 2019, 13:05

info
Wed, 2 Oct, 10:47 (2 days ago)
to info

Vážení investoři,

kontaktujeme Vás v návaznosti na Vaši investici do projektu Lifefood provozovaného společností Lifefood Czech Republic s.r.o. („Společnost“) prostřednictvím Fundliftu. Během včerejšího dne vypršela původní upisovací lhůta pro získání financování, během které projekt získal 3,4 mil. Kč od 102 investorů. Získaná částka se tedy nepřiblížila požadované částce na úrovni 13 mil. Kč.

Během včerejšího dne nás však zároveň kontaktovala p. Tereza Havrlandová, majitelka Společnosti, s informací, že se dostala do jednání s větším investorem, který do kampaně Společnosti plánuje v krátkém horizontu investovat podstatnou částku, díky které by se objem kampaně požadovanému objemu přiblížil. Na základě této informace jsme se rozhodli vyjít vstříc prosbě o prodloužení kampaně, tak, aby byl prostor tuto větší investici realizovat. Z tohoto důvodu byla kampaň před malou chvílí prodloužena do 1/11/2019.

Vzhledem k tomu, že původní, Vám komunikované, upisovací období kampaně skončilo během včerejšího dne, Vám tímto dáváme možnost od Vaší původní investice odstoupit. V takovém případě Vás prosíme, abyste na email info@roklen.cz napsali informaci, že si od své investice do Společnosti odstoupit přejete, a indikovali objem, od jakého odstupujete. Následně Vás budeme telefonicky kontaktovat pro potvrzení Vaší totožnosti, a Vaše investice bude následně zrušena. Pokud si přejete Vaši investici v kampani ponechat, není z Vaší strany potřeba jakákoliv aktivita.

Věříme, že s prodlouženým obdobím má Společnost šanci na to v kampani uspět.

Tolik k LifeFoodu.

Teda jeste update:
ze 102 investoru uz je jenom 99 a z 3.4 MKc je 2.96...

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 04 říj 2019, 13:41

eNaia píše:
04 říj 2019, 13:05
...
díky za info. Tohle mi přijde jako férový přístup...

Chtorr
Reputace: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chtorr » 05 říj 2019, 10:30

Carhir píše:
04 říj 2019, 12:22
Regal před chvílí došel. Napadlo mě že byl konec čtvrtletí, možná kluci chtěli opticky vylepšit svůj NWC za Q3 což se bude hodit třeba při refinancování bankou (nebo při exitu).

A díky za příspěvek Chtorre - dobré pro všechny ostatní kteří třebas o této platformě uvažují. Začíná mi připadat že jak Fundlift vypadá zvenku líbivě (designově výborné stránky, vyladěné propagační videa, akcent na fintech, zázemí atd.) tak zevnitř to začíná být jiný pohled. Asi jsem taky rozmazlený ale od společnosti jako je tato bych třeba při každém zpoždění byť o jediný den čekal email všem zainteresovaným investorům že o tomto problému ví a že ho řeší.

To že Tě odkázali přímo na emitenta ani nebudu komentovat.... :o
Není zač. Už to tady sleduju dlouho, měl jsem napsat dříve. Impulzem byly až ty poslední problémy s kupóny, které se v poslední době opravdu hromadí.
Upřesním, že mě CEO odkázal na majitele Snahy - že kontakt najdu v jeho uvítacím dopisu. To mě usadilo.

Jinak e-maily o připsání kupónů přišly včera hromadně za všechny tři chybějící platby. Z Fundliftu jsem ale žádnou reakci nedostal / čekal bych alespoň ex-post potvrzení, že došlo k prodlevě, ale vše už je řádně připsané, když už neodepíšou po dni či dvou. Mě třeba zajímá, jestli šlo jen o techniku, anebo některý z těch projektů začíná mít problémy s úhradami kupónů.
Moc proklientsky to nepůsobí. Aspoň otevřít fungující komunikační kanál - třeba po projektech podle loginu investorů, pokud nechtějí mít informace veřejně. A tam mít seznam plateb a stavy: nepřipsáno - s emitentem jsme v kontaktu - přislíbeno / uhrazeno - očekáváme připsání do konce týdne. Ofiko (uzavřené) fórum by bylo ideální pro všechny strany. Atd. Jasně, jsou to náklady, ale pár open-source fór jsem už nahazoval, a to nejsem z IT.

Jsem zvědavý na RedCrox. To je IMHO další kandidát na problémy.

doonio
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 05 říj 2019, 12:12

Chtorr píše:
05 říj 2019, 10:30
Jinak e-maily o připsání kupónů přišly včera hromadně za všechny tři chybějící platby. Z Fundliftu jsem ale žádnou reakci nedostal / čekal bych alespoň ex-post potvrzení, že došlo k prodlevě, ale vše už je řádně připsané, když už neodepíšou po dni či dvou. Mě třeba zajímá, jestli šlo jen o techniku, anebo některý z těch projektů začíná mít problémy s úhradami kupónů.
Jsem zvědavý na RedCrox. To je IMHO další kandidát na problémy.
Já bych to zase tak nehrotil, pokud příjde platba s týdenním spožděním, tak to beru jako OK, pokud by to bylo déle, email s vysvětlením od Fundliftu by byl základ, případně od Emitenta s vysvětlením wo.co.go...
Moc proklientsky to nepůsobí. Aspoň otevřít fungující komunikační kanál - třeba po projektech podle loginu investorů, pokud nechtějí mít informace veřejně. A tam mít seznam plateb a stavy: nepřipsáno - s emitentem jsme v kontaktu - přislíbeno / uhrazeno - očekáváme připsání do konce týdne. Ofiko (uzavřené) fórum by bylo ideální pro všechny strany. Atd. Jasně, jsou to náklady, ale pár open-source fór jsem už nahazoval, a to nejsem z IT.
Toto by bylo super, pokud člověk má těch investic 10+, a není pedant, že si píše někam do kalendáře každý termín kdy mu má přijít výplata, tohle by bylo rozhodně příjemné zlepšení..Jak to má třeba Degiruo, že Vás informuje o budoucích dividendách a v jaké výši.
Aktivně využívám:

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 08 říj 2019, 14:36

doonio tak já jsem tedy pedant a hrotím to :P a mám k tomu dva důvody:
- záleží na tom o jak velké investici se bavíme. Pokud je to pár tisíc tak asi opravdu není důvod nějak tlačit. Jenže já mám na Fundliftu částku která zase tak malá není
- jde mi o princip. Zkus někdy bance / operátorovi atd nezaplatit včas. Pokud mají správně nastavené procesy tak už hned následující den dostaneš (nejprve) nějaký kind reminder. A já se nějak se nechci smiřovat s tím že jsem něco méně než banka či operátor...

doonio
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 08 říj 2019, 14:55

Carhir píše:
08 říj 2019, 14:36
doonio tak já jsem tedy pedant a hrotím to :P a mám k tomu dva důvody:
- záleží na tom o jak velké investici se bavíme. Pokud je to pár tisíc tak asi opravdu není důvod nějak tlačit. Jenže já mám na Fundliftu částku která zase tak malá není
- jde mi o princip. Zkus někdy bance / operátorovi atd nezaplatit včas. Pokud mají správně nastavené procesy tak už hned následující den dostaneš (nejprve) nějaký kind reminder. A já se nějak se nechci smiřovat s tím že jsem něco méně než banka či operátor...
Ano máš pravdu, z principu s tebou plně souhlasím!
Já jsme právě ten první případ, tzn. v každé investici mám pár tisíc a ten úrok, který by z toho jednoho týdne navíc byl, je zanedbatelný a můj vynaložený čas, abych obepisoval na všechny strany mi za to nestojí. Nicméně měli bychom hrát férovou hru na všech stranách...

Horší než zdržení o týden s úroky mi příjde, že ty zainvestuješ do projektu hned na začátku a potom jsou tvoje peníze zablokovány na několik týdnů, než začnou vydělávat (k datu emise) a že to někdy může být třeba i měsíc a víc jsem se sám vyzkoušel (Človíčkov). A za tu dobu jcou to tvoje peníze někde zablokovány taky nic nedostaneš.
Aktivně využívám:

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 08 říj 2019, 15:05

právě u Človíčkova bylo vidět že blokace prostředků se nelíbí spoustě investorů - proto investují až úplně nakonec což bylo krásně vidět právě u této emise. Ještě týden před koncem to nevypadalo na to že se úspěšně vybere a pak najednou hups, a bylo to...

doonio
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 08 říj 2019, 15:17

Carhir píše:
08 říj 2019, 15:05
právě u Človíčkova bylo vidět že blokace prostředků se nelíbí spoustě investorů - proto investují až úplně nakonec což bylo krásně vidět právě u této emise. Ještě týden před koncem to nevypadalo na to že se úspěšně vybere a pak najednou hups, a bylo to...
Jj, bylo to o pár dní prodlouženo (nám došel email), protože Emitent na konci našel nějakého angel investora s " vysokým očekávaným objemem investice" a ten to dorovnal do těch 2,5mil. Je mi záhadou, že ten tajemný investor to tam nasypal takhle přes Fundlift a nevyjednal si lepší individuální podmínky investice.
Aktivně využívám:

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 08 říj 2019, 15:33

zajímavé...a já myslel že to tam dosypali lidi.

Je možné že má s Človíčkovem separátní smlouvu s nějakými dalšími podmínkami která podmiňuje investici na Fundliftu..

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 17 říj 2019, 15:02

koukám že re.volt nespoléhá jenom na kampaň na Fundliftu.

Tento způsob financování je docela originální - koupíte skútr, zapůjčíte ho re.voltu a máte konečně ten pasivní příjem ;)

https://www.czechcrunch.cz/2019/10/elek ... 1wrmNw4VhU

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 17 říj 2019, 15:45

a pozor - nový projekt na Fundliftu a to email ještě nešel - Travel Family

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 275
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 17 říj 2019, 17:01

Carhir píše:
17 říj 2019, 15:45
a pozor - nový projekt na Fundliftu a to email ještě nešel - Travel Family
Já už mailíka dostal včera;)
travelfamily.jpg
travelfamily.jpg (220.8 KiB) Zobrazeno 174 x

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 18 říj 2019, 09:06

zbynhu píše:
17 říj 2019, 17:01
Já už mailíka dostal včera;)
Díky za upozornění, nevím proč mi spadl do spamu společně s nabídkami na zlepšení erekce a vyzvednutí zlatého pokladu kdesi v Africe.

Krátce jsem kouknul na TRAVEL FAMILY a můžu říci že moje další investice na Fundliftu se opět odkládá:
- velká část investice jde do marketingu, platformy a mobilní aplikace
- společnost je silně zadlužená (89% cizích zdrojů), navíc valná většina (93%) cizích zdrojů tvoří krátkodobé závazky
- cyklické odvětví kde pravidelně dochází k defaultům
- TNI Group a.s. - mateřská společnost se jaksi neobtěžuje zveřejňovat účetní závěrky, tudíž je nemožné určit jak je kapitálově silná

Když k tomu připočtu neatraktivní úrok tak myslím že zde máme dalšího adepta na FINANCOVÁNÍ UKONČENO

Carhir
Silver pen
Silver pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 23 říj 2019, 10:37

Tak lifefood nám skončil. Jsem velice zvědav zda to dá Travel Family a re.volt. re.voltu někdo přihodil 0.5mio (že by majitel 8-) ?) ale ostatní investory tento projekt zatím netáhne...

Odpovědět