2017 – cíle, plány a přání

Vše co se jinam nevešlo. Jiné druhy investic a témata nesouvisející s P2P.
Nebo jen tak, neformálně.
Odpovědět
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 82
Kontaktovat uživatele:

2017 – cíle, plány a přání

Příspěvek od Jan » 03 led 2017, 11:08

Docela mě překvapilo, že se to tu ještě neobjevilo. Takže jaké jsou Vaše plány a cíle do roku 2017?
Mám zkušenosti s:
Banky: Airbank.cz , Fio.cz/sk , mbank.cz, ...
Devizové společnosti: RoklenFX
P2P: Investaukce.cz , Mintos.com

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Re: 2017 – cíle, plány a přání

Příspěvek od Jan » 03 led 2017, 11:11

Provedu-li revizi, tak za mě:

Z hlediska konkrétních cílů:
i) uzavřít smlouvu/y s P2P – původně jsem plánoval podzim 2016, Mintos a SavingStream. Kromě časového horizontu zůstává plán zhruba stejný.
ii)uzavřít smlouvu se standartním brokerem – původně jsem plánoval začátek 2017, zřejmě interactivebrokers (ale nijak do detailu jsem neporovnával)
iii) vyřešit měnové zajištění – vzhledem k okolnostem by toto bylo záhodno do konce 1Q/2017

Z hlediska obecnějších a dlouhodobějších plánů to je:
- vzdělávat se (nutnost)
- začít s ostatními aktivy

A spíše z oblasti snů je algoritmové obchodování. Z hlediska výnosu to moc neřeším, ale pokud P2P nabízejí celkem bez práce a nutnosti znalostí +- 12%pa, chtělo by to o něco více, pokud už do toho člověk vkládá čas. Ale beru to jako učení se, takže jak píšu, toto zatím není úplně aktuální... tedy spíše neprodělat, přiblížit se/pohybovat se okolo P2P...
Mám zkušenosti s:

anybodyelse
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od anybodyelse » 03 led 2017, 12:24

Tak já se také přidám.

1) v P2P už jedu necelý rok. Tedy tam je cíl jasný udržet výnos cca 12%. Během 2016 jsem tam navalil volné prostředky a víc se zatím nechystám.

2) Pro mě zásadní pro 2017 je otevřít účet u Interactive Brokers a spustit naostro obchodování "strategie 90", kterou cca rok sleduji u jiných ( zdroj winpes) a cca dva měsíce testuji v demo účtu.

vyvar z ovaru
Silver pen
Silver pen
Reputace: 80
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vyvar z ovaru » 19 črc 2018, 11:26

Nevim kam jinam to napsat a je to "plan", takze by to mohlo byt tady, ikdyz spis pro 2018/19. :)

Zacal jsem si vytvaret financni rezervu pro pripadnou korekci, abych mel penize na nakupy. Premyslim kde tyhle penize drzet, aby aspon trochu pracovaly. Momentalne je mam na sporicim uctu u Airbank, kde je 1%. Napada vas nejaka bezpecna alternativa, ktera by dala vic jak Airbank? Minimalni nebo zadne riziko a moznost vyberu do nekolika dni. Me osobne nic nenapada, ale treba nekdo budete vedet...

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 19 črc 2018, 12:13

vyvar z ovaru píše:
19 črc 2018, 11:26
Nevim kam jinam to napsat a je to "plan", takze by to mohlo byt tady, ikdyz spis pro 2018/19. :)

Zacal jsem si vytvaret financni rezervu pro pripadnou korekci, abych mel penize na nakupy. Premyslim kde tyhle penize drzet, aby aspon trochu pracovaly. Momentalne je mam na sporicim uctu u Airbank, kde je 1%. Napada vas nejaka bezpecna alternativa, ktera by dala vic jak Airbank? Minimalni nebo zadne riziko a moznost vyberu do nekolika dni. Me osobne nic nenapada, ale treba nekdo budete vedet...
Nevím, jestli by to nestálo za vlastní vlákno, ale to se dá založit vždycky.
Hádám, že tolerované riziko Tě dafakto odkazuje jen na banky. A požadovaná likvidita to dál limituje. Bývaly krátké termíňáky, třeba týdenní. Teď moc zajímavé nebyly, ale jak začala ČNB zvedat sazby, tak třeba... Ale moc tomu nevěřím. Možná se výnosy zvedly, ale jak to budou nabízet "běžné" banky, tak o nejspíš bude nakonec horší, než ten spořák u Air.
A pokud to vidíš s rizikem a likviditou jak jsem psal, tak se obávám, že manévrovací prostor bude dost malý. Takže jsem zvědav na další příspěvky.
Mám zkušenosti s:

Odpovědět