Fundlift - investoři

.
web: www.fundlift.cz
Odpovědět
Carhir
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 109
Kontaktovat uživatele:

Re: Fundlift - investoři

Příspěvek od Carhir » 06 bře 2019, 10:24

eNaia píše:
05 bře 2019, 15:37
Mail prisel ted 15.31...

EDIT: Libi se mi, jak BezObalu ma vybrano 1.5 mega behem prvniho dne (odpoledne) a Gartal ma furt jenom 400 tisic...
přijde mi že investoři na Fundliftu development vůbec nemusí, pokud Gartal nevyjde tak to bude už druhý projekt v krátké době z tohoto segmentu co pohoří

Carhir
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 06 bře 2019, 10:26

doonio píše:
05 bře 2019, 20:32
Projekt se mi líbí, idea se mi líbí...jen ta doba 60 měsíců se mi nelíbí, jak už tu bylo několikrát zmíněno, 5 let je hrozně dlouhá doba a 6% mi nepříjde jako nějaký odvar. Radši rizikovější, ale výnosnější P2P.
mě spíš v bus plánu nepotěšilo že i když tato společnost (z mého pohledu) dělá business ve velmi okrajovém segmentu tak ohledně konkurence je tam velmi velmi narváno!

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eNaia » 06 bře 2019, 14:32

Carhir píše:
06 bře 2019, 10:26

mě spíš v bus plánu nepotěšilo že i když tato společnost (z mého pohledu) dělá business ve velmi okrajovém segmentu tak ohledně konkurence je tam velmi velmi narváno!
A myslis tim ty Nusle, Prahu 13 a Slivenec? Nebo Kosik? Nebo 'zdravou vyzivu' z DM a ze Sklizena?

Ano, je to okrajovy segment... ale zrovna v Praze je ten okraj docela siroky :lol:

EDIT: a mne to neda... je videt, ze (podle vysokeho poctu neanonymnich investoru) se BezObalu povedlo uz predem presvedcit nektere sve odberatele k registraci na Fundlift a k zainvestovani... jinak si taky nedovedu predstavit ten velky pomer zenskych jmen, ktery se tam nachazi... normalne mam problem najit vice nez jedno zenske jmeno v celem seznamu, tady jsou jich mraky... :geek:

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 06 bře 2019, 19:50

Na Fundlift nejsem aktivní, ale zde se s dovolením zapojím do diskuse.

Částečně jsem členem komunity lidí, kterým není odpad lhostejný. Nejsem bůhvíjak radikální, ale z různých setkání a přednášek vím, že existuje hodně lidí (a zvláště žen), které třídění a ekologii berou smrtelně vážně. Někdy kombinují zero waste s veganstvím tak drsně, že je s nimi problém i mluvit. Abych to tedy zkrátil, takto enormnímu zájmu se nedivím. Přirovnal bych to k úspěchu konopných barefoot tenisek na HitHitu.

Podobné bezobalové obchody jsem párkrát navštívil a co mi připadá podivné je, že potraviny jsou zde o kus dražší a myslím, že je to vlivem hromadného skladování, které jim neprospívá. Šampon, který si tam lidi stáčí do flašek bych na sebe asi nevzal. Netuším, jak moc je to výdělečné, ale tyto obchody už se nachází často i v menších městech a téměř výhradně jsou plné žen (a občas nějakého muže, který se pohybuje jako zombie za svou manželkou).

Vím, že Košík nedávno také zakládal bezobalový segment a podle všeho s tím slaví úspěch. Dle mého bude ekologie zajímavý trend. Možná v kombinaci s veganstvím (náhražkami masa) a udržitelností jako takovou. Tolik jen můj OT, pardon nedalo mi to :).

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eNaia » 07 bře 2019, 09:50

Joshua píše:
06 bře 2019, 19:50
Na Fundlift nejsem aktivní, ale zde se s dovolením zapojím do diskuse.

... existuje hodně lidí (a zvláště žen), které třídění a ekologii berou smrtelně vážně. Někdy kombinují zero waste s veganstvím tak drsně, že je s nimi problém i mluvit...

Podobné bezobalové obchody jsem párkrát navštívil a co mi připadá podivné je, že potraviny jsou zde o kus dražší a myslím, že je to vlivem hromadného skladování, které jim neprospívá. Šampon, který si tam lidi stáčí do flašek bych na sebe asi nevzal. Netuším, jak moc je to výdělečné, ale tyto obchody už se nachází často i v menších městech a téměř výhradně jsou plné žen (a občas nějakého muže, který se pohybuje jako zombie za svou manželkou)...
Ja mam prave pocit, ze zen je sice vice, ale kdyz se tam vyskytne chlap, to je teprve fundamentalista!
A taky se mi jeste nastesti nestalo, abych v bezobalu potkala postarsi par s kyvadelkem :lol: coz se mi postestilo jinde a ten, ptajici se kyvadelka, zda "tato sul se da pouzit jako alternativa k jejich oblibene jine soli" byl prekvapive muz.

(a ano, taky mi prijdou obcas zbytecne drahe... v nekterem sortimentu)

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eNaia » 19 bře 2019, 20:57

Aaaa mame tu dalsi fundlifti projekt!
Intelligent Studios
minibondy za 7.5 MKc s moznosti navyseni na 20 MKc a urokova mira 7.5 %.

Mooc pekna maltska spolecnost :lol:

Carhir
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 20 bře 2019, 13:36

eNaia píše:
19 bře 2019, 20:57
Aaaa mame tu dalsi fundlifti projekt!
Intelligent Studios
minibondy za 7.5 MKc s moznosti navyseni na 20 MKc a urokova mira 7.5 %.

Mooc pekna maltska spolecnost :lol:
Zatím to vypadá vedle Gartalu na další ležák...přijde mi že Fundlift poslední dobou nějak zpomalil co se týče rychlosti zainvestování větších projektů...je možné že investorů nyní přibývá pomaleji (a také že stávající jako já nechtějí navyšovat svoji pozici na této platformě zvláště když možnost předčasného výstupu je stále nula)

Chichi43
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chichi43 » 20 bře 2019, 18:15

Mě překvapuje, že Gartál má problémy vybrat peníze. Přitom jako developer s bohatou minulostí je to naprosto bezriziková investice. Naopak jiné nejmenované projekty, které naprvní pohled vypadají jako ptákovina peníze vybraly hned.

Carhir
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 20 bře 2019, 18:50

Chichi43 píše:
20 bře 2019, 18:15
Mě překvapuje, že Gartál má problémy vybrat peníze. Přitom jako developer s bohatou minulostí je to naprosto bezriziková investice. Naopak jiné nejmenované projekty, které naprvní pohled vypadají jako ptákovina peníze vybraly hned.
developer s bohatou minulostí...bezriziková investice...to si o Orco v r.2006 možná taky řeklo dost investorů;)

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eNaia » 20 bře 2019, 20:56

Mozna u Gartalu hraje roli narodnost majitelu...

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 128
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 22 bře 2019, 21:54

Můžu se zeptat jak jste danili úroky z dluhopisů, které nebyly zdaněny na straně emitenta, všechny české dluhopisy mám již zdaněny 15% srážkovou daní, ale např. ty od Right Power (Slovensko) přišli nezdaněny a nevím si moc rady jetli to dát do §8 nebo do §10. A jestli to dávali třeba ten výpis z Fundliftu nějak do příloh pro finančák, říkám si míň věci jim pošlu, mín budou šťourat.
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Carhir
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 29 bře 2019, 11:34

Na Fundliftu se pomalu začínají hromadit otevřené projekty...dneska startuje další - Hardwario. A to tam stále leží Gartal (proinvestováno 19%) a Intelligent Studios (5%).

Že by si investoři poté co médii proběhla série článků o rizikových dluhopisech začali dávat více pozor?

Carhir
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 03 dub 2019, 09:42

Když před nějakou dobou poptávalo na Fundliftu kapitál AJO tak někteří investoři zmiňovali jako velkou nevýhodu fakt že se tento business dá snadno replikovat. Což se dnes ukazuje jako pravdivé, do ČR vstupuje další hráč v tomto segmentu:

https://prazsky.denik.cz/podnikani/do-p ... 90402.html

GOGO7
Silver pen
Silver pen
Reputace: 122
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 04 dub 2019, 17:46

Asi jste také dostali e-mailem nabídku na dohození projektu na Fundlift za 10.000Kč. Zajímavé projekty nejspíš dochází. Už požadují u projektu historii a zisk, předtím tam házeli i nejrůznější startupy bez peněz. Zřejmě působí media a nesplácené dluhopisy ;)

eNaia
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eNaia » 04 dub 2019, 20:12

Jop.
Za 10 tisic... no, to neni zrovna pobidka, ktera by mne zaujala :D

Carhir
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 16 dub 2019, 14:07

Nová nabídka - Recruitis. A po dlouhé době investice do (nelikvidního) podílu...

zbynhu
Silver pen
Silver pen
Reputace: 220
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 13 kvě 2019, 17:08

Do třetice všeho dobrého?
Pivovar Zvíkov na Fundliftu s další emisí...

Carhir
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carhir » 13 kvě 2019, 18:48

zbynhu píše:
13 kvě 2019, 17:08
Do třetice všeho dobrého?
Pivovar Zvíkov na Fundliftu s další emisí...
Na Fundliftu opravdu nejlépe běží emise z gastro businessu. Zvíkov už se plní, dneska tam bude tak milion...

doonio
Silver pen
Silver pen
Reputace: 128
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 14 kvě 2019, 10:27

Taky jsem jim přispěl troškou, líbí se mi zavedený business, uvedené výkazy ve sbírce. Všichni manažeři jsou tak nějak z oboru, mají už solidní jméno v okolí a stále investuji do hmotného majetku, není to žádné PR, reklamy, ERP systém,marketing...ale vybavení, majetek. Z výkazu jsem žádného strašáka nenašel, snad jen 10mil podíl toho tichého společníka a že si ukousne každý rok 50% z čistého zisku.

6% na to, že je to stabilní společnost s historií, mě příjde odpovídající (oproti 7-9% u prašivých dluhopisů u firem, které nemají žádný vlastní kapitál, historii, majetek,...), co myslíte?
Aktivně využívám:
P2P: Mintos,Twino,EstateGuru,LinkedFinance
Převody do zahraničí: RoklenFx,Revolut
Broker: Degiro, Fio e-broker, plus500

Chichi43
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chichi43 » 22 kvě 2019, 18:14

co říkáte na ten 3d tisk? podíl společnosti. Má smysl to risknout?

Odpovědět